Jump to content

Trcanje


...

Recommended Posts

1 hour ago, sreta-steta said:

@Amigo pripazi malo ti na to... mnogo ti se to nesto crveni. Ovako po tempu to je umereno brzo, ali ne bi bas trebao da budes na peaku. Ja npr kada plivam, na sat vremena budem 5min u peaku. 

 

Pa ne znam sada kako to racuna Fitbit, ali puls drzim 90% vremena ispod 140, nekad malo predje, par dubljih udisaja i malo vode i onda se opet spusti negde na 136/137/138.

Sada sam odlucio da trcim kraci period, mnogo mi 40 minuta, ali brze, pa onda mozda jednom u 15 dana, da idem na jedan duzi krug. Takodje moram da radim i posebne vjezbe za noge, npr cucnjevi ili nesto za listove, koji su prirodno jaki, da ih malo jos ojacam, valjda ce biti onda lakse i da se trci.

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2019 at 3:48 AM, Amigo said:

E sada bih za daljni rad volio da znam kako se pravilno zagrijati, a da se previse ne umorim :smiley33:

Ja sam ranije imao te fore da se zagrijavam po kilometar i jače, ali sad u poslednje vrijeme mi baš odgovara da zašprintam 2-3 minuta iz mirovanja, 2-3 minuta prošetam da se nadišem vazduha, i da onda krenem da trčim. Mada ako ćeš baš poprav'lima, trebalo bi da trčiš lagano 5-6 minuta, da istegneš noge i onda da kreneš da trčiš.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2019 at 4:23 PM, sreta-steta said:

@Amigo pripazi malo ti na to... mnogo ti se to nesto crveni. Ovako po tempu to je umereno brzo, ali ne bi bas trebao da budes na peaku. Ja npr kada plivam, na sat vremena budem 5min u peaku. 

 

@Honey Badger e tebi svaka cast! nisam ja direktan kao Vjeka, ali meni je to isto bilo misljenje: previse si se posvetio vremenu i tom nekom dostizanju "cilja". Meni je trcanje uvek bilo cilj samo po sebi, nisam jurio vreme, nisam hteo da smrsam, neku kondiciju... samo sam uzivao. Mada s druge strane svi smo drugaciji, nekome vvt treba neki zec koga ce da juri dal to bili kilogrami, vreme, vrhovi... 

Ako mislis da si trcanje precrtao, onda je mozda vreme da probas nesto drugo. Nisam siguran da smo spominjali plivanje? Pazi, kakav god da si plivac, blji si od mene koji nisam znao da plivam kad sam usao u more 2010. Probaj i planinarenje, tj hiking. to su sve sportovi posle kojih se osecas da si nesto postigao, ali nisu bas zgodni ako resis da se nadmeces sa npr planinom. 

 

 

Ne znam ja tako kao ti, da samo trcim radi trcanja. Mora da bude neki cilj, i to sto tezi to bolje. Tako racunam da ako dodjem i do pola, nije lose i takav nacin gledanja na materiju me je nekako i odrzalo da istrajem do maratona. Mora biti neka borba i takmicenje protiv samog sebe inace nemam motivaciju. 

 

Prije jedno mjesec dana, par sedmica nakon maratona sam imao jednu manju hirursku intervenciju, nista strasno ali me izbacilo iz stroja, a u isto vrijeme sam rjesavao neke RL issues pa sam zapostavio treninge. Tek juce sam se usudio izaci na ulicu i istrcao sam 5km. Mila majko kako mi je to leglo. Prvi kilometar mi je trebalo preko 8 minuta, drugi oko 7 ali sam ipak uspio istrcati 5km za 30 minuta. Zajapurio sam se kao mladi majmun, crvenoguzac, endorfini udaraju, ma loodilo. Danas sam opet izasao i odradio 10km. Trebalo mi je 62minuta sto je lose vrijeme (PB 54m/10km) ali racunam da ce se vremenom popraviti, dok se potpuno oporavim od operacije. 

