Jump to content

Sportske aktivnosti i fitness


BattleBender

Recommended Posts

@Ridjipogledao sam one tvoje Reebok patike i ne dolaze u obzir, previse su duboke za mene, ne mogu da se obuju bez razvezivanja pertli :wicked:

Trenutno imam neke Asisc Cumulus 18, dosta su udobne, ali los kvalitet platna, probio palac, jos malo rupa. Vidim i drugi se zale na to.

Vidjecu jos, ne zuri mi se toliko, prst se jos uvijek ne vidi :classic_biggrin:

 

@sasa965 nedavno sam cuo neku novu teoriju o broju obroka da je bolje jesto tri glavna obroka dnevno, umjesto vise manjih obroka, jer kao poslije svakog unosa hrane insulin skoci, sto nije dobro.

Vidim da si strucan, pa me interesuje tvoje misljenje.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Referent said:

@Honey BadgerDefinitivno moram probati ubaciti neki hleb, jer ne mogu sebe da vidim da ceo život krckam lanene pločice i stiropor.

Meso ne izbacujem, ali se pomeram ka piletinu, ćuretini, zečetini, dok svinjsko pretežno sušeno. Ubacujem više povrća, naročito sada, bukvalno sve što imam pobacam u šerpu.

@Ridji

Šta predlažeš za večeru? Vidim da piješ Whey i surutku (prirodnu, mislim onu tečnu?). Zar to ne bi trebalo da se pije posle treninga? I kakva su ti iskustva sa njima?

Fina mi je priča oko CrossFit, Ali trenutno zbog nedostatka vremena, ne mogu baš taj način treniranja plus u Zrenjaninu nije baš neka ponuda kako vidim. 

 

I hvala obojici na podršci i savetima.

 

No knead bread. Pomijesas brasno, vodu, kvasac i so - kad ispeces, dobijes hljeb. Koristi integralno brasno, sourdough kultura, razno zrnevlje i orasi - jos bolje. Upravo pecem jedan sa jecmenim i razevim brasnom, pun sjemenki suncokreta, susama i lana. Trajace nekoliko dana, a osim cekanja, nije oko njega ulozeno vise od 5 minuta, manje nego da odem do prodavnice i kupim. Osim sto je neuporedivo bolji od bilo cega sto se moze kupiti, tacno znam sta je u njemu.

 

Batalio sam preradjevine od mesa, pogotovo polutrajne proizvode, razne svijetle sunke koje su pune nitrita i nitrata, mada komadic domace slanine u nekom varivu necu svaki puta odbiti.

 

Kakvu god pozitivnu promjenu da napravis u odnosu na prethodno stanje kada si bio napuhan i pogrbljen ce sigurno vrlo brzo pokazati rezultate pa onda mozes korigovati u trku. Samo naprijed i biljezi detalje. Kasnije kad budes poredio recimo kakav si bio mjesec dana ranije, a kako si danas laksi, brzi, jaci, dace ti dodatnu motivaciju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

@Ridjipogledao sam one tvoje Reebok patike i ne dolaze u obzir, previse su duboke za mene, ne mogu da se obuju bez razvezivanja pertli :wicked:

Trenutno imam neke Asisc Cumulus 18, dosta su udobne, ali los kvalitet platna, probio palac, jos malo rupa. Vidim i drugi se zale na to.

Vidjecu jos, ne zuri mi se toliko, prst se jos uvijek ne vidi :classic_biggrin:

 

 

Kakvo raspertlavanje kad nemaju pertle :classic_biggrin:
Ja ih navlacim kao patofne u jednom potezu. Ako bas steze ispustis vazduh, pa ih napumpas kad ih obujes :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

 

No knead bread. Pomijesas brasno, vodu, kvasac i so - kad ispeces, dobijes hljeb. Koristi integralno brasno, sourdough kultura, razno zrnevlje i orasi - jos bolje. Upravo pecem jedan sa jecmenim i razevim brasnom, pun sjemenki suncokreta, susama i lana. Trajace nekoliko dana, a osim cekanja, nije oko njega ulozeno vise od 5 minuta, manje nego da odem do prodavnice i kupim. Osim sto je neuporedivo bolji od bilo cega sto se moze kupiti, tacno znam sta je u njemu.

