Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Hazard je godinama vukao razne timove Celzija makar do top4. Nakon njegovom odlaska je svakako ulozeno mnogo vise para u tim i ponovo su medju najzajebanijim ekipama Evrope kao nekada. Recimo Mount je postao vrhunski igrac i on ove godine moze jos vise da eksplodira, da ne pominjem Pulisica. Sterling je vrhunsko pojacanje, razumljivo je da City sve karte puca na Foddena, ali nemojmo se zajebavati i Sterling i Jesus su vrhunski igraci koji ce dobiti sad jos vece uloge i to mogu da budu top ubodi za Celzi/Arsenal. Slazem se sa konstatacijama da je ovaj tim zajebaniji u LS da dogura daleko ako se kockice sklope, nego da nesto ugrozi City/LP. 

 

  Spursi su ipak potpuno nova ekipa od kad ih je preuzeo Conte, a posebno od kada je dosao Deki Kulushevski. Jeste bilo puno promena, odlazaka i dolazaka, ali Kulush je potpuno promenio ovaj tim. Za 19 utakmica, 6 golova i 9 asistencija, da ne pricamo o uticaju na igru koji je nemerljiv. Motor ekipe, taj treci covek koji je potreban da dodatno razmrda najgotivniji duo u istoriji fudbala Kane & Sonny. I pojacanja su mi zanimljiva a drago mi je i sto je ostao stari lisac Moura. Bljesne tek na momente, ali lepo je sto je i dalje tu, onu utakmicu protiv Ajaxa mu nikad necu zaboraviti. Ne pamtim kad sam osetio tu neku sportsku srecu u trenutku kada je dao gol u poslednjem napadu.... Fazon vristao sam po kuci od srece...

 

Sto se mene tice, @McLeod nemam nista protiv da razdelimo 3/4 mesto, ionako je svejedno ko ce gde. Arsenalu bas zavidim na Jesusu, videce svi koliko je to potcenjen igrac..

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mr clutch said:

Pa nije Čelsi uzeo LS kad su bili pod zabranom, pred tusezonu su imali odrađen prelazni rok sa Wernerom, Havertzom, Silvom. 

 

Pojacali se tacno gde treba, sad mi se cini da gomilaju. Mada za Vernera su vrv svi sem njih znali da ce biti bust. Haverc i Silva su top, bas ono sto im je trebalo tad, s tim da je i Kai slabije usao u sezonu. 

Link to comment
Share on other sites

Ta Liga sampiona je potpuni fluke, mada naravno svaka cast na tome. Bilo bi dobro da se Arsenalu onih godina kad smo se motali bar po cetvrtfinalu desio takav fluke, a one sezone nismo imali srece i Barsa je bila prejaka u finalu.

 

Uglavnom, potrosili su do sad mnogo para na neke igrace koji ne donose kvalitet za top 4. Sto ne znaci da je recimo Kukurelja los, zapao mi je za oko jos u Hetafeu, ima 24 godine, mada ove pare su naravno basnoslovne.

 

Ali im treba mnogo vise, gotivim Haverca, ali je on takodje dosta nekonstantan, kao i Pulisic, Maunt, Kovacic, svi ti igraci su nagomilavani a nema pravog lidera niti igraca kojem gravitira ceo tim, kao sto je bio Azar.

 

Plus tu postoji i Tuhelov standardni razvojni put, gde mu je treca sezona pad. Izuzetak, mada samo na papiru, je finale LS sa PSZom u kovid sezoni, ali je to bilo bas drugacije takmicenje, zbog cega je i stigao dotle, on je generalno dobar u kup takmicenjima.

 

Ne bas sjajan prelazni rok do sada, sve to ukazuje na fejl, ali kao sto rekoh, videcemo.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Ta Liga sampiona je potpuni fluke, mada naravno svaka cast na tome. Bilo bi dobro da se Arsenalu onih godina kad smo se motali bar po cetvrtfinalu desio takav fluke, a one sezone nismo imali srece i Barsa je bila prejaka u finalu.

 

Uglavnom, potrosili su do sad mnogo para na neke igrace koji ne donose kvalitet za top 4. Sto ne znaci da je recimo Kukurelja los, zapao mi je za oko jos u Hetafeu, ima 24 godine, mada ove pare su naravno basnoslovne.

