Jump to content

Sportske aktivnosti i fitness


BattleBender

Recommended Posts

17 minutes ago, Bushman said:

Tu je i ekonomska računica, za 20 godina sam uštedio* cca 10 000 € za ne-teretanu. 

 

*Ne znam di su

 

Ostavio kurbama u birtiji? Bolje i to nego da si ih spalio.

 

16 minutes ago, Bek said:

Inače, pušim ženske pljuge ako je za neku utehu 🙂

 

Da li mozda piskis sjedecki? :lol_2:

25 minutes ago, Bek said:

Slažem se i kupio sam el.cigaretu, znaš već, dopisivali smo se, ali jebi ga, strefilo me sve u jednom trenutku, krenula anksioznost da drma. Sad to polako lečim, na dobrom sam putu, ali nisam dovoljno psihički jak sad da prestanem. Ljudi i koji nemaju generalizovani anksiozni poremećaj postanu anksiozni u danima posle prestanka.  Kada završim sa ovim sranjem, to je prva sledeća stvar - bacanje cigareta. Sada je kvaka 22 - cigarete povećavaju anksioznost, a nemam snage da prestanem i sa tim se borim u ovom trenutku jer će prestanak povećati anksioznost.

 

Ovaj Brutal HIIT ne bih smeo ni da pomislim da odradim pre mesec, dva, samo bih razmišljao o tome da će srce da me strefi. I juče sam mislio o tome na početku, ali jebo mi je kevu, ubrzo nema više vremena za razmišljanje, borba za opstanak  🤣 Baš mi je pomoglo kao i ona trčanja 10k plus.

 

Sad sam odradio testić i anksioznost mi je na 42/100, a bila je 76 kada sam prvi put radio 😁 

 

Svaka cigareta koju ne zapalis je mala pobjeda nad anksioznosti. A i kad zapalis, pokusaj da se ne opterecujes time, samo nakon te cigarete odluci da ces napraviti jos duzu pauzu do sljedece. Ja sam mjesecima kuburio i duvao elektronsku dok mi se sve nije smucilo. Sad sam slobodan covjek, napokon.

 

Ne odustaj od odustajanja i uskoro ces biti u stanju da liferujes to njesra.

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

@Bek na sta me navrati :classic_biggrin: sav sam bio gola voda, malo sam pred kraj morao da zabusavam, nisam radio bas najpravilnije, ali ipak sam zadovoljan za prvi put. Sinoc sam radio malo sa tegovima, pa sad taman mi ovo dobro doslo, da ne moram da idem u dzim veceras. Fali vremena jbga.

Trebao bi da pokusam jednom sedmicno da to odradim.

Evo crno na bijelo.

 

 

Hit 2020-03-11 172719.png

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Honey Badger said:

 

Da li mozda piskis sjedecki? :lol_2:

 

 

Piškim sedećki, pušim ženske cigare i moraću da nosim one dokolenice dok trčim (nisam se još naterao da ih uzmem).

 

I znaš zbog čega sam bio banovan poslednji put na mesec dana? Zbog mizoginije! 🤣

 

Pa gde to ima?! 😊 Što sam rekao da je FČ3 žena i da nema onu stvar... 🤣

 

@Amigo

 

Svaka čast!

 

Nije niko uradio najpravilnije, osim ovog ludaka što je snimio video 🙂 Bitno da se došlo do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Poslije dvadesetak sati pocelo je djelimicna upala misica. Inace upravo sam odlucio da do daljnjeg ne idem u dzim.

Vjezbacu kuci, koliko mognem da se nakanim. Ipak se tu dijeli oprema, higijena je poprilicno na niskom nivou, raja hoda u carapama okolo itd.

Link to comment
Share on other sites

ko pliva biva, ko biva pliva, ko ne pliva ne biva.

ko je jutros bivo plivo je. ko je plivo plivo je. 

 

:classic_dry:

 

...