 

Ne mogu jos da se odlucim sta i kako dalje. Plivanje mene ne interesuje otkako me stari gurnuo sa duseka u more ljeta davne 1974, kada sam se napio slane vode i od tad mi biti u vodi nikada nije bilo narocito zabavno. Znam da plivam u smislu da mogu da se krecem po povrsini vode u smjeru i da ne tonem ali ne narocito dugo i prilicno negraciozno. Morao bih da nadjem nekog instruktora da me nauci pravilno da plivam ali nemam narocitu zelju niti vremena za to. Dok ne skontam sta cu, mislim da cu probati trcati 5km (minimum) svaki dan do 3. januara, pa ako uspijem, vidjecu sta i kako dalje. Nikako da mi Ultra izadje iz glave i osjecam da ce to biti na meti za iducu godinu. Bas me zanima kakav je osjecaj kad zavrsis trku od 100km ili 100mi.

 

Sto se planinarenja tice, nisam siguran da postoje planine u Engleskoj, sjecam se jednog filma sa Hugh Grantom kada su nasipali zemlju na neko brdo jer je falilo nekoliko metara da bi zvanicno moglo da se nazove planinom. Prije dosta godina neki prijatelji su isli na Kilimanjaro i mislim negdje u Kazahstan, pentrali se na planinu pa mozda vidim ima li u njima i dalje planinara da organizujem jedan trip, stvarno nije los prijedlog. Za hiking je lakse ali kao i za planinarenje, potrebno se spremiti, otputovati negdje pa mi nije najzgodnije kao neki svakodnevni fitnes rezim. Privlaci me kalistenika jer i to mogu da radim od kuce ili u parku, odnosno ne treba nikakav poseban pribor ni priprema. Ovih dana sam uspio stesati jos par kila, spustio sam se na 76 (sa 100kg prosle godine) i ovo sada sam najlaksi od pocetka ovog stoljeca, pa racunam da bih mogao brzo uci u formu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2019 at 6:25 PM, Amigo said:

 

Pa ne znam sada kako to racuna Fitbit, ali puls drzim 90% vremena ispod 140, nekad malo predje, par dubljih udisaja i malo vode i onda se opet spusti negde na 136/137/138.

Sada sam odlucio da trcim kraci period, mnogo mi 40 minuta, ali brze, pa onda mozda jednom u 15 dana, da idem na jedan duzi krug. Takodje moram da radim i posebne vjezbe za noge, npr cucnjevi ili nesto za listove, koji su prirodno jaki, da ih malo jos ojacam, valjda ce biti onda lakse i da se trci.

 

Max HR je 220 - tvoje godine. Meni je 47 godina, znaci da ne bih trebao ici preko 173bpm ili barem ne ostajati tako visoko duze vrijeme. To je neki okvirni nacin racunanja, istrazi malo, nemoj da sam ti ja rekao.

 

Nisam 100% siguran u moj Gear S3 koji mi na pocetku pokazuje 180bpm i vise, pa kad skinem sat, obrisem senzor i vratim, pokaze 90bpm, ebemliga. Nakon 2-3km se nekako ujednaci, ja nadjem ritam i odrzavam HR izmedju 120-140bpm po ravnom, a kad krenem uz brdo ili ubrzam, popnem ga do 160 max i onda usporavam dok ga ne vratim na 130.  Uvijek nosim 300mg aspirin i TGN sprej za nedajboze i telefon je uz mene ali to je vise za piece of mind. 

 

Dosta si postigao za jako kratko vrijeme, mozes slobodno da budes ponosan, bas mi je drago. Pokusaj da se koncentrises da zauzmes pravilan stav kod trcanja, to ce ti i Vjekoslav drobiti, pricali smo o Chi trcanje. Potrebno je da si uvijek blago nagnut naprijed i da se docekujes na prednji dio stopala. Usta i grlo da su pod 90° jer su tako disajni putevi najbolje otvoreni, a to znaci da ne gledas sebi u noge niti da zvjerlas u nebo, nego gledaj 50-80m ispred sebe i lagano trci. Vremenom ces usteliti da ne trosis previse energije jer ce te tetiva iz stopala izbacivati naprijed kao pracka ili ako je lakse za shvatiti, na isti nacin na koji se kengur odbaci od tla.

 

Cinimise da je cilj bio 5km do kraja godine, a vec si presisao na preko 6. Nije ti puno ostalo da poderes 10, to je jedan dan ovog mjeseca kad ne budes pio prethodnu noc i kad budes naspavan. Ti to mozes vec sad, uopste ne sumnjam. 

