Jump to content

Covers/Obrade


dekkard

Recommended Posts

  • 1 month later...

Nije obrada, ćerka na času bas gitare.

 

Legendarna pesma Led Zepellin: Whole Lotta Love

 

 

 

 

Ovo je 5-čas. Svi su 30 minuta.

1. Čas - Stand By Me, John Lennon
2. Čas - Smells Like Teen Spirit, Nirvana
3. Čas - Paranoid, Black Sabbath
4. Čas - Whole Lotta Love, Led Zeppelin
5. Čas - Whole Lotta Love, Led Zeppelin

 

Fender Jazz Bass je kupljen u januaru ali onda su došla zatvaranja škola i restrikcije pa je ova škola (odmah uz matičnu prodavnicu muzičkih instrumenata) počela da radi tek 1. jula 2020.

Prvi čas je bio i kao prijemni ispit, da vidi nastavnik odakle da počne. Sa njega je posle 30 minuta  izašla sa gotovom "Stand By Me". Nastavnik je prostro A3 list sa sekvencama (eno ga i ovde na stolu ispred nje), ona je odmah uhvatila, nije joj reč teorije rekao. Videlo se da 4 godine klavira ima upotrebnu vrednost i za ovaj instrument.

 

Nastavnik  ima razne Apps da pesmu uspori, da izbaci neki instrument ili glas. Časovi su skupi, 100 EUR mesečno za 3 x 30minuta. Valjda što njemu, kada mu kaže koju pesmu hoće sledeći put, treba bar sat vremena da je skine sa tog sajta, odštampa sekvence i uvežba do mere da može da podučava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Yoyogi said:

Prvi put vidim ovu obradu. Bio sam (kao maloletnik) na koncertu (Norveska, Trondheim University) gde je, kazu, premijerno izvedena "I did it my way" od Franka Sinatre.

Mislim da je neko (mozda i ja) postavio prosle godine.

 

Ovo je iz Great R'n'r Swindle, filma Malkolma Meklarena da jos malo izmuze novaca iz tada vec pokojnih Pistolsa. Na vokalu je Edi Tjudor-Pol (https://en.wikipedia.org/wiki/Tenpole_Tudor), valjda su samo Stiv Dzons na gitari i Pol Kuk na bubnjevima tu od originalnih Pistolsa. Saundtrek filma ima nekakvih do tada neobjavljenih demo snimaka, B-strana singlova plus gomila nove muzike "Pistolsa" u raznoraznim postavama (poput ovog ovde) i par obrada njihovih pesama od strane drugih izvodjaca.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_Rock_'n'_Roll_Swindle_(album)
 

Dosta je ovo poznato, isecci iz filma su pustani onomad na MTV kao "spotovi" Pistolsa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pistolse sam prestao da pratim kada je Johnny Rotten osnovao Public Image Ltd. Eto, znaci ima jos restlova koji kruze.

 

U knjizi Toni Parsonsa "Nase nezaboravljene price" cija se radnja desava na dan i noc kada je umro Elvis Prisli (16, avgust 1977.) , jedan karakter kaze "Sta mislite, da nece mozda Dzoni Roten da dozivi 40-setu (tada je imao 21 godinu) pa da onda nesto prica?". Eno ga Dzoni,  jos je ziv i danas (rodjen 1956.) vrlo podgojen ali ziv.

 

Taj dan (16. avgust 1977.) sam bio u Herceg Novom i isao stopom kuci. Jedan koji me je povezao, beogradski gospodin, Porsche iz onih prvih zaobljenih verzija, pita me: "Cuo si za tragediju?". Rekoh: "Elvis Prisli?".

Da, to. Koji je to velikan bio, rece on. Pa nastavi i nastavi, nisam hteo da mu protivurecim da je ta muzika meni bila jako meka, klimao glavom i jos dodavao podatke koje sam znao, neki su mu bili novi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2020 at 11:28 AM, Yoyogi said:

Nije obrada, ćerka na času bas gitare.

 

Legendarna pesma Led Zepellin: Whole Lotta Love

 

 

 

 

Ovo je 5-čas. Svi su 30 minuta.

1. Čas - Stand By Me, John Lennon
2. Čas - Smells Like Teen Spirit, Nirvana
3. Čas - Paranoid, Black Sabbath
4. Čas - Whole Lotta Love, Led Zeppelin
5. Čas - Whole Lotta Love, Led Zeppelin

 

Fender Jazz Bass je kupljen u januaru ali onda su došla zatvaranja škola i restrikcije pa je ova škola (odmah uz matičnu prodavnicu muzičkih instrumenata) počela da radi tek 1. jula 2020.

Prvi čas je bio i kao prijemni ispit, da vidi nastavnik odakle da počne. Sa njega je posle 30 minuta  izašla sa gotovom "Stand By Me". Nastavnik je prostro A3 list sa sekvencama (eno ga i ovde na stolu ispred nje), ona je odmah uhvatila, nije joj reč teorije rekao. Videlo se da 4 godine klavira ima upotrebnu vrednost i za ovaj instrument.

 

Nastavnik  ima razne Apps da pesmu uspori, da izbaci neki instrument ili glas. Časovi su skupi, 100 EUR mesečno za 3 x 30minuta. Valjda što njemu, kada mu kaže koju pesmu hoće sledeći put, treba bar sat vremena da je skine sa tog sajta, odštampa sekvence i uvežba do mere da može da podučava.

 

Svaka joj cast 🙂 A WLL super zvuci usporeno 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Svaka joj cast 🙂 A WLL super zvuci usporeno 🙂

 

I jeste. Pa to je cas nastave, to sam bas i hteo da pokazem.

 

Ta Fender Jazz Bass gitara je "Japan made, for japanese market".  To je bitno, tu ima nepoznavaocima te sitne precizne mehanike mnogo delica koji mogu da se slome ili pokvare.  I nema delova (delica) ako nisi lokalni. Mi ostajemo u Japanu doveka.

Kada sam registrovao serijski broj te gitare na Fender sajtu, smesta su rekli da je ta bas gitara 1960 classic,  maloserijski napravljena 2017. i da Fender Japan odgovara za njenu tehnicku ispravnost i za podrsku ako treba delova.

 

Idemo na sledece pesme. Cerka tvrdi da su bas sekvence iz video igara (japanskih, Nintendo) najkomplikovanije sto bas gitara moze da odsvira. Da joj verujem, dok napreduje, ja sam srecan otac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...