Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

4 hours ago, Miki28 said:

Kako mislis posle 40 godina? Ona njihova generacija sa pocetka '00tih je isto top ( Kol, Teri, Ferdinand, Skols, Dzerard, Lampard, Runi itd ).

Mozda cak i previse kvaliteta i ega koje Erikson nije uspio uklopiti. Covjek je ladno koristio Skolsa kao krilo. 

 

A najjaca stvar oko Sautgejta mi je da prica pricu kako ce igrati samo oni koji igraju redovno i u dobroj su formi a onda izabere Maguire-a i to u startere a recimo Tomorija iz Milana ne pozove. 

Ma na njih sam i mislio , nego sam ukucao 4 umesto dva. Sa svim tim igracima nista nisu postigli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

Ne znam kakvu skupinu imaju Englezi. Al ovisno o tome će kući nakon 3, ili nakon 4 utakmice. 

Ja ne bih otpisivao Engleze na osnovu Lige Nacija. Jeste da nije prijatno to što su ispali, ali mislim da je problem bio u prevelikom kobminovanju zbog suludog kalendara, pa su neki selektori kombinovali i više nego što je trebalo. Oni su verovatno imali u glavi da će lako sa Mađarima i zajebali se. Druga će to biti reprezentacija na SP, a isto važi i za Belgiju, Francusku.....

 

No videćemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Don Juan said:

Ja ne bih otpisivao Engleze na osnovu Lige Nacija. Jeste da nije prijatno to što su ispali, ali mislim da je problem bio u prevelikom kobminovanju zbog suludog kalendara, pa su neki selektori kombinovali i više nego što je trebalo. Oni su verovatno imali u glavi da će lako sa Mađarima i zajebali se. Druga će to biti reprezentacija na SP, a isto važi i za Belgiju, Francusku.....

 

No videćemo.

Ne kažem to na osnovu LN. Navodno igrači baš nisu ludi za Southgateom još od finala EURA

36 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:

I meni je, kao i Barkleyu, najljepši bijeli portugalski dres. Hrvatski rezervni također ok, domaći mi ima previše bijelog 😁

Ja isto volim kad je domaći klasika kockice cijeli. 2016. mi je bio ludilo sa štucnama u kockicama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Barkley#34 said:

Favoriti ovako po slikama: zeleni SA (ali i beli), žuti Australije, plavi Hrvatske, beli Francuske i pre svih, beli Portugalije.

Meni se djasvi beli portugalski,brazilski zuti, zuti Australije,ali i oba francuska. Portugalski domaci mi je bas promasaj..ostali onako..da, ovaj holandski "zlatni" mi deluje zanimljivo..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Meni se djasvi beli portugalski,brazilski zuti, zuti Australije,ali i oba francuska. Portugalski domaci mi je bas promasaj..ostali onako..da, ovaj holandski "zlatni" mi deluje zanimljivo..

Nisam video portugalski na teveu, ovako ne mogu baš da procenim da li mi je bezveze ili solidan. 

Link to comment
Share on other sites

Momci pokazali ogroman karakter, kvalitet i pobednicki mentalitet i nakon startna 3 poraza, upisali 3 pobede osvetivsi se svakoj ekipi.

Akanji igrac meca protiv Spanije, gol glavom i asistencija za Emboloa, Saciri promasio 100%nu pre toga ;D

 

 Protiv Ceha fin blitz sa 2 brza gola, sjajna asistencija Sacirija za Frojlerov pogotak glavom, a potom Embolo postize jos jedan gol, nakon meca sa Spanijom. Zomer je strasan golman, tako da je ponovo ostao nesavladan sa penala... Ostajemo u A ligi, cekamo Srbiju dogodine 😄   Murate Jakine, vodi nas do druge runde svetskoga!

Link to comment
Share on other sites

Portugal opet pao u do or die utakmici..bili su bolji od Spanaca sinoc,kreirali vise izglednih prilika za gol,ali postaje indikativno da gube odlucujuce utakmice. Pisali su mnogi o tome - Santos i ovaj tim nisu fit..tako bar deluje.

Sa druge strane,iako su igrali sa mnogo slabijim protivnicima, Brazil i Argentina su nastimovani. Mogu sutra da pocnu Mundijal..sem po jedne ili dve kadrovske dileme, Tite i Skaloni su apsolutno ispeglali svoje reprezentacije - igracki i kadrovski..bar jednu od ove dve reprezentacije (doduse ne znam kako ide zreb) vidim u finalu..licno cu i uplatiti da Argentina osvaja..(naravno,treba sacekati finalni spisak..sa i bez Mesija nisu isti tim)..

Link to comment
Share on other sites

Za Argentinu je jako bitno sto su skockali odbranu i golmana su nasli konacno.

 

Napred verovatno nisu na papiru bili slabiji u poslednjih 20 godina, ali posteno, igraju dobro.

