Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

21 hours ago, Doc Holiday said:

 Tako da je najlogicniji Rafale...  oni su i mnogo mladji od Baraka... A sa time Hrvati dobijaju zver od aviona... jer po misljenju mnogih Rafal je mozda i najbolji avion zapadnog sveta..  Cak i sa delimicnim Stealth karakteristikama... tehnoloski nivo koji Srbija moze samo sanjati da dobije- od bilo koje strane

Koliko sam ispratio stručna internet javnost u hrvatskoj navija za ovu opciju. Ja se nekako nadam da ih neće uzeti jer ko zna šta onda može pasti na pamet našima da isprate Hrvatsku. Ode još koja milijarda samo tako.

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2020 at 1:57 PM, Cyrus Smith said:

Koliko sam ispratio stručna internet javnost u hrvatskoj navija za ovu opciju. Ja se nekako nadam da ih neće uzeti jer ko zna šta onda može pasti na pamet našima da isprate Hrvatsku. Ode još koja milijarda samo tako.

 

izgleda da je ipak lobiranje SAD za blok 70 jace..  Cak im dali da i simulator za njega isprobavaju
 


 

 

fascinantno mi deluje onaj sustav sto dozvoljava prezivljavanje pilota i aviona ukoliko padne u nesvest usled G opterecenja gde avion sam sebe postavlja u vodoravan polozaj

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

nesto ne vidim da se nesto komentarise na forumu o zemljotresu u Petrinji...

 

 Obicno kad se desi bilo kakva glupost i na drugom kraju planete, ovde na forumu  se naklapa danima...  A ovo se nekako preskace... mozda zato sto su to Hrvati...

 

Poginuli su i Srbi tamo...

 

Elem... pomoc stize tamo, iz cele Hrvatske a pocela da stize i iz EU... ali kolko uspevam da pratim , i tamo, kao i ovde za vreme poplava 2014te ima lesinara koji tu pomoc kradu..

 Od nas osim onih milion evra sto je obecao AV, vidim da se skuplja i novac za tamo..  mada im je trenutno vise potrebna materijalna u hrani, satorima itd..  A takvu pomoc je sad nemoguce poslati zbog karantina na granicama...  mozda bi mogle drzave da dogovore da se za te transporte ipak obezbede neke propusnice

Link to comment
Share on other sites

Nažalost 7 mrtvih ih nije kvalifikovalo ispred korone duže od jednog dana u medijima pa onda ljudi i ne prate. Danas su ih korona + nova godina izbacili iz vesti iako vidim nova 3 potresa tokom zadnjih 24h. Srećom to su manje opštine pa ne bi trebalo da bude problema sa obnovom. Vidim da je najavljena i pomoć iz EU, pa i naš faraon je najavio pomoć. Jednostavno isuviše "mala" tragedija u sred velike tragedije.

 

Ja gledam na YT i ima zaista potresnih scena kao na primer ona kada roditelji saznaju da im je dete umrlo. No ono što je meni privuklo pažnju, jer ne znam šta je u pitanju,  je ovo :

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Taj deo Hrvatske je vrlo siromasan,neobnovljen,stanovnistvo vrlo staro. 
Ako bih poredio Vukovar sa Banijom (u smislu sredstava ulozenih u obnovu) ne bi bilo preterano reci da je Vukovar metropola u odnosu na ovu regiju. A i jedni i drugi su preziveli uzase ratnih razaranja.

Prvi i jedini put sam bio u tom kraju pre pet godina. Sokirao sam se vidjenim. Bukvalno polovicna obnova,kuce trosne jos sa vidljivim tragovima od metaka i eksplozija. I ne samo to. Nisu utisak na mene ostavili brojni osteceni objekti koji nisu sanirani. Kao da sam se vremenskom masinom vratio u neku 1990.godinu. Sve mi je izgledalo zastarelo, prevazidjeno.. lokalne prodavnice u centru u aluminijumu i staklu. Kao da gledam tipicne trgovinske radnjice iz vremena socijalizma..
U okolnim selima ostalo da zivi nesto Srba,mahom starih i samih,bez ikoga. 

Obisao sam Kostajnicu i Petrinju bas. A na samo 50km odatle,Zagreb pravi fontane.

Da dodam kako ja nisam poreklom iz tih krajeva,niti su moji roditelji. Nemam cak tamo nikakve rodbine i tome slicno. Dakle,nisam u tom smislu vezan za Baniju,niti Kordun ili LIku,pa da to utice na neku moju procenu i prosudbu.
Ovo je utisak kojeg sam poneo odande 2015. Izgleda da se nije mnogo promenilo ni za poslednjih pet godina,po svemu sudeci,pa nisam iznenadjen razmerama devastacije od zemljotresa. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

...što znači,okrenuti se za 360 stupnjeva,kad se nađeš u istoj točci.Kreće predizborna kampanja za lokalne izbore.Zagreb čini četvtinu ili više Hrvatske,po svim parametrima,ali to nije najbitnije.Ono što je bitno,Zagreb sa Bandićem može samo sanjati onaj komunalni standard koji imamo mi na sjeveru Hrvatske.I pred četiri godine,na starom forumu,sam napisao da građani Zagreba mogu izabrati i magarca za gradonačelnika,to je njihovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je smijesno, ali cuvaju i izgradjuju ljudi svoj jezik.

 

Najboljim novim hrvatskim rečima, časopis Jezik i Fondacija "Dr Ivan Šreter" proglasili su reči dišnik za respirator, kihobran za zaštitnik od kijanja i rukozborac za osobu koja se služi znakovnim jezikom.

On 3/10/2021 at 2:00 PM, Sprivel said:

Odlazak sa stilom. Svaka cast.

18aa5471f8630f9cf03fd5425a3b8a73.jpg

 

Zbog zena se glave gube :default_sofa:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
6 hours ago, uvrnuto said:


Je l' može koji komentar zašto je loša?

 

Levicarski populizam ne donosi nista dobro. Uvek je pogresno odgovore na realne drustveno politicke probleme traziti u demagogiji. Takvih pokreta je bilo po Evropi koliko hoces i sve se zavrsilo neuspehom, nas region kasni za Evropom dobrano pa tek sad postaju moderni, verujem da ce se eksperiment isto zavrsiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...