 

Ja ni kvasac ne stavljam, samo sodu bikarbonu dve 2-3 kafene kasicice 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ridji said:

 

Ja ni kvasac ne stavljam, samo sodu bikarbonu dve 2-3 kafene kasicice 

 

Ja radim sourdough kulturu koju odrzavam na zivotu jos od novembra prosle godine. Znaci fermentacija koja traje 9-10 mjeseci, i takav hljeb ima nizi GI, lako se vari i hranljiviji je od regularnog, kupovnog, koji se pravi u par sati. 

 

Cini mi se da ove godine nisam kupio hljeb u prodavnici. Uspio sam tako isplanirati da mi dnevno ne uzme vise od par minuta, a ovaj hljeb od pocetka do kraja se pravi 3 dana. Zivi hipsteraj ali vrijedi svaka mrva. :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sasa965 said:

@Honey Badger

Znači brašno , saccharomyces spp. voda , so i temperatura 200 C ako sam razumeo.

I onda je GI manji?

Neće biti.

 

 

Nista ti nisi razumio ali dibidus nista. Glumis tu nekakvog strucnjaka, a ne kazes nista. 

 

Ko si ti uopste i sta hoces?

 

Mani me se, ne zanima me ni sta znas ni sta ne znas. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Glumis tu nekakvog strucnjaka, a ne kazes nista. 

Ali bukvalno.
Ja znam da sam laik i namerno pišem detaljno stvari da bi me neko uputio gde grešim i da naučim nešto.

Čovek kaže to nije dobro/tačno i kad očekuješ da napise kako je nešto ispravi i kako treba on samo nastavi dalje, da pametuje i da odgovara u istom tonu...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Ridji

Morao bi da ide bodibilding trening sa većim težinama i kraćim trajanjem zbog kontrole

katabolizma, odnosno potenciranja anaboličkog efekta .

Plus obavezno 1,5 grama proteina na kg m.m.

 

Ako imate do 35 god ok sve preko  40 biće mnogo teže a posebno mišići nogu.

 

 

 Ako niste pročitali evo  ponovih

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Honey Badger said:

Nista ti nisi razumio ali dibidus nista

Može biti.

Ugljeni hidrati  mogu biti mono ,  di i polisaharidi .

Skrob je polisaharid , na visokoj temperaturi polisaharid se razlaže na monosaharide.

Znači izvadite hleb iz rerne posle 40 minuta pečenja , pojedete parče i kao da ste kašikom

kusali beli šećer.

Nije komplikovano.

To što vam kvasac ima francusko ime  ne znači da nije kvasac jer jeste.

Tako da ... 

Za vas lično nemam primedbi,slikate fine slike  lepi su vam hlebovi.

Ljubomoran sam na vaše gitare .

Ja samo reagujem kada napišete netačne stvari.

Ništa lično.

 

Problem sa šećerima je taj što se posle popunjavanja glikogenskih rezervi

u mišićima i jetri višak prevodi u trigliceride. Oni  pune LDL ali LDL malog prečnika

taj LDL ostaje dugo u cirkulaciji 3 i više dana  oksiduje se u zidu krvnih sudova i

posle nekoliko godina eto posla  kardiologe i hirurge.

Dobar dan stentovi , pod uslovom da se dođe na vreme.

 

Edited by sasa965
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Amigo

Svakako je potrebna kontrola  insulina , ona može da se ostvari

uz pomoć  time restricted feeding postupka ili promenom energetskog izvora sa šećera na zasićene masti.

Može da pomogne i više dnevni post(2-3 do  7 dana)na vodi.

Ovaj metoda ima uticaja na insulin , insulin zavisni faktor rast,hormon rasta i naročito autofagiju.

Aktiviranjem autofagije uklanja se  đubre iz tkiva bez zapaljenske reakcije.

 

Edited by sasa965
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sasa965 said:

Ja samo reagujem kada napišete netačne stvari.

 

Pun je internet ljudi koji pisu netacne stvari, pa sta mislis, do odes njih malo zajebavati?

 

 

3 hours ago, sasa965 said:

Ništa lično.

 

Takodje.

 

Link to comment
Share on other sites

@Ridji

Ono  malo što znam o krosfitu je da je to kombinacija aerobnog i anerobnog vežbanja.

