Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

Mene apsolutno ništa ne žulja, a nadam se da ni druge (što je ujedno bio i moj prvi upis na ovoj temi). 

Kome adresiraš ovo

bar vi na ovom forumu

pokušate shvatiti da u ovoj jebenoj Hrvatskoj,koja nije uniforma,

postoje ljudi kojima se jebe i za nacinalnost,i za krvna zrnca.”?

Ja sa ljudima “u ovoj jebenoj Hrvatskoj” nemam nikakav problem niti ih uteravam u 

nacionalni tor. Još od ‘91 :wink2:

 

Da zaključimo da nema nesporazuma i da nastavimo da razvijamo smislenu diskusiju bez viktimiziranja ni imputiranja. Može?

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, meni nesto pade na pamet... dakle, sada imamo ovo sa uniformama gde je meni prilicno jasno da je Srbija/AV inicirala ovaj incident. Mislim, ukoliko je poseta najavljena, onda mora da postoji neki papir. E sad, AV ima taj papir ali ga ipak ne pokazuje i narice o NDH... sto me nateralo da razmisljam o necemu. Dakle, imali smo prosle godine (ili 2) onaj haos sa Milanovicem, pa prepucavanje i na kraju promena vlasti u Hrvatskoj. A pattern je potpuno isti: kalimero pocinje da vice nepravda, onda dobije neku kvazi podrsku ili sta vec, ali end game je sta? Pa AV je faktormiraistabilnosti, ovde je jedina zemlja gde je vlast "stabilna", zaustavljene su neke stvari tipa rehab Ljotica i sl... Istovremeno u CRO se prebijaju ljudi zato sto su srbi, raspravlja se o za dom spremni i sta sve ne. Rezultat ova dva je: Srbija je vodeca zemlja na svetu po direktnim stranim investicijama. 

Dakle, sta sam ja shvatio kao potpuno validnu mogucnost? Pa da AV svesno podgreva situaciju ne bi li on bio shvacen kao jedini s kim treba da se prica ako 'oces da zavrsis neki posao i to ne u Srbiji, nego u celom regionu.

 

Kako vam se cini ova teorija zavere?

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2019 at 8:40 AM, sreta-steta said:

Kako vam se cini ova teorija zavere?

 

Nategnuto ali nije losa. :classic_smile:

 

Meni on nikada nece biti nista drugo nego Seseljugin mal,i nosac gajbica i lik koji je trazio 100:1 u srpskoj skupstini, bulevar Ratka Mladica plakate i slicne pasjaluke ali najvise gajbice.

 

Cinjenica da se njega uopste nesto pita u Srbiji, vise govori o birackom tijelu nego o njemu. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2019 at 5:16 PM, goldberg said:

Ti mozes da budes deo tima Hrvatska pa da te kritike na racun predsednice 

 

On 9/1/2019 at 8:13 PM, CLASH said:

Ovo je dobra prilika da se analizira i doprinos Hrvatske  u unistenju Zvezde Smrti,  kao i ucesce u bitkama kod Winterfela i kod Helmovog ponora.

 

On 9/2/2019 at 9:11 AM, berti said:

Doprinos Hrvatske antifasistizmu u drugom svetskom ratu je ravan doprinosu Nemačke.

 

On 9/2/2019 at 11:00 AM, berti said:

Pogledaj nacionalni sastav hrvatskih korpusa pa ces videti da je mnogo veci broj Srba u njima.

 

Ja ne vidim kritiku Kolinde, njene izjave iz Varšave ili same politike HR.

Isključivo se radi o političkim pamfletima

 

Naravno da se na takve pamflete mora reagirati, to ne znači da netko od nas brani Kolindu ili politiku HR.

 

To je samo pokušaj da se prestane sa ružnim političkim pamfletima i da se kritika vrati tamo gdje i pripada, na naše tipkovnice.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

Eto izuzetne prilike za kritiku HR politike

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/indexov-novinar-gordan-duhacek-priveden-zbog-pjesmice-na-twitteru/2116670.aspx

 

Duhaček je uhapšen zbog 2 tvita

1. ACAB - all cops are bastards

2. Govno Velebita - prerada popularne pjesme Vilo Velebita

 

Ne slažem se sa stavovima Duhačeka i mislim da je prokleto ljevičarsko laprdalo ali baš zato smatram da ima pravo na slobodu govora.

 

Sramotno ponašanje HR "milicije", opasno po HR društvo.

 

 

 

 

 

Edited by demag
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

SPEKTAKL U ZAGREBU

LEPA BRENA ISPUNILA OBEĆANJE: U PREPUNOJ ARENI ODRŽALA KONCERT ZA PAMĆENJE Pjevačica se na scenu spustila s krova dvorane

https://www.jutarnji.hr/kultura/glazba/lepa-brena-ispunila-obecanje-u-prepunoj-areni-odrzala-koncert-za-pamcenje-pjevacica-se-na-scenu-spustila-s-krova-dvorane/9747739/

 

 

:classic_laugh:

 

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2019 at 1:24 PM, Laki21 said:

https://www.osce.org/odihr/431882?download=true

 

EU standardi, poštovanje ljudskih i manjinskih prava, itd...


Nagradno pitanje:

Šta misliš, da li bi se dotični slučaj bolje, ažurnije i pravednije rešavao van EU i njenih standarda, dogovorenih principa i etabliranih institucija? 
 

Možda te pogrešno čitam, no stičem utisak da podležeš magičnom mišljenju da se pristupom svezu, ma koji on bio, automatski postaje različit. Ovo jeste upravo argument da se van seta tih pravila ponašanja, ostavljeni sami i sebi dovoljni, ne bi mogli civilizirat. Kada se prihvate neka načela, to znači da se obavezujemo da budemo bolji. Na nama je da na tome strpljivo radimo. No, smernica ja udarena, ograda podignuta, knjiga otvorena, etc. 
 

To je neophodan, ali nedovoljan korak u pravom smeru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni blizu isto. To je legendarni voditelj Juričan koga znam čak i ja ovde u Srbiji što znači da ga u HR svi živi znaju. Čovek je imao legendarne emisije i odavno je poznat. Ovaj naš je došao od nikud, mediji ga malo pogurali, i danas se opet vratio "nikud" odradivši posao za gazdu.

 

Izvinjavam se, od maja ove godine zove se Milan Bandić, da budem politički korektan 🙂

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Da da rekose da je poznat, nego da mu je nastup u fazonu ismevanja i obesmisljavanja svega.

Ko ima vece sanse u drugom krugu ako dodje do Kolida - Milanovic?

 

Kolinda ima vece sanse, mada bi to moglo da se primeni. Kolindina prednost se smanjuje kako kampanja odmice I postoji vrlo realna mogucnost da Milanovic udje u drugi krug sa malom prednoscu sto bi bio dobar vetar u ledja za njegovu kampanju. 

 

Intresantna stvar je da bi Skoro u drugom krugu dobio I Kolindu I Milanovica lagano, ali iako je u jednom momentu bio ozbiljan kandidat za drugi krug izgleda da je posustao u finusu kampanje. Mada treba uvek uzeti u obzir da ankete potcenjuju takve kandidate, u svakom slucaju imace odlican rezultat. 

Link to comment
Share on other sites

Predsednicki izbori nisu kao u Srbiji, kod njih je predsednik stvarno mnogo protokolarnija funkcija.

 

Najvaznija funkcija je predsednik vlade i zato su izbori vazni, da se politicke snage pozicioniraju pred parlamentarne izbore.

 

Meni na izborima kod njih smeta ta svecarska atmosfera, stalno televizija prenosi festu, banket, pije se i peva. Jedino sto je pozitivnije ovde je sto toga nema i ne moram to da gledam na svakim izborima.

 

Na izborima su ucestvovali:

 

Zoran Milanovic (29,57%), kandidat SDP, bivsi premijer, na ovim izborima nije imao desna izletanja, glasove je pokupio u Zagorju, Istri i zapadnoj Hrvatskoj.

 

Kolinda Grabar Kitarovic (26,64%), kandidatkinja koju je podrzao HDZ i aktuelna predsednica. Prilicno antipaticna osoba kao i skoro svaki kandidat HDZ, koja je i kao stranka neka vrsta demokratske verzije SNS i u svojim izjavama je privlacila i ekstremnu desnicu i one umerenije. Glasove uglavnom dobija pomocu stranacke masinerije, najvise je dobila u Dalmaciji, naravno, ima i desnicara cija je ona kandidatkinja i dalje.

 

Miroslav Skoro (24,42%), kandidat vise ekstremno desnicarskih organizacija. Pomalo cudan izbor jer je u svojim nastupima odavao utisak zbunjenosti, ugladjenosti, kao da se prijavio da on bude kandidat tih stranaka jer niko drugi nije hteo. Podrzali ga Hasanbegovic, Zukanovic, Most. Najvise glasova je dobio u Slavoniji.

 

Mislav Kolakusic (5.87%), iznenadjen sam sto on nije bio kandidat biraca koji su protiv HDZ SDP establismenta. Imao je dobru kampanju, isticao je duznosti predsednika, slicno kao i Jankovic u Srbiji. Njegov problem je sto mu se deo glasova prelio Skoru.

 

Dario Jurican (4,61%), pojavio se na izborima kako bi kroz sarkazam i ironiju ukazao na problem korupcije, posebno apostrofirajuci Milana Bandica. Mislim da je obavio bolji posao nego beli u Srbiji, pogotovo sto se on i inace bavio korupcijom u Zagrebu.

 

Ostali kandidati su dobili malo ili skoro nista. Dalija Oreskovic je vodila pristojnu kampanju, ali je ostala u senci Skora i Kolakusica, Pernar se bavio teorijama zavere i antizapadnim populizmom, ali nije imao odgovore na bolna pitanja iz proslosti i uspeh Sincica nije mogao da ponovi, Peovic je kao kandidat ekstremne levice ostvarila solidnih 1%, Kovac mi nije bio prepoznatljiv, Djapic je zaista odvratna licnost i sramota je sto se uopste kandidovao, Babic je delovao utisak da je popio casicu vise u debati.

 

Problem ekstremne desnice, populista i anti establisment partije u Hrvatskoj je taj drugi krug, biraci se opet raspodele na HDZ SDP duopol (kako u Hrvatskoj vole da kazu), a nema organizacije koja ce masovno oteti glasove HDZ ili SDP.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...