Jump to content

Plejof


Recommended Posts

aswr3mtNmkmZT90Mg-iWVQ.jpg?v=20220908214

 

Subota, 10. septembar

 

12.00 Turska - Francuska

14.45 Slovenija - Belgija

18.00 Nemačka - Crna Gora

20.45 Španija - Litvanija

 

Nedelja, 11. septembar

 

12.00 Ukrajina - Poljska

14.45 Finska - Hrvatska

18.00 Srbija - Italija

20.45 Grčka - Češka

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekada je 16 ekipa i učestvovalo na celom Eurobasketu, što je i prava mera. Ovi Holanđani, Englezi, Bugari i slični što su otpali su samo predigra. Taman će četvrtfinala biti ludila, ovde svuda osim u duelu Španije i Litvanije, te Hrvatske i Finske imamo jasne favorite, dok je duel Poljske i Ukrajine totalno nebitan, ko god da prođe završava svoje u četvrtfinalu - puna kapa za obe ekipe. Slovenija ima baš lagan raspored mada će morati da se oznoje protiv čvrstih Belgijanaca. Mislim i da CG ima šta da pokaže protiv Nemaca koji su ipak neočekivano iskočili kao neka sila, a objektivno su ekipa za ispadanje u četvrtfinalu. Eventualni duel njih i Grčke će biti baš sudar svetova. Nisu se ni Grci baš usrećili sa Česima koji sad imaju i Satoranskog i duguju bar jednu dobru partiju na ovom prvenstvu. Mogli smo i mi mnogo bolje da prođemo od Italijana u 1/8 ali šta je tu je. Turska mislim da nema nikakve šanse protiv Francuske koliko god Francuzi ne plenili dosadašnjom igrom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni jasni favoriti smo samo mi, Grci i Slovenci, sve ostalo bi trebalo biti tesno a jedino mi je zao sto ne mogu da se zamene termini Ukrajina-Poljska i Finska-Hrvatska, jer je prvi mec jedini od parova 1/8 finala koji nemam nameru da gledam, a ovaj drugi ocekujem da bude super zanimljiv, ali se ovako preklapa sa F1 pa veci deo moram propustiti.

 

Prema do sada vidjenom ocekujem da Litvanci slome Spance, a Turska itekako ima svoje sanse protiv Francuza, cak iako budu bez Larkina.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Nekada je 16 ekipa i učestvovalo na celom Eurobasketu, što je i prava mera

Meni je zapravo ovaj format dobar, ima više utakmica i daje mogućnost i autsajderima da ponekad iznenade. Mislim samo da je potreban dirigovani žreb da bi grupe bile ujednačenije po kvalitetu, konkretno uzmu FIBA ranking za evropske ekipe i podijele u četiri grupe tako da su prvih 4 nosioci grupa, peti ide kod četvrtog, šesti kod trećeg, sedmi kod drugog, osmi kod prvog i tako dalje.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kad je vec format ovoliko glomazan da svaka freakin repka moze do 1/4 finala ako je pogleda zreb, trebalo je da top4 tj semis ekipe budu plasirane za svetsko prvenstvo a onda ostali da se akaju po tim prozorima ako bas mora. na taj nacin bi svi dolazili sa sto boljim ekipama, cini mi se.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Meni kvalifikacije svih nisu problem, tako je i u fudbalu. Problem su idiotski prozori.

 

Ako fudbaleri pored mnogo gusceg rasporeda, objektivno gledano, mogu da igraju kvalifikacije i ligu nacija u isto vreme, nista nije problem ni ovde, samo termini moraju da budu bolji.

 

Ostaje problem NBA igraca, ali jbg, to bi uvek bio problem, ukoliko ne napravis kvalifikacioni turnir van sezone, al to je onda Evropsko prvenstvo svake godine pa je malo trulo.

 

Moglo bi da se napravi nesto poput pretkvalifikacija na osnovu koeficijenta kao sto se radi u LS i LE u fudbalu i jace reprezentacije da se ukljucuju u poslednjem kolu, to da budu recimo ove koje su se plasirale u cetvrtfinale na poslednjem EP.

 

Ima milion modela koji se mogu solidno implementirati, nije kao da izmisljas toplu vodu, ima toliko uspesnih primera u drugim sportovima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Mislim samo da je potreban dirigovani žreb da bi grupe bile ujednačenije po kvalitetu, konkretno uzmu FIBA ranking za evropske ekipe i podijele u četiri grupe tako da su prvih 4 nosioci grupa, peti ide kod četvrtog, šesti kod trećeg, sedmi kod drugog, osmi kod prvog i tako dalje.