Vi kažete osećate se super posle treninga verovatno ste i u dobroj kodiciji i sa korektnim procentom masnoće 

u telu  , tu onda ne trebaju savet ni promene.

Ako hoćete veću snagu  onda mora da se poveća  poprečni presek mišića(da se zadeblja).

A to znači , veće težine manji broj ponavljanja i više proteina 1,5 gr na kg t.m. pa do 2 i više kod bodibildera profesionalaca.

Povećavanje količine proteina mora da prati i energija ( šećeri ili zasićene masnoće)da protein ne bi ušao u krebsov ciklus.

Rizik od gelba.

 

Povećavanje mišićne mase i snage je dvosekli mač , sa jedne strane postoji direktna korelacija između 

mišićne snage i kognitivnih sposobnosti dok sa druge strane potenciranje sinteze proteina(aktiviranje mTOR kompleksa) može da dovede do tumoroznih promena( testosteron , hormon rasta , insulin zavisni faktor rasta).Kad sinteza  ode u pogrešnom pravcu

a imunološki sistem ne stigne da odreaguje.

U vašim godinama nije toliko bitno.

Ja sam puno stariji pa o ovom  moram da mislim.

Link to comment
Share on other sites

@Honey Badger

Ako ste u mom pisanju prepoznali neprimeren ton ja se izvinjavam.

Ni na kraj pameti mi nije  bilo

24 minutes ago, Honey Badger said:

do odes njih malo zajebavati?

Vi sigurno znate da se znanje ili krade  ili kupuje.

Ostavio sam vam više nego dovoljno tragova da  unapredite trkački

trening , da saznate  nešto novo iz lipidologije. 

Ako niste pažljivo čitali moje postove nema veze , ima vremena.

Ono što mi je malo zasmetalo je vaša emotivna reakcija ,

ne ljutim se.

I dalje ću navijati za vas da uspete u trkačkim poduhvatima.

P.S.

Ako vam nisu radili  Apo B-100 i Lp(a) na lipidnom profilu (laboratorijski nalaz).

Potrudite se , daće vam odgovore o veličini LDL (posredno) i stepenu rizika  CVD u

budućnosti.

Puno sreće.

Edited by sasa965
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, sasa965 said:

postoji direktna korelacija između mišićne snage i kognitivnih sposobnosti

 

postoji direktna korelacija izmedju misicne snage i motorickih sposobnosti (i konkretnih motorickih vjestina), kogniciju bih ja ipak izostavio iz te jednadzbe. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sasa965 said:

@Amigo

Svakako je potrebna kontrola  insulina , ona može da se ostvari

uz pomoć  time restricted feeding postupka ili promenom energetskog izvora sa šećera na zasićene masti.

Može da pomogne i više dnevni post(2-3 do  7 dana)na vodi.

Ovaj metoda ima uticaja na insulin , insulin zavisni faktor rast,hormon rasta i naročito autofagiju.

Aktiviranjem autofagije uklanja se  đubre iz tkiva bez zapaljenske reakcije.

 

 

Ja tebe nista ne razumem, pitanje je prosto, da li treba da se jede 3 puta na dan ili 5-6 puta:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sasa965 said:

@Ridji

Povećavanje količine proteina mora da prati i energija ( šećeri ili zasićene masnoće)da protein ne bi ušao u krebsov ciklus.

Rizik od gelba.

 

Povećavanje mišićne mase i snage je dvosekli mač , sa jedne strane postoji direktna korelacija između 

mišićne snage i kognitivnih sposobnosti dok sa druge strane potenciranje sinteze proteina(aktiviranje mTOR kompleksa) može da dovede do tumoroznih promena( testosteron , hormon rasta , insulin zavisni faktor rasta).Kad sinteza  ode u pogrešnom pravcu

a imunološki sistem ne stigne da odreaguje.

U vašim godinama nije toliko bitno.

Ja sam puno stariji pa o ovom  moram da mislim.

 

Hvala na odgovoru, ali moracu da te zapitkujem dodatno jer vise ides u teoriju koju će ovde @estranged da razume, i jos po neko ko je povezan sa medicinom i/ili hemijom a bavi se i vezbanjem i ishranom. 

 

bold1: primer kojih šećera?

bold2: da ne guglam, šta je ovo?

 

bold3: šta to znaci i kad može da se desi?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...