 

 

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Beonegro said:

Posto vidim da si nepopravljiv, evo da te malo pomamim za sledecu jesen 😄 https://www.marseille-cassis.com/en/

Kazu da je to jedna od trka sa najljepsim krajolicima na svijetu... i da oci ispadaju od uspona 😄 

 

20km? 

 

Ima li nesto malo duze?

 

Nego, ovo nije losa ideja ako bi se moglo skupiti nekolicina nas sa topika, istrcimo maraton, pa u birtiju? :classic_biggrin:

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Honey Badger said:

 

20km? 

 

Ima li nesto malo duze?

Ima za potpune bolide krug oko Mon Blana i trka preko cijelog ostrva Réunion zvana la diagonale des fous iliti dijagonala za ludake 😄 

 

Ovo u Marseju je ljepse, odes tamo na nedjelju dana, ove godine je u to doba jos moglo da se kupa (mi bili krajem oktobra), pojedes bouillabaisse, pojedes couscous, obidjes les calanques, odes na pijacu u kvart Noailles, odvezes se pola sata vozom do Aix en Provence... full program.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

Ima za potpune bolide krug oko Mon Blana i trka preko cijelog ostrva Réunion zvana la diagonale des fous iliti dijagonala za ludake 😄 

 

Ovo u Marseju je ljepse, odes tamo na nedjelju dana, ove godine je u to doba jos moglo da se kupa (mi bili krajem oktobra), pojedes bouillabaisse, pojedes couscous, obidjes les calanques, odes na pijacu u kvart Noailles, odvezes se pola sata vozom do Aix en Provence... full program.

 

Ovo oko Mon Blana i dijagonala za ludake nije jos za mene. Koliko vidim, potrebno je zadovoljiti neke uslove da te prime na trku tako da cu iduce godine mozda prijaviti neku 50mi Ultra, sto je malo manje od 2 maratona, to bih mogao odraditi za pocetak. 

 

Marsej prijedlog je cisti hedonizam, ne znam koliko bi mi se trcalo uzbrdo 20km, a noc prije skrsio jedno pola boce Pernod pastisa i dvije kile lokalnog rosea uz buillabaisse.  Nije losa ideja, ide na dalje razmatranje. :thumbsup:

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Honey Badger said:

Sto se planinarenja tice, nisam siguran da postoje planine u Engleskoj, sjecam se jednog filma sa Hugh Grantom kada su nasipali zemlju na neko brdo jer je falilo nekoliko metara da bi zvanicno moglo da se nazove planinom. Prije dosta godina neki prijatelji su isli na Kilimanjaro i mislim negdje u Kazahstan, pentrali se na planinu pa mozda vidim ima li u njima i dalje planinara da organizujem jedan trip, stvarno nije los prijedlog. Za hiking je lakse ali kao i za planinarenje, potrebno se spremiti, otputovati negdje pa mi nije najzgodnije kao neki svakodnevni fitnes rezim. Privlaci me kalistenika jer i to mogu da radim od kuce ili u parku, odnosno ne treba nikakav poseban pribor ni priprema. Ovih dana sam uspio stesati jos par kila, spustio sam se na 76 (sa 100kg prosle godine) i ovo sada sam najlaksi od pocetka ovog stoljeca, pa racunam da bih mogao brzo uci u formu. 

 

Trebalo bi da imas lepih brda negde u Velsu? Slabo ti ja znam geografiju UK, ali nesto mi u glavi da moze se zabaviti. Planinarenje/Hiking ti je navlaka kao trcanje pa x10: daje ti potpuno novu dimenziju zivotu... Medjutim ima jedan problem tu: planina ne trpi takmicenje protiv sebe. to jest moze da bude jako opasno. Secam se pre 10ak plus godina, drugar i ja krenuli na zimski uspon na Bobotov kuk (Durmitor)... Nesto naglo otoplilo, pa je sneg poceo da bude slab: do 10 sati ujutru sve bilo ok, medjutim dok smo dosli do samog vrha, vec se odranjalo dosta. I gledam ja vrh, nema 50m visinski do gore, dogovorimo se mi ajde nazad. Spustali se tako jedno sat vremena, kad ide ti ekipa gore dal iz Tuzle ili Sarajeva. Popricali, ja reko nije bas zgodno da se ide, hoce da se otisne cela strana na vrhu a oni: e pa kad smo dosli do ovde popecemo ga. Ja reko ajd uzdravlje. Kasnije sedeli drugar i ja kod satora a protrcava ti gorska sluzba pored nas. Niko se srecom nije povredio, ali svasta je moglo da se desi. Hocu da ti kazem, drugacija su malo to pravila, nije to ni asfalt ni park, tu glava moze da se izgubi. Ima do Kilimandzara 100 somuna 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, sreta-steta said:

 

Trebalo bi da imas lepih brda negde u Velsu? Slabo ti ja znam geografiju UK, ali nesto mi u glavi da moze se zabaviti. Planinarenje/Hiking ti je navlaka kao trcanje pa x10: daje ti potpuno novu dimenziju zivotu... Medjutim ima jedan problem tu: planina ne trpi takmicenje protiv sebe. to jest moze da bude jako opasno. Secam se pre 10ak plus godina, drugar i ja krenuli na zimski uspon na Bobotov kuk (Durmitor)... Nesto naglo otoplilo, pa je sneg poceo da bude slab: do 10 sati ujutru sve bilo ok, medjutim dok smo dosli do samog vrha, vec se odranjalo dosta. I gledam ja vrh, nema 50m visinski do gore, dogovorimo se mi ajde nazad. Spustali se tako jedno sat vremena, kad ide ti ekipa gore dal iz Tuzle ili Sarajeva. Popricali, ja reko nije bas zgodno da se ide, hoce da se otisne cela strana na vrhu a oni: e pa kad smo dosli do ovde popecemo ga. Ja reko ajd uzdravlje. Kasnije sedeli drugar i ja kod satora a protrcava ti gorska sluzba pored nas. Niko se srecom nije povredio, ali svasta je moglo da se desi. Hocu da ti kazem, drugacija su malo to pravila, nije to ni asfalt ni park, tu glava moze da se izgubi. Ima do Kilimandzara 100 somuna 🙂

 

Isao sam na hiking vise puta i to je super aktivnost ali ne vidim to kao sport, nego kao aktivnost kojom se lijepo baviti kada je prilika. Ne mogu kao sto mogu sa trcanjem, samo tako, obuci gojzerice i planinariti pola sata, za to mora da se planira vrijeme i ne moze sam. 

 

Do proljeca cu da nastavim sa trcanjem, fali mi motivacije za zgibove, sklekove i tegove pa cu pokusati malo na tome da poradim, a kada otopli, nekad od marta, vidjecu gdje sam sa snagom i kondicijom pa mozda prijavim jedan 50mi Ultra, zapao mi je za oko bas jedan u Walesu: https://www.runultra.co.uk/Events/Mt-Snowdon-Ultra

 

Ne izgleda lose, a?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Beonegro said:

difficulty: brutal :s_w:

 

Ne znam kako drugacije i opisati trku od 80/160km po neravnom terenu sa stalnim usponima. Nista manje od brutalno i ne ocekujem. Evo se vec kajem i osjecam upale iz buduicnosti. :classic_biggrin:

 

Ja na to gledam ovako: 1km mogu odraditi ne znam kakav je teren i trebam tako samo 80 puta. :classic_biggrin:

 

Danas sam odradio 5km. Spor sam i trom (35m/5km) ali idemo dalje.

 

Ovo je day 3, 27 to go. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Amigo said:

Badger, preporucujes li neke posebne vjezbe za noge, osim cucnjeva, ja i ne znam nista drugo:smiley33:

 

Ne radim nista osim trcanja ali sam odlucan da to promijenim, pogotovo ako se mislim prijaviti na Ultar. Znaci, osim trcanja, treba pripremiti cijelo tijelo za takav napor, ne samo noge. Treba ojacati trbusnjake, ledja, ruke, taman koliko i noge jer cijelo tijelo radi kada trcis. Vrat mora imati dovoljno jake misice da ti glava ne otpadne i ledja i trbusnjaci takodje da ti ne pukne kicma. 

