Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

9 minutes ago, Don Juan said:

Bacanje dimne zaveze od strane Kremlja. Ne znam zašto bi ih primili u Azijsku zonu, niti ne znam koji je interes Rusa da igraju tamo.

 

AFC može imati neki financijski interes, ruski klubovi mogli bi igrati kakve-takve međunarodne utakmice, ali za reprezentaciju bi to bio veliki pad.

 

Možda da osnuju svoju konfederaciju, s Bjelorusijom, LNR, DNR, Pridnjestrovljem, Abhazijom, Južnom Osetijom, ... pa da organiziraju Spartakijade.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cilemile said:

 

AFC može imati neki financijski interes, ruski klubovi mogli bi igrati kakve-takve međunarodne utakmice, ali za reprezentaciju bi to bio veliki pad.

 

Možda da osnuju svoju konfederaciju, s Bjelorusijom, LNR, DNR, Pridnjestrovljem, Abhazijom, Južnom Osetijom, ... pa da organiziraju Spartakijade.

Ne znam šta će i sa klubovima. Mislim da Azijska liga šampiona nije ni približno finansijski isplativa kao LŠ. 

 

Opet ni reprezentacija, ne znam koji interes ima, mada će lakše ići na SP.

 

I najbitnije, nisam siguran da će azijski savezi sa oduševljenjem prihvatiti Rusiju.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Ne znam šta će i sa klubovima. Mislim da Azijska liga šampiona nije ni približno finansijski isplativa kao LŠ. 

 

Opet ni reprezentacija, ne znam koji interes ima, mada će lakše ići na SP.

 

I najbitnije, nisam siguran da će azijski savezi sa oduševljenjem prihvatiti Rusiju.

 

Čestitam na 6000. postu 🙂

 

Ni ja ne vjerujem da je ovo realno, ali svašta smo mislili da nije realno, pa eto.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ne znam šta će i sa klubovima. Mislim da Azijska liga šampiona nije ni približno finansijski isplativa kao LŠ. 

 

Negde sam čitao da šampion dobija isto, ali da su razlike u ciframa prilikom plasmana u nokaut fazi bukvalno po 10, 15 miliona, čak ako me sećanje služi u Aziji dobijaš nešto 100, 200 000 eura.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NZ eliminisao Solomonska Ostrva i ide na megdan...Kostariki, u direktnom duelu za plasman na SP?
Latinosi imaju istoriju redovnih ucesca na SP poslednje dve decenije. Verujem da ce biti smatrani favoritom, ali ja mislim da su sanse otprilike 50-50. Kostarika nije proizvela igraca za Evropu vec duuugo, dugo, a okosnicu tima im cine igraci koji su to bili i 2010-e.

Link to comment
Share on other sites

Osim prva dva SP, ovo će biti prvi put da je domaćinu prvenstva nastup debitantski, i prvi put da neće biti nijednog debitanta koji je nastup izborio kroz kvalifikacije. Do ovog tjedna u igri su još bili Mali, S. Makedonija i Solomonovi otoci.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, utakmice po grupama na SP ce se igrati po principu " 4 utakmice dnevno ", nikada ranije nije tako bilo, uvek je bilo po tri dnevno, osim treceg kola kad je bilo cetri dnevno jer su morale da se igraju istovremeno utakmice u svakoj grupi. To je dovelo do toga da utakmice grupnog dela utakmicenja traju 12 dana, za razliku od SP 2018 kad su trajale 15 dana ( zapravo 14 , jer utakmica kojom pocinjem SP je bila samostalna prvog dana, a sada ce Katar da otvori SP prvog dana i to ce bitii prva od cetri utakmice tog dana ), malo bezveze sto otvaranje nije nezavistno u odnosu na druge utakmice. Plus sto je 2018 bila pauza od jednog dana izmedju grupa i 1/8 finala, sada nece biti tog dana pauze, sve skupa 4 dana ce trajati krace SP u Kataru u odnosu na Rusiju. 

