Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Tunis izbacio Nigeriju. Ovo je po meni ogromno iznenađenje. Tunis sem one pobede protiv slabašne Mauritanije ništa nije uradio, a Nigerija posle 3 pobede je bila favorit, ali eto...

 

Tuga je ako Komorima ne dozvole da pozovu golmana. Takmičenje postaje besmisleno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tunis izbacio Nigeriju. Ovo je po meni ogromno iznenađenje. Tunis sem one pobede protiv slabašne Mauritanije ništa nije uradio, a Nigerija posle 3 pobede je bila favorit, ali eto...
 
Tuga je ako Komorima ne dozvole da pozovu golmana. Takmičenje postaje besmisleno.

Iwobi ušao u 59. minuti, u 66. dobio izravni crveni karton.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izvučeni su parovi finalne runde afričkih kvalifikacija za SP. U zagradama je FIFA ranking:

Egipat (45) - Senegal (20)
Kamerun (50) - Alžir (29)
Gana (52) - Nigerija (36)
DR Kongo (64) - Maroko (28)
Mali (53) - Tunis (30)

Utakmice se igraju od 24.3. do 29.3.

Mali i Tunis igrali su u grupi na afričkom Kupu nacija (Mali pobijedio 1-0)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cilemile said:

Mali i Tunis igrali su u grupi na afričkom Kupu nacija (Mali pobijedio 1-0)

 

To je ona kontroverzna utakmica o kojoj se pisalo i sad sam se podsjetio da sam zato snimio tu tekmu ali još nisam pogledao.

 

Salah na Manea, vjerojatno najjači par. Očekujem prolaz Alžira, Nigerije, Maroka a za Egipat-Senegal i Mali-Tunis pojma nemam, baš su mi 50-50. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gambija je ostvarila istorijski uspeh, odnosno već je učinila plasmanom u osminu finala, sada samo postavljaju nove granice. Čudna je njihova istorija - ne učestvovanje,povlačenje, kažnjavanje i eto ih konačno među osam.

 

Inače su 150 mesto na FIFA rang listi, pa sada procenite o kakvom suvom kvalitetu se radi. Kako stvari idu i Komori da prođu bez golmana, neće biti senzacija.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Don Juan said:

Nigerija posle 3 pobede je bila favorit, ali eto...

 

Kao Rumunija onomad, kad se ofarbaše u žuto svi.

 

E jebem ti sudiju, crveni za igrača Komora već u 7. minutu. Masakrirao meč u startu, a i moglo je sa žutim da prođe. Jeste gadan faul pa opet, nije ovo ok nikako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Država Gambija prolazi kroz neku renesansu zadnjih godina.

Prije 5 godina je iznenađujuće na izborima pobijedio Adama Barrow i demokratski nakon 22 godine s vlasti svrgnuo ekscentričnog diktatora Yahyu Jammeha. Barrow je reizabran prije mjesec dana na još pet godina.

Nogometna reprezentacija je i kvalifikacije za afrički Kup nacija 2019. odigrala solidno (remizirali su dvaput protiv kasnijeg prvaka Alžira), u kvalifikacijama za ovaj Kup ostvarili su protiv Angole svoju prvu pobjedu u gostima i ovaj debitantski nastup zasad je kao iz snova.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Cilemile Ja sam, verovao ili ne, posetio Gambiju dok sam živeo u Africi. Imam i fotke ali je ostalo na starom laptopu koji je, u međuvremenu, zweknuo. Moraću da izvadim sa harda sve što imam a nikako da sebe nateram...

 

Neverovatna državica; kao da dužinom nekog dunavca izmeriš po deset kilometara sa obe strane i izađeš na Atlantik nakon stotinak km. Apendiks, takoreč'. Banjul je neverovatno lepo sređen grad za prilike u "crnoj Africi", oko 900k stanovnika. 

 

Kad si napisao post vratila su mi se sećanja, ali definitivno ima logike zašto je tamo sve tako kako je. To je praktično Luxembourg zapadne Afrike. :classic_smile:

 

Jedne godine su igrali u grupi protiv Alžira. Išao sam na tu tekmu ('06.), jedva su ih nategli Alžirci 1:0. Ali, to je bilo sa onim slepcem Rabahom Saadaneom, klasik batađoristom. :classic_biggrin:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Meni je gledajući ovaj afrički kup, u stvari palo na pamet da bi ovako moglo da izgleda i SP u Kataru. Takođe je u sredini sezone i takođe će biti malo vremena za pripreme. To znači da će početne utakmice verovatno biti sa malo golova i da će biti dosta iznenađenja, većih i manjih.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Don Juan said:

Meni je gledajući ovaj afrički kup, u stvari palo na pamet da bi ovako moglo da izgleda i SP u Kataru. Takođe je u sredini sezone i takođe će biti malo vremena za pripreme. To znači da će početne utakmice verovatno biti sa malo golova i da će biti dosta iznenađenja, većih i manjih.

 

Još ako dotad ne prođe korona...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Don Juan said:

Pa ovo je ja mislim najbolji gol u ovoj deceniji 😁.

M'Čamgama je kralj.

Neverovatan turnir za Komore, šta su sve proživeli, a opet bili egal sa Kamerunom u dobrom delu meča.

Sudija drkadžija. Jedva je čekao da odsvira kraj, za svaki slučaj.

Ja se ne sjećam da sam ikad vidio tako nešto. Kakva tehnika šuta je ti bila. Izgledalo je kao da ubacuje loptu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas dva crvena i dva gola. Cape Verde, pa ništa, bukvalno, Senegal gotovo ništa, da nije bilo kartona teško da bi bilo ko dao gol.

Prvi crveni kao sinoć, dosta problematičan. Drugi po meni čist, totalmo blesav i lud start golmana i nadam se Mane nema neki potres mozga i da je izmena samo iz predostrožnosti.

 

Ako ostanu bez Manea, nemaju šta da traže Senegalci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...