Jump to content

McLaren-Renault 2019


Borko

Recommended Posts

@Dzoni_mDobro, Albonu se posrecilo kao i Hamiltonu tokom VSC-a. Sains je bio na samo 4.5 sekunde iza njega kada je izasao VSC, dakle nije mnogo falilo da ga pretekne za ceo pit-stop. Ipak VSC je tu razliku podigao na nekih 8 sekundi, a Albon dobio besplatan odlazak u boks, prelazak na nove meke gume i povratak na 8. mesto.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Borko said:

Radoje, da li ti zaista mislis da je Ferstapen 6 desetink brzi od Karlosa?

 

Mislim da je Maks u trenutnoj formi najjaci vozac na F1 gridu, da su njegove voznje ove godine jace i od Hamiltonovih. Na stranu to sto je dzukac i na stazi i van nje, cisto vozacko umece racunam. Jeste RBR bolji bolid od Meklarena ali ovo pranje sa 3x vise bodova od nas je Maksova zasluga, toliko bolji ipak nisu. Ako izuzmemo Maksa niko u 4 Red Bulova bolida ove godine nije napravio nista spektakularno (Kvjata usralo u Nemackoj kad su se svi polupali ispred njega). Mislim da RBR uopste nije toliko blizu Mercedesu i Ferariju koliko to tabela pokazuje, i da su ustvari blize cetvrtom nego drugom mestu - mada realno jesu treci tim.

Link to comment
Share on other sites

Dakle ti osporavas da je Maks danas najjaci vozac na gidu, iskljucivo na osnovu toga sto ga je Sains pre 4 godine uz'o u kvalifikacijama 10-9? Nista drugi faktori npr stanje na tabeli te iste 2015? I nista se nije desilo u medjuvremenu, vozaci su celu karijeru zakucani na svojim performansama iz ruki sezone? Dobro.

 

Stavi Albona i Gaslija u RBR za celu sezonu bez Maksa i oni ne bi dobacili do 250 bodova. A imace ponovo preko 400.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da je Max najbolji vozač na gridu trenutno. Odličan jeste, ali nije bolji od Luisa, a za nijansu je možda ispred Leklera trenutno.

Niko, ali niko trenutno nije brz u jednom krugu kao Luis i niko nije toliko tačan u trci kao Luis ove godine.

Svi su se vrteli po stazi u trci, uključujući i Maksa, ali osim Nemačke, ne sećam se neke slabe trke Luisa ove sezone.

Znam da se MGP svima smučio (osim meni), ali Hamilton vozi neverovatnu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije Ferari bas toliko jaci od Mercedesa trenutno da Hamilton na apsolutnom vrhuncu sopstvenih moci ne moze Mecku da dovuce ispred (definitivno izuzetno talentovanog i vrlo moguce buduceg svetskog sampiona) Leklera i (definitivno u velikoj krizi i posustalog) Fetela osim us jebenu srecu kao sad u Sociju. Meni deluje da se Hamilton malo opustio otkad nema konkurenciju u timu cak ni u vidu Rozberga, jer Botas definitivno nije to, da iako je i ovakav bolji od Leklera i Fetela to ipak nije Hamilton u svom supervanzemaljac izdanju. I da je trenutno Maks mozda za nijansu jaci (izuzmemo li svu prljavstinu, izguravanja i vrludanja na kocenju iz jednacine).

 

Cisto moj subjektivni utisak, ne tvrdim da sam nepogresiv.

 

Ali fakat je da bi bez Maksa RBR u ovom trenutku imao stotinjak bodova manje na tabeli konstruktorskog sampionata, a da bi s njim Meklaren imao jedno 50-tak vise nego sada. I umesto 200 bodova rastojanje izmedju treceg RBR i cetvrtom MCL bi bilo oko 50. Deran cini razliku, ma koliko ga ja licno ne simpatisao.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Radoye said:

Dakle ti osporavas da je Maks danas najjaci vozac na gidu, iskljucivo na osnovu toga sto ga je Sains pre 4 godine uz'o u kvalifikacijama 10-9? Nista drugi faktori npr stanje na tabeli te iste 2015? I nista se nije desilo u medjuvremenu, vozaci su celu karijeru zakucani na svojim performansama iz ruki sezone? Dobro.

 

Stavi Albona i Gaslija u RBR za celu sezonu bez Maksa i oni ne bi dobacili do 250 bodova. A imace ponovo preko 400.

 

 

To da li je on trenutno najbolji na gridu me ne zanima. Mislim da je tesko reci u ovom trenutku ko je. Ja samo osporavam tvoje osporavanje Sainsa : D

Link to comment
Share on other sites

Dobar je Sains, po meni tu negde izmedju nivoa Leklera i Danny Rica znaci tik iza ovih "vanzemaljaca" na samom vrhu, s pravim alatom moze do titule.

 

Ali Maks dovodi taj Red Bul tamo gde mu mesto nije. Bez njega RBR ne bi ni primirisali podijumu a on je uz'o dve pobede do sada ove sezone. Nisam ubedjen da bi Sains to mogao da uradi. Ne bi verovatno ni Lekler ni Fetel, Hamilton mozda i bi. Ne vidim nikog drugog na gridu danas da bi bio kadar da to napravi.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne zelim da potcenjujem Ferstapena, ali taj tim je Tim Ferstapen u svemu osim u imenu. Imati tim koji "dise" samo za njega svakako nije otezavajuca okolnost.

 

Karlos.. Najpotcenjeniji vozac na gridu, ubedljivo. Top6, a sto se tice voznji ove sezone, lagano top 4, iza Hamiltona, Ferstapena i Leklera.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Borko said:

Top6, a sto se tice voznji ove sezone, lagano top 4, iza Hamiltona, Ferstapena i Leklera.

 

Pa tu se negde slazemo.

 

Ali shvatas da sam ja zadrti Meklarenovac, i da zarad sopstvenog mentalnog zdravlja jednostavno ne mogu da prihvatim da nam je bolid toliko drasticno slabiji od Red Bula pa sve i da 5 Njuija imaju. :classic_biggrin: Lakse mi je ovako kad je Maks "kriv" za to. A fakat jeste da je Maks vanzemaljac i da cedi suvu drenovinu iz tog bolida i da to sto on postize s njim malo ko bi mogao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Okej, to bi bilo to. Ovo je ono cemu sam se nadao pre pocetka sezone. Da Meklaren bude liga za sebe, i danas se to desilo, kao i u Rusiji. Jedino nas nisu pretekla top3 tima za ceo krug (nije bas ni da su bili blizu da nas preteknu za ceo, otprilike 22 sekunde) a mi zavrsili sa 35 sekundi iza najblizeg pratioca od onih koji su nam nedavno bili konkurencija. Karlos se borio koliko je mogao, drzao se iza Albona na 5-6 sekundi, onda usporio kada je Lekler otisao treci put u boks. Steta sto je Albon bukvalno katapultirao Lenda van staze, bilo bi to neko barem osmo mesto za njega. 

Edited by Borko
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...