Grad Osijek poduzeo niz preventivnih mjera

13.03.2020. 16:01

 

Tereni i dvorane, bazeni kojima upravljaju Športski objekti također neće raditi, sukladno preventivnim mjerama Nacionalnog stožera Civilne zaštite i Vlade Republike Hrvatske, do daljnjeg.

 

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=82044

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2020 at 8:41 PM, Bek said:

 

 

 

 

Danas sam upalio ovo, aj' rekoh da odradim, da razmrdam guzove pa da odem istrcati jedno 10km. I odlicno sam krenuo; desna noga gore - dole, lijeva noga gore dole, koljena gore- dole, squat... Fuck this shit man, u golu vodu sam bio prije burpies. Tu sam stao i izasao istrcati 10 km bez problema.

 

Sutra cu opet probati ovo odraditi, nije uopste bezazleno.

Edited by Honey Badger
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Honey Badger said:

 

 

Danas sam upalio ovo, aj' rekoh da odradim ovo, da razmrdam guzove pa da idem istrcati jedno 10km. I odlicno sam krenuo; desna noga gore - dole, lijeva noga gore dole, koljena gore- dole, squat... Fuck this shit man, u golu vodu sam bio prije burpies. Tu sam stao i izasao istrcati 10 km bez problema.

 

Sutra cu opet probati ovo odraditi, nije uopste bezazleno.

 

Ja jedva sliazim niz stepenice danas :lol_2: upalili se neki misici koje inace ne koristim, ne znam kako se to zove, uglavnom unutrasnja strana butina, malo iznad koljena :classic_ninja:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amigo said:

 

Ja jedva sliazim niz stepenice danas :lol_2: upalili se neki misici koje inace ne koristim, ne znam kako se to zove, uglavnom unutrasnja strana butina, malo iznad koljena :classic_ninja:

 

Malo bolova pri silasku niz stepenice sam osjecao dan nakon maratona. Uopste ne sumnjam da ce se isto desiti ako odradim sve po ovom videu. 

 

Nesto kontam, da probam malo da usporim video? Nemam ja bas tako dobru koordinaciju pokreta da stizem sve pravilno odraditi u normalnom vremenu.

 

Sutra cu se bas zadati da odradim sve i to pravilno, pa i nek boli. Jednom se zivi. :lol_2:

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2020 at 5:48 PM, Vjekoslav said:

ko pliva biva, ko biva pliva, ko ne pliva ne biva.

ko je jutros bivo plivo je. ko je plivo plivo je. 

 

:classic_dry:

 

...

Grad Osijek poduzeo niz preventivnih mjera

13.03.2020. 16:01

 

Tereni i dvorane, bazeni kojima upravljaju Športski objekti također neće raditi, sukladno preventivnim mjerama Nacionalnog stožera Civilne zaštite i Vlade Republike Hrvatske, do daljnjeg.

 

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=82044

 

 

https://www.hpsc.ie/a-z/respiratory/coronavirus/novelcoronavirus/guidance/environmentalhealthguidance/Advice note to EHS on Coronavirus and Drinking Water and Swimming Pools_V3.pdf

 

...

 

:classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Vjekoslav said:

 

Klorinacija bazena dovoljna da zastiti od korone, a ipak ne d?aju plivati, jel' to?

 

 

Ja sam i danas istrcao 10km ali nisam smio odraditi onaj video. Kao u onoj narodnoj: sve sto mozes ostaviti za sutra...", tako nekako. Sutra cu pokusati. 

 

Svakako moram napraviti pauzu od trcanja.

Link to comment
Share on other sites

kad god da legnem, dizem se u 05.30, ko pijetao. navikao tako zbog jutarnjeg plivanja. e, ali nema vise plivanja. tako da sam jutros odnordijao uz obalu Drave nekih 10ak kilometara, uz tri pauze za zgibove i sklekove. bogami hladno, i jak sjeveroistocnjak (kosava). srecom dobro sam se obukao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Plivaj na suhom. Nadji neki skateboard, modifikuj ako treba da mozes leci na njega i plivaj na nekom parkiralistu ili mozda najbolje, na osijeckom aerodromu. Tamo sad nema letova, piste su prazne, za tebe idealna situacija. 

