Jump to content

LOTO - prevara ili velika šansa,nikad se ne zna


Constantin

Recommended Posts

Da li verujete da je Lutrija Srbija organizator poštene igre na sreću ili je sve to prevara. Ako su svojevremeno Italijani "nameštali" dobitke, a za to koristili slepu decu, šta sprečava naše ljude da naprave sličan marifetluk.

 

spacer.png

 

Da li znate nekog ko je dobio loto premiju ?

Zašto većina dobitaka bude izvučena u prestonici ?

Da li prestoničari više igraju od provincijalaca ?

Zanimljivosti i urbane legende....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Znam ljude koji su dobili, ali najviši dobitak je bila petica na lotou. Moja majka je jednom pogodila četvorku. Za ostale igre na sreću ne znam; tu je grebala uglavnom onu zamenu. 😄 

Ne znam kako je u Evropi, ali mislim da je naš Loto jedan od najzahtevnijih....7 od 39...najviše sam mislio na premijum dobitke, a jedino što znam da se Ameri razbijaju od para i da to kod njih ide pošteno. Mnogo je tih premijum dobitaka, čak su i greb srećke izdašne.....

Link to comment
Share on other sites

Za ove greb srećke svakako nameštaju kad će pustiti te glavne nagrade, ako ih uopste pustaju, a kako znam, pa tako sto sam jednom ogrebao glavnu premiju. Samo sto je to je bilo za vreme one inflacije, pa je ta glavna premija vredela gajbu piva i dve vecere u kafani za dve osobe.

 

Kad je pocela prodaja tih srecki glavne nagrade su bile 7 juga, 2 stana u BG, i jedna ta glavna nagrada, 100 necega, verovatno onoga sto se tad jos zvalo "milijarda". Ja inace ne igram te lutrije, cak se i ne kladim, osim dva puta i to samo zato sto je ovaj drugi bio zapeo, ali je bilo samo u pivo, i zato sto je budala koja tvrdi gluposti, i dosadan je.

 

Jedna glupost je bila da je tzv "porše" francuski auto, valjda mu tako zvucalo kako se ovde izgovara rec, pa smarao :lol_2: Drugo je jos gluplje, isti taj lik. Ali dobro, nema to veze, nego ne igram te lutrije i to, a ovo je bilo bezveze.

 

Idemo sa tadasnjom devojkom, i ona kao, ma hajde da kupimo jednom ove srecke, prvo nisam hteo, i onda kao uzmemo po dve, i naravno nista. I krenemo od kioska, i rekoh ma daj da uzmem jos jednu, ona ce kao, ma daj sta ce ti, vidis da su gluposti, ali dobro, uzeh tu jednu, i kako ogrebah, tako glavna premija :lol_2: Dovoljna za gajbu piva i dve vecere, a kad je kazem pocelo objavljivanje, verovatno su tih 100 necega vredeli vise od ta dva stana, ili bar isto

 

Eto to je prica "na sta je potrosen moj deo u igrama na srecu" :lol_2: a i dokaz da planirano objavljuju srecke sa najvecim nagradama, ako ih uopste objave.

 

Mada znam jednoga koji je jos u SFRJ dva puta dobio na lotou. Ne znam ga licno, ja sam bio dete kad je dobio jednom, pa posle par godina opet, ali znam ko je, ono, secam se prica ovih odraslih o tome. Samo sto je sve potrosio i propio, a i mislim da je to bilo jos dok se pogađalo 5 od 36 brojeva :lol_2:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

 

Mada znam jednoga koji je jos u SFRJ dva puta dobio na lotou. Ne znam ga licno, ja sam bio dete kad je dobio jednom, pa posle par godina opet, ali znam ko je, ono, secam se prica ovih odraslih o tome. Samo sto je sve potrosio i propio, a i mislim da je to bilo jos dok se pogađalo 5 od 36 brojeva :lol_2:

 

 

Priče su u glavnom takve....ćutimo ne pričamo nikome....kad se ipak pročuje, opšta navala rodbine za pozajmicu koju ne očekuju da vrate....a onda što kažu braća Anglosaksonci easy com easy go, i to propijanje, napijanje...a jkad pogodi ona čuvena kletva...da Bog da imao, pa nemao....teško se isplivava u normalan život...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Constantin said:

Da li verujete da je Lutrija Srbija organizator poštene igre na sreću ili je sve to prevara. Ako su svojevremeno Italijani "nameštali" dobitke, a za to koristili slepu decu, šta sprečava naše ljude da naprave sličan marifetluk.

 

 

 

Da li znate nekog ko je dobio loto premiju ?

Zašto većina dobitaka bude izvučena u prestonici ?

Da li prestoničari više igraju od provincijalaca ?

Zanimljivosti i urbane legende....

 

U ovakvoj Srbiji sasvim svejedno je da li je loto igra nameštena, svakako veći deo para ostaje Lutriji, a lutrijom upravlja, Đuro, ko?

