Jump to content

Srbija 2022 AD - Šta mislite o usvajanju dece u istopolnim brakovima?


Helmet

Recommended Posts

32 minutes ago, Div said:

Pa, i da je tako bilo, dobar je naziv, izvorno znači roditelj koji sam čuva dete, u danas uobičajenom značenju i hrani, što ne isključuje i druge obaveze.

 

 

Sve ok ali mi je nekako rogobatno.

Riditelj treba i da cuva i da brine o detetu pa bio sam ili ne. 

Onda treba da bude i dvohrani roditelji:)

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Clash said:

Sve ok ali mi je nekako rogobatno.

Riditelj treba i da cuva i da brine o detetu pa bio sam ili ne. 

Onda treba da bude i dvohrani roditelji:)

 

Mogu da razumem poziciju iz koje nastupaš ovim, ali najiskrenije mislim da je cepidlačenje (nepotrebno). Svi razumemo šta taj izraz označava, a to je najbitnije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

 

Mogu da razumem poziciju iz koje nastupaš ovim, ali najiskrenije mislim da je cepidlačenje (nepotrebno). Svi razumemo šta taj izraz označava, a to je najbitnije. 

Naravno da je cepidlacenje, izraz je opsteprihvacen i razumljiv.

Meni je nekako prirodniji engleski izraz single ali zato sam rekao da je off na ovu temu.

Meni zvuci sam izraz skarabudzen ne ulazeci u njegovu primenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Clash said:

“ samohrani roditelj”.

Mislim, sta to znaci?

Onda treba i samooblaceci roditelj, samokupujuciskolskipribor roditelj itd.

Shvatam da je trebalo definisati neki pojam za pravo i socijalnu sluzbu i tako to, ali imam osecaj da je se skupilo par njih i reklo ma pisi samohrani roditelj, ko ga jebe, sta ima veze, ko ce sad o tome razmisljati.

 

Stvar je, jezicki gledano, vrlo logicna. Pridev ‘samohran’ je izveden od glagola ‘othraniti’ koji ima znacenje izvedeno preko sinonima "podignuti, vaspitati, odgojiti, osposobiti, podići, obrazovati, iškolovati, odnegovati, dignuti, pripremiti za život, izvesti na pravi put, postaviti na noge". Zato se za onog ko sam podize/ vaspitava/ odgaja/ skoluje itd. dete/decu kaze da je samohrani roditelj (prenosno znacenje). 

Edited by Cyber
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2022 at 9:47 PM, djole said:

Ako se već toliko puta spominju nekakve studije, onda bi bio i red da se ostavi kakav link ka njima, ne?

Naravno. Nisam kačio linkove jer tih studija ima puno, za svaki od autkama koji sam naveo postoje posebne studije a za svaku od njih postoji po neka specifičnost koju bi možda trebalo imati na umu prilikom nuđenja izvora, pa mi je delovali da bi to moglo zagušiti post u opuštenom forumskom kontekstu - ali za svaki od njih se može dobiti izvor "on demand", što bi se reklo. Tako da ako postoji neki poseban autkam za koji te zanimaju izvori - ja ću ih priložiti i obrazložiti. Ali do tada evo nekoliko po mom izboru:

 

 

- O uticaju na dužinu života:

The heritability of human longevity: a population-based study of 2872 Danish twin pairs born 1870-1900

 

Vrlo kvalitetna i temeljna studija na skoro 3000 blizanačkih parova iz Danske koji su svi već bili umrli kada je studija rađena i objavljena - "There is no evidence for an impact of shared (family) environment."

 

Half of the Variation in Susceptibility to Mortality Is Genetic: Findings from Swedish Twin Survival Data

 

Studija na 9000 švedskih blizanaca, koja je takođe nije pronašla nikakav uticaj odgoja na dužinu života. Ovde treba naglasiti da ove studije takođe nisu pronašle 100procentan uticaj genetike (to niko ne očekuje zbog kompleksnosti života) na dužinu života, već samo nepostajanje uticaja odgoja.

 

 

- O uticaju na opšte zdravlje (mada dužina života jeste najpouzdanija mera ovoga):

A Danish population-based twin study on general health in the elderly

 

Age and sex differences in genetic and environmental factors for self-rated health: a twin study

 

Prva studija na preko 3000 danskih a druga na 2500 švedskih blizanaca - priličan uticaj genetike, nikakav uticaj porodice/odgojne sredine.

 

 

- O uticaju na gojaznost:

The genetics of obesity: what have genetic studies told us about the environment

 

Veliki pregledni članak literaure - pronađen uticaj odgoja na debljinu 11-ogodišnjak, ali ne i na debljinu 17-ogodišnjaka i starijih!

