Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

10 hours ago, FrediB said:

@Constantin @Edinburgh @Smrtokapa @RatzenStadt

 

I po cemu se vasa kroatofobija razlikuje od radikalske? 

 

Nema tu nikakve kroatofobije, koga je briga za njih, sve dok ne pocnu da pricaju gluposti kao ova baba.  Bojim se da ocekujes  da vidis kroatofiliju pa da je nagradis svojim lajkom  - jasno je da se to nece desiti.   Jednostavno, nema mnogo osnova za kroatofiliju, cak mislim da to i ne postoji van hrvatskog nacionalnog korpusa. 

Link to comment
Share on other sites

...da ne zalazim na ove stranice nebih znao da uopće postoji nekakav Dubrovački list a kamoli o tome što piše ili s kime oni razgovaraju.A tako je barem sa 90% građana u Hrvatskoj.Tek,kad se ovdje rasplamsala rasprava potražio sam taj ratgovor.

U svakom slučaju ovo je šovinistički istup koji u današnje vrijeme neprimjeren.Ništa ga ne može opravdati.

No dali je to izazvalo ikakve reakcije u Hrvatskoj?Koliko sam vidio,samo osude,Jutarnji list,Novosti,Telegram hr,itd.To zamjeram Constantinu,što nije prenio te reakcije.Inače SS nije članica predsjedništva Matice Hrvatske,obična je članica(ranije je bila).SS je sveučilišna profesorica starije hrvatske književnosti i to je bila osnovna tema razgovora u DL.SS je iznijela svoje viđenje svojatanja dijela hrvatske kulturne.književne i jezične baštine.U "specijalnoj operaciji" početkom devedesetih na Dubrovnik njoj je razorena kuća.No,to je uopće ne opravdava,ni jedno ni drugo, za ovaj šovinistički istup.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mladenvzz said:

...da ne zalazim na ove stranice nebih znao da uopće postoji nekakav Dubrovački list a kamoli o tome što piše ili s kime oni razgovaraju.A tako je barem sa 90% građana u Hrvatskoj.Tek,kad se ovdje rasplamsala rasprava potražio sam taj ratgovor.

U svakom slučaju ovo je šovinistički istup koji u današnje vrijeme neprimjeren.Ništa ga ne može opravdati.

No dali je to izazvalo ikakve reakcije u Hrvatskoj?Koliko sam vidio,samo osude,Jutarnji list,Novosti,Telegram hr,itd.To zamjeram Constantinu,što nije prenio te reakcije.Inače SS nije članica predsjedništva Matice Hrvatske,obična je članica(ranije je bila).SS je sveučilišna profesorica starije hrvatske književnosti i to je bila osnovna tema razgovora u DL.SS je iznijela svoje viđenje svojatanja dijela hrvatske kulturne.književne i jezične baštine.U "specijalnoj operaciji" početkom devedesetih na Dubrovnik njoj je razorena kuća.No,to je uopće ne opravdava,ni jedno ni drugo, za ovaj šovinistički istup.

Ne razumem...koje reakcije ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
4 hours ago, 40Wins said:

Mozda je fejk, nemoguće da su toliki debili. 

 

Ne da nije nemoguce nego je sasvim izvjesno da imaju i takvih debila i u lokalnