Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

22 minutes ago, Crni Bombarder said:

Kamo Belgija? :classic_huh:

Pa iz drugog plana, ali ove dve su realno trenutno najkvalitetnije, posebno Francuska koja da igra sa dve ekipe, obe bi ušle makar u polufinale.

Naravno, ne bi bila senzacija da Belgija bude prva, pa ni Španija, italija, ali to će biti jako teško.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Engleska je isto reprezantacija koja je u usponu. Sautgejt radi dobar posao, ne pamtim kad su igrali bolji fudbal u poslednjih 15 godina. Imaju sirok igracki kadar, masu talenata. 

 

Ja bih ovako rangirao:

 

1. Francuska

2. Portugal

3. Engleska

4. Belgija

5. Italija

Ne bih ja Svabe drzao van prvih 5

Link to comment
Share on other sites

Na papiru je definitvno najjača Francuska, a slede Belgija, Nemačka i Portugal.

 

Portugalci će na predstojećem EP imati verovatno najjaču ekipu u ovom veku (jaču čak i od one iz 2004.). Duži vremenski period imali su 3-4 vrhunska igrača (Ronaldo, Pepe, Nani) i nekoliko koji su povremeno igrali tako (Moutinho, Quaresma, Coentrao), dok su se poslednjih nekoliko godina pojavili B.Silva, Felix, Bruno i Neves, tako da su im pozicije ofanzivnog i defanzivnog veznog kao i oba krila jaki kao crna zemlja. Pored toga imaju i dva odlična beka (Cancelo i Guerreiro). Štoperi su im verovatno najslabija tačna, pošto Pepe im 37god, a Dias tek treba da se dokaže, ali daleko od toga da su i tu loši.

 

Ronaldu tu verovatno ostaje da igra klasičnu devetku (ili će to ipak biti Felix, a on levo krilo kao u Juventusu), ali generalno mogu da izbace bilo koga.

Link to comment
Share on other sites

Italija je odigrala vrhunski protiv Holandije i imaju odlicnu ekipu, ali ce im biti malo potrebno vremena da se vrate u vrh posto mislim da imaju potencijal sada za tako nesto plus njihov pobednicki mentalitet kroz istoriju. Prednost dajem i Francuzima i Belgijancima u odnosu na Italiju jer su obe ekipe vec duze vremena u vrhu i uigranije su.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, extremesportist said:

 Štoperi su im verovatno najslabija tačna, pošto Pepe im 37god, a Dias tek treba da se dokaže, ali daleko od toga da su i tu loši.

Bolje bi po njih bilo da imaju dva vrhunska štopera, ali valja reći da je za defanzivu bitna sama kompaktnost ekipa i da snažan vezni red olakšava posao odbrani. Oni imaju strašan venzi red koji je jako potentan (tehnički-taktički-trkački), tako da je za njihovu igru bitno da imaju dva solidna štopera. Primer za ovo ti je Hrvatska, te činjenica da su Lovrena i Vidu dizali u nebesa nakon SP2018, a u suštini posao su im olakšavali Modrić i Rakitić, pa i Brozović, koji su vanserijski veznjaci. Vidimo sad kakva je situacija kad nema Modrića i Rakitića, pa se pomenuti štoperi nalaze na vetrometini. Za Vidu je Bešiktaš tražio neki basnoslovan iznos, a u suštini je Bešiktaš za njega klub po meri. Lako je igrati odbranu kad ovi ispred tebe uguše protivnika, pa ti imaš vremena da se postaviš i intervenišeš.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

@Shunsuke Nakamura

Sad sam vidio kako je CG komentator proslavio gol Beqiraja 😂😂😂😂😂

"Evo zore, evo dana, evo Beće kapetana" 

Kune se čovjek da nije pojma imao. Nikad čuo kaže.

Grgur budala. Bas su ga kritikovali po novinama zbog toga. Citao sam to saopstenje. Ta pjesma samo na jedno moze da asocira, bas tesko da je to njemu doslo u glavu odjednom.

Link to comment
Share on other sites

Kasnim nekoliko dana sa raspravom.

 

Nemce nikada ne treba potcenitii u ovom sportu, jeste da su dugo pod Levom. Prosli put kada je Bajern osvojio LS, godinu dana kasnije su osvojili SP. Ova titula u LS ce im biti podstrek za reprezentaciju. Ja sam gledao pre manje od pola godine dosta meceva njihove reprezentacije u poslednjih 30 godina i bas je retkost da oni ranije ispadnu sa prvenstva. U vecini slucajeva doguraju u skladu sa ocekivanjima ili premase ta ocekivanja, nijedna evropska reprezentacija nije im blizu po tom pitanju i nema takav kontinuitet rezultata.. Nikako ispred njih ne bih stavio Italijane i Engleze pre svega. To sto se sastaju sa Portugalom u grupnoj fazi ce nam reci gde su u odnosu na njih. Protiv Francuza vec tesko da ce da uzmu pobedu, mada videcemo. Samo bih smeo da stavim Francuze i Belgijance ispred njih. Ovo im je bilo prvo SP gde nisu prosli prvu fazu, a najranije su ispadali u cetvrtfinalu. Sto se EP tice, samo su 2000 i 2004 ispadali u grupnoj fazi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Za one koji prate i ostale reprezentacije vesti pred susedski derbi Makedonija - Kosovo, kod Makedonaca izostaje Elmas verovatno najbolji igrač MKD dok Kosovu sigurno neće igrati Rašica, Kruezui i B. Beriša. Pod zankom pitanja su i kapiten Rahmani i najbolji strelac Muriqi. Igra se u Skoplju bez publike( na sreću).    

Link to comment
Share on other sites

Gilbratar dobio Lihtenstajn u gostima.

 

Farska ostrva ce da budu prva u drugoj grupi. Imaju 7 bodova i njihovi rivali samo igraju nereseno medjusobno. Letonija bas propala.

 

Crna Gora ide ka 1. mestu u svojoj grupi, dovoljan im je bod kuci protiv Luksemburga.

 

Brazil lagano protiv Bolivije, Argentina jedva protiv Ekvadora, a u derbiju pobeda Urugvaja nad Cileom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajna utakmica sinoc Svajcarska-Nemacka, prelepi golovi na obe strane.

Drugi gol Schara je majstorija, bolji gol i od onog Sergejevog loba protiv Norverske.

Gol Gnabrija petom za izjendacenje na 3-3 je takodje umetnost.

Gavranovic je takodje zabio 2 lepe golcine, a Nemci u najjacem sastavu -> za njih su jos golobe zabili Werner i Havertz.

Saciri igrao konacno neku utakmicu kao starter do 65' i bio je vise nego solidan obzirom da ga nema skoro godinu dana u ozbiljnom fudbalu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
24 minutes ago, Crni Bombarder said:

@Bugl Khangde trenutno igra Marko Rog i ko vam je ovaj Melnjak?

U Cagliariju je već drugu sezonu ja mislim. Nadam se da će mu karijera krenut uzlaznom putanjom konačno. 

Melnjak je HNL igrač koji je otišao u Sloveniju, pa negdje na istok i sad je u Turskoj. Jedna od 3 opcije na lijevom boku trenutno uz Bradarića i Barišića.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bugl Khan said:

Ćaleta-Car je izrastao u ozbiljnog stopera. Mislim da je izbacio Vidu iz prvih 11 i dominirat će s Dekijem. 😁

Verujem, ali ovo je mala igra sa prezimenima ili što bi Dino Merlin rekao

Quote

Malo car, malo sluga
malo sreca, malo tuga al' ljubav ostaje

😁

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...