 

 

- O uticaju na zdravlje zuba:

Environmental and Heritable Factors in the Etiology of Oral Diseases: A Population-Based Study of Swedish Twins

 

Uticaj odgoja nepostojeći - osim u slučaju gubljenja svih zuba. Primetite da ovo NE ZNAČI da stvari na kojima stereotipični "savesni" roditelji insistiraju u ovom kontekstu (kao i u drugim o kojima ovde govorim) - kao što su redovna i intenzivna higijena usta i zuba, redovna poseta stomatologu i slično - nemaju uticaja na zdravlje zuba. Ovo jednako može značiti (i najverovatnije to i znači) i da roditelji nemaju uticaja na to da li će i na koji način te mere biti dugoročno usvojene od strane dece, te da na TOM nivou mnogo veći uticaj ima, npr, genetika (a ne da je, recimo, pranje zuba irelevantno za zdravlje zuba).

 

 

- Pušenje, alkoholizam, droge:
The Behavioral Genetics of Alcoholism
 
Lifetime tobacco, alcohol and other substance use in adolescent Minnesota twins: univariate and multivariate behavioral genetic analyses
 
Genetic and cultural transmission of smoking initiation: an extended twin kinship model

Genetic and environmental contributions to alcohol dependence risk in a national twin sample: consistency of findings in women and men

 

Common genetic vulnerability for nicotine and alcohol dependence in men

 

 

- Inteligencija:

Variability and Stability in Cognitive Abilities Are Largely Genetic Later in Life

 

Heredity, Environment, and IQ in the Texas Adoption Project

 

 

- Akademske performanse (godine školovanja, ocene...):

Is Schooling "Mostly in the Genes"? Nature-Nurture Decomposition Using Data on Relatives

 

How Large Are the Effects from Changes in Family Environment?


The Origins of Intergenerational Associations: Lessons from Swedish Adoption Data


Achievement and Ascription in Educational Attainment: Genetic and Environmental Influences on Adolescent Schooling


Iako su neke od studija uspele da identifikuju mali uticaj roditelja na obrazovanje (u korejskoj studiji majke, u švedskoj oca, ali to je zaista minimalno, npr. dodatna godina više obrazovanja majke je značila dodatnih 5 nedelja obrazovavanja više za dete), dotle nisu uspele da identifikuju nikakav uticaj materijalnog stanja ili komšulika u kojem žive roditelji na akademski uspeh dece.

 


-  Mnoge od studija o obrazovanju tretiraju i uticaj na visinu plate, ali tu treba dodati i ovu:

What Do Twins Studies Reveal About the Economic Returns to Education?


Genetic Variation in Financial Decision-Making


Ova studija se, kao i mnoge navedene, baziraju na podacima iz skandinavskih zemalja, od kojih se mnogi prate još od 19. veka. Te, u principu, na ovoliko dobrim podacima možemo da zahvalimo činjenici da Skandinavci sve detaljno beleže, da nemaju finansijsku privatnost (istraživaču su bili u prilici da pristupe podacima o svačijim primanjima na koje su plaćeni porezi) i da nisu imali često čizmaše u mantilima koji u ime svetskih revolucija pale lokalne poslovne knjige, arhive, katastre i slično.

 

 

-Kriminalitet:

Genetic Influences in Criminal Convictions: Evidence from an Adoption Cohort

 

 

- Religija i ideologija, vrednosti:

Understanding Biological and Social Influences on Religious Affiliation, Attitudes, and Behaviors: A Behavior Genetic Perspective

 

Genetic and Environmental Influences on Religious Interests, Attitudes, and Values: A Study of Twins Reared Apart and Together

 

Frequency of Church Attendance in Australia and the United States: Models of Family Resemblance, Twin Research

 

Is There a ‘Party’ in Your Genes?

 

Genetic Variation in Political Participation

 

Genetic and Environmental Effects on Openness to Experience, Agreeableness, and Conscientiousness

 

Genetic and Environmental Influences on Personality

 

 

 

...itd, isl...

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2022 at 9:35 PM, DJORDJE said:

Boga ti, ja sam sada ozbiljno zakljucio  da smo mi  nefunkcionalna porodica i to  po drzavnim standardima, ne samo forumsko/srBskim. Prvo, vencali smo se kada su deca vec krenula u skolu...............................................................

 

Posle reci `deca vec krenula u skolu` dalje nisam citala ko zna sta jos pise.....

Jer prvo imati decu pa se vencati....sta reci.  Zbog takvih je ova planeta ogrezla u greh disfunkcionalnosti.

 

Molicu se za tebe :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mama_mia said:

 

Posle reci `deca vec krenula u skolu` dalje nisam citala ko zna sta jos pise.....

Jer prvo imati decu pa se vencati....sta reci.  Zbog takvih je ova planeta ogrezla u greh disfunkcionalnosti.

