Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Sada videh gol koji su primili Španci. Na kojim konkretno drogama je golman Španije? Zna li se gde je krenuo? Ovo me podsetilo kada sam igrao PES pa greškom prebacim na golmana pa on izleti do centra.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Elias said:

Igalo se nereseno sa Engleskom, Italijom i Holandijom... Definitivno najveca pobeda do sada. 

 

To su im najbolji rezultati do sada. I sa Portugalom igrali neriješeno (prijateljska), dobili Dansku, Tursku i Ukrajinu u prijateljskima. Najveća pobjeda do sada im je bila nad Hrvatskom u kvalifikacijama za Euro 2008, mi smo se tada već bili kvalificirali. Sjećam se tekme na Maksimiru u tim kvalifikacijama kad smo ih dobili 2-1 a gubili na poluvremenu. Kad smo zabili za 2-1 pred kraj, raskrilio sam se od sreće i prosuo svo pivo po makedonskom navijaču koje je par minuta ranije uzeo da ga zagrije 😄.

 

Btw, sa Slovencima imaju skor 4-1-1, to mi je onako upalo u oči.

Link to comment
Share on other sites

Ukrajinci nakon sto su ostali bez dva boda u finisu meca protiv Finske, ponovili to isto i protiv Kazahstana. :ajme:

 

U toj grupi, oni, BiH i Finska ce se boriti za 2. mesto i baraz. Francuska je iznad ovih reprezentacija, a Kazahstan ispod. Ukrajinci su uzeli taj bonus bod u Francuskoj, ali se to sve prosuli i morace da pobede u gostima Finsku ili BiH.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Don Juan said:

Sada videh gol koji su primili Španci. Na kojim konkretno drogama je golman Španije? Zna li se gde je krenuo? Ovo me podsetilo kada sam igrao PES pa greškom prebacim na golmana pa on izleti do centra.

Napravio je glupost što je uopšte istrčao na ispucavanje, njegov saigrač bi ionako stigao do lopte. Pošto ju je malo jače ispucao, bilo je logično da krene napred da skroz raščisti situaciju, jer bi Halimi u svakom slučaju imao čistu priliku za šut. Pogrešio je i odbrambeni koji nije bolje blokirao šut ka golu, nego se šetkao, verovatno ga je iznenadila situacija.

Link to comment
Share on other sites

Prvi poraz Nemaca u kvalifikacijama za SP od 01.09.2001. 
Još jednom - bravo Makedonija.

I treći u povijesti kvalifikacija za SP. I to su svaki put gubili kod kuće: 0-1 od Portugala za SP 1986 i 1-5 od Engleske za SP 2002.
U oba slučaja su došli do finala i tamo gubili od južnoameričkih momčadi (Argentine i Brazila).

Ali ovoj generaciji ovo nije prva blamaža. Na SP u Rusiji su izgubili od Meksika i Južne Koreje i prvi put od 1938. ispali u prvom krugu, pa onda onih 6-0 od Španjolske u LN.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Barkley#34 said:

Hoćeš da kažeš da nisu nijednom izgubili u gostima u kvalifikacijama za SP? :classic_blink:

 

Vels ih je tukao tamo negde pre 30 godina, 0:1. edit: Čini mi se i Bugari, Olandezi, Italija.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Bugl Khan said:

Nadam se da nisu. Najagresivniji je bio Liverpoolov Curtis Jones sa crvenim kartonom. Izbornik im je izjavio da su nezasluženo ispali i da Bradarić više u životu neće zabiti takav gol. Čovjek bi pomislio da se radi o škaricama sa 20 metara. Tako da me ne čudi da su i igrači sore losers. 

Copy Stivi Dži i njegov Rendžers, paste U-21 reprezentacija Engleska. Kad nekome uletiš ramenom u grlo naravno da će ti psovati milosnu majčicu, zato što si magarac, bez obzira na boju kože.

10 hours ago, Bugl Khan said:

Na Twitteru nas njihovi navijači optužuju za rasizam. Dokaz: nema šta drugo bit. Sigurno je rasizam. Katastrofa. 

Očekivano, kucaj na YT Rangers-Slavija pa ces videti samo izdrkavanje i specijalne emisije o rasizmu, a nigde nemaš videti divljački potez Rufa i pokušaj ubistva golmana Slavije, a govna na sve to traže penal i da sudija sudi faul golmana nad Rufom. Nigde nemaš nasrtaj Kamare ramenom u vrat beka Slavije, nigde nemaš videti divljački start Baloguna đonom na podkolenicu Masopusta.

 

Sore fucking loosers, samo trpajte smećare.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Hoćeš da kažeš da nisu nijednom izgubili u gostima u kvalifikacijama za SP? :classic_blink:

Tako je.

