Jump to content

VELIKA NAGRADA HOLANDIJE - ZANDVOORT 02-04.09.2022


Juan Pablo Montoya

Recommended Posts

1 minute ago, DASUBO said:

Singapurska priča, pošalješ Jukija na stazu u bolidu koji znaš da nije dobar, a onda se zaustavi na stazi.

Klošari.

Max je dovoljno dobar vozač da mu takva sranja zaista nisu potrebna da bi pobedio.

Možda nisu mogli da dozvole da im Max izgubi pred "Narandžastom armijom" od mrskom im Hamiltona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda Botas vozi za Alfu, ali se zna đe mu je srce.

Pokušavam da budem duhovit, ali mi se izrazito kenja od ovog duvanja u jedra RB.

Ali šta ćeš, toga je vazda bilo u F1. I bilo duvanja u jedra i Ferariju, Meklarenu i Mercedesu i RB.

Edited by DASUBO
Link to comment
Share on other sites

Just now, DASUBO said:

Možda Botas vozi za Alfu, ali se zna đe mu je srce.

Pokušavam da budem duhovit, ali mi se izrazito kenja od ovog duvanja u jedra RB.

Ali šta ćeš, toga je vazda bilo u F1. I bilo duvanja u jedra i Mercedesu i Meklarenu i Mercedesu i RB.

 

E ovo je već bolje. Tačno.

 

S tim što ovo odlaganje safety car-a zaslužuje izbacivanje iz kalendara.

Link to comment
Share on other sites

Čestitke Maxu, vozi šampionski.

Zadovoljan sam rezultatom naših vozača. Luis bi trebalo malo da se ugrize u jezik, isti taj tim mu jedno 60+ puta dao aždaju u ruke i pobedu.

Bravo Čarls, na čisto znanje i veštinu je dobio podijum.

 

Liberty & FIA, sram vas bilo. Naravno da je nedokazivo da je TR poslao Jukija da smeta na stazi ali u svakom slučaju to treba podrobno istražiti. Što se, naravno, neće desiti.

 

Nego zanima me da li će toliko Liberty da forsira kadrove iz publike u Monci. Mammmu mu jbm, za Ferari navija više od pola ljudi koji gledaju F1 pa makar konjićima osovine ispadale po stazi.

Ovoliko favorizovanje Holanđana mi gigantski ide na q.

Sa druge strane, Max mi više ne žulja živce. Čovek vozi vrhunski, sa Šarlom se trkao pošteno, ne kenja, ne kurči se preko mere.

Šampionski se ponaša i to mi je drago.

Zato mislim da mu ova dodatna sranja uopšte nisu potrebna i da damo kvare utisak kod nas koji ipak ponešto znamo o ovom sportu.

Mada, ako pitaš Liberty, te "nas" ko jebe.

I zato sam upravo odlučio da ne odem u Moncu sledeće nedelje. 

Link to comment
Share on other sites

Auh sta sve ovde ima za raspakovati... Ferari je danas sve svoje "bisere" koncentrisao na Sainsa sto je konacno Lekleru dalo sansu za podijum ali em sto je Maks nezadrziv em sto su ih i Mercedesovci takticki odradili pa je trece mesto maksimum, a Sains posle dodao i preticanje pod zutom zastavom. Alfa Tauri i Cunoda u najboljem maniru Brijatorea iz Singapura 2008. no na kraju se ispostavilo da je bilo potpuno nepotrebno. Na kraju i zajeb Mercedesa ali ko bi bio pametan u takvoj situaciji, sta god da su odabrali ne bi valjalo...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DASUBO said:

Nego zanima me da li će toliko Liberty da forsira kadrove iz publike u Monci.

 

Ne brini, hoce. Oni ovako pokusavaju da predstave F1 kao navijacki sport poput ovih s loptom, slikace se "ludilo" na tribinama, potencirace se nekakvo rivalstvo medju navijacima, mozda na kraju dobijemo i navijacke grupe i "severnu" i "juznu" tribinu i sav folklor koji ide uz to - ubacivanje baklji na teren vec imamo...