 

Molicu se za tebe :lol_2:

 

 

Omaklo mu se, nemoj da budes na kraj srca.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mama_mia said:

 

Ma kakvi omaklo, to je priznanje, pokajanje ...

 

Nema oprosta za ovo.:lol_2:

Meni Paroh rekao, kad sam dosao sa blagoslovenom hanumom: Hvala Gospodu presvetome da i tebe, nesmajnika, ozari svojom miloscu i molim  se istome da ces, od sada, biti uzoran.

Ne primise se molitve do sada - ali on se i dalje moli... :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

“Trudim se da biram reči kad govorim o patrijarhu i crkvi,ma šta drugi mislili.Patrijarh je nedavno objavio listu bendova i pesama koje voli.U toj listi ima više kokaina,heroina i homoseksualaca nego koliko će ih biti na @EuroPride koji opisuje kao pretnju moralu”

@Ceda_Jovanovic

Mi ne da nemamo normalnu opoziciju, mi nemamo normalnog političara 

Niko tu neće ni gej parove, a kamoli decu da usvajaju...

Na tw i dalje otvorene pretnje pod punim imenom i prezimenom a policija i tužilaštvo na kolektivnom godišnjem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mogu oni da hoće i neće bilo šta, na popisu ove godine 700,000 manje tih što ništa neće (nisu im smetali javni skupovi kad su se na ulicama masovno drali protiv vakcina i igrali kovid kola). Samo prethodne godine 75,000 komada manje.  Sledeće godine 100,000. I vreme je bilo da atavizam polako odumre. Šta oni misle da će za 20ak godina te milione što "oni neće" izdrzavati ovih 50,000 dece koja su se rodila ove godine u toj milini (sledece godine ce ih biti manje) od kojih ce pola pobeći odatle? Da, da... Korijenje im ne gine. I čičak, da ga koriste umesto toalet papira. Ako, ako, samo tako.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Samo prethodne godine 75,000 komada manje.  Sledeće godine 100,000. I vreme je bilo 

 

Proverbijalna srpska Sljiva - ostace onoliko koliko moze da se stisne pod drvo.. 

Arcibald Rajs - Čujte Srbi (čuvajte se sebe). Palo na gluve usi. :whistling:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Jezebel said:

 

Proverbijalna srpska Sljiva - ostace onoliko koliko moze da se stisne pod drvo.. 

Arcibald Rajs - Čujte Srbi (čuvajte se sebe). Palo na gluve usi. :whistling:

Ono sto se ne menja treba da istrune i propadne, pa tako i Z-rbstvo.

 

Nikoga na svetu nece biti briga kada se to desi. Stavise, mnogi ce odahnuti, kao kad neki nasilnik, kriminalac i slicno umre ili bude ubijen, pa komsiluk odahne.

 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam dal ste primetili u vezi te price - korona nosi dvocifreni broj mrtvih svaki dan vec mesecima u onoj nevakcinisanoj zemlji ako broj nije i veci jer to su lazljivi Vucicevi mediji - da ne zaboravimo.

 

Po nekim pokazateljima Srbija ima jedva 6,5M staniovnika (a za izbore stampaju taman toliko glasackih listica, iseljeni, pokojni, redovno dobijaju pozive) i dalje opadanje.. i ako, jer ova "losost" mora da udari o dno (ponovo) da bi bilo neke sanse (mada me je nada da tamo moze da se nesto napravi sto lici na drzavu solidan broj godina unazad - napustila)

 

Pa onda ovo

evo, sve se saplicemo.. :evil:

 

image.png.a515cbbc1640d1aeb5206b601480b303.png

 

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

Isuse.

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

@kazi_tibi

ovo je jako umobolno.

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

ne znam jer umobolnije ili podlije…

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

Možda je samo jadno

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

sva pokvarenost jednog sistema u jednom tvitu - dodjite da vas karaju jutke

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

dodjite da vas karaju jutke a mi da vam palimo kuće a sve bez kazne dok vas turuju zi đingovi i ling longovi isto bez kazne da pravimo spiskove kome je

zabranjeno da radi MA LOLIČKO EVO NAS

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

@kazi_tibi

jebo vam pas mater odvratnu

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 10

ali ta pasivna agresija i ta leva supoderica koja izliva u vodopadima iz njih “nasa molba” … za sad molimo ali sutra ko zna moza barbalici mozda klanje mozda braca lukići mozda severin/strpci vadicemo vas iz aviona ko lukasenko … PRELJEPO

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 10

molimo i mi vas da ne kradete PA EVO GDE SMO

 

@kazi_tibi

kaka fukara bog te mazo

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 10

dodji da posaljes dete u vojsku vulinu da ga NEKO ubije na straži pa da ih onda tako streljane razvlace dragani i saše da su maloumnici a kad to ne prođe onda da su pederi pa da se na kraju nikad ne sazna ko ih je streljao ali vojska institucija sa najvise poverenja u naaaaarodu

