Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

spacer.png

 

Ždrijeb izgleda kao walk in the park za Njemačku (druga po meni ipak Rumunjska u toj grupi), a mislim da lako prolaze i Belgija (druga Češka) i Španjolska (druga Švedska). Grupa A i C su po meni zanimljive jer tu imamo izraženog favorita (Portugal, Italija) ali i dvije ekipe koje imaju svoju šansu dobiju li sve preostale mečeve (tj. sve mečeve osim onih s favoritom) u grupi, a realno bi i mogli. Srbija i Švicarska to sigurno mogu i ne bi bilo neko veliko iznenađenje da tako i bude. A onda se sve svodi na te dvije tekme s favoritom, tako da ne bih bio baš toliko siguran u prolaz s prvog mjesta Portugala i Italije, mada očekujem da budu prvi a Srbija i Švicarska drugi u tim grupama. 

 

Ovako kad gledam ždrijeb, mislim da će svi nositelji direktno proći, a ako netko neće onda će to biti Danska ili Hrvatska, dvije ekipe koje su svi priželjkivali izvući iz prvog šešira. Hrvatska je imala sreće sa drugim šeširom, što je bilo najvažnije, ali je dobila možda i najtežeg protivnika iz trećeg šešira i solidnu Sloveniju iz četvrtog. I Cipar i Malta će sigurno nekome otkinuti bodove, tako da sam ja generalno jako zadovoljan ždrijebom. Bit će tu dosta otkidanja bodova, imamo jednog neugodnog protivnika s kojim ćemo se boriti za prvo mjesto ali očekujem da naše veće iskustvo u ovakvim situacijama ipak bude prevaga. Prva Hrvatska na kraju, druga Rusija. Iz preostalih grupa baraž prognoziram Ukrajini, Austriji, Poljskoj i ajde ipak Norveškoj.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ipak odskačete kvalitetom (i iskustvom, što reče), a ostatak grupe je dosta izjednačen. Čak ste dobili najteže protivnike iz 5. i 6. šešira. Očekujem dosta remija ili pobeda nominalno slabijeg protivnika. Ne očekujem da ćete imati većih problema za prolaz, čak i da kiksnete u nekom meču.

 

Grupa F najizjednačenija. Još da im je uleteo Kipar umesto Farana skoro svaki meč bi bio otvoren.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nezgodni su Farani, mislim da bi mogli biti ispred Moldavije na kraju (u zadnje vrijeme slabije pratim ali se sjećam da su prije par godina imali neke dosta dobre skalpove, možda sad nisu više toliko "dobri", vidjet ćemo).

 

A ovo da odskačemo kvalitetom, možda si i u pravu, ja ovu novu Rusiju nisam gledao, mada mi se, po rezultatima barem, čini da su svakako bolji nego ona ekipa sa WC a imaju još i taj ekstra motiv da nam se revanširaju za taj poraz. Jeste ih vi demolirali ovu zadnju tekmu, ali osim toga imaju vrlo solidne rezultate zadnje dvije godine.

Link to comment
Share on other sites

Da se malo poigramo statistikom. Uzimajući u obzir dosadašnje međusobne službene utakmice, pobjednici po grupama bili bi:

 

Portugal, Španjolska, Švicarska ili Italija, Francuska, Belgija, Danska, Nizozemska, Hrvatska, Engleska, Njemačka

 

U play-off bi išli

 

Irska ili Srbija, Švedska, Italija ili Švicarska, Ukrajina, Češka, Škotska, Turska, Slovačka, Mađarska ili Poljska, Rumunjska

 

+ iz 2 najbolja po renkingu Lige nacija:

 

Bosna i Hercegovina, Poljska ili Island

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2019 at 9:18 AM, Cilemile said:

Uzimajući u obzir sve dosad međusobno odigrane službene utakmice (EP, SP, kvalifikacije, LN), kroz play off na prvenstvo bi se plasirali Rumunjska, Irska, Srbija i Bjelorusija, a prvak bi postala Francuska. Problem je Ukrajina koja još nije igrala protiv nijednog od protivnika iz svoje grupe. Sasvim sigurno se stvari neće ovako odvijati, ali da se malo poigramo brojkama.

 

 

 

Toliko o prognozama. Nijedna od navedenih neće igrati na Euru.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2020 at 1:13 PM, Abudžaba Dabila said:

Nezgodni su Farani, mislim da bi mogli biti ispred Moldavije na kraju (u zadnje vrijeme slabije pratim ali se sjećam da su prije par godina imali neke dosta dobre skalpove, možda sad nisu više toliko "dobri", vidjet ćemo).

 

A ovo da odskačemo kvalitetom, možda si i u pravu, ja ovu novu Rusiju nisam gledao, mada mi se, po rezultatima barem, čini da su svakako bolji nego ona ekipa sa WC a imaju još i taj ekstra motiv da nam se revanširaju za taj poraz. Jeste ih vi demolirali ovu zadnju tekmu, ali osim toga imaju vrlo solidne rezultate zadnje dvije godine.

