Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

9 hours ago, dzoneee said:

Tako je. Nasao sam i ja i procitao posle.

 

Svajcarska, Svedska i Srbija ako dobijemo Azerbejdzan bicemo najbolje rangirane drugoplasirane ekipe jer se ovima sa sest ekipa u grupi oduzimaju bodovi protiv najslabijih ekipa u tim grupama. Sto znaci da bi mi sa Svajcarskom i Svedskom plus jos tri najbolje rangirane drugoplasirane bili domacini i nosioci u eventualnom barazu. I ne bi mogli medjusobno u polufinalu da se sastanemo. Ekipe koje dolaze iz LN nisu nosioci. Sto znaci da bi nam potencijalni protivnici u polufinalu mogli biti Austrija/Madjarska/Vels/Ceska/Ukrajina/Skotska/Rumunija. Sa svima smo skoro igrali osim sa Cesima i njih bih bas voleo da izbegnemo :classic_biggrin:

 

Fenomenalne vesti. Muka ali ne strašna, ako se uzdamo i u nekikstm Španije, Francuske i sl.

 

Daj opet Škotsku, mmimjbmdimjbm...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, delgado said:

Odlicno igraju momci protiv Litvanije, 3 komada za poluvreme, dve asistencije iz kornera Sacirija za 2 gola Emboloa! Daj jos 3 u drugom pa da izjednacimo gol razliq sa Italijom 😎

 

Treba imati želudac, pa navijati za reprezentaciju u kojoj igraju "visokoletači", posebno nakon onog u Rusiji. 🙄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sada je već izvesno da će Austrija u baraž preko LN, i čeka se još gori iz duela Češka/Vels, mada je u suštini njima sve jedno ako ne mogu biti prvi. Mi smo gotovo izvesno ako budeo drugi u grupi nosioci u baražu, ali teoretski još nije 100% sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod Velsa zavisi da li ce Belgija da ih pusti ili ne. Moguce da ce izvesti Belgijanci neku B ekipu ili mesanu i dati na taj nacin sansu ovima da naprave nesto. Vels dobija Belorusiju 100% i to su onda 3 boda vise od Ceha sa istim brojem utakmica. Igrace Velsanima i nereseno protiv Belgijanaca. Ali onda je Ceska ekipa koja upada u baraz preko Lige nacija.

Francuze za razliku od Belgijanaca skroz mogu da vidim kako i da izadju u najjacem sastavu mogu odigrati nezainteresovano i nemotivisano protiv Finaca u poslednjem kolu ako Finci slucajno nekako dodju u situaciju da se bore za baraz. A za to im treba pobeda u BiH.

Skoti su izvesni ucesnici baraza i to kao vrlo verovatno ne nosioci. Poljska takodje ali mislim da ce oni u nosioce? 

 

Ne znam tacno kako ce se skroz odredjivati grupe za baraz, ali pretpostavljam da ce u toj grupi od cetiri ekipe biti po dva nosioca i dva ne nosioca pa ko izadje kao pobednik grupe ide na SP.  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dzoneee said:

Ne znam tacno kako ce se skroz odredjivati grupe za baraz, ali pretpostavljam da ce u toj grupi od cetiri ekipe biti po dva nosioca i dva ne nosioca pa ko izadje kao pobednik grupe ide na SP.  

Jeste, tri staze (kako su ih nazvali) sa po četiri učesnika, dva nosioca i dva nenosioca.

Link to comment
Share on other sites

Bogami trebace sreca i za ovaj baraz :classic_laugh:

 

Nesto racunao uzimao neke parametre i sa gol razlikom eventualnom i ispalo mi:

nosioci: Svedska, Svajcarska, Poljska, Skotska, Rusija, Srbija

nenosioci: Austrija, Ceska, Rumunija, Bosna, Norveska, Vels

 

Nekako je logicno da je najpozeljnije izbeci Svedsku/Svajcarsku kao drugu ekipu nosilaca u nasoj toj stazi. 

