Jump to content

VELIKA NAGRADA HOLANDIJE - ZANDVOORT 02-04.09.2022


Juan Pablo Montoya

Recommended Posts

30 minutes ago, DASUBO said:

Ne mogu da se otresem iluzije da ovaj sport prate samo ljudi koji imaju soli u glavi.

Ima i toga, Bogu hvala, ali ima i dosta šljama.

 

 

Pa uvek kada jedna zemlja bez predjasnje tradicije odjednom iskoci u prvi plan dobijes gomilu novih fanova, uglavnom nalozenih na nacionalizam i sa fudbaloidnim pogledom na stvari, nije to nesto novo. Evo sada imamo Maksove navijace i narandzaste dimnjake, pre toga smo imali Alonsove i majmunske krike i gadjanje Hamiltona bananama. A jos pre toga, tamo krajem 80-tih kad je Tacerka zavodila red po tribinama fudbalskih stadiona po Engleskoj i kad su huligani proterani odatle britanski tabloidi su tenziju preusmeravali na rivalstvo Mensl-Sena pa su po Silverstonu uvek suzdrzani i kulturni Britanci odjednom krenuli da vesaju i spaljuju Senine lutke. Da ne pricamo o tradicionalnim slavljima medju Tifozima na Monci i Imoli prilikom svakog udesa rivala bez obzira koliko bio tezak...

Budala nikad nije nedostajalo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Radoye said:

Pa uvek kada jedna zemlja bez predjasnje tradicije odjednom iskoci u prvi plan dobijes gomilu novih fanova, uglavnom nalozenih na nacionalizam i sa fudbaloidnim pogledom na stvari, nije to nesto novo.

 

Ovo je tako tacno na primeru nas i tenisa. Kad sam ja trenirao niko nije igrao niti je bilo ko bio neko i nesto u svetu tenisa. Odjednom, pojavom Novaka, eto meni stotine novopriucenih strucnjaka za tenis, da mi objasne ono sto ja "ne znam".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sam B said:

 

Ovo je tako tacno na primeru nas i tenisa. Kad sam ja trenirao niko nije igrao niti je bilo ko bio neko i nesto u svetu tenisa. Odjednom, pojavom Novaka, eto meni stotine novopriucenih strucnjaka za tenis, da mi objasne ono sto ja "ne znam".

 

Da, slican je mehanizam, mada smo mi imali vec predistoriju s tenisom u vidu Bobe Zivojinovica i Monike Seles (ko je dovoljno mator da se seca - npr. ja :lol_2:).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DASUBO said:

Sa druge strane, Max mi više ne žulja živce. Čovek vozi vrhunski, sa Šarlom se trkao pošteno, ne kenja, ne kurči se preko mere.

Šampionski se ponaša i to mi je drago.

 

Ove sezone ga je milina gledati, stvarno se smirio. Najveća zasluga je što je Red Bul 100% posvećen njemu, što nema konkurenciju u vidu timskog kolege i što ove sezone vozi najbolji automobil. Bojim se da ako bi jednu promenljivu iz ove jednačine obrisali vratio bi se stari Max.

 

Ako Mercedes nagodinu napravi aždaju od bolida gledaćemo ponovo kao Max vijuga na pravcima i namotava na kočenju kada bude u duelu sa Luisom i Džordžom. Sa Leklerom ove godine ne mora to da radi jer zna da je Ferari beznadežan slučaj.

Link to comment
Share on other sites

Videli smo u prvih nekoliko trka da su "igrice" bile na ivici (naročito S.A.). U drugim prilikama kada su bili blizu jedan drugog (lec i ver) razlika je bila prevelika da bi neko pokušao nešto (npr Austrija).

 

Mene zanima pitanje na koje nisam dobio odgovor: šta su uradili u red bull-u da bolid od Belgije bude toliko brži?

Link to comment
Share on other sites

Nije Ferarijev bolid toliko daleko iza RBR, cak su jedna dobar deo sezone bili najbrzi. Ali su zato u Ferariju svetski sampioni da iz vec dobijene situacije iscupaju poraz. A tu je onda nebitno kakav je bolid.

Meni se cini da necemo dugo gledati ovog novog Maksa, meni od ne deluje kao neko motivisan da obara rekorde sad kad je uzeo titulu. Vozice ovako dok bude imao alat, ako se desi da neko napravi dominantniji bolid i da vise ne figurise u borbi za titulu utisak mi je da nece produzavati ugovor i otici ce u penziju da se zajebava i na miru krcka ustedjevinu.
 

2 minutes ago, shonke said:

Mene zanima pitanje na koje nisam dobio odgovor: šta su uradili u red bull-u da bolid od Belgije bude toliko brži?

 

FIA je naredila da se bolidi podignu vise da bi se eliminisalo poskakivanje na pravcima, na pritisak iz Mercedesa koji je imao velikih problema s tim.

 

Ispostavilo se da to odgovara Red Bulu jer ih vraca na poznatu teritoriju setapovanja koju su koristili prethodnih godina gde je rep bolida visi nego nos, a da nikako ne odgovara Ferariju koji ionako nije imao problema sa poskakivanjem ni dok su bolidi vozeni nisko. Tako da je Mercedes sada mnogo blize Ferariju a oba su pala u odnosu na Red Bul...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nicklord said:

Zanima me da li će Mercedes da ima puno problema sa setupom i dalje do kraja sezone i da ide gore-dole. Po njihovim rečima sve su pogodili na ovoj trci a u Belgiji nisu znali šta da rade sa autom

 

Vrlo verovatno, ali to nije nista cudno. I ranije su svi timovi lutali po pitanju podesavanja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...