Jump to content

Sportske aktivnosti i fitness


BattleBender

Recommended Posts

11 hours ago, Vjekoslav said:

 

bogami, dobrano je to "krcnulo", bol ne popusta osim kada sam u bazenu, ili kad spavam. morat cu kod doktorice.

 

 

Hoces li morati na neke fizio?

 

Meni je malo cudno da se mogu zadobiti povrede i plivanjem. Mislio sam da je to nekako najbezbjedniji sport jer je najmanji 'impakt' na kosti i zglobove. Ili si ti specijalni slucaj?

 

Yoga i pilate nisu losi za te stvari ali vidi sa doktoricom prvo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas odradih serijal tegova i plankova. Odradio sam 5x 1min plank. Dumbells od 10kg i 18kg, nekoliko serija po 20 reps, pa curly bar sa 20kg nekoliko serija po 10-12 reps.

 

Osjecam kako mi ruke jacaju polako, nisam nezadovoljan, solidan workout. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nonick said:

 

ohoho, watch out.

 

 

I learned my lesson, sad sam vise nego pazljiv.

 

Nego, sta ste se svi usutili? Trenira li iko ista ili ste svi presli u navijace?

 

Ja trcim svaki drug-treci dan po minimum 5 ili 10km, radim sklekove, plankove i pomalo stidljivo i tegove. Gledam kako mi se bicepsi lijepo zatezu, a specijalno sam ponosan na pektorals. Danas primijetih i lateralni se pojavio, sturio sam se od srece. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3/4 puta sedmicno po sat, sat i po u teretanu, tredmil dvadesetak minuta do pola sata, onda tegovi, masine, nista posebno, izlazak umjesto kafane :classic_biggrin:

Prije sam isao i na plivanje, bio je divan 25 metarski bazen u komsiluku u sklopu LA Fitness-a, ali odlucili su da zatvore tu lokaciju i sada ce biti dvije godine da tako to stoji sve netaknuto, a zavoreno.

Posto je ovde ljudi slabo interesuje plivanje, cesto sam bio sam u bazenu, kao da je moj privatni. Obicno bih plivao po 45 minuta. Prvo prsno jedan krug, tamo-vamo, pa onda kraul i na kraju ledjno. Tako sam mogao nekako da brojim inace bih se izgubio, jer u to vrijeme nisam imao fitbit da se igram.

Od tada vise nisam ni isao nigdje na bazen, ima bazena, ali nisu bas blizu, moras da pazis na termine itd. Ako neko ponovi otvori ovaj prostor, a ne vidim zasto ne bi, vracam se tu.

Dzim u koji sada idem je negdje otvoren kada je ovaj zatvoren, Crunch Fitness i to je nesto dzabalesku. Ja placam 10 dolara mjesecno, osnovnu clanarinu, znaci nemam pristup taningu, neki kreveti za masazu, grupne klase i tako to, sto mi i ne treba. Interesantno je da to bilo nekada multipleks kino, koje su prepravili. 

Meni je vazno da su plafoni visoki pa ima dosta zraka.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nikad trenirao/vježbao u teretani.

 

Mnogo mi je privlačnije trčanje u prirodi s tim da trčim rano proljeće/kasna jesen dok je (produženo) ljeto rezervirano za more, plivanje do bova iliti očenaša i nazad. Zima je za gojenje, ofc. 😂

 

Tu je i ekonomska računica, za 20 godina sam uštedio* cca 10 000 € za ne-teretanu. 

 

*Ne znam di su. 😂

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

To stoji, pogotovo što se tiče plivanja, nakon posla lagano u more, (mentalna) terapija i trening. 

Meni je nekih 18°C temp. mora prihvatljiva, dakle sezona plivanja je nekih 6 mjeseci.

 

Znam dosta ljudi(ugl. ljepši spol 🤔) što se kupaju u moru kroz cijelu godinu.

 

Što se tiče trčanja, radije bi trčao po Slavoniji s Vjekoslavom. 🙂

Izlizale su se dubrovačke skaline od silnih turista. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Amigo said:

@Bushman sta je sada u Orascu na mjestu gdje nekada bi kamp?

 

Na koji kamp misliš? Bila su dva kampa, jedan s gornje strane magistrale koji je zatvoren a s donje strane(ili donje bande kako kažu lokalci) ima kamp 'Pod maslinom'.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

Cini mi se da se to zvalo Vrtovi sunca i da je bilo svakako ispod magistrale. Bili smo na Mljetu i nije nam se dopalo, te smo onda nekako naletili na taj kamp i tu proveli neko vrijeme.

Da, smetnuo sam s uma taj auto kamp u sklopu resorta 'Vrtovi sunca' a ljetos sam bio par puta na kupanju.

 

Besplatno je a može se auto parkirati tik do, tj. iznad plažice do koje vodi nekih 150-200 strmih skalina.

 

Imam i jednu sliku od ljetos

 

70341993_10157608667556182_2356193598019

 

*Bold - malo ontopica 😁 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da cu da umrem bar dva puta, ali sam odradio do kraja, iz prve, bez pauza.

 

Svaka preporuka, oznojio sam se ko magarac, 20 minuta i gotovi ste, ne morate da se oblacite, idete u teretanu, na trcanje...

 

 

On 3/4/2020 at 9:43 PM, Bushman said:

Da, smetnuo sam s uma taj auto kamp u sklopu resorta 'Vrtovi sunca' a ljetos sam bio par puta na kupanju.