 

Poznajem čoveka koji je dobio dva puta, u vreme kad se tražilo 5 od 36 brojeva, dve petica u roku od nekoliko meseci, isto kao i Milenkov poznanik, proćerdao, još i zajmio da igra ponovo jer zna, ume.
Nekako u to vreme sam i ja igrao, bio uspešan jedno vreme. Oko godinu dana sam dobijao približno na lotou kao i od plate, a bila je dobra plata. Bile su to četvorkei trojke, ali sam igrao sisteme pa je bio i veći broj dobitaka. 

I tada su se postavljala pitanja kao u naslovu teme, znao sam način kako lutrija radi, listići su pregledavani ručno, dobici se utvrđivali posle par dana, mnogi prigovori usvajani jer su se dešavale greške pri pregledu listića.

Brzo posle tog mog uspešnog perioda počela je igra 7/39, nastavio sam, pravio sisteme, imao neke dobitke ali na duži period nisu pokrivali ni uplatu. Moja filozofija je bila da uplaćujem koliki smatram da je vredno za zabavu, da je svaka dobitak dobitak, jer loto nije ulaganje već igra. Definitivno sam odustao kada sam, negde krajem osamdesetih, uplatio sistem od 28 brojeva, skraćen i uslovljen naravno, ali od tih 28 izvučen je samo jedan broj, među devet koje nisam igrao izvučeno je 6, da sam odigrao pun sistem od tih devet brojeva bilo bi para ko blata.


Da, u vreme dok su listići pregledavani ručno, na pitanje da li je igra regularna ili nameštena, moj odgovor je bio,: mogu oni da nameste koje će brojeve izvući, mogu i da ubace listić posle izvlačenja, ali ne mogu mene da spreče da izaberem brojeve koji će biti izvučeni, a ja opet nikad nisam pogodio 5/36, odnosno nisam imao kombinaciju sa 5 pogodaka, imao sam u sistemu ali nije se pogodila kombinacija.
Loto sam počeo da igram jer sam, igrajući kao i svaki stručnjak za fudbal, igrao sportsku prognozu, imao 12 pogodaka, a dobitak bio manji od uplate, onda sam rešio da idem na čistu sreću, jebeš moje poznavanje fudbala, to što znam ja zna još 20 miliona drugih.


Evo, već tridesetak godina ništa od lutrija i kocke ne upražnjavam, možda treba da počnem možda bi me sreća prepoznala kao početnika.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Cyber said:

Zar nije bila neka afera oko muvanja sa LOTO-brojevima pre jedno desetak+  godina? Ako se ne varam, bio je snimljen corpus delicti. 

 

Da..da..podsetila si me. Prvo je izašao "izvučen broj" na kaironu, pa je tek posle loptica iz bubnja uletela gde treba. Ma čini mi se da nije bilo samo to....

Link to comment
Share on other sites

@Constantin  Hvala za otvaranje ove teme. Probudila je u meni sećanja na neke lepe, ali davno prošle dane.

 

Moj pokojni otac je obožavao LOTO i zajedno sa njim, često smo listiće popunjavali i sestra, mama i ja. 

 

Nestrpljivo smo čekali taj utorak, kada je bilo izvlačenje.

 

Sećam se da smo ponekad dobijali  zamene, četvorke i petice. 

 

Jedna baka iz komšiluka takođe je, sve do smrti, igrala LOTO. Nju je sreća pratila. Više puta je dobijala šesticu.  

 

Tada bi častila ceo komšiluk 🙂 

 

Što se sedmice tiče, iz priča znam da je nju dobio neki prijatelj mog strica u Kanadi.

 

Podelio je novac i rodbini u Srbiji, i najboljim prijateljima koji su imali finansijske probleme.

 

Naravno, ostalo mu je dosta i posle plaćenog poreza na dobitak, pa je svoju porodicu vodio na letovanja u luksuzna letovališta..A malu sumu je prebacio na štednju.

 

Nastavio je da igra LOTO, ali više nikada nije osvojio tu sedmicu..imao je manje dobitke.

 

****

 

Odavno nisam popunila LOTO listić jer sama ta igra više nije kao što je nekada bila. Danas je prate afere..i više nije to-to. 

 

O greb greb srećkama i BINGO..drugi put.

Link to comment
Share on other sites

Zar nije bila i ona situacija kad je Djuka Bizon dok je bio predsednik Lutrije usao sa jos nekoliko bizona u Lutriju u 00.00 i izasli posle par sati, navodno izvodili molerske radove ili neki drugi debilan komentar.

Ne bi me cudilo da dogovaraju dobitke i da se dobitnik samo ''slika'' a vecinu daje partiji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Zar nije bila i ona situacija kad je Djuka Bizon dok je bio predsednik Lutrije usao sa jos nekoliko bizona u Lutriju

 

Sećam se. Navodno su tada krečili prostorije Lutrije. Tako je Đuka dobio nadimak Đuka Moler. 