 

Ali im treba mnogo vise, gotivim Haverca, ali je on takodje dosta nekonstantan, kao i Pulisic, Maunt, Kovacic, svi ti igraci su nagomilavani a nema pravog lidera niti igraca kojem gravitira ceo tim, kao sto je bio Azar.

 

Plus tu postoji i Tuhelov standardni razvojni put, gde mu je treca sezona pad. Izuzetak, mada samo na papiru, je finale LS sa PSZom u kovid sezoni, ali je to bilo bas drugacije takmicenje, zbog cega je i stigao dotle, on je generalno dobar u kup takmicenjima.

 

Ne bas sjajan prelazni rok do sada, sve to ukazuje na fejl, ali kao sto rekoh, videcemo.

Ne bih bas rekao fail ako dovedu ovo sto se pominje. Fofana i FDJ uz napadaca.

To je ozbiljan prelazni rok.

Okej kostace mnogo ali su doveli dobre igrace. Sterling, Koulibaly i FDJ su sjajni igraci koji ce da podignu nivo tima.

Kukurelja jeste skup ali je dobar tako da ce on i Cilvel biti odlicna rotacija na LB.

Fofana za ovu cijenu koja se pominje je previse.

Rijesili su se Lukakua i Wernera koji su imali velike plate. Prodace vrvt Kepu, mozda jos nekog.

 

 

Link to comment
Share on other sites

I dalje to nisu igraci koji sedaju na postojeci kostur idealno. Moze biti dobro, ali moze biti i ono sto je Junajted radio u poslednjih pet godina, ovo je bas pljunuto pa preslikano - preplacivanje igraca da bi se doveli najbolji (ili "najbolji") igraci za neku poziciju bez ikakvog razmisljanja o uklapanju tima, samo daj daj daj. Vec su imali tezak fejl prosle sezone sa Lukakuom, pa pre toga sa Vernerom, ako nastave da dovode ovako igrace bolje bi bilo da 90% bude pogodak inace ce zavrsiti kao Junajted sada, sa 10+ igraca koji su visak a nemas koga da stavis umesto njih.

Link to comment
Share on other sites

Za razliku od Utd, Celzi se lako resava promasaja i nema kod njih da kao Phil Jones ostanu 11 godina, Bailly 6 godina, Fred 5 godina itd itd, primera je dosta. Mnogo je to vremena.

Celzi to ocisti kroz sezonu, eventualno dvije.

 

Sa FDJ i Kovacicem bi imali ozbiljnu sredinu terena pa jos Kante ako bude zdrav. Sterling ce da imbude pun pogodak, ubijedjen sam.

Link to comment
Share on other sites

Ja tek sad vidim gol Nuneza za 1-1 protiv Fulhama - mala majstorija 👏

 

Ako se po jutru dan poznaje, izgleda da su VAR suci u PL konačno krenuli normalno procjenjivati ofsajd tj. davati prednost napadaču ako je baš rubno kao u susretu Man Utd-Brighton pa možda i na susretu Fulham-Liverpool, kladim se da bi prošle sezone barem jedna od tih situacija bila okarakterizirana kao ofsajd.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gledan van, ludilo 1 said:

Ja tek sad vidim gol Nuneza za 1-1 protiv Fulhama - mala majstorija 👏

Imao je malo srece  jer je promasio loptu ali onda ju je igrac Fulama zakacio i odbila se o njegovu petu.

 

Ipak mora se reci da je par minuta prije toga zakacio loptu kako je namjeravao ali je golman odbranio.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lineker said:

Za vikend CHE-TOT. Prava prilika da vidimo jesmo li pod Konteom napredovali. Bauk gostovanje, uvek gubimo, u januaru tri glatka poraza.

Mislim da uzimate bodove na Stemford Bridzu. 

Ako vas povrede zaobidju kod bitnih igraca, lagani top 4 za vas a mislim da cete uzeti neki kup.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Everton je bas ocajan. Ne znam sta Lampard izmislja toplu vodu sa pozicijama igraca.

 

Ako ovako nastave, ne gine im borba za ispadanje.

Sudije moraju da stanu na put ovim simuliranju povreda i zaustavljanju igre.

 

Pocela je ozbiljna zloupotreba jer se mora zaustaviti igra kad je glava u pitanju ali igraci sada to zloupotrebljavaju pa se tako i za povrede clanka, koljena zaustavlja igra. To nikako nije dobro

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...