 

Besplatno je a može se auto parkirati tik do, tj. iznad plažice do koje vodi nekih 150-200 strmih skalina.

 

Imam i jednu sliku od ljetos

 

70341993_10157608667556182_2356193598019

 

*Bold - malo ontopica 😁 

Fali nam neki džels lajk.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Bek said:

Mislio sam da cu da umrem bar dva puta, ali sam odradio do kraja, iz prve, bez pauza.

 

Svaka preporuka, oznojio sam se ko magarac, 20 minuta i gotovi ste, ne morate da se oblacite, idete u teretanu, na trcanje...

 

 

Fali nam neki džels lajk.

 

Probacu danas cim dodjem sa posla. 😎

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Vjekoslav said:

 

Bek takav HIIT radi iznad kace kiselog kupusa s cigarom u desnoj i štamplicom u lijevoj ruci, a ti ćeš završiti na HIIT-noj. bolje ti je u šetnju ili na džoging.

 

Javicu do kog minuta sam stigao. Na cigaru i pivo cu otici poslije.

Bez zeze sjecam se da bi poslije nekoliko sati zestokog igranja kosarke, kao da se borimo za titulu prvaka, poslije sjeli i onako oznojeni i zajapureni zapalili cigaru.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prije 9 godina sam prvi put pokusao da se dovedem u red, da skinem koji kg i da poradim na fitnesu i upisao sam se u lokalni gym. Tad sam pokrenuo i topik na starom forumu: https://forum.b92.net/topic/66930-fitness-bodybuilding/page-1

 

Doveo sam se bio u prilican red, smanjio sam kilograme, utegnuo misice, prilicno ojacao i uspio sam na tredmilu da istrcim 10km za 60 minuta. Nedugo nakon tog uspjeha sam prestao sa svim treninzima ali nije to ono sto zelim da kazem..

 

Za svo to vrijeme mog gymovanja, sam samo vodio racuna da konzumiram manje hrane, pa sam pomalo smanjivao porcije, a alkohol sam sveo na bijela vina i zestoki alkohol, kao manje kalorija ali sam pio manje -vise isto kao i ranije. Svo to vrijeme takodje sam pusio duhan, bez restrikcija. Tad sam radio od kuce i dimio sam kao tuzlanska termo-elektrana.

 

Sjecam se kada sam se uclanio, imao sam induction session sa jednom fitnes instruktoricom koja mi je preporucila koje vjezbe i koliko da radim da bih postigao svoje ciljeve i da sam cim sam izasao iz prostorija da sam zapalio cigaretu i da me je instruktorica vidjela. Osjecao sam se kao totalni debil.

 

Moj savjet je da probate baciti duhan, zivot je neuporedivo bolji bez toga. Ja sam bio pusac 30 godina i nista osim CVD i tri stenta mi nije donijelo. Vise ne trosim ni alkohol jer ako pijem, slabiji su mi rezultati u trcanju i generalnom fitnesu, a o sta mi je to?

 

Nemam pojma ili li ikakvog smisla ovo iznad sto sam napisao ali eto, nek stoji. Sutra cu ja probati odraditi Brutal HIIT sa videa. Mozda onda izadjem istrcati jedno 10km, nisam dva dana trcao.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se i kupio sam el.cigaretu, znaš već, dopisivali smo se, ali jebi ga, strefilo me sve u jednom trenutku, krenula anksioznost da drma. Sad to polako lečim, na dobrom sam putu, ali nisam dovoljno psihički jak sad da prestanem. Ljudi i koji nemaju generalizovani anksiozni poremećaj postanu anksiozni u danima posle prestanka.  Kada završim sa ovim sranjem, to je prva sledeća stvar - bacanje cigareta. Sada je kvaka 22 - cigarete povećavaju anksioznost, a nemam snage da prestanem i sa tim se borim u ovom trenutku jer će prestanak povećati anksioznost.

 

Ovaj Brutal HIIT ne bih smeo ni da pomislim da odradim pre mesec, dva, samo bih razmišljao o tome da će srce da me strefi. I juče sam mislio o tome na početku, ali jebo mi je kevu, ubrzo nema više vremena za razmišljanje, borba za opstanak  🤣 Baš mi je pomoglo kao i ona trčanja 10k plus.

 

Sad sam odradio testić i anksioznost mi je na 42/100, a bila je 76 kada sam prvi put radio 😁 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj HIIT je ipak za ljude koji su već u vrhunskoj kondiciji(ili vrlo mladi i inatljivi) većina ljudi će se prevaliti na guzicu nakon nekih 7-8 minuta, pod uvjetom da sve rade pravilno.

 

Što se tiče cigareta, i ja sam ih bacio, pušio sam od 15. do 27. godine života.

 

Ljepše se diše, nema smrada i kašlja.

 

Tu je i ekonomska računica, u zadnjih 8 godina ne pušim, a pušio sam kutiju i pol' dnevno. 

Uzmimo da je neka srednja cijena kutije (nekih) cigareta u zadnjih 8 godina 22 kune;

 

8 x 365 x 22 x 1.5 = 96 360 kuna*

 

 

Tu je i ekonomska računica, za 20 godina sam uštedio* cca 10 000 € za ne-teretanu. 

 

*Ne znam di su. 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...