Jump to content

Trcanje


...

Recommended Posts

THniWP1.png

 

Lagano i bez velike zurbe. Na pocetku me je HR senzor zezao (fucking typical) pa sam izgubio sigurno 4-5 minuta jos u prvom kilometru, pa sam par puta sipao vodu na cesmi, pa pjesacki prelazi, a imao sam i poneku pauzu hodanjem, pogotovo uzbrdo kad je trebalo skoro i cetveronoske. Racunam jedno 20 minuta mogu komotno popravit bez velike hampe.

 

Po ravnom Amsterdamu, uz nesto adrenalina, ovo je easy ispod 3h. Osjecam se fenomenalno, razbio sam 30km distancu, nije mala stvar. :classic_smile:

 

Iduci dugi run je 35km. Bring it on! :smiley2:

Edited by Honey Badger
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Vjekoslav said:

kako napreduju psihofizicke pripreme za maraton?

 

 

Mislio sam danas istrcati jedno 10km da se razmrdam (nisam od utorka) ali padala kisa cijeli dan, nije mi se dalo. Sutra i prekosutra cu malo aerobno da se razgibam, mozda po 10 ili 15km, zavisi od raspolozenja i vremenskih neugodnosti.

 

Na 30km treningu, udario sam "u zid" negdje kod 25km, isto kao i na proslom dugom trku kad sam istrcao 26.31km ali sam ovaj put stisnuo zube i nekako pregrmio najgore. Negdje u 28. kilometru sam dobio novi napon snage i da sam morao istrcati cijeli maraton, mislim da bih mogao. 

 

Osjecam se fenomenalno, sampionski. Imam jos malo vise od 2 mjeseca da se pripremam sto je vise nego dovoljno ako se ne desi nesto nepredvidjeno.

 

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

 

u fizicki ili u psihicki zid?

ovaj drugi je gadniji.

 

Fizicki. Psihicki sam kano klisurina.

 

Fantastican je osjecaj kad odlucis istrcati 30km i uspijes. Dva dana sam bio high as kite na endorfinu. :lol_2:Interesantno je da nikakve upale misica nisam imao, samo sam pio dosta vode poslije i jeo sam ko blesav. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vjekoslav said:

 

ipak, bilo bi pametno da proucis i aspekte mentalnog treninga. 

 

 

Ne znam ni odakle bi poceo mentalno trenirati. Krizaljke ili sudoku, sta je bolje?

 

Mislim da bi mi pametnije bilo da se posvetim malo na core-strength, da malo utegnem trbusnjake, ledja i ruke, tu sam stvarno slab. Nemam mentalno nikakvih problema, kad izadjem da trcim, ja sam u nekom stanju mira, neka zen zona, neopisivo. Najbolja analogija bi bila kao avion na cruising altitude, na autopilotu. Pogledam na brojac i HR monitor svako malo, gledam gdje stajem, racunam koliko sam istrcao i koliko mi je ostalo do kraja ali generalno je jedno meditativno stanje uma. 

 

Prijavio sam se i za London Marathon iduce godine ali to je lutrija, male su vjerovatnoce da me izvuku ali postoji mogucnost, saznacu u oktobru. Mozda odem u Edinbourgh ili pokusam ipak neki Ultra od 100milja, ima toga i ovdje. Onaj saharski Marathon des Sables sam odlucio da preskocim radi vrucina, jos moras vukljariti vlastitu hranu za 6 dana i s tim na ledjima trcati svaki dan po maraton i jedan dan 2 maratona na +50C.  Nije bas ni da imam death wish, 160km po kisovitom Wales-u je puno prijatnije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ove sedmice sam uspio nabrati ravno 50km. :smiley58:

 

U utorak sam istrcao 30km, odmarao tri dana, pa sam juce istrcao 5km i danas 15. Mislim da mi je ovo i ponajbrzih 15km ikad, cini se da postajem brzi. Naravno, opet je krenuo peh sa HR senzorom pa sam izgubio par minuta ali OK je.

 

rCX4sjV.png 7erRwpP.png

 

Ne znam sta mi je bilo u 9. i 13. kilometru ali ove ostakle sam trcao kao sampion. Pazi 10. ispod 5 minuta. ha!

Link to comment
Share on other sites

Nakon 3 dana plandovanja i odmaranja od prosle sedmice u kojoj sam nabrao 50km, vrijeme je da se i ove hefte otpocne sa treningom, ne smije se zanemariti i zapostaviti. Zapoceo sam polako, a i nastavio laganim tempom i istrcao 12.5km. Planirao sam 10 ali sam produzio jer je stvarno odlican dan za trcanje, perfektna temperatura, suncan dan, a vjetric lagano carlija.

 

 

rFYlGD7.png

 

Pokusacu poslije podne jos jednom ovoliko, jer sutra necu imati vremena za trening ali cu zato preko vikenda nadomjestiti. Usput, dok sam trcao ka Hampstead Heathu, sretnem Ricky Gervaisa sa ekipom, mozda nastavlja sa snimanjem Afterlife? 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Amigo said:

Kakve su vremenske prilike obicno za taj maraton?