 

Nema na cemu. :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vjekoslav said:

banovan nam je drugar Bek, ali mi posustati necemo! negativni ioni, cisti zrak, rijeka, more, borova suma, planina, trening.

ode ja u setnju, kad vec ne smijem na plivanje.

 

I ja cu na trk danas. Jutros stao na vagu, preko 83kg, jbt. Pred maraton sam bio na 77-78, cak sam jednom vagao i 76.9. Osim sto sad dosta manje trcim i ne idem na duge pruge, a vjerovatno jedem isto kao i tada pa se nakupilo.

 

Moracu da prijavim neku trku jer meni bez toga nema motivacije.

 

Ne znam sto nam je kolega Bek banovan, nisam primijetio da se zajebavao mnogo vise od recimo nekih kojima je to forumski modus operandi pa ih niko od moderacije ne dira. 

 

Ima jedna odlicna pjesma od skotske punk grupe The Exploited, koja sumira moja osjecanja prema takvom pristupu moderatorskog posla, stavicu je u spoiler jer nije za svakoga.

 

 

 

 

:lol_2:
 

Edited by Honey Badger
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

sta smo ono rekli za strelicarstvo, zasto svaki strelicar ima svoj (i samo svoj) luk? i zasto je uzeti tudji luk u ruke (bez da si prethodno pitao vlasnika) ponajveci grijeh u strelicarskom sportu? dakle (ako mozda nismo rekli, sad cemo) zato sto je svaki luk prilagodjen, do u najsitnije detalje, specificnostima svakog pojedinca. od njegove dobi, spola, i antropometrije, preko opce i specificne kondicije, izdrzljivosti, jakosti i snage, sve do natjecateljskog nivoa i utreniranosti. 

 

bryony-pitman.jpg

 

str5.jpg

 

a i zbog koronavirusa. :classic_wink:

Link to comment
Share on other sites

Mene iz cista mira zeza lijevi kuk. Jedva se gegam ali kada se zagrijem, bol prestane. Cim se ohladim, opet pocne da boli. 

 

Je li ovo nesto staracki ili sam se nekako povrijedio?

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

nije to iz cista mira vec zato sto ti se u podzemnoj nisu ustajali mladji pa te rastreslo po kukovima. :classic_biggrin:

 

...

 

ne bih znao. ja ni ona svoja ledja nisam snimio, smirilo se samo od sebe kad sam uzeo pauzu od treninga, a i ne seta mi se nesto po bolnicama u ovo vrijeme epidemije.

kod starih ljudi kukovi pucaju zbog osteoporoze, ti si mozda nesto istegao. cim treninzi nisu redoviti dolazi do sranja. sad je ko za inat doletila neka sibirska zima.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vjekoslav said:

nije to iz cista mira vec zato sto ti se u podzemnoj nisu ustajali mladji pa te rastreslo po kukovima. :classic_biggrin:

 

...

 

ne bih znao. ja ni ona svoja ledja nisam snimio, smirilo se samo od sebe kad sam uzeo pauzu od treninga, a i ne seta mi se nesto po bolnicama u ovo vrijeme epidemije.

kod starih ljudi kukovi pucaju zbog osteoporoze, ti si mozda nesto istegao. cim treninzi nisu redoviti dolazi do sranja. sad je ko za inat doletila neka sibirska zima.

 

 

Bio sam do ducana, trkom sve. Nije bol od trcanja jer mi ne smeta da trcim ali je tu. Najjaca je ujutru ili ako dugo sjedim, pa tek ustanem. 

 

Koce znati sta je to, a nije vise ni bitno u grand sheme of things. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...