Jump to content

Trcanje


...

Recommended Posts

Au, 'bote!

 

Zach Bitter shatters 100-mile world record at Six Days in the Dome

 

Bitter ran four consecutive sub-3 hour marathons on an indoor track

 

American ultrarunner and Wisconsin native Zach Bitter has unofficially broken another 100-mile world record. He finished 100 miles in 11:19:13 at the Six Days in the Dome event in Wisconsin, beating the previous record held by Russian athlete Oleg Kharitonov at 11:28:03.

 

https://runningmagazine.ca/sections/runs-races/zach-bitter-shatters-100-mile-world-record-at-six-days-in-the-dome/

 

:23:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da ne izgubim, pa neka ga ovde, izgleda dobar program za maratonce pocetnike: https://www.halhigdon.com/training-programs/marathon-training/novice-1-marathon/

 

Danas oko podne sam izasao da istrcim 10km ali je bilo prevruce i uspijem samo 5 + 2km lagano sa pauzama. Nekako mi bilo bezveze pas sam opet izasao malo prije 5 da probam jos 15km ali opet je bilo prevruce pa sam uspio samo 13.5km. Nekako sam namakao 20km danas i trebao bih biti zadovoljan ali nisam. Tesko mi je bilo trcati, nisam bas imao volje...

 

Mozda sutra budem malo raspolozeniji, volio bih trcati minimum 50km sedmicno, a idealno do 80km. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zadnjih 7 dana prije danasnjeg dana sam trcao samo jednom (u cetvrtak), a prije toga sam tri dana pauzirao i nakon cetvrtka sam imao trodnevnu pauzu. Ocekivao sam da cu se danas ispaliti kao iz pracke i istrcati 10km, bez obzira na vrucinu. Medjutim...

 

Sad sam se vec malo oporavio od razocarenja, 20km u ponedeljak nije malo. Imam jos 6 dana da naberem kilometre za ovu sedmicu. Sve je OK. 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2019 at 8:14 PM, Honey Badger said:

Nekako mi bilo bezveze pa sam opet izasao malo prije 5 da probam jos

 

to je potvrda tvoje posvecenosti, nije to bezveze. u posvecenosti i jeste sustinska razlika izmedju olimpijskih prvaka i ostalih. svi bi htjeli postati zlatni olimpijci, al kad cuju kolika je predanost i odricanje za postizanje takvog cilja potrebna, brzo se ohlade. u redu, nisi ti na tom nivou, niti trebas biti, ali sustina ostaje ista.

 

...

 

nego, di su nam Yossarian i Eddard? Yossarian je pametno krenio, nadam se da napreduje.

moli se Eddard da se javi na prijemni centar zbog primanja redovne mjesecne doze moralne podrske. :wink2:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vjekoslav said:

 

to je potvrda tvoje posvecenosti, nije to bezveze. u posvecenosti i jeste sustinska razlika izmedju olimpijskih prvaka i ostalih. svi bi htjeli postati zlatni olimpijci, al kad cuju kolika je predanost i odricanje za postizanje takvog cilja potrebna, brzo se ohlade. u redu, nisi ti na tom nivou, niti trebas biti, ali sustina ostaje ista.

 

Posvecenost ili strah od neuspjeha? 

 

Bice da je glavni motivator ovo drugo, a posvecenost proizlazi iz toga. Ovih dana sam nesto manje rezolutan i osjecam umor, noge su mi teske... Mozda je i to dio procesa, ne moze se biti super-motivisan bas svaki dan. Od ponedeljka nisam trcao uopste, nisam imao vremena ali danas moram makar 15km ako cu da naberem planiranu kilometrazu od minimum 50km/week.

 

Nije jos dugo ostalo do Amsterdama. Za cas ce to proletiti ali slava ostaje vjecno. :smiley53:

Link to comment
Share on other sites

Moja posvecenost granica ne poznaje! :lol_2:

 

Lagano istrcao 10km, uzivancija. Uz onih 20 od ponedjeljka, dosao sam na 30. Sutra planiram najmanje 5km, a mozda 10 ali u subotu odmaram da bih se u nedelju usudio napasti 35km. 

 

 

x1zmOsc.png

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovim tempom, zavrsio bih maraton za manje od 4h. 

 

bL6j6ai.png

 

Ovoga puta ni HR monitor nije zezao, a i krenuo je iz prve. Bilo je nekih software updates, mozda je do toga? Kako god, meni ovo nije lose po kilometru. Prvi je uvijek najgori, valjda treba malo da se makina zagrije ali sam zato svaki iduci kilometar malo brze istrcao, sto mi je specijalno drago.

Link to comment
Share on other sites

Htio sam polako istrcat 35km ali sam se nakon 2. kilometra predomislio i ubrzao i oborio sve rekorde:

 

JoQE9jM.png

 

Uspio sam istrcati polu maraton ispod 2h. Ovo mi je veliki licni uspjeh, sretan sam ko krme u blatu, samo sto sam iscrpljen da se radujem.

 

Nisam lose odradio ni ostatak, mada se nisam toliko trudio, do 30km opet nije lose vrijeme:

 

l9aHz0y.png

 

Poslije ovoga sam istrcao jos 2km za koja mi je trebalo preko 17 minuta pa sam odlucio da mi je dosta. Da sam stedio snagu i isao malo sporije, vjerovatno ne bih imao problema istrcati i 42. Ja sam prilicno spreman da izguram trku, ovo sad je nabijanje vremena. 

 

A danas mi se bas nesto nije trcalo, zamal' sam odgodio. :classic_smile:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mUIsVtY.png  7GperAj.png

 

Moglo je ovo i bolje.Sporo sam krenuo, upalio sam dodatne motore tek u 3. kilometru. Da je prava trka, bilo bi malo adrenalina, malo takmicarskog duha, i mogao bih preletjeti ta 42km, za jedno 4h:10m, realno. 