 

I sigurno sada nameštaju te dobitke.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

U prilog pretpostavci da nema nameštanja, razmišljao sam ovako, što bi neko nameštao rezultate, rizikovao da bude otkriven kad i bez toga ima apslolutnu kontrolu, može da uzme koliko hoće. Nema smisla da krade od sebe. Ili, zašto bi jedan Bajatović ukrao bocu plina, čak i cisternu, kad ima legalno primanja od preko 30000 evra mesečno. Zaboravio da pohlepa nema granice.
Takođe, zašto bi neko nameštao tako nespretno da svako može da vidi, posumnja, kad to može savršeno elegantno, bez izazivanja sumnje. Zaboravio da bahatost nema granice.

Nego, ostavimo neka institucije rade svoj posao. Tu je ministarstvo finansija sa Sinišom Malim na čelu, Mup sa Vulinom, pravosuđe sa Đukom, doduše postoji i neki ministar, ali sumnjam da iko zna kako se zove i kako izgleda, uostalom, tu je Vučić da sve kontroliše, nećemo valjda sumnjati u najpoštenijeg.

 

Rekoh da sam nekoliko decenija van materije, ne igram, ne pratim, koješta se promenilo, ponešto sam zaboravio, eto ova tema mi je probudila radoznalost, odem do sajta Lutrije i samo što se nisam šlogirao. :classic_biggrin:

Očekivao sam više igara, mogućnosti on line igranja ali nisam očekivao da jedna kombinacija košta 100 dinara, kad sam igrao, sećam se da sam mogao da svake nedelje uplaćujem sisteme od 80-100 kombinacija a da trošak ne osetim, potrošio na zabavu. Tada  je trošak bio nešto približno kao kad bih sada uplaćivao 1000 dinara mesečno a to je tek desetak kombinacija, sistem od osam brojeva, realna verovatnoća da za 500 godina pogodim četvorku. Možda je i bolje tako, manje će se ljudi zaletati na lak dobitak, otkud im sto dinara da uplate, sećate se one reklame:
- Što ti je dobar audi, koliko si ga platio?
- 50 dinara.
- Otkud tebi 50 dinara?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moje je misljenje da se to definitivno namesta, s tim sto ponekad puste i nekog pravog dobitinika, cisto da zamazu trag. Prvo treba da im verujes na rec da je ukupan fond onoliki koliko kazu, a onda treba da im verujes na rec da ono izvlacenje, koje se danas softverski regulise, ispravno.

 

Misljenja sam takodje da te igre na srecu treba da se posmatraju kao zabava bukvalno. Problem je kada siromah misli da ce to da mu resi zivotne probleme, pa i ono malo sto ima baci na te kombinacije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sam B said:

Moje je misljenje da se to definitivno namesta, s tim sto ponekad puste i nekog pravog dobitinika, cisto da zamazu trag. Prvo treba da im verujes na rec da je ukupan fond onoliki koliko kazu, a onda treba da im verujes na rec da ono izvlacenje, koje se danas softverski regulise, ispravno.

 

Misljenja sam takodje da te igre na srecu treba da se posmatraju kao zabava bukvalno. Problem je kada siromah misli da ce to da mu resi zivotne probleme, pa i ono malo sto ima baci na te kombinacije.

 

Puste oni bilo koga sa kim mogu da podele pare... a tu i tamo nameste nekom nji'vom, sa kim isto dele pare. Bez taljenja nema zarade, nigde. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naziv "Državna lutrija Srbije" sadrži dve ključne reči koje daju odgovor na pitanje da li je u pitanju prevara:

  • "Državna"
  • "Srbije"

I vrapci na grani znaju da sve što je državno u Srbiji služi za čerupanje. Namešteni tenderi tj. korupcija u javnim nabavkama, čerupanje javnih sredstava, kombinacije... Zašto bi "Državna lutrija Srbije" bila drugačija od EPS-a, Telekoma, Krušika?

 

Naravno da sitniji i srednji dobici nisu namešteni ali nemojte se zavaravati vestima kako je neko "izvukao" sedmicu od 3.300.000 evra u državi Srbiji. Pa nije stranka džabe dodelila određenim muljatorima da vode Državnu lutriju Srbije. Partijsko-kriminalnim kadrovima je to dodeljeno kao što im se dodeljuje i sve ostalo što je državno (počev od EPS-a, Telekoma, Krušika, Železnica, Pošta Srbije... pa sve do direktora raznoraznih agencija i zavoda).

 

Inače, na tom konkretnom primeru "izvučene" sedmice od 3.300.000 evra: Kada se oduzme porez, ostane negde oko 2,64 miliona evra. Kada bi se to raspodelilo na njih 25 (stranka, direktorka i ostali budžovani) - svako bi strpao u džep preko 100.000 evra (naravno, neko u tom lancu dobije više, neko manje, al' svi su zadovoljni).

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
On 9/18/2022 at 8:20 PM, Constantin said:

Pre par dana, jedna od premija na Loto-u, Lutrije Srbije, je iznosila 3,2 miliona €. Premija je otišla, odnosno tiket je uplaćen u Banjaluci... 

"Srećni dobitnik" sedmice iz Banjaluke se, do pre neki dan, još nije javio da podigne svoju nagradu ????  Nadam se da ga nije nešto strefilo od sreće....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...