Jump to content

Zašto kažeš ljubav a misliš na sex?


Džudi

Recommended Posts

Naslov je iz TEKSTA koji mi se učinio savršenim da počnemo diskusiju o ljubavi i sexu. Na nekoj drugoj temi možemo da pričamo o vezama, bračnim i vanbračnim zajednicama, etc..

 

Koliko istine ima u ovom tekstu, pitanje za sve muške članove foruma? 

 

"Djevojčice, devojke, žene" šta vi mislite?

 

Ukoliko ima interesovanja, otvoriću još poneku temu...da rešimo poneku dilemu:classic_smile:

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

bice po jedan ili dva odgovora, bar tako je bilo na slicnim temama...

 

inace, istina je ono sto se tebi u stvarnosti dogadja i ono sto ti zaista mislis

a ne ono sto pise na tarabi ili sta misli pisac nekog `zabavnog` teksta

 

ne razmisljam o tome sta neko kaze a sta zaista misli pa nisam bas toliko glupa plus

kod mene je sve crno-belo

a i vidovita sam, moze da prica sta hoce u siframa ili kako god, uvek znam.

 

:lol_2:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zasto nisam iznenadjen sto si ti otvorila ovu temu 😄

 

Ljubav smara, seks jako vazan, ali ne i presudan, postovanje rules!

 

Ja sam prilicno direktan i konkretan(takav sam u svemu, ne umijem drugacije)i iskreno, pronalazim se u nekoliko tacaka. Ali generalno, ovo su gluposti koje samo stvaraju predrasude. Ne mozes prilaziti svakom muskarcu sa vec oformljenim stavom na osnovu nekog clanka, koliko god on mozda bio tacan. 

 

A sta cemo sa vasim igricama, jel sad treba da trazim slicne clanke o vama? 😄

Link to comment
Share on other sites

 

ovaj casopis bi trebalo svaka zena da ponese na date i da krisom prevodi

 

ako on njoj kaze na tom dejtu `ajmo kod mene na gajbu da slusamo cd-ove`

ona brzo procita sta to znaci i da li doticni misli stvarno na ljubav ili samo na ono ....

Link to comment
Share on other sites

Tekst je pun predrasuda, kao i gomila slicnih tekstova iz "muskih tabloida": Ako obori pogled kad je pogledas prodorno u oci - pokorila se tvom Alfa muzjaku u tebi.

Umesto sto gledate da li muzjak preko puta vas gleda u vase grudi ili noge (a dekolte do pupka i minic ispod koga samo krilca od Always day care vire - i mrtav bi pogledao) - probajte da kroz smisleni  razgovor utvrdite da li se ispred vas nalazi kapitalac vredan odstrela ili volina koja je samo za teranje nazad.

Prilicno ce vas iznenaditi koliko je muskaraca, u stvari, spremno za razgovor, moje dame.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dude said:

Zasto nisam iznenadjen sto si ti otvorila ovu temu 😄

 

Ljubav smara, seks jako vazan, ali ne i presudan, postovanje rules!

 

Ja sam prilicno direktan i konkretan(takav sam u svemu, ne umijem drugacije)i iskreno, pronalazim se u nekoliko tacaka. Ali generalno, ovo su gluposti koje samo stvaraju predrasude. Ne mozes prilaziti svakom muskarcu sa vec oformljenim stavom na osnovu nekog clanka, koliko god on mozda bio tacan. 

 

A sta cemo sa vasim igricama, jel sad treba da trazim slicne clanke o vama? 😄

 

Kako si pogodio, to me zanima?:classic_biggrin:

 

Ja sam slučajno naletela na ovaj tekst i naravno da se sa XY tih saveta ne slažem. Ali je poslužio da se otvori tema. 

 

Ako nešto ne volim, to su onda predrasude. I ne robujem njima.

 

Iskreno, očekivala sam ovakvu reakciju..jer ne znam ko čita taj časopis..ja ne čitam..

 

Svako sa 40+ godina zna šta hoće a šta neće i ne trebaju mu "Drage Savete" kao što je ovaj tekst.

 

Možemo ovde otvoreno da pišemo o svemu..ako vas tematika zanima..

 

I ono prvo i osnovno- temu sam otvorila zbog drugara koji je ostavio link do ovog foruma, a sada ga nema da diskutuje..A sam tražio gore u onom delu gde pišemo predloge, sugestije..etc..

 

I čekam odgovor, javni ili tajni, kako si pogodio da ću ja otvoriti temu..  

Edited by Džudi
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se ovde, a pogami i u citavoj Zapadnoj kulturi, sex dozivljava kao nesto sramno? Mozda je to zaostavstina hriscanske kulture?! Sasvim je druga prica u budistickim zemljama, pogotovo jugoistocne Azije! Tamo je sex nesto sasvim normalno, deo svakodnevice, nesto kao za nas pranje zuba! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Ne znam zasto se ovde, a pogami i u citavoj Zapadnoj kulturi, sex dozivljava kao nesto sramno? Mozda je to zaostavstina hriscanske kulture?! Sasvim je druga prica u budistickim zemljama, pogotovo jugoistocne Azije! Tamo je sex nesto sasvim normalno, deo svakodnevice, nesto kao za nas pranje zuba! 

 

 

buducnost ce da pokaze da jeste sraman ...i nece ga vise biti,

a nije ni primereno na takav primitivan nacin da produzavas vrstu, da ne pricam o tome da uvek mislis da li je neko s tobom zbog toga ili onoga...

ma necu nista pricam videces i sam za par vekova, cak i ranije,  kako ce to biti sjajno sredjeno...predvidjam i da ce postojati policija za one koji

to upraznjavaju `po starom kalendaru` :lol_2:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

buducnost ce da pokaze da jeste sraman ...i nece ga vise biti,

a nije ni primereno na takav primitivan nacin da produzavas vrstu, da ne pricam o tome da uvek mislis da li je neko s tobom zbog toga ili onoga...

ma necu nista pricam videces i sam za par vekova, cak i ranije,  kako ce to biti sjajno sredjeno...predvidjam i da ce postojati policija za one koji

to upraznjavaju `po starom kalendaru` :lol_2:

 

 

 

 
Vako nekako

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2019 at 4:03 PM, Džudi said:

Naslov je iz TEKSTA koji mi se učinio savršenim da počnemo diskusiju o ljubavi i sexu. Na nekoj drugoj temi možemo da pričamo o vezama, bračnim i vanbračnim zajednicama, etc..

Tema može biti interesantna, ali kakav idiotizam od teksta, ne znam kako on može biti savršen za bilo šta sem za uklanjanje sa interneta.

Link to comment
Share on other sites

@marejosip Priznajem da u trenutku otvaranja teme nisam znala kakav uvod da napravim i onda sam bezveze otkucala naslov i na Google se pojavio članak pun predrasuda..I poslužio je da se otvori tema.

 

Diskusija može da se razvije dalje, nevezano za taj tekst.

Link to comment
Share on other sites

Glup tekst, glup časopis. Kao i svi koji se bave muško-ženskim odnosima na tako banalan način (dakle, svi ženski magazini ikad). Kao da smo roboti koji funkcionišu kroz neke algoritme. 

 

I ne slažem se da svi 40+ znaju šta žele. Neki znaju sa 20 godina, neki sa 40, neki se ne formiraju nikad.

 

Iskreno, ne razumem pravu poentu temu, tj. šta je konkretno pitanje (pošto se koleginica Džudi ogradila od teksta).

Link to comment
Share on other sites

Ovako: moje misljenje je da su ljudi nekada vise vaznosti pridavali lepoti, ili pojmu "prekrasnoga" a manje sustini! Tako je recimo i lepota bila neki ideal: lepota ljudskog tela, lepota u svim granama umetnosti itd. Tada je ljudska teznja bila upravljena lepoti kao formi, jer je to po njima ona bila odraz i same bozanske lepote i savrsenstva. Tada se udvaranje devojci svodilo na pevanje pesama ili pisanje pisma - krasopisom i u kitnjastoj formi. 

U savremenom svetu sve je komercijalizovano i - hteli mi to da priznamo ili ne, uglavnom se svodi na sex! Nema se ni vremena za , recimo neki "krasopis" a danas bi takav nacin  samo izazvao podsmeh. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mama_mia said:

 

 

buducnost ce da pokaze da jeste sraman ...i nece ga vise biti,

a nije ni primereno na takav primitivan nacin da produzavas vrstu, da ne pricam o tome da uvek mislis da li je neko s tobom zbog toga ili onoga...

ma necu nista pricam videces i sam za par vekova, cak i ranije,  kako ce to biti sjajno sredjeno...predvidjam i da ce postojati policija za one koji

to upraznjavaju `po starom kalendaru` :lol_2:

 

 

 

Kako bre nije primereno?

Quote

 

Komšijina čeljad se isprepadala

Kriterijum za kvalitet dobrog, domaćinskog seksa. Zajebi ti nežno kmeljavo maženje u filmovima gde krmeljivi Hju Grant ima tri dublera za svoje rošavo englesko dupe, sanjiva Kejt maglom svojih uzdaha zamagli stakla Renoa u sceni Titanika i gde žgoljava Vinona Rajder glumi neku kurcolomku!

U predigri poćeraš ženu k'o mlad majmun crvenoguzu makaki ženku dok ti se u hipotalamusu luči adrenalin k'o tečnost iz probijenog hladnjaka Stojadina, a žena ti ovlaži k'o zamašćena radilica od punoletnog Fergusona, da bi vaćarenje palo kad se klinču strasti preldžija pohvata sa rotvajlerkom dok se perje od jastuka zadiže k'o kad mlada liščad ulete u seoski kokošinjac, stvarajući buku k'o tri cirkulara sa mrkonjićke pilane kad stružu sirovu glogovu dasku, uz povremene krike iz dubine demonom opsednutog tela dok ga egzorcista prska svetom vodicom, čitajući psalme na latinskom...

Na kraju, kad urankom ulični čistači pod prozorom uskupe pola kante piljevine od razdrndanog drvenog nameštaja, dok se komšija sprema da isprepadanu čeljad, sa podočnjacima golemim k'o šaruljino vime, vodi kod vlaške babe da im stravu salije, psujući vam pet-šest kolena familije u nazad, e onda možeš reći da si dobro oprcao...

 

:s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2019 at 8:35 PM, vepar said:

 

Iskreno, ne razumem pravu poentu temu, tj. šta je konkretno pitanje (pošto se koleginica Džudi ogradila od teksta).

 

Naravno da se neću složiti sa tekstom punim predrasuda. Tema je otvorena kako bismo pričali i o ljubavi i o sexu i šta je važnije: sex ili ljubav. 

 

Može tema i da se širi, kako već ko želi. Evo recimo da postavim pitanje u skladu sa gornjim pasusom: Da li je danas prusutna romantika iako je 21. vek ili je važnija obična kres šema?

 

I koje su sve definicije ljubavi- ne zaljubljenosti već ljubavi :) 

 

Btw, mene nervira romantika, tj ono smaranje sa srcima i pesmicama ali ne bih pristala ni da budem sa nekim povremeno i da smo u kres šemi..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Džudi said:

......

I koje su sve definicije ljubavi- ne zaljubljenosti već ljubavi 🙂

......

 

Nije to nova dilema ("polilema"?)

 

Citavu knigu valja procitati, a dobar deo je ovde: https://books.google.com/books?id=pM8MzzntBRcC&printsec=frontcover&dq=fromm&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwjH26aHoIriAhUpUt8KHZJ3COcQ6AEIODAC#v=onepage&q=fromm&f=false

 

image.png.9ec5f669e8664882c0f1ffeaacee2601.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

^Da, Umeće ljubavi je odlično štivo. 

 

51 minutes ago, Džudi said:

Naravno da se neću složiti sa tekstom punim predrasuda. Tema je otvorena kako bismo pričali i o ljubavi i o sexu i šta je važnije: sex ili ljubav. 

 

Nisu ljubav i sex uvek razdvojene kategorije pa da se postavlja grubi izbor. 

 

55 minutes ago, Džudi said:

Da li je danas prusutna romantika iako je 21. vek ili je važnija obična kres šema?

 

Ovo isto ne razumem. Posebno kad se nadoveže na:

56 minutes ago, Džudi said:

mene nervira romantika, tj ono smaranje sa srcima i pesmicama

 

To "smaranje" sa srcima i pesmicima je romantičarski prikaz romantike. Dakle, svako ima svoje viđenje i doživljaj romantike. Meni je npr. romantično kad devojka ume da razvuče pitu, nekom je romantika cveće i bombonjere, nekom bogati pokloni, nekom mali gestovi kojim se pokazuju pažnja, itd. 

 

Samim tim, prisutna je romantika i u 21. veku. Pošto nije jedini izbor - serenada pod prozorom ili buzdovan i odvlačenje u pećinu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@zoran59 Odlična je knjiga.

 

@vepar  Otvorila sam temu kako bih videla da li postoji interesovanje za ove teme. Zato je sve možda, ne možda več stvarno nabacano...pitanja i taj moj stav o romantici.

 

Ozbiljno, ne volim sentiš SMS poruke i neke mnogo romantične razgovore uživo. Ne znam zašto, ali to nisam volela ni sa 16 a ni sada sa 47 godina.

 

Ne čitam ni ljubavne romane, pogotovo ne Danijelu Stil. 

 

A sa druge strane čitam knjige u kojima ima ljubavnih priča, ali drugačije napisanih..

 

@teskoba odrastanja iskreno si me nasmejao.:classic_smile:  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Fromm je to sve odlično objasnio, ali sve je to rečeno jako davno u narodnim pjesmama Navali se šar planina i Prituri se planinata.

 

Quote

 


Жена жали, жена жали шест недели, Ајде, сестра жали, сестра жали до година, Мајка жали, мајка жали, ту до довека Ајде, мајка жали, мајка жали ту до гроба.

 

--

Quote
 
"любе жали ден до пладне,
майка жали чак до гроба."
Čini se da se bugarske snaše mnogo brže oporavljaju . . .:05:

 

Samo je majčinska ljubav bezuslovna :heart:

Edited by e4_guy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vepar said:

^Da, Umeće ljubavi je odlično štivo. 

......

To "smaranje" sa srcima i pesmicima je romantičarski prikaz romantike. Dakle, svako ima svoje viđenje i doživljaj romantike. Meni je npr. romantično kad devojka ume da razvuče pitu, nekom je romantika cveće i bombonjere, nekom bogati pokloni, nekom mali gestovi kojim se pokazuju pažnja, itd.

Samim tim, prisutna je romantika i u 21. veku. Pošto nije jedini izbor - serenada pod prozorom ili buzdovan i odvlačenje u pećinu.

Meni je knjiga odlicna zato sto na neki nacin potvrdjuje ono sto sam mislio jos kao dete ali, naravno, nisam imao elokvenciju da izrazim. A to je da je ljubav u velikoj meri stvar izbora (u manjoj meri hormona, feromona - a kojima Fromm nije nista znao - itd.). A i taj izbor moze biti dobrovoljan ili prisilan.

Recimo, nekada, a u nekim drustvima/civilizacijama i danas, brak je stvar dogovora roditelja supruznika. Pa ipak, nakon negog vremena partneri u braku se vole. A ima i onih koji se nikada ne zavole pa u braku trpe.

Postoje roditelji koji su olicenje zla, zlostavljaci, pa ipak se takvih samo neka deca odreknu a druga ih zauvek vole.

 

Sigurno tu ima jos faktora kojih nismo svesni, kao sto su temperament ili karakter koji opet i sami imaju svoje uzroke i korene.

 

 

1 minute ago, Džudi said:

Odlična je knjiga.

......

A sa druge strane čitam knjige u kojima ima ljubavnih priča, ali drugačije napisanih..

......

Jesi li je procitala? Sta se tebi najvise svidja?

 

Drugi red: i ja to volim. Igrom slucaja, nedavno sam pisao o filmu Un homme et une femme.  Film je o paru koji se upozna tako sto su oboje udovci, a sretnu se u zabavistu koje im cuva decu. Njeno zanimanje sam zaboravio, ali on je profesionalni auto-trkac. Kad sam ga prvi put video, kao klinac, najvaznije su mi bile scene trkanja. A kad sam ga video kasnije, najlepsa mi je bila scena kad on tamo negde pobedi a ona diktira telegram (davno pre interneta). Prvo kaze onoj na posti: "Cestitam!" Onda se predomisli i kaze: "Ne, nemojte 'cestitam' nego stavite 'volim te' !" Gde ces lepse ljubavne price?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, zoran59 said:

 

Ovo je najznačajnija knjiga na temu ljubavi koju sam ikada pročitao i dobrim delom mi je pomogla u formiranju stavova što se te teme tiče.

S druge strane, neophodno je da legne "na plodno tle", kako bi se osnovne ideje i misli primile. Definitivno neće imati isti ili sličan uticaj na svakoga, ček ne i na većinu, jer, makar po mom iskustvu, velika većina ljudi ljubav prima po ad hoc sistemu.

 

Doduše, bio bih neiskren kada bih rekao da se to i meni nije dešavalo. No, sve u svoje vreme, kako sam (od)rastao, tako su mi se stavovi menjali, odnosno, popunjavali/dopunjavali, razgranavali...

 

Vremenom sam shvatio da je ljubav, posledično i veza, nešto na čemu treba zaista krvavo raditi da bi se primilo, razvilo, funkcionisalo...

 

Ljudima veze i propadaju jer ih uzimaju zdravo za gotovo. Rođaci, veza/ljubav je DINAMIČKA kategorija. Onog trenutka kada se zapusti, kreće da propada. A onda čujemo - "Ne znam šta se desilo, mislio(la) sam da sve funkciniše savršeno..."

 

Po meni je najveće dostignuće jednog ljudskog bića da zna, ume da voli. Jer onaj ko ume da voli, zna, razume i oseća da ljubav NIJE sebična, a to je najveća i najčešća greška. Ljubav se može takođe čitati kao sloboda.

 

 

Što se seksa tiče, ono što je moj lični forte je činjenica da ne postoji bolji način da upoznaš nekoga do srži. Jer tada spada tanka ljuštura civilizacije, ruše se fasade, krše inhibicije i strahovi. Tek tada, kada si sveden na nivo životinje u sebi, zaista možeš da vidiš i ko si i koga imaš preko puta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...