 

Za noge osim cucnjeva mozes raditi razna istezanja, spage, dead lift sa tegovima, masine u gym, sklekovi, zgibovi i dumbells za ruke i sve sto ti padne na pamet. Najbolje rasporediti na recimo, u danima kad ne trcis, 3x sedmicno po nekih pola sata, a napravis sebi program kako ti odgovara. Neki utorkom rade ruke, a cetvrtkom grudi. Nama koji ne gradimo misicnu masu, mozda i ne treba takav program ali je bitno dati tijelu vremena da se oporavi nakon napora i regenerise.

 

Kad uspijem da se nakanim, pisacu kako mi ide, a evo gledam tegove na sred dnevne sobe mjesecima, tako ih nisam. 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Amigo said:

Badger, preporucujes li neke posebne vjezbe za noge, osim cucnjeva, ja i ne znam nista drugo:smiley33:

Sunozni naskoci na klupu, pogadja i noge i stomak. Recimo 10x10 posle trcanja, ko moze, ko ne moze neka krene recimo sa 5x5. Takodje izdrzaj u kosarkaskom stavu (koljena savijena pod 90 stepeni, stopala u sirini ramena ili malo sire) sa ledjima naslonjenim na zid. Preskakanje konopca za listove (i stomak, jedna od najboljih vjezbi za oblikovanje struka).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro super, podsjetio si me na tu kosarkasku vjezbu, to mogu da radim i na poslu.

Inace radim klasicne vjezbe sa tegovima, uglavnom za ruke, malo za ramena.

19 hours ago, Honey Badger said:

Max HR je 220 - tvoje godine. Meni je 47 godina, znaci da ne bih trebao ici preko 173bpm ili barem ne ostajati tako visoko duze vrijeme. To je neki okvirni nacin racunanja, istrazi malo, nemoj da sam ti ja rekao.

 

Nisam 100% siguran u moj Gear S3 koji mi na pocetku pokazuje 180bpm i vise, pa kad skinem sat, obrisem senzor i vratim, pokaze 90bpm, ebemliga.

 

Tako ljetos vozim ja biciklo, pogledam na sat, kad ono 180 :smiley5: reko sta je ovo sunce ti zarko. Stanem ja, pogledam malo bolje, kada ono prebacilo na kalorije :classic_blush: puls normalan 120, tako nesto.

Ko ce sad docekati lijepo vrijeme za bicikla:classic_unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas k'o zvrk:

 

Ajgb5gH.png

 

HR me opet ispocetka zabrinjavao pa imam lose vrijeme prva dva kilometra jer sam stajao da cistim senzor ali sljedeca tri sam razbio ispod 5 minuta sto nikad ranije nisam uspio. Jos ne mogu da vjerujem da se stvarno desilo, uopste nisam imao utisak da brzo trcim. Bice od mene nesto. :classic_biggrin:

 

 

 

Day 4, 26 to go.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2019 at 9:03 PM, Honey Badger said:

 

 

Ne znam ja tako kao ti, da samo trcim radi trcanja. Mora da bude neki cilj, i to sto tezi to bolje. Tako racunam da ako dodjem i do pola, nije lose i takav nacin gledanja na materiju me je nekako i odrzalo da istrajem do maratona. Mora biti neka borba i takmicenje protiv samog sebe inace nemam motivaciju. 

 

Prije jedno mjesec dana, par sedmica nakon maratona sam imao jednu manju hirursku intervenciju, nista strasno ali me izbacilo iz stroja, a u isto vrijeme sam rjesavao neke RL issues pa sam zapostavio treninge. Tek juce sam se usudio izaci na ulicu i istrcao sam 5km. Mila majko kako mi je to leglo. Prvi kilometar mi je trebalo preko 8 minuta, drugi oko 7 ali sam ipak uspio istrcati 5km za 30 minuta. Zajapurio sam se kao mladi majmun, crvenoguzac, endorfini udaraju, ma loodilo. Danas sam opet izasao i odradio 10km. Trebalo mi je 62minuta sto je lose vrijeme (PB 54m/10km) ali racunam da ce se vremenom popraviti, dok se potpuno oporavim od operacije. 

