Jump to content

Plejof


Recommended Posts

24 minutes ago, Barkley#34 said:

Još da neka dobra duša objasni po kojim su to finansijsko-marketinškim parametrima Italijani izabrali Estoniju. :lol_2:

Evo šta se kaže:

 

Quote

The partnership concept, already implemented with great success in 2015 and 2017, aims to assist in ticket sales by allowing each of the tournament hosts to select a partner federation, while respecting the draw seedings, to be drawn into the same group.

Giovanni Petrucci, the President of the Italian Basketball Federation, was excited about partnering with Estonia.

"Passion, vitality and organization are just a few of the strengths of the Estonian Basketball Federation, which has grown in the last years both on and off the court," he said.

"In our two trips to Estonia in the Qualifiers, we've tested not only the great passion of Estonian people for basketball but also their desire to improve together as a team, which has been able to qualify for the next EuroBasket. What I'm hoping to see is the same warmth and excitement for sport which we witnessed with Estonian fans who filled the Tallinn Arena."

The President of the Estonian Basketball Federation, Priit Sarapuu, shared the same sentiments.

"The Estonian Basketball Federation is truly honored to cooperate with Italy as one of the greatest basketball countries. This kind of partnership gives both nations additional opportunities to make more out of the FIBA EuroBasket 2022," said Mr. Sarapuu.

"We are happy to work side by side with our Italian counterparts and we believe everyone benefits from the agreement – the organizers, the partners, the fans and the athletes."

https://www.fiba.basketball/eurobasket/2022/news/italy-georgia-to-partner-with-estonia-turkey-for-fiba-eurobasket-2022

Edited by Kenozoik
link
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sa namernim faulovima mi deluje kao ubijanje košarke. Bukvalno igrač koji ima loptu i može da pretpostavi da ići na faul, samo treba da gurne loptu metar u surpotnu stranu od one sa koje dalazi faul i to je namerna.

 

Nema mi to smisla nikakavog.

edit: još gora stvar - propuštanje da se svira kontakt, kao da daju prednost ekipi u napadu. Poseban nivo ludila. Onda odbrana još jače juri i na kraju dobiju namernu.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Radonja said:

@McLeod jel bese ti pisao kako ce Litvanija sigurno proci Spaniju?

 

Ako je tako onda sta da kazem...

 

 

Litvanci se samoubili. Imali su sve u svojim rukama, vise vremena su bili u vodjstvu pa i sa dvocifrenom razlikom. 

Brazdeikis sto je doneo to je i odneo.

 

Ne bih ja ovo stavio Meku na dusu 🙂  mada, kad razmislim opet... 😄 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam dva meca (u preostala dva se znalo ko ce proci, pa da ne gubim vreme):

 

Francuska - Turska: Francuska se umalo samoubila - serija 0:19 i manje - vise otvoren put Turskoj ka 1/4 finalu, a onda triler zavrsnica i opet nesrecni Cedi Osman koji sutira slobodna kao Gasper Vidmar kad god treba prelomiti mec (ukanalio ih je i protiv USA na proslom SP). Ruku na srce, Turci jesu igrali veoma rastereceno i na nekom svom maksimumu, a Francuzi dosta lose, pa kad i to nije bilo dovoljno sta da se kaze? Bolji tim ide dalje, a Turci neka malo razmisle o davanju sansi nekim mladim bekovima umesto da stalno kupuju americke EL superstarove, kao da ce to resiti sve probleme.

 

Litvanija - Spanija: Ne vredi, Litvanci su jednostavno psihicki totalno labilni i to se vidi po njihovoj igri - ne znaju da stanu na loptu, u grcu su kao da ce ih neko streljati ako izgube, previse se gube u odbrani i previse srljaju. Ova Spanija je samo bleda senka svoje nekadasnje slave - nisam ih pratio i tek sad vidim da im ne igraju ni Abalde ni Abrines, pa koga oni uopste imaju na pozicijama 1-3? Naturalizovanog Amera i Rudija od 37 godina, uz gomilu likova koji ni u ABA ligi ne bi pravili razliku (Diaz, Brizuela, Lopez - Arostegui, J. Fernandez). Litvanija je sigurno dosta bolja ekipa, ali eto, ne umeju da dobiju nijednu neizvesnu zavrsnicu i ne umeju da se nose sa ulogom favorita.

 

Sutra ce biti zanimljiva dva meca: Finska - Hrvatska gde se nadam barem neizvesnosti do samog kraja (tada ce Hrvati sigurno sami sebe pokopati) i Srbija - Italija kao prvi mec u kojem MVP i drugovi nisu apsolutni favoriti. Bice tu i Ukrajina - Poljska (jedna od ove dve ekipe ce u 1/4 finale, ali nece na WC 2023, zanimljivo!), ali za to ipak nemam vremena, mozda ispratim zavrsnicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nemanjaol said:

Užasno.

 

Baš sam popizdeo kad su svirali namernu Periju. Kao da u životu nisu gledali košarkašku utakmicu. I šta će biti sad u ostatku prvenstva, znači nema penal završnice više, kolko sam razumeo nije prvi put da su ovako nešto svirali na ovom prvenstvu.

 

Ne znam kome se uopšte dopadala penal završnica?

To je bio najdosadniji deo košarkaške utakmice,me like što je nema više i što se sviraju kao nesportske lične što i jesu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svako ko prati kosarku je mislio da ce Litvanija proci Spaniju @Don Radonja

Strasno je da te Zo i Rudy od 37 leta sami pobede. Slican problem Litve kao naš onomad sa Jokicem na 4, pa onda razni pokusaji da maximalno iskoristis 2 najbolja igraca koji su realno ista pozicija. Lose odluke u zavrsnici i cao...

Za sad 2 tekme gde nije bilo super izrazitog favorita otisle u produzetke, nadam se da toga nece biti sutra oko 20h.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvi dan svi rezultati očekivani sem po meni Litvanija - Španija. U tom delu žreba sada Finci, Hrvati i Španci imaju dobre šanse za polufinale. Hrvati su po imenima najbolji, ali oni obično smisle način da se samoubiju i za razliku od ove druge dve ekipe igra im se svodi na 1-1, videćemo 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...