Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Za Athletic Bilbao ili Sevillu vjerojatno nije, i vjerojatno ima na desetke trenera koji su taktički obučeniji. Ali u Realu je rezultat majka i on ga ima. Da je uzeti 3 LP za redom lako, uzeli bi i drugi barem 2 za redom. Real Madrid je bila momčad krcata zvijezdama i on ih je znao vodit. Ako to nije vrhunski, ne znam šta je. 3 puta za redom uzeo što taktički geniji sa neograničenim budžetom nisu uspjeli niti jednom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Betolingar Misdongard said:

https://www.vijesti.me/amp/526563/savicevic-prvi-put-ima-konkurenciju-najavljena-prva-kandidatura-za-mjesto-predsjednika-fscg

 

Ne znam skoro ništa o ovom liku, ali vrijeme da se Dejo više makne sa funkcije. 

Hmmmm...izvini, ali ovo miriše na potez Zvezdana Terzića. Lik je menadžer za internacionalni razvoj u Zvezdi, ukratko menadžer. Sada, nemam pojma odakle mu ambicija da se kandiduje na to mesto, ali.....

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prelistavam ja tako u dokolici specijale za predstojeci EURO ne bih li nasao nesto zanimljivo,kad u jednoj kladionici u kategoriji 'najbolji strelac prvenstva' ugledah ime Karima Benzeme. Kvota 10.5. "he-he",nasmejah se sheretski u sebi "ovi levati stavili Benzemu u ponudu,kakvi amateri"..kad ono..medjutim..Desamp presao preko svoje reci i uvrstio napadaca Reala na spisak za EP.

Moram priznati da sam nemalo iznenadjen postupkom selektora "Trikolora"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Moram ovde, tek sam se pre sat vremena setio da se igra zavrsnica i u ponedeljak su se igrala cetvrtfinala. Definitivno za mene sok ispadanje Francuza, ali to iznenadjenje nam moze dati hintove za druge stvarii. Ispraticu u cetvrtak barem polufinale izmedju Nemacke i Holandije. Neki rezultati ce da se odraze i na nadolazeci EURO, izvlace se pouke iz poraza/pobeda.

 

Uglavnom U21 sam gledao kad su igrali nasi, 2009 sam samo rezultate pratio nakon sto smo ispali, 2011 sam nesto malo i glavni hajlajt je kada su Cesi preokrenuli protiv Engleza u zavrsnici i posle nisam, jer mi je bilo ocigledno da ce da osvoje Spanci. 2013 sam ispratio mozda i najvise iako nasih nije bilo.

 

Shvatio sam da ne bi trebalo da posmatram odvojeno seniore i u21 i da sam ishod prvenstva diktira koja ce reprezentacija da ima uspon u seniorskoj konkurenciji. Nije pravilo, ali ima i slucajeva gde je neka repka blizu zavrsnice u U21, pa posle napravi veci rezultat u seniorima. Neko ide dublje od mene i prati recimo u19 i u17. Fudbal treba da se gleda i van svog dvorista. 😄

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Nemci prejaki za Holandjane, trebali su da slave ubedljivije ali nije im se dalo. U prvom poluvremenu kad god je kod Virca lopta, opasnost po Holandjane. Nije ti svejedno kada njegov saigrac uputi ka njemu pas, bas pravi razliku na terenu sa svojih 18 godina. Leverkuzen je brze nego sto sam mislio u svojoj akademiji nasao zamenu za Haverca i mali ima bas potencijala. Dok god ovakve talente prepoznaju u mladjim godinama, nema za njih zime. U finalu se sastaju sa Portugalcima.

Link to comment
Share on other sites

Nastavile su se napete i neizvjesne kvalifikacije za SP u zoni CONCACAF. Neki rezultati od zadnjih par dana:

Gvatemala - Sv. Vincent i Grenadini 10:0
Brit. Djevičanski otoci - Curaçao 0:8
Surinam - Bermuda 6:0
Turks i Caicos - Haiti 0:10
Američki Djevičanski otoci - Salvador 0:7
Aruba - Kanada 0:7
Anguilla - Panama 0:13

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2021 at 11:26 AM, Cilemile said:

Nastavile su se napete i neizvjesne kvalifikacije za SP u zoni CONCACAF. Neki rezultati od zadnjih par dana:

Gvatemala - Sv. Vincent i Grenadini 10:0
Brit. Djevičanski otoci - Curaçao 0:8
Surinam - Bermuda 6:0
Turks i Caicos - Haiti 0:10
Američki Djevičanski otoci - Salvador 0:7
Aruba - Kanada 0:7
Anguilla - Panama 0:13

Srbija - Jamajka 1-1

Link to comment
Share on other sites

SAD osvojile prvo izdanje CONCACAF Lige nacija. U finalu pobijedili Meksiko 3-2 nakon produžetaka. Odlučujući gol zabio Christian Pulišić iz penala u 114. minuti.

Honduras je treći, nakon 2-2 pobijedio na penale Kostariku.

Najbolji strijelac Gleofilo Vlijter iz Surinama s 10 golova.

LN je počela još 6.9.2018. Finale se trebalo igrati prije godinu dana, ali je korona sve poremetila, pa se natjecanje rastegnulo na gotovo 3 godine.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Cile i Argentina kada igraju treba dozvoliti 10 mituta opste tuce pre pocetka utakmice, pa ko ostane da igra, ovako se tuku 90 minuta. Bilo koji evropski sudija bi verovatno podelio jos vise zutih kartona i barem 3-4 crvena. Samo u drugom poluvremenu 9 minuta dodatnog vremena.

Edited by DJORDJE
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni poredio Brazil sa evropskim ekipama, mislio sam da deluje moćno na prvenstvu Amerike i da su najozbiljniji kandidat za šampiona.

Voleo bih da Argentina osvoji, gotivna ekipica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sokiran sam samo da je dobio crveni karton, jer je gledanje Copa America mucenje, pre svega zbog faula, simuliranja, stalnog pregananja sa sudijom. Jbt utakmica Brazil-Kolumbija drugo poluvreme 112 minuta, a nije stadion pogodio tornado. Da je Felix Brych sudija na nekoj od tih utakmica, svaka ekipa bi zavrsila utakmicu sa po 5 igraca na terenu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Sokiran sam samo da je dobio crveni karton, jer je gledanje Copa America mucenje, pre svega zbog faula, simuliranja, stalnog pregananja sa sudijom. Jbt utakmica Brazil-Kolumbija drugo poluvreme 112 minuta, a nije stadion pogodio tornado. Da je Felix Brych sudija na nekoj od tih utakmica, svaka ekipa bi zavrsila utakmicu sa po 5 igraca na terenu.

 

Sa 5 bi teško ostali 😂

 

Mesi pokidao, videćemo protiv Kolumbije, finale Argentina - Brazil, zlo u najavi. 

Link to comment
Share on other sites

Južnoamerički nogomet je otišao skroz u qrtz. Svaka utakmica rat, gomila žutih i crvenih kartona. Na 26 utakmica podijeljeno 99 žutih (3,8 po utakmici) i 6 crvenih kartona (0,23 po utakmici).

Za usporedbu, na 49 utakmica na Euru 143 žuta (2,9 po utakmici)  i 6 crvenih kartona (0,12 po utakmici), znači za oko četvrtinu manje žutih i upola manje crvenih kartona.

Link to comment
Share on other sites

Danas u SAD počinje CONCACAF Gold Cup, uz sudjelovanje 15 sjeverno- i srednjoameričkih i karipskih zemalja, i Katara kao gosta.

Otkad se od 1991. igra u ovom formatu 8 puta prvak je bio Meksiko, 6 puta SAD, a jednom, prilično iznenađujuće 2000., Kanada.

Prije toga se, od 1963. do 1989., igrao CONCACAF Championship, u liga formatu bez klasičnog finala. U tih 10 prvenstava najviše uspjeha imali su Meksiko i Kostarika sa po 3 titule, a po jednu su osvojili Gvatemala, Haiti, Honduras i Kanada.

Titulu brani Meksiko koji je 2019. u finalu pobijedio SAD 1-0. Za 3. mjesto se nije igralo, ostali polufinalisti bili su Haiti i Jamajka.

SAD i Meksiko su prije nešto više od mjesec dana (6.6.) igrali i finale CONCACAF Lige nacija. Pobijedili su Amerikanci 3-2 u produžecima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...