 

Ne mogu jos da se odlucim sta i kako dalje. Plivanje mene ne interesuje otkako me stari gurnuo sa duseka u more ljeta davne 1974, kada sam se napio slane vode i od tad mi biti u vodi nikada nije bilo narocito zabavno. Znam da plivam u smislu da mogu da se krecem po povrsini vode u smjeru i da ne tonem ali ne narocito dugo i prilicno negraciozno. Morao bih da nadjem nekog instruktora da me nauci pravilno da plivam ali nemam narocitu zelju niti vremena za to. Dok ne skontam sta cu, mislim da cu probati trcati 5km (minimum) svaki dan do 3. januara, pa ako uspijem, vidjecu sta i kako dalje. Nikako da mi Ultra izadje iz glave i osjecam da ce to biti na meti za iducu godinu. Bas me zanima kakav je osjecaj kad zavrsis trku od 100km ili 100mi.

 

Sto se planinarenja tice, nisam siguran da postoje planine u Engleskoj, sjecam se jednog filma sa Hugh Grantom kada su nasipali zemlju na neko brdo jer je falilo nekoliko metara da bi zvanicno moglo da se nazove planinom. Prije dosta godina neki prijatelji su isli na Kilimanjaro i mislim negdje u Kazahstan, pentrali se na planinu pa mozda vidim ima li u njima i dalje planinara da organizujem jedan trip, stvarno nije los prijedlog. Za hiking je lakse ali kao i za planinarenje, potrebno se spremiti, otputovati negdje pa mi nije najzgodnije kao neki svakodnevni fitnes rezim. Privlaci me kalistenika jer i to mogu da radim od kuce ili u parku, odnosno ne treba nikakav poseban pribor ni priprema. Ovih dana sam uspio stesati jos par kila, spustio sam se na 76 (sa 100kg prosle godine) i ovo sada sam najlaksi od pocetka ovog stoljeca, pa racunam da bih mogao brzo uci u formu. 

 

Hiruska intervencija? Jos koji stent i ima da letis oko Mon Blana 😛

 

Ja poceo da se pripremam za Bgd maraton u aprilu. Plan da istricim bez setanja i za oko 4:30 h.

 

Ove zime sam trcao Avala Night Sky Trail, 11 km i 520 m visinske razlike. Nazalost bilo je toplo tokom dana pa se sneg istopio i bilo klizavo. I uspon je bio mnogo za*ebaniji nego sto sam ocekivao 😀

 

Nije ti lose ovo za kalisteniku... Ja godinama radim zgibove kuci. Pre nego sto kreneme na posla jedno 30 min u kombinaciji sa sklekovima. Cim dodjem na posao gledam sta cu da jedem 😃. Planiram da ubacim plank. Dok sam radio redovno plank imao sam bolja vremena na trcanju.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bajro(n)Zupic said:

 

Hiruska intervencija? Jos koji stent i ima da letis oko Mon Blana 😛

 

Ja poceo da se pripremam za Bgd maraton u aprilu. Plan da istricim bez setanja i za oko 4:30 h.

 

Ove zime sam trcao Avala Night Sky Trail, 11 km i 520 m visinske razlike. Nazalost bilo je toplo tokom dana pa se sneg istopio i bilo klizavo. I uspon je bio mnogo za*ebaniji nego sto sam ocekivao 😀

 

Nije ti lose ovo za kalisteniku... Ja godinama radim zgibove kuci. Pre nego sto kreneme na posla jedno 30 min u kombinaciji sa sklekovima. Cim dodjem na posao gledam sta cu da jedem 😃. Planiram da ubacim plank. Dok sam radio redovno plank imao sam bolja vremena na trcanju.

 

 

Ja se jos premisljam oko tog Ultra, mozda mi je ipak malo prerano... Fali Vjekoslav da me malo ohladi. Nego, mozda Bg maraton nije losa ideja i za mene?  Taman sam vec prilicno spreman, a imam vremena da se i doradim do aprila i ako teren nije prezeznut, da popravim vrijeme iz Amsterdama. Pa nakon Bg, mozda ima neki u junu mjesecu, negdje drugo, pa opet u septembru i umjesto jednog brutalnog ultra, odradim nekoliko obicnih. Zvuci izvodljivije od trcanja 80km u cugu po velskim gudurama u gdje pada kisa svaki dani i kontam da to ostavim za 2021? 

 

Dobro si me podsjetio na plank, krenucu sutra, nema vise odlaganja. ne moze se samo trcati, moram malo ukljuciti i druge misice. 