20 oktobar je prilicno blizu zime, mada je sada klima pojebana svakako :classic_ninja:

 

 

Nemam pojma. Doorn ce znati bolje odf mene ali ja racunam da bi u najgorem slucaju moglo da bude oko 15C, da pada kisa i jak vjetar. Naravno, moguce je da bude i krasan jesenji dan, suncan i bez vjetra sa temperaturom od 17-22C.

 

Skontacu sta i kako kada se vrijeme jos malo priblizi.

Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2019 at 12:41 AM, Honey Badger said:

Najbolja analogija bi bila kao avion na cruising altitude, na autopilotu. Pogledam na brojac i HR monitor svako malo, gledam gdje stajem, racunam koliko sam istrcao i koliko mi je ostalo do kraja ali generalno je jedno meditativno stanje uma. 

Ja kad mi dosadi pokusavam da mnozim dvocifrene brojeve, jako me zabavlja koliko je to komplikovana operacija kad je mnogo vise krvi u listovima nego u mozgu 😄 

Doduse zimus i proljetos sam imao puno posla i nisam trcao, evo 15-ak dana kako sam poceo ponovo 2x sedmicno, ali za sada samo po 30-35 minuta (a i to jedva 😄 ), pa nema kad ni da mi dosadi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Ja kad mi dosadi pokusavam da mnozim dvocifrene brojeve, jako me zabavlja koliko je to komplikovana operacija kad je mnogo vise krvi u listovima nego u mozgu 😄 

Doduse zimus i proljetos sam imao puno posla i nisam trcao, evo 15-ak dana kako sam poceo ponovo 2x sedmicno, ali za sada samo po 30-35 minuta (a i to jedva 😄 ), pa nema kad ni da mi dosadi.

 

A mozes onda zamisliti kako se mozak osusi nakon 25-30km. :lol_2:

 

Koliko primjecujem, nikada nisam bio fokusiraniji, a ni bolje raspolozen nego sada kada sam postigao ovakav nivo fizicke spremnosti. Dobro je to sto si krenuo dvaput hefticno, tih pola sata je oko 5km i za jedno normalno odrzavanje kondicije sasvim dovoljno za pocetak. Kad prestane da bude i to jedva, onda mozda ubacis jos jedan dan ili pokusas malo bolje u tih 30-35min. Mene ti mali ciljevi koje sebi zadajem i odrzavaju da ne odustanem. Malo me strah da ne pretjeram ali pazim koliko mogu, pravim pauze kad mislim da treba, pokusavam pametno postici neke meni bitne rezultate.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Honey Badger said:

Kad prestane da bude i to jedva, onda mozda ubacis jos jedan dan ili pokusas malo bolje u tih 30-35min.

To je ideja, sad srijedom radim od kuće, pa ću nastojati da se držim ritma srijeda - subota dugorocnije i da polako podignem na bar 45 minuta po seansi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Beonegro said:

To je ideja, sad srijedom radim od kuće, pa ću nastojati da se držim ritma srijeda - subota dugorocnije i da polako podignem na bar 45 minuta po seansi.

 

Tako sam i ja krenuo, prvo nekako navukao na 5km ispod 30min, pa jednom produzio i navucem 10. Nije dugo proslo, prijavio sam se za prvi polumaraton, pa drugi, pa i cijeli maraton.

 

Pripazi se, endorfin je opasna droga.

 

:classic_biggrin:

 

 

 

 

Edited by Honey Badger
ubacio smajlija
Link to comment
Share on other sites

Da i ja malo upadnem posle dužeg vremena... prijavio sam se za 10km, trčim sutra ujutro... pripreme su opet izostale, pušio sam celo leto (only captain black), ali generalno imam životni stil koji podrazumijeva da se veći deo dana provodi u nekom kretanju i na nogama, osim kad posao zahtijeva statičnost...cilj - trčati lagano, bez stajanja i stići živ do cilja bez obzira na istrčano vreme...ako preživim javiću ishod

spacer.png

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kolbas said:

sutra ujutro

 

Samo polako, noga pred nogu i stici ces. Cak i ako si potpuno nespreman to ces izvesti za nesto malo preko sat vremena, ..ckin dim. Vodi racuna da dises pravilno i da ne ostajes bez daha. 

 

Sretno i javi rezultat. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Vodi racuna da dises pravilno i da ne ostajes bez daha. 