Pa čini mi se da se tako i žrebalo. Tako se i desilo da Španija bude nosilac u A i  najudaljenija od Srbije radi potencijalnog ukrštanja u finalu. Dakle, po FIBA rang listi. Zato se i desilo da je kvalitet po grupama toliko neujednačen. Ima mnogo ekipa jačih od svog FIBA ranga, a neke ekipe, poput Španije, su mnogo slabije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kenozoik said:

Pa čini mi se da se tako i žrebalo. Tako se i desilo da Španija bude nosilac u A i  najudaljenija od Srbije radi potencijalnog ukrštanja u finalu. Dakle, po FIBA rang listi. Zato se i desilo da je kvalitet po grupama toliko neujednačen. Ima mnogo ekipa jačih od svog FIBA ranga, a neke ekipe, poput Španije, su mnogo slabije.

Nije, da je to bio kriterijum nosioci grupa bi bili Španija, Slovenija, Francuska i Srbija, ne bi mogli Slovenci i Francuzi da se nađu u istoj grupi, a posebno ne bi mogli da se u toj grupi nađu još i Litvanija i Njemačka.

Za Španiju si u pravu da je u pitanju anomalija, ali čak i to bi se regulisalo ovakvim dirigovanim žrebom, jer ne taj način nema šanse da bi ih usrala toliko nekvalitetna grupa kao ova u kojoj su igrali u Tbilisiju, nego bi se klali sa drugim i trećim i vjerovatno ne bi grupnu fazu završili na prvom mjestu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Nije, da je to bio kriterijum nosioci grupa bi bili Španija, Slovenija, Francuska i Srbija, ne bi mogli Slovenci i Francuzi da se nađu u istoj grupi, a posebno ne bi mogli da se u toj grupi nađu još i Litvanija i Njemačka.

Za Španiju si u pravu da je u pitanju anomalija, ali čak i to bi se regulisalo ovakvim dirigovanim žrebom, jer ne taj način nema šanse da bi ih usrala toliko nekvalitetna grupa kao ova u kojoj su igrali u Tbilisiju, nego bi se klali sa drugim i trećim i vjerovatno ne bi grupnu fazu završili na prvom mjestu.

Izgleda da si u pravu. Tripovao sam da su Slovenija i Nemačka ispod prvih 10. 

Po kom kriterijumu se onda žrebalo-po poslednjim uspesima na EP? 

Link to comment
Share on other sites

 

17 minutes ago, Kenozoik said:

Izgleda da si u pravu. Tripovao sam da su Slovenija i Nemačka ispod prvih 10. 

Po kom kriterijumu se onda žrebalo-po poslednjim uspesima na EP? 

Koliko se sećam, svaki od domaćina je birao po jednu ekipu ''partnera'' i automatski su ih ubacivali u svoju grupu. Italija izabrala Estoniju valjda.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kenozoik said:

Izgleda da si u pravu. Tripovao sam da su Slovenija i Nemačka ispod prvih 10. 

Po kom kriterijumu se onda žrebalo-po poslednjim uspesima na EP? 

Izgleda da su "nosioci" zapravo bili domaćini grupa, a da je ostalo išlo izvlačenjem. Mračno glupo rešenje.

  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Beonegro said:

Izgleda da su "nosioci" zapravo bili domaćini grupa, a da je ostalo išlo izvlačenjem. Mračno glupo rešenje.

Evo sad gledam na vikipediji. 

U pravu je @NikolaSRB93 

Svako od domacina je birao jedan tim po finansijsko -marketinskim parametrima. Ne nuzno ekipu koja im odgovara za igranje u grupi.

 

Nemci izabrali Litvaniju, Italijani - Estoniju , Gruzini - Tursku i Česi - Poljsku.

 

Sto se tice nosioca, bio sam ja u pravu, za nosioce su odredjeni: Španija, Grčka , Francuska i Srbija. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/EuroBasket_2022

 

Vidiš da su nosioci najbolje rangirane evropske reprezentacije.

Evo:

Sastavi šešira:

Prvi šešir: Španija, Srbija, Grčka, Francuska

Drugi šešir: Litvanija, Rusija*, Italija, Češka   // MNe je upala umesto RUS

Treći šešir: Poljska, Hrvatska, Turska, Slovenija

Četvrti šešir: Nemačka, Ukrajina, Finska, Gruzija

Peti šešir: Belgija, Mađarska, Izrael, Velika Britanija

Šesti šešir: Bosna i Hercegovina, Holandija, Estonija, Bugarska

 

Zapazi da su Slovenci tek u trećem šeširu, Nemci u četvrtom,  što je wtf..

Baš mi nije jasno kako su ih dodeljivali u potove.

 

U pravu si za jedno: Mračno glupo rešenje 🙂

Edited by Kenozoik
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...