Link to comment
Share on other sites

Istrco sam peticu opet za 35 minuta, ali osjetim neki prigusen bol tacno ispod desnog koljena. Malo sam proguglo i izgleda da je u pitanju Patellar tendinitis.

Tetiva koja spaja koljeno sa cjevanicnom kosti. Nije strasno, ali pogledacu da kupim povez kojim se pritisak malo popusta na tetivu.

Da li je ko imao slicno iskustvo?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Istrco sam peticu opet za 35 minuta, ali osjetim neki prigusen bol tacno ispod desnog koljena. Malo sam proguglo i izgleda da je u pitanju Patellar tendinitis.

Tetiva koja spaja koljeno sa cjevanicnom kosti. Nije strasno, ali pogledacu da kupim povez kojim se pritisak malo popusta na tetivu.

Da li je ko imao slicno iskustvo?

 

Ja se, da cuknem vo drvo, jos nisam povrijedio pa ti ne mogu posavjetovati nista konstruktivno. Ne znam kako cesto trcis ali ako je precesto, odmori koji dan, pa se mozda samo od sebe sanira. Na tvom mjestu ja bih vjerovatno ignorisao neko vrijeme i pokusao bih izgurati 10km do kraja godine, taman da u januaru slijedi amputacija. :classic_biggrin:

 

Ja sam danas istrcao 5km za 32 minute, znaci svaki dan sam malo sporiji od prethodnog. Doduse, ima za to vise razloga, pa racunam da ce mi trebati neko vrijeme da se vratim u formu koju sam imao pred maraton. Juce mi se javlja jedan kolega, pita me jesam li zainteresovan za 10k race negdje oko Stratforda u srije, sutra cu odluciti.

 

Elem, nastavljamo challenge; day 6 over, 24 to go. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2019 at 6:13 PM, Honey Badger said:

 

Ja se jos premisljam oko tog Ultra, mozda mi je ipak malo prerano... Fali Vjekoslav da me malo ohladi. Nego, mozda Bg maraton nije losa ideja i za mene?  Taman sam vec prilicno spreman, a imam vremena da se i doradim do aprila i ako teren nije prezeznut, da popravim vrijeme iz Amsterdama. Pa nakon Bg, mozda ima neki u junu mjesecu, negdje drugo, pa opet u septembru i umjesto jednog brutalnog ultra, odradim nekoliko obicnih. Zvuci izvodljivije od trcanja 80km u cugu po velskim gudurama u gdje pada kisa svaki dani i kontam da to ostavim za 2021? 

 

Dobro si me podsjetio na plank, krenucu sutra, nema vise odlaganja. ne moze se samo trcati, moram malo ukljuciti i druge misice. 

 

Zna da bude neprijatno toplo u aprilu. Trasa maratona ima nezgodan uspon na most na Adi i u poslednjem km. Meni se cini da i nije bas za popravljanje rezultata, osim ako rezultat nije kao moj 😋

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bajro(n)Zupic said:

 

Zna da bude neprijatno toplo u aprilu. Trasa maratona ima nezgodan uspon na most na Adi i u poslednjem km. Meni se cini da i nije bas za popravljanje rezultata, osim ako rezultat nije kao moj 😋

 

 

Ma nemam pojma jos, vidjecu kad se april malo priblizi i zavisi u kakvoj formi budem i kakva RL situacija bude, najlakse je uplatiti 30 ojrica i kupiti avionsku kartu. Most na Adi i zadnji kilometar ne bi bili veliki problem ako bih solidno istrcao ostatak staze ali u principu, najbitnije bi opet bilo zavrsiti trku, a vrijeme kako god bude.

 

~~~

 

Danas sam opet slabo istrcao i stvarno ne znam sta se desava. Sudeci po ovome, forma se vrlo lako izgubi, za samo nekoliko sedmica netreniranja, ja sam skoro na pocetku. Poremeti me HR na pocetku pa mi pokvari ukupno vrijeme ali ranije sam mogao nadoknaditi u kasnijim kilometrima, sad tesko trcim ispod 6min/km, osim ono neki dan kada sam trcao 3km ispod 5min, koje mi uopste nije jasno kako se desilo.

 

sq0tu1W.png Ks5dKjQ.png 

 

Eca97D2.png

 

Day 7 done, 23 to go. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...