 

Mada nisam siguran da ce moci bas toliko daleko. Najvise ce ovde zavisiti od zreba, ovo prvenstvo deluje najotvorenije u poslednjih ko zna koliko godina.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Brazil uzima ovo prvenstvo. Vrhunski su na svim pozicijama sem na bekovima. Napad bukvalno prsti od talenta. Vinicius se razvio u svjetsku klasu, Ney je standardno strasan i motivisan kad igra za reprezentaciju, a sa Jesusom, Richarlisonom, Firminom, Raphinom i Rodrygom imaju brutalnu sirinu. Argentina takodjer mislim da moze napravit dobar rezultat, imaju napokon dosta kvaliteta u svim linijama. Urugvaj mi je bio dark horse da ostvari dobar rezultat dok se Araujo nije polomio. Od Europljana ocekujem dobar rezultat od Danaca koji igraju stvarno stvarno strasan fudbal. Hrvati su meni licno jaci nego 2018. pa bi i oni mogli dobri biti. Ocekujem da vise ovih tradicionalnih teskasa iz Europe dozivi kolaps slican njemackom 2018. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Još je rano prognozirati ko može da osvoji SP. Naravno tu su uvek Brazil i Argentina te evropske ekipe Nemačka i Francuska pre svega. No SP je nikad izjendačeniji i mogu i favoriti da padnu pogotovo kad sve stane u jednu utakmicu. Portugal, Belgija, Holandija, Urugvaj i Hrvatska imaju dobre i iskusne sastave i uz malo sreće mogu da naprave dobar rezultat. Nepoznanica su mi Španija pa i Holandija ali niko ih neće lako proći. 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce Portugalci dozivjeti sto je moguce vecu katastrofu dok god drze ovog retrogradnog idiota na klupi i igraju odvratan fudbal sa ovako talentovanim timom. Spanci su cudni, vezni red je vjerovatno najjaci na svijetu al napad i odbrana su mi blago receno upitni. Njima je Morata prva opcija, a taj lik je u stanju promasit po 3 zicera za utakmicu. Ferran, Sarabia, Asensio sve nekakvi mekani igraci, a mali Fati pitanje da li uopce moze izdrzati 90 minuta na terenu. Stoperi su im nekakvi mekani, lijevo Alba mentalni midzet, desno Carvajal zdrav i u formi jeste vrhunski ali kod njega je zdravlje jako jako upitno. 

 

Francuzima nikako ne vjerujem. Imaju isti problem kao Portugal. Apsurdna koncentracija talenta i top kvaliteta na svim pozicijama, a ovaj na klupi igra fudbal kakvog bi se i Grcka iz 2004. postidila. Njemacka mi je meh iskreno al opet nesto ne vjerujem da im se moze dva puta zaredom ponoviti svjetsko prvenstvo bez zapazenog rezultata. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh,uh..Alba "mentalni midzet"..bas jak hot take. Po meni,upravo obrnuto. Veci je problem sto je "na ledu" u klubu pa skoro da i ne igra. Inace se slazem sa ocenom Spanaca.. repka koja je u stanju da u dve utakmice odigra od sjaja do ocaja..imaju trenutek brilijantnosti,ali i teskog mediokritetstva..

Portugal trenutno potresaju i kritike na racun CR. 57% ispitanika u anketi lista "Abola" (najtirazniji dnevni sportski list) smatra da treba da se preseli na klupu na prvenstvu. Ego manijak opet bacio kapitensku traku,sestra mu nazvala navijace "nezahvalnim,razmazenim i bezobraznima"..mnogo igraca im je u bas losoj formi..zapravo,osim Jote i Mendesa, trenutno svi deluju izvan forme..o selektoru smo vec pisali..naravno,ima vremena da se do Mundijala posloze kako treba,ali mirise na raspad..

Nemci su mi nista posebno..slicno Bajernu - pate bez pravog strelca realizatora u timu.

I ja sam utiska da je vreme za Brazil,Argentinu & Balkance :smiley53:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Ko cini taj vezni red Spanije koji je najjaci na svetu?

 

btw Jesus nije bio pozvan za ove prijateljske meceve, verovatno onda nece igrati ni na SP.


Rodri, Busquets, Pedri, Gavi, Thiago, Ruiz, Koke, Llorente, Soler. 
 

Zasigurno najveca sirina i najkompletniji vezni red. Naravno nemaju igraca ranga Modrica il KDB-a al to sve nadoknade vecim brojem kvalitetnih igraca plus su Pedri i Thiago prije svih takodjer sami vrh fudbala sto se veznjaka tice.

Link to comment
Share on other sites

On 9/25/2022 at 10:58 PM, Perkos2 said:

Rutinski odrađeno od strane Hrvatske, kad je trebalo prebacili su na viši nivo i rešili meč. Ozbiljna ekipa gde malo škripi u špicu, sve ostalo je odlično. 

Makar je to i dobro kolko i loše. Baš razmišljam u 5 tekmi LN ko je sve zabio: Kramarić, Pašalić, Luka 2, Lovren, Livaja, Oršić, Sosa, Majer. 8 strijelaca.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...