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DASUBO said:

Ovo je sramota kako vozi Perez.

Zabode kočnicu i auto ide u Luisa.

Botas ovo nikada nije radio.

Ali džaba Perezu, popiće šimiku od DrMarka čim se za to ukaže prilika.

Cista voznja. Nije menjao pravac kod kocenja, sto je najbitnije. To sto je sprzio gume nijr toliko bitno, ali je timskom kolegi ustedeo par sekundi u tom trenutku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije čista vožnja. Kada blokiran točkove na kočenju nemaš kontroli gde ide auto. Pereza nije bilo briga gde će otići njegov auto iako je bio santimetrima od Luisovog bolida. Ako ga spreči da prođe tako što će Luis odustati, super, ako se skuca u Luisa, jbg bad luck, u svakom slučaju nije bilo važno šta će se desiti sa njegovom trkom, jedino je bitan Max.

Ovo nema veze sa trkanjem i čistom vožnjom.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Radoye said:

 

Ne brini, hoce. Oni ovako pokusavaju da predstave F1 kao navijacki sport poput ovih s loptom, slikace se "ludilo" na tribinama, potencirace se nekakvo rivalstvo medju navijacima, mozda na kraju dobijemo i navijacke grupe i "severnu" i "juznu" tribinu i sav folklor koji ide uz to - ubacivanje baklji na teren vec imamo...

 

Kada tako postaviš stvari, mislim da si u pravu.

Ne mogu da se otresem iluzije da ovaj sport prate samo ljudi koji imaju soli u glavi.

Ima i toga, Bogu hvala, ali ima i dosta šljama.

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DASUBO said:

Nije čista vožnja. Kada blokiran točkove na kočenju nemaš kontroli gde ide auto. Pereza nije bilo briga gde će otići njegov auto iako je bio santimetrima od Luisovog bolida. Ako ga spreči da prođe tako što će Luis odustati, super, ako se skuca u Luisa, jbg bad luck, u svakom slučaju nije bilo važno šta će se desiti sa njegovom trkom, jedino je bitan Max.

Ovo nema veze sa trkanjem i čistom vožnjom.

 

 

Lepo si napisao kume, samo mislim da grešiš u jednoj stvari. Perez je toliko dobar i iskusan pilot da je u stanju da kontroliše kočnicu tako da izgleda kao da blokira i da je izgubio bolid, ali on vozi na ivici blokiranja i ide pravo na Apex i boli ga qrtz što ga neće opkružiti nego će da ga lomi, jer je Hamilton svejedno već van igre i ostaje iza Pereza posle krivine, ili kočnica ili šoder, svejedno je. A to vidiš ti a na tebe dodje 100 hiljada onih koji ne razumeju i većinom pljuju po Hamiltonu zbog raznih razloga, pa mu ovo dodje kao samo dobro, da je Perez odbranio poziciju. Način je nebitan, jer svejedno Hamilton je govno zato što je crn, voli pedere, da nema Mečku nikad titulu ne bi uzeo (kao da je nije uzeo u McL), ume samo sa PP i slični shitovi. Sa druge strane, izuzetno dobar rad od strane Pereza u smislu čuvanja ledja Maxu - što ovome manje više i ne třeba - a pre svega u svrhu obnove vlastitog ugovora. 

 

A što se tiče Maxa, ubedjen sam da nas čeka decenija brutalne dominacije. Dečko će za mesec dana da napuni 25 godina, već ima dve titule u džepu, neverovatno je sazreo, ima instinkt ubice ali vozi čisto, ne greši, samopouzdanje ogromno + neograničeno poverenje u tim koji napravi jednu ili ni jednu grešku u sezoni. Charles će možda uzeti jednu ili dve titule u karijeri, na neku sreću kao Kime 2007., ali mislim da je to sve i da će Max totalno da izdominira svoju prilično jaku generaciju. Ima tu velikog potencijala da prevazidje i Dedu i Hamiltona.

Edited by alberto.ascari
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...