 

Pa plasirali su se sada sa prvog mesta u Diviziju C.

 

Steta za priliku da u istoj grupi igraju Luksemburg, Farska ostrva/Andorra i bilo ko osim Moldavije (San Marino/Lihtenstajn/Gilbraltar).

 

Sto se tice grupa:

 

A: Portugal prvi, Srbija ispred Irske jer ovo nisu kvalifikacije za EP, Luksemburg i Azerbejdzan, standardni porazi od 0:1, 0:2, 1:2 i bodovi iz medjusobnih duela.

B: Jos jedna grupa gde je ekipa iz 5. sesira prejaka za 5. sesir i shodno tome, Grcka i Gruzija mogu da se pozdrave sa sansama da se nadju u barazu.

C - Italija uvek standardno pobedjuje uz neke preokrete od 1:0 do 1:3 u Bugarskoj, Litvanija ne znam sto ne raspusti svoju fudbalsku reprezentaciju koliko su losi, mislim da ce ovde Italija i Svajcarska da remiziraju, ali ce Svajcarci gubiti bodove od Severnih Iraca i Bugara.

D - Francuska je prva, Kazakhstan je dekor, Finska u usponu, BiH zeljna uspeha, Ukrajina ima kvalitet. Kvalitetna tuca utroje za plasman u baraz.

E - Opet Belorusija i Estonija, "nismo nivo Andorre i Malte, ali nikako da nekome upropastimo dan", Vels, poslastica za Cehe.

F - Hoce li Izrael odigrati jedne kvalifikacije od pocetka do kraja kako treba? Verovatno nece, a opet ovo im je idealna prilika za baraz.

G - Holandija je ovde prva, a ove tri reprezentacije mogu u startu sebi da upisu 12 bodova jer su Letonija i Gilbraltar podjednako losi. Tu ce bas zavisiti sve od medjusobnih duela (osim ako Holadnija ne bude glumila Francusku pa da malo poguraju Turke do 2. mesta)

H - Teska grupa za Hrvatsku koja se muci u kvalifikacijama. Njihova sreca sto su Kipar i Malta kvalitetniji od Letonije i Gilbraltara pa ce i protivnici kiksati.

I - Engleska i Poljska, ali ce dueli Andorre i San Marina biti spektakli i prve prilike za ove ekipe da pobede nekog u nekim kvalifikacijama.

J -  Nemacka kao prva i dve reprezentacije koje ce se boriti za 2. mesto, ali bez unapred osvojenih bodova.

 

Ne treba gubiti iz vida da ce ovih 14 reprezentacija imati priliku da se bore u barazu kao 2 najbolje ekipe van TOP 2 u svojim grupama:

 

1. Francuska, 2. Belgija, 3. Italija, 4. Spanija, 5. Vels, 6. Austrija, 7. Ceska, 8. Madjarska, 9. Slovenija, 10. Crna Gora, 11. Albanija, 12. jermenija, 13. Gilbraltar, 14. Farska ostrva.

 

U prevodu, u baraz verovatno idu i Vels i Ceska, a Madjarska ce navijati za Austriju.

Link to comment
Share on other sites

I tako u 14 dana odoše legende Mundijala 1982 i 1986 i još i Alejandro Sabella, selektor Argentine iz 2014.

 

Prije 5 dana umro je i Viktor Ponedelnik, koji je u finalu EP 1960. u Parizu u 113. minuti zabio pobjednički gol za Sovjetski Savez protiv Jugoslavije.

 

Ranije ove godine umrli su i

 

Radomir Antić - kao trener Atletica Madrid osvojio duplu krunu 1996, selektor Srbije 2008-2010

Ilija Petković - srebrni na EP 1968, u tri navrata selektor Jugoslavije / SCG

Vladica Popović - kao igrač osvojio srebrnu medalju na OI 1956, a kao trener sa Zvezdom osvojio Interkontinentalni kup 1991.;

Krasnodar Rora, Slaven Zambata i Zlatko Mesić - osvajači Kupa velesajamskih gradova s Dinamom 1967.; 

Marko Elsner - bronca na OI 1984.;

Jack Charlton - svjetski prvak s Engleskom 1966.; 

Rob Rensenbrink i Wim Suurbier - s Nizozemskom bili viceprvaci svijeta 1974. i 1978., Rensenbrink najbolji strijelac Kupa pobjednika kupova u povijesti (s 25 golova za Anderlecht i Club Brugge);

Adam Musial - s Poljskom osvojio broncu na SP 1974.; 

Pietro Anastasi - prvak Europe s Italijom 1968., trostruki prvak Italije s Juventusom;

Theodor Wagner i Alfred Körner - bronca s Austrijom na SP 1954., Wagner ostao poznat po 4 gola postignuta u četvrt-finalu protiv Švicarske.
 