 

Sretno i javi rezultat. :classic_smile:

Samo u prvih 10-15 minuta da iskašljem katran, posle toga je više do nogu što mi je jača strana... inače, ja pre ovakvih "podviga" samo popijem medium double double i to mi je jedini intake pre trke🙃

Link to comment
Share on other sites

Dakle preživelo se nekako,😓...uspeo sam da završim, vreme 1:10...32. mesto od 65, s tim da je iza mene bilo i onih koji su više hodali no trčali...u odnosu na poslednjih istrčanih 10 km bio sam sporiji 5 min...razlog je kombinacija moje (ne)spreme i malo teže staze...vreme skoro pa idealno, oblačno, oko 17 stepeni, kiša je prestala da rominja baš pred start trke...staza je tipična kros staza, što bi rekao Hemingway "preko reke, pa u šumu", dobro sad i nije baš šuma, više šumarak...u odnosu na onu prošlu, ova staza ima dosta grbavih deonica, blatnjavih mjesta gde bukvalno moraš da koračaš i mnogo više uspona koji nisu uopšte kolosalni, ali dovoljni da ti sjebu ritam disanja...prvih nekoliko km je bilo OK, staza je bila uzana pa smo svi bili jedna srećna trčeća sekta, ("ko se s nama druži, život mu je duži") na 2,5 su okrenuli oni što su išli na 5km, pa je bilo teže naići na neku "prirodnu ljepotu" u vidu lepe pozadine ili nogu koji mogu da posluže kao motivacioni faktor i smetnu s uma razmišljanja o odustajanju...popeh se na uzbrdicu gde se okreće na 5 km radujući se da u drugi deo idem nizbrdo, oko 6-og kilometara organizam/mozak postavlja pitanja tipa: "Šta to radiš budalo?!", počinjem da kriziram, 60+godišnje bakice i dekice me pretiču i negativno utiču na moral ("Izdao me kardio, izdao me brat, izgubio sve sam bitke..."), počinjem da kopam po fajlovima u glavi i pokušavam da skrenem misli u drugom pravcu, pomislio sam i na vas, forumsku podršku, rekoh sebi "ne smem da razočaram Badgera, Vjeku i ostale...oko 8-og km shvatam da moram malo da koračam jer bukvalno ne znam odakle da crpim snagu, ("kukavica, nisam znao da sam takva kukavica...")...i tako do poslednje deonice malo brzog hodanja, malo trčanja i kad sam se sabrao otrčih poslednji km i udjem u cilj kao Abebe Bikila ("Ne može nam niko ništa...")...Sve u svemu, moglo je gore, moglo je bolje, sljedeća trka, Octobar 6...ovog puta sa moje strane reke, ista trka koju sam trčao prošle jeseni... mogao bih ići i na 5km, ali to znam da mogu da istrčim bez većih problema, 10km je za mene borba sa najzajebanijim protivnikom t.j samim sobom...

spacer.png

Edited by Kolbas
  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kolbas said:

Dakle preživelo se nekako,😓...uspeo sam da završim, vreme 1:10...32. mesto od 65, s tim da je iza mene bilo i onih koji su više hodali no trčali...u odnosu na poslednjih istrčanih 10 km bio sam sporiji 5 min...razlog je kombinacija moje (ne)spreme i malo teže staze...vreme skoro pa idealno, oblačno, oko 17 stepeni, kiša je prestala da rominja baš pred start trke...staza je tipična kros staza, što bi rekao Hemingway "preko reke, pa u šumu", dobro sad i nije baš šuma, više šumarak...u odnosu na onu prošlu, ova staza ima dosta grbavih deonica, blatnjavih mjesta gde bukvalno moraš da koračaš i mnogo više uspona koji nisu uopšte kolosalni, ali dovoljni da ti sjebu ritam disanja...prvih nekoliko km je bilo OK, staza je bila uzana pa smo svi bili jedna srećna trčeća sekta, ("ko se s nama druži, život mu je duži") na 2,5 su okrenuli oni što su išli na 5km, pa je bilo teže naići na neku "prirodnu ljepotu" u vidu lepe pozadine ili nogu koji mogu da posluže kao motivacioni faktor i smetnu s uma razmišljanja o odustajanju...popeh se na uzbrdicu gde se okreće na 5 km radujući se da u drugi deo idem nizbrdo, oko 6-og kilometara organizam/mozak postavlja pitanja tipa: "Šta to radiš budalo?!", počinjem da kriziram, 60+godišnje bakice i dekice me pretiču i negativno utiču na moral ("Izdao me kardio, izdao me brat, izgubio sve sam bitke..."), počinjem da kopam po fajlovima u glavi i pokušavam da skrenem misli u drugom pravcu, pomislio sam i na vas, forumsku podršku, rekoh sebi "ne smem da razočaram Badgera, Vjeku i ostale...oko 8-og km shvatam da moram malo da koračam jer bukvalno ne znam odakle da crpim snagu, ("kukavica, nisam znao da sam takva kukavica...")...i tako do poslednje deonice malo brzog hodanja, malo trčanja i kad sam se sabrao otrčih poslednji km i udjem u cilj kao Abebe Bikila ("Ne može nam niko ništa...")...Sve u svemu, moglo je gore, moglo je bolje, sljedeća trka, Octobar 6...ovog puta sa moje strane reke, ista trka koju sam trčao prošle jeseni... mogao bih ići i na 5km, ali to znam da mogu da istrčim bez većih problema, 10km je za mene borba sa najzajebanijim protivnikom t.j samim sobom...

spacer.png

 

ovo bi hladno moglo i na Minijature.

bravo Oleg! :thumbsup:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...