 

Do kraja mjeseca cu imati jos najmanje dva ovakva treninga gdje cu pogurati maksimalno distancu, samo se moram zauzdati, da ne sagorim prebrzo. Ako sam ista danas naucio, to je.

 

Sve u svemu, fenomenalan dan. Prva liga!

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, krzna said:

Svaka cast, ides u pravcu da uspes da izguras maraton ispod 4h.

 

Tesko.

 Imam jos 5 nedelja da treniram, ali sumnjam da mogu toliko progresa napraviti. 

 

Nije nemoguce, zavisi od dana. Ako bude dobar ko danas, ili bolji, svasta je moguce. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Tesko.

 Imam jos 5 nedelja da treniram, ali sumnjam da mogu toliko progresa napraviti. 

 

Nije nemoguce, zavisi od dana. Ako bude dobar ko danas, ili bolji, svasta je moguce. :thumbsup:

Pa,ok, za prvi maraton i 4:10 je odlicno, pogotovo uzevsi u obzir tvoje godine i zdravstveno stanje. Ja sam zdrav (pu, pu, pu), a trcim 1.5 km dva puta nedeljno + imam brojnu ekipu, pa ne igramo basket nego kosarku, jedan termin, dva sata nedeljno

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, krzna said:

Pa,ok, za prvi maraton i 4:10 je odlicno, pogotovo uzevsi u obzir tvoje godine i zdravstveno stanje. Ja sam zdrav (pu, pu, pu), a trcim 1.5 km dva puta nedeljno + imam brojnu ekipu, pa ne igramo basket nego kosarku, jedan termin, dva sata nedeljno

 

I ja sam zdrav (pu pu pu), slabo vidjam bolesnike da trce polu maraton ispod 2h i da istrce 30km u komatu. :classic_biggrin:

 

Star mozda jesam, no to je relativno. Nisam toliko star da ne mogu istrcati polu maraton za manje od 2h ili 30km za 3h. :classic_biggrin: 

 

Ti se ne bavis trcanjem, nego cisto rekreacije radi malo otrcis i odigras neku kosarku. Racunam da je to sasvim dovoljno za odrzavanje forme, tjelesne tezine i generalnog zdravlja. Previse sporta takodje nije dobro i ja planiram smanjiti nakon maratona*. Moj drug George, koji se zadnjih 10ak godina bavi MMA (i mikrodozira se zmijskim otrovima) me pokusava smuntati da s njim treniram pa cu mozda otici vidjeti kako to izgleda. Nisam siguran da je to za mene, ne volim da se valjam na strunjacama sa drugim muskarcima, a jos manje zelim da me neko udari u lice. Ali opet, neka borilacka vjestina bi mi odgovarala - ja volim boks i krav maga, pa cu mozda istraziti ima li neki gym u blizini za to. Timski sportovi me ne interesuju, nikad i nisu, a i tesko je organizovati ekipu, skoro nemoguce.

 

 

* Najvjerovatnije lazem,. 

 

 

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

Nakon ovoga sto pises ovde poslednjih meseci, moze se reci da si rodjen za trcanje, mani se borbi i tegova. Naravno, slusaces svoje telo, ali nesto mi govori da ces posle istrcanog maratona pozeleti da nastavis tim ili slicnim putem (triatlon, recimo)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, krzna said:

Nakon ovoga sto pises ovde poslednjih meseci, moze se reci da si rodjen za trcanje, mani se borbi i tegova. Naravno, slusaces svoje telo, ali nesto mi govori da ces posle istrcanog maratona pozeleti da nastavis tim ili slicnim putem (triatlon, recimo)

 

Svi smo mi rodjeni za trcanje.

 

Da ponovim ovaj mali tekst sa reddita:

 

SVGFeU2.jpg

 

Ne znam, vidjecu kasnije sta i kako dalje. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Big Ticket said:

Поздрав људи! Може ли неко мишљење/препорука за сат за трчање до 300 €? 

 

Istrazi Fitbit. Ima vise modela, vidi sta ti od features najvise treba.

 

Ja imam Samsung Gear S3 Frontier, kostao me £200,00 i ne bih preporucio je software previse stuca.

 

Raspravljali smo malo ovdje:

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2019 at 2:28 AM, Vjekoslav said:

nego, di su nam Yossarian i Eddard? Yossarian je pametno krenio, nadam se da napreduje.

moli se Eddard da se javi na prijemni centar zbog primanja redovne mjesecne doze moralne podrske. :wink2:

 

 

Ne pitaj, ne znam da li sam pre krenuo ili prestao... ali nisam odustao, no ne uspevam da se motivišem...

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2019 at 1:05 PM, Eddard said:

 

Ne pitaj, ne znam da li sam pre krenuo ili prestao... ali nisam odustao, no ne uspevam da se motivišem...

 

Polako, sacekaj stentove. Kad njih ugradis, kao da dobijes neki super-power, najbolja motivacija. :classic_wink:

 

:lol_2:

Edited by Honey Badger
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Danas odradih prvi trening ove sedmice. Ponedeljak i utorak sam svakako planirao odmor jer 32km nije sala, u srijedu i cetvrtak nisam mogao od obaveza i tek danas sam uspio naci vremena. Cilj je bio lagano istrcati 5km da se noge malo prokrve ali nisam uspio u toj namjeri, nego sam produzio jos 5, da je lakse sabirati.

Ako izadjem i sutra, idem na jos 10 i u nedelju, ako se budem dobro osjecao, oderem jedan polu maraton. To ce opet biti svega 40ak kilometara, iduce sedmice cu morati malo pojacati tempo.

 

oXpx14x.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...