 

Zbog razlike ipak je moguce da ce Skotska u nosioce. Ispalo mi da ce Vels i oni imati isto bodova (15), a gol razlika biti na njihovoj strani.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dzoneee said:

Francuze za razliku od Belgijanaca skroz mogu da vidim kako i da izadju u najjacem sastavu mogu odigrati nezainteresovano i nemotivisano protiv Finaca u poslednjem kolu ako Finci slucajno nekako dodju u situaciju da se bore za baraz. A za to im treba pobeda u BiH.

 

Fincima može i neriješeno sa BiH biti dosta uz tu eventualnu, teško ostvarivu pobjedu nad Francuskom. A u toj zadnjoj tekmi s Francuzima može biti -10 temperatura i situacija da francuske zvijezde i zvjezdice ne žele ništa riskirati u takvim uvjetima kad je prvo mjesto već osigurano, još Deschampsov pristup kad se uzme u obzir - ništa ne isključujem. Mislim, realno je da Finci ne ostvare nijednu pobjedu, možda ni bod do kraja, ali šansa postoji. 

 

BiH u odličnoj poziciji al što reče Wesley, kakvi su - prokockat će i to. Ukrajinci 6 neriješenih u 7 susreta, ne sjećam se sličnog učinka neke repke u zadnje vrijeme.

Edited by svi pjevaju
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, dzoneee said:

Bogami trebace sreca i za ovaj baraz :classic_laugh:

 

Nesto racunao uzimao neke parametre i sa gol razlikom eventualnom i ispalo mi:

nosioci: Svedska, Svajcarska, Poljska, Skotska, Rusija, Srbija

nenosioci: Austrija, Ceska, Rumunija, Bosna, Norveska, Vels

 

Nekako je logicno da je najpozeljnije izbeci Svedsku/Svajcarsku kao drugu ekipu nosilaca u nasoj toj stazi. 

 

Zbog razlike ipak je moguce da ce Skotska u nosioce. Ispalo mi da ce Vels i oni imati isto bodova (15), a gol razlika biti na njihovoj strani.

 

Nisam tako ranije mislio ali sve mi se čini da će Španjolska, a možda čak i Italija ili Portugal ići u baraž. Dođe li do toga da odlučuje meč u Španjolskoj o prvom mjestu, očekujem pobjedu Furije, ali "problem" vidim u tekmi s Grcima gdje ne vidim kako će past gol sve da se 300 minuta igra :classic_biggrin: Doduše, neće lako ni Šveđani u Gruziji dobit.

 

Bude li neriješeno u meču Italija-Švicarska bit će izuzetno interesantno vidjet tko će biti prvi, Talijani imaju 2 gola bolju gol razliku od Švicaraca i idu u goste Sjevernoj Irskoj u zadnjem kolu dok Švicarci dočekuju Bugare.

 

Mislim da je za Srbiju možda i bolje da ih najvjerojatnije samo pobjeda vodi do prvog mjesta. Da je x dovoljan, već bih vidio neku bunkericu i "staru" srpsku "igru" dok ovako nema kalkulacija, bit će teško ali ne i nemoguće.

 

Hrvatsku nisam ni spominjao ali naravno da je lako moguće da i mi odemo u baraž. Možda sam lud ali više se pribojavam tekme s Maltom nego one s Rusijom. Dobijemo li Maltežane, vjerujem da ćemo i Ruse.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
27 minutes ago, dzoneee said:

Portugalci sa kombinovanim sastavom u Irskoj. Verujem da ce dobiti ali mislim da nista nemaju protiv da uzmu bod.

Ovde miriše na 0-0.

Elem, jeziv start je bio na meču Nemačka-Lihtenštajn i prava sreća da Gorecka nije teže povređen da ne pominjem nešto drugo. Lik ga je bukvalno kramponima udario u vrat i lice. Sreća pa ima samo površne ogrebotine. Da je bio malo jači udarac....

Link to comment
Share on other sites

Rumunija ne može da da gol Islandu što odgovara Severnoj Makedoniji, koja bi, ako ostane 0-0, imala prednost pred poslednje kolo (u borbi za baraž), u kom dočekuju Island.

 

Pogodili Rumuni stativu nekoliko minuta pred kraj. Lopta se iza leđa golmanu odbila u gol-aut sa druge strane. Bukvalno su milimetri delili Rumune od gola.

Edited by Barkley#34
Dodatak u zagradi i bold
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...