 

Sto se tice Srbije, stara prica - odlazak na SP preko jakog rivala ( nekada je to bila Spanija i Ceska u grupi, 1998 pa onda Spanija za 2006, France 2010, Portugal 2022, jedino je 2018 bila na papiru laksa grupa, mada je Wales bio zvanicno 1/2sta prethonog Eura ) i potpuno neverovatno da od ukidanja sankcija smo propustili samo dva SP, 2002 i 2014, a imamo samo jedno ucesce na EURU, 2000. Dok Ceska recimo ucestvuju na svakom Euru, a ne moze da ode na SP pa to ti je, samo su bili 2006, sve ostali promasaj. Mi i Cesi smo totalna suprotnost, mi samo jedan Euro, oni samo jedno SP. 

Dakle, tipicna srpska prica, odlazak na SP, preko jakog rivala, pevaju su himne, prave spotovi podrske, lozenje nacije i to tako traje dok ne dodje prvi dan SP i prva utakmica, i obicno bude poraz , bilo od Gane ili nekog desetog rivala, zatim sledi redemption u vidu pobede nad jakim rivalom, Nemci 2010 i onda pad kad se najmanje ocekuje, poraz od Austrilije ili Svajcarske.

Moze da bude drugacije, ali pre ce biti stari scenario, jer su tako navikli naciju , pocev od 1982 pa nadalje. Sem Cilea 1962 i Italije 1990, sve ostalo je ispod prosecno bilo. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Pa sada. Ispod prosecno a plasiras se na SP. Sam plasman na najpopularniju sportsku smotru sam po sebi ne moze biti ispod proseka. Ok je teziti nekim velikim rezultatima naravno i treba uvek biti optimistican. 

 

Australija i Svajcarska tesko da mogu u istu recenicu. To sto je javnost uglavnom nerealna kada je u pitanju nas fudbal nisu krivi fudbaleri za to. Mi imamo kvalitet da odemo na to SP, a sta cemo tamo uraditi pitamo se mi, ali pitaju se vala i drugi i jaci od nas. 

 

Sam plasman na SP i jeste za lozenje ma sta nasa nerealna nacija mislila o tome. U te price da se Nemci, Holandjani, Francuzi, Englezi, Brazilci, Argentinci... ne loze kada se plasiraju na SP jer im je to po difoltu normalno verovao sam sve dok nisam naucio engleski i krenuo da gledam strane medije i njihovo izvestavanje o tome. Itekako se svi loze iako znaju i pre kvalifikacija da ce biti tamo, i itekako znaju da proslave i trube po ulicama i zeljno iscekuju grupe za samo SP. A o punim stadionima da ne pricam. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Quote

Athletic simulirao ždrijeb s 48 reprezentacija

 

Portal The Athletic je, rasprave radi, simulirao ždrijeb SP-a u Kataru, ali po sustavu ždrijeba za SP 2026. godine kako bi dokazao da FIFA-ina teorija o novim reprezentacijama na SP-u baš ne drži vodu. Kako bi popunio potreban broj sudionika, Athletic je jednostavno pomicao crtu u konfederacijama do potrebnog broja od 48 reprezentacija.

Isto je učinio i za eventualne interkontinentalne kvalifikacije u kojima je kao pobjednike gurao reprezentacije koje imaju bolji FIFA-in renking. Budući da je Rusija izbačena iz natjecanja, u ždrijeb se ugurala i Italija. Prema novom sustavu, dvije reprezentacije iz svake skupine ulaze u nokaut-fazu u kojoj će igrati 32 ekipe. Ukupan broj utakmica povećat će se sa 64 na 80, a turnir će trajati mjesec dana.