Edited by Cilemile
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goldberg said:

 

Pa plasirali su se sada sa prvog mesta u Diviziju C.

 

Steta za priliku da u istoj grupi igraju Luksemburg, Farska ostrva/Andorra i bilo ko osim Moldavije (San Marino/Lihtenstajn/Gilbraltar).

 

Sto se tice grupa:

 

A: Portugal prvi, Srbija ispred Irske jer ovo nisu kvalifikacije za EP, Luksemburg i Azerbejdzan, standardni porazi od 0:1, 0:2, 1:2 i bodovi iz medjusobnih duela.

B: Jos jedna grupa gde je ekipa iz 5. sesira prejaka za 5. sesir i shodno tome, Grcka i Gruzija mogu da se pozdrave sa sansama da se nadju u barazu.

C - Italija uvek standardno pobedjuje uz neke preokrete od 1:0 do 1:3 u Bugarskoj, Litvanija ne znam sto ne raspusti svoju fudbalsku reprezentaciju koliko su losi, mislim da ce ovde Italija i Svajcarska da remiziraju, ali ce Svajcarci gubiti bodove od Severnih Iraca i Bugara.

D - Francuska je prva, Kazakhstan je dekor, Finska u usponu, BiH zeljna uspeha, Ukrajina ima kvalitet. Kvalitetna tuca utroje za plasman u baraz.

E - Opet Belorusija i Estonija, "nismo nivo Andorre i Malte, ali nikako da nekome upropastimo dan", Vels, poslastica za Cehe.

F - Hoce li Izrael odigrati jedne kvalifikacije od pocetka do kraja kako treba? Verovatno nece, a opet ovo im je idealna prilika za baraz.

G - Holandija je ovde prva, a ove tri reprezentacije mogu u startu sebi da upisu 12 bodova jer su Letonija i Gilbraltar podjednako losi. Tu ce bas zavisiti sve od medjusobnih duela (osim ako Holadnija ne bude glumila Francusku pa da malo poguraju Turke do 2. mesta)

H - Teska grupa za Hrvatsku koja se muci u kvalifikacijama. Njihova sreca sto su Kipar i Malta kvalitetniji od Letonije i Gilbraltara pa ce i protivnici kiksati.

I - Engleska i Poljska, ali ce dueli Andorre i San Marina biti spektakli i prve prilike za ove ekipe da pobede nekog u nekim kvalifikacijama.

J -  Nemacka kao prva i dve reprezentacije koje ce se boriti za 2. mesto, ali bez unapred osvojenih bodova.

 

Ne treba gubiti iz vida da ce ovih 14 reprezentacija imati priliku da se bore u barazu kao 2 najbolje ekipe van TOP 2 u svojim grupama:

 

1. Francuska, 2. Belgija, 3. Italija, 4. Spanija, 5. Vels, 6. Austrija, 7. Ceska, 8. Madjarska, 9. Slovenija, 10. Crna Gora, 11. Albanija, 12. jermenija, 13. Gilbraltar, 14. Farska ostrva.

 

U prevodu, u baraz verovatno idu i Vels i Ceska, a Madjarska ce navijati za Austriju.

Ne valja ti ovo na kraju. U baraz idu drugoplasirani iz svih grupa i dva najbolja tima LN van 20 ekipa iz kvalifikacija (10 prvoplasiranih i 10 drugoplasiranih). Dakle iz upravo zavrsene LN, kandidati su svi ucesnici A lige (16 ekipa) i 6 najboljih iz B lige. Ovo sto si ti napisao je bilo za kvalifikacije za EP, a tada je i D liga LN imala 4 grupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2020. još nije gotova.

 

Umro i Otto Barić.

Osvojio je austrijsko prvenstvo s 3 različita kluba, jedini kome je to uspjelo, a Rapid i Austriju Salzburg doveo do finala Kupa UEFA.

S reprezentacijom Jugoslavije osvojio zlato na Mediteranskim igrama 1979. Bila je to mlada ekipa, uglavnom igrača od 19-24 godine, ali ih je većina poslije napravila zapažene karijere: Ivković (tada 19 god.), Slišković (20), braća Vujović (21), Šestić (23), Pašić (20), Janjanin (22), ...

Hrvatsku reprezentaciju vodio je na EP 2004, a bio je i selektor Austrije i Albanije.

Link to comment
Share on other sites

Kad je već in memoriam da napisem da je pre desetak dana u Prištini preminuo i Shefqet Sinani nekadasnji igrač FK Priština iz vremena kad su igrali prvu saveznu ligu. Nije bio vrhunski igrač ali pravi klupski čovek. Gde god je trebalo da se popuni praznina u timu on je uskako, gradski lik iz porodice zanatlija. Nikad nije pomisljao da ode i igra negde drugo, bio decenijam i trener mlađih kategorija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...