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 10

dodjite da zivite u ulici nazvanoj po coveku koji je dovlacio svoje robove da porodici poginulog kolege viču ua ispred suda jer traze pravdu za mrtvo dete

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

dodji da te leči branimir nestorovic mini piramidom iz bugojna od kristalita

 

Sep 10

@kazi_tibi

dodji da ti bosko obradovic, bocan harčenko, sanerka parfema iz ministarstva kulture te raspop antonije ukažu kako treba da zivis i sta je normalno a sta nije

 

Sep 10

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

dodji mozda pokojni zeks snimi dokumentarac o tebi

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Jezebel said:

Ne znam dal ste primetili u vezi te price - korona nosi dvocifreni broj mrtvih svaki dan vec mesecima u onoj nevakcinisanoj zemlji ako broj nije i veci jer to su lazljivi Vucicevi mediji - da ne zaboravimo.

 

Po nekim pokazateljima Srbija ima jedva 6,5M staniovnika (a za izbore stampaju taman toliko glasackih listica, iseljeni, pokojni, redovno dobijaju pozive) i dalje opadanje.. i ako, jer ova "losost" mora da udari o dno (ponovo) da bi bilo neke sanse (mada me je nada da tamo moze da se nesto napravi sto lici na drzavu solidan broj godina unazad - napustila)

 

Pa onda ovo

evo, sve se saplicemo.. :evil:

 

image.png.a515cbbc1640d1aeb5206b601480b303.png

 

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

Isuse.

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

@kazi_tibi

ovo je jako umobolno.

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

ne znam jer umobolnije ili podlije…

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

Možda je samo jadno

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

sva pokvarenost jednog sistema u jednom tvitu - dodjite da vas karaju jutke

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

dodjite da vas karaju jutke a mi da vam palimo kuće a sve bez kazne dok vas turuju zi đingovi i ling longovi isto bez kazne da pravimo spiskove kome je

zabranjeno da radi MA LOLIČKO EVO NAS

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 9

@kazi_tibi

jebo vam pas mater odvratnu

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 10

ali ta pasivna agresija i ta leva supoderica koja izliva u vodopadima iz njih “nasa molba” … za sad molimo ali sutra ko zna moza barbalici mozda klanje mozda braca lukići mozda severin/strpci vadicemo vas iz aviona ko lukasenko … PRELJEPO

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 10

molimo i mi vas da ne kradete PA EVO GDE SMO

 

@kazi_tibi

kaka fukara bog te mazo

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 10

dodji da posaljes dete u vojsku vulinu da ga NEKO ubije na straži pa da ih onda tako streljane razvlace dragani i saše da su maloumnici a kad to ne prođe onda da su pederi pa da se na kraju nikad ne sazna ko ih je streljao ali vojska institucija sa najvise poverenja u naaaaarodu

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

Sep 10

dodjite da zivite u ulici nazvanoj po coveku koji je dovlacio svoje robove da porodici poginulog kolege viču ua ispred suda jer traze pravdu za mrtvo dete

 

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

dodji da te leči branimir nestorovic mini piramidom iz bugojna od kristalita

 

Sep 10

@kazi_tibi

dodji da ti bosko obradovic, bocan harčenko, sanerka parfema iz ministarstva kulture te raspop antonije ukažu kako treba da zivis i sta je normalno a sta nije

 

Sep 10

Platipus Griša 8

@kazi_tibi

dodji mozda pokojni zeks snimi dokumentarac o tebi

 

 

 

 

A tvoj stav po pitanju usvajanja je...?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
41 minutes ago, Eddard said:

Zašto ovo drugo?

 

Pa... Prvi da se ispravim, slovenački parlament je pre par dana legalizovao gej brakove i usvajanje dece.

 

Nisam ja tu baš najsigurniji, ali recimo ovako: mislim, niko mene ništa ne pita, ali da se nešto pitam, ja biH kao neophodan uslov za usvajanje dece uveo već postojeće roditeljstvo ili da su se trudili, pokušavali pa ne mogu da imaju decu.

 

Znači, da ne može da se usvoje deca samo zato što bi bili odlični i divni roditelj, obavezan da bude "minuli rad" (na "pravljenju" dece).

 

Link to comment
Share on other sites

Zašto kod strejt populacije minuli rad nije potreban za usvajanje dece a kog gay parova mora da bude? Na prilično velikom uzorku civilizacije vidimo da je u prethodnih par hiljada godina strejt populacija mnogo puta pravila idiote od potomaka a često su postajali prave psihopate, megalomani, ubice, zločinci. Nije baš neka preporuka za strejt roditelje...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...