Gubili su doduše u kvalifikacijama za EP. Ukupno 10 poraza, od kojih 3 kod kuće (S. Irska 0-1, 1984; Češka 0-3, 2008; Nizozemska 2-4, 2020), 7 u gostima.
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Britanci su odusevljeni potezom Bejla sinoc. Laktom u glavu je pogodio Kudelu u skoku (Kudela je optuzen za navodni rasizam na mecu protiv Rangersa). Da li je Bejl to uradio namerno ili ne, tesko je reci, ali je pre plasiranja lakta pogledao gde se ovaj nalazi. Kako god, postao je heroj nacije, a cak je i komentator rekao (cini mi se i pre nego sto se to dogodilo) da mnogim navijacima ne bi bilo zao kada bi Kudela primio udarac u glavu. Pacenici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nevjerojatno da Britanci, koji su praktički izmislili rasizam i na njemu debelo profitirali i izgradili državu, sada za rasizam optužuju druge, uglavnom Istočnoevropljane. Naravno da ga ima kod nas, i previše, ali on je rezultat neobrazovanosti i primitivizma, i uglavnom ga ispoljavaju kreteni ovako na nogometnim utakmicama i slično. Tamo je to sustavni problem, uostalom eno su im neki dan i kraljevsku obitelj optužili za rasizam, i to ne bilo tko nego članovi te iste kraljevske obitelji.

 

Čim sam jučer vidio ono naguravanje nakon utakmice, znao sam da će nas optužiti za rasizam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Cilemile said:

Nevjerojatno da Britanci, koji su praktički izmislili rasizam i na njemu debelo profitirali i izgradili državu, sada za rasizam optužuju druge, uglavnom Istočnoevropljane. Naravno da ga ima kod nas, i previše, ali on je rezultat neobrazovanosti i primitivizma, i uglavnom ga ispoljavaju kreteni ovako na nogometnim utakmicama i slično. Tamo je to sustavni problem, uostalom eno su im neki dan i kraljevsku obitelj optužili za rasizam, i to ne bilo tko nego članovi te iste kraljevske obitelji.

 

Čim sam jučer vidio ono naguravanje nakon utakmice, znao sam da će nas optužiti za rasizam.

Problem je što to očito prolazi kod njih. Ne dobiješ posao, ne upišeš fakultet, izgubiš utakmicu-rasizam. Zašto bi ja bio odgovoran, kad mogu odigrati race card.

Btw, optužila je Charlesa ili Williama. Rasizam je jer nije dobila sve privilegije koje je očekivala.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Makedonci "stukli" Svabe i to u sred Svabije. Mislim da je vreme da Loew ode. Da budem iskren, nikada nije ni bio veliki trener, osim sto je imao srecu da trenira sjajnu generaciju iz 2014te.Pre toga nije imao nikakve rezultate, a garantujem da ni posle nacionalnog tima nece imati.

To je kao i Dalic kod susjeda. Da su imali malo manje korupcije , sa tom bi generacijom i osvojili nesto, da im selektor nije bio elektricar.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJORDJE said:

Pre toga nije imao nikakve rezultate, a garantujem da ni posle nacionalnog tima nece imati.

To je kao i Dalic kod susjeda

Pa kako se uzme. Imao je sasvim solidne rezultate, na kraju krajeva Nemci nisu bili nezadovoljni sa njim do debakla u Rusiji.

Pored titule svetskog prvaka, još dva polufinala, tri polufinala EP, uz jedno finale i na kraju osvojen Kup Konfederacije.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Barkley#34 said:

Najgora stvar je što se zbog čitave hajke lagano provlače istisnki slučajevi rasizma, pojedinačnog i sistemskog. Kao u priči o pastiru koji je vikao vuk

Povela se i rasprava oko toga što Poljaci i Česi nisu hteli da kleknu pred početak utakmice. Mislim da je jedan od igrača Poljske dao izjavu u fazonu - nije moj deda kidnapovao ljude po Africi pa ih prevozio na drugi kontinent, ja nemam problem sa rasizmom.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Barkley#34 said:

Dobro, nisu ni u Poljskoj u globalu nevinašca, ali to je neka druga priča.

Problem je što je prihvaćen narativ da ili bespogovorno podržavaš BLM ili si rasist. A to nema veze sa stvarnošću niti bilo ko s gramom mozga može to prihvatiti. Valjda imaju pametnija posla nego odvojiti par sati i vidjeti o čemu se radi, pa samo kleknu kad im se kaže. Ljudi su ovce i BLM pokret je jasan primjer toga.

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Bugl Khan said:

Samo što Dalić nije imao Hansi Flicka

Ostaje da se vidi koliko je veliki trener Flick. Prosle godine je imao fenomenalan tim ali i puno srece. Nemci su prvi otvorili sezonu nakon COVDa i imali su sansu da se uigraju do pocetka turnira. Sa druge strane prvi su i zavrsili sezonu, tako da su u zavrsnicu dosli odmorni. Koliko je Hansi dobar videcemo ove godine, kada su manje vise svi u istoj poziciji.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Ostaje da se vidi koliko je veliki trener Flick. Prosle godine je imao fenomenalan tim ali i puno srece. Nemci su prvi otvorili sezonu nakon COVDa i imali su sansu da se uigraju do pocetka turnira. Sa druge strane prvi su i zavrsili sezonu, tako da su u zavrsnicu dosli odmorni. Koliko je Hansi dobar videcemo ove godine, kada su manje vise svi u istoj poziciji.

Ako ne nalete na City nema ko da zaustavi Bajern do finala, ali to je za drugu temu 😁

 

Edit. Sada vidim da se ukrštaju u polufinalu. Šteta.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...