 

Simulacija ždrijeba:

 

Skupina A: Katar, Egipat, Jamajka

Skupina B: Portugal, Peru, Alžir

Skupina C: Italija, Iran, Panama

Skupina D: SAD, Urugvaj, UAE

Skupina E: HRVATSKA, Nigerija, Salvador

Skupina F: Njemačka, Tunis, Mali

Skupina G: Brazil, Kanada, Gana

Skupina H: Švicarska, Senegal, Kostarika

Skupina I: Španjolska, Srbija, Makedonija

Skupina J: Argentina, Poljska, Kamerun

Skupina K: Engleska, Japan, Novi Zeland

Skupina L: Danska, Čile, Ekvador

Skupina M: Meksiko, Južna Koreja, Oman

Skupina N: Belgija, Kolumbija, Saudijska Arabija

Skupina O: Nizozemska, Australija, Škotska

Skupina P: Francuska, Maroko, Turska

 

Iako je FIFA tvrdila da će novi format omogućiti nekim reprezentacijama da prvi put zaigraju na SP-u, da se ovaj sustav koristio za ovo prvenstvo, bila bi samo tri debitanta. To bi bili Oman, Mali i Makedonija pa je Athletic ustvrdio da se nije promijenilo manje-više ništa osim što se povećanjem broja sudionika potencijalno smanjila kvaliteta turnira.

 

Ne znam kako su dosli do ovoga, ali nama je pala opet zeznuta grupa :classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Bugl Khan said:

1. Katar

2. Hrvatska

3. Tunis (Iran)

4. Saudi Arabia (Kanada)

 

To je moja želja 

 

Ja ne bih volio Katar. Rađe jakog nositelja, a da izbjegnemo Srbiju, Poljsku i Ekvador iz 3. i 4. šešira.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Drug Crni said:

Komsije,cenim da vam je na prvom mestu za izbegavanje Francuska? :classic_biggrin:

Edit: ja sam vam "izvukao" sledecu grupu:

Engleska
Hrvatska
Skotska/Ukrajina
Tunis

 

Francuska može komotno u grupi, nikako u nokaut fazi. Isto i Portugal.

 

Ova tvoja grupa ne bi bila loša, ali ne mogu tri europske reprezentacije u istu grupu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cilemile said:

va tvoja grupa ne bi bila loša, ali ne mogu tri europske reprezentacije u istu grupu.

FIFA Group Predictor propo :roflmao:

(i ja sam se zacudio,ali tako je ispala grupa)

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prema dosadašnjim rezultatima na SP, EP, kvalifikacijama i LN bolje bi nam od nositelja odgovarali Belgija (2-2-2), Argentina (1-0-1), Engleska (3-1-5) i Španjolska (2-0-3), a lošije Portugal (0-0-4), Brazil (0-0-2) i Francuska (0-3-4). S Katarom još nismo igrali, i evidentno su najslabija reprezentacija (ne samo među nositeljima), ali su domaćin i svašta je moguće.

 

Srbija protiv nositelja ima najbolji skor sa Belgijom (2-3-1) i Portugalom (1-4-3), a slabije stoji sa Španjolskom (0-3-2), Francuskom (0-1-1), Argentinom (0-0-1) i Brazilom (0-0-1). Zanimljivo, Srbija nikad od raspada Yu nije igrala protiv Engleske.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo iz jednog razloga ne bih htio da Hrvatska i Srbija budu izvučeni u istoj grupi. Previše bi se energije potrošilo prije prvenstva na tu utakmicu, stvarale bi se pretjerane tenzije od koje bi obje reprezentacije imale uglavnom samo štetu.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Cilemile said:

Samo iz jednog razloga ne bih htio da Hrvatska i Srbija budu izvučeni u istoj grupi. Previše bi se energije potrošilo prije prvenstva na tu utakmicu, stvarale bi se pretjerane tenzije od koje bi obje reprezentacije imale uglavnom samo štetu.

Nisam siguran za tenzije. Igra se ipak daleko, a čak mislim da bi veće tentije bile da Srbija izvuče Švajcarsku. Ipak, iz čisto fudbalskih razloga ne bih voleo ovako rani susrer. Polufinale, finale je sasvim ok sa druge strane 😁.

 

Elem, ovaj uvod u žreb je najveće smaranje inače, a ovo sada je na kvadrat. Dobro reče ovaj princ niko ne želi nas da sluša sada 🤣.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...