Jump to content

Trcanje


...

Recommended Posts

12 hours ago, Bek said:

Evo, danas popodne kad se nisam ni trudio, a ni jurio rezultat, ispod 30 min lagano. Zanimljivo da bih sa tim rezultatom bio 39. na 5km trci na BG maratonu. Mozda sam i bolji nego sto sam mislio 😁

 

Bez obzira i sto si gledao na zenske rezultate, izgleda si dovoljno fit da lagano trcis 5km ispod 30 minuta. E sad, zamisli sta mozes postici ako se potrudis.

 

Sto se mene tice, mislim da sam dostigao neki svoj vrh sa ovim maratonom, sto se tice brzine. Nadoslo mi je iz dupeta, da ako hocu da popravim vrijeme da bi se morao uclaniti u neki klub da bi dobio profesionalnu pomoc i savjet. 

 

~~~

 

Na danasnji dan iduce sedmice, u ovo doba, pocinje trka. Od proslog vikenda nisam trcao vise od par kilometara. Sad je svakako kasno, sto sam trenirao, trenirao sam. Nastavicu da se odmaram, sa povremenim kracim izlascima, na aerobni trening. Ni vrijeme nije bas naklonjeno, zadnjih dana padaju jake kise skoro svaki dan i ljepse se izlezavati i zvakati ugljene hidrate. :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Bek said:

A ja se zalio da su mi nove patike za trcanje bile prenabudzene... Izgleda i da moraju da budu... U ovome je covek trcao ispod dva sata

 

eluid-kipchoge-1-59-attempt-kit-nike-zoom-marathon-shoe_hd_1600.jpeg

 

simpa je tip. ko vanzemaljac.

 

što se patika tice, treba reći da svaki olimpijski pobjednik, bez obzira na sport, ima svoju vrlo specifičnu tehniku i vrlo specifične zahtjeve, koji variraju od natjecanja do natjecanja. ergo, oprema za Eliuda Kipchogea nije oprema za Peru Perića (i obrnuto).

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Vjekoslav said:

oprema za Eliuda Kipchogea nije oprema za Peru Perića (i obrnuto)

 

Za obrnuto se slazem, Kipchogeu je bitan svaki detalj jer se uspjeh mjeri u sekundama. Mozes li objasniti zasto Pero Peric ne bi postigao bolje rezultate u specijalizovanoj opremi za istu disciplinu od profesionalnog sportiste?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Danas sam samo izasao u setnju od 18km, nisam trcao. Sljedecih nekoliko dana strogo odmaram, skupljam snagu i jedem carbs. Dobio sam trkaci broj i startnu poziciju, ovo ispod je zadnja informacija od organizatora:

This Run is Yours

Only a few more days left until your start of the TCS Amsterdam Marathon 2019, together with more than 47,000 runners from 140 different countries. From the moment you started training to the very last run this week, after months of preparation, Sunday will be your day!

At the moment, the weather forecast looks good for Sunday. It will be mostly dry with some showers possible in the morning. The wind comes from south to southeast, 3 Bft. The temperature starts around 10 degrees and rises to 14 degrees in the afternoon. Keep an eye on the weather forecasts in the coming days.

Good luck and have fun, we'll see you at the finish line in the Olympic Stadium!

 

:classic_smile:

 

Jos koji dan...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Amigo said:

Ne zaboravi pivo noc prije :thumbsup:

 

Deset komada, k'o pokojni Joe Strummer :lol_2:

 

Btw, danas je ravno 200 dana od dana kada sam zadnji puta popio pivo. Odlucio sam da nazdravim sto se nije desio Brexit 29. marta i popio sam par dobrih IPA u zdravlje Remain opcije. Nakon toga nisam vise pio ni pivo niti bilo koji drugi alkohol. Samo voda i isotonici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Only a few more days left until your start of the TCS Amsterdam Marathon 2019, together with more than 47,000 runners from 140 different countries

Wow, koja količina ljudi...kako se recimo pozicioniraš na startu? Da li se prate neki brojevi ili kako kome zapa'ne? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kolbas said:

Wow, koja količina ljudi...kako se recimo pozicioniraš na startu? Da li se prate neki brojevi ili kako kome zapa'ne? 

 

Pitali su me u pristupnom formularu koje vrijeme planiram da cu istrcati i ja sam napisao optimisticno 3:59 i to me je smjestilo u nandzarastu grupu. Na pocetak idu Kepchoge tipovi, profesionalci, pa nakon njih ostala spora, debela i bolesna gologuzija. Pocetak trke je u 9:30, dok dodje red na mene da predjem startnu liniju bice 10, mozda i kasnije. Dobio sam broj, treba da pokupim prije pocetka trke kao i chip koji ce mi dati vrijeme od starta do finisha.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nek ti je sretna trka domaćine:s_d:...cenim da će se prolazak kroz cilj tretirati kao pobeda, ako k tome vreme bude u željenim okvirima osećaj će biti još potpuniji...i nemo' slučajno da ti pada na pamet da odustaješ posle famoznih 30 km, nema povlačenja, nema predaje 🏆

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kolbas said:

Pa nek ti je sretna trka domaćine:s_d:...cenim da će se prolazak kroz cilj tretirati kao pobeda, ako k tome vreme bude u željenim okvirima osećaj će biti još potpuniji...i nemo' slučajno da ti pada na pamet da odustaješ posle famoznih 30 km, nema povlačenja, nema predaje 🏆

 

Samo da se ne povrijedim izmedju sad i cilja ili da se nedajboze razbolim i sasvim sam siguran da cu dobauljat do kraja, pa kad bih na kukovima i laktovima morao. Trcao sam na treninzima preko 30km i otprilike mogu pretpostaviti sta da ocekujem i iako znam da nece biti lako, smatram da sam dovoljno trenirao i da sam spreman koliko trebam biti. Trudicu se da ne forsiram brzinu, drzacu se 5:50-6m/km, racunam da je to dovoljno da sacuvam snagu za do kraja i da ne bude los rezultat.

 

Vrijeme u Amsterdamu predvidjaju solidno, bez padavina:

 

UXNBNL5.png

 

Za sad je sve poslozeno bas kako treba! 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima, javicu rezultat cim bude prilika.

 

6 hours ago, nonick said:

Go Badger go!

 

Po treninzima sto je postovao: 3:55 a mozda I brze

 

 

How yes no, mada - ko zna i cudnije stvari se dese na svijetu. :classic_smile:

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

 

On 10/17/2019 at 11:18 AM, Honey Badger said:

smatram da sam dovoljno trenirao i da sam spreman koliko trebam biti. 

 

po onome sto sam ja procitao na ovom threadu zakljucak ti je vise baziran na emocijama nego na cinjenicama. umjesto temeljitog rada na opcoj kondiciji uskocio si u neki internet trening za specificnu, u biti, vise situacijsku kondiciju. muskulaturu nisi sistematski jacao / dovoljno ojacao, a posve mi je nepoznato koliko si, i sta konkretno, radio na brzini i anaerobnom pragu. mentalnom pak treningu pristupio si posve povrsno, ne uvidjajuci koliko je on bitan za tvoju disciplinu. ukratko, tvoje pripreme za ovaj maraton ja vidim kao podesavanje zazora na svjecicama za Pariz-Dakar na vozilu koji niti ima dovoljnu kubikazu, niti dovoljno jaku sasiju, niti dovoljno kvalitetnog vozaca. ergo, daleko si ti od svoje top forme, i svojih najboljih mogucih rezultata. sto je dakako steta, obzirom na talent koji imas. ja ti mogu samo zazeliti da se ne razbolis nakon Amsterdama, jer tamo ces dozivjeti drastican pad imuniteta, i svakako zelim pozdraviti tvoju ideju da se po povratku uclanis u atletski klub. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

pogledao sam sluzbene rezultate, Honey je istrcao maraton. fakat, postavio je rekord staze za sve jugovice sa stentom, pa se ti (vi / mi) mislite. njegov vlak uskoro stize na peron, molim drugarice da se rasporede s lijeve strane, pioniri sa desne, i orkestar neka krene s muzikom. salu na stranu, vidim po prolaznim vremenima da je izdurao ekstremni napor, nije odustao, i treba ga pustiti da se dobro odmori.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ziv sam, istrcao sam. Povrijedio sam se u 30. kilometru pa me kostalo boljeg rezultata ali ok je. 4:51:29. Bitno je da sam dovukao dupe do cilja uopste.

 

Kad se vratim u London, napisacu malo opsirnije kako je isla trka.

 

Odo sad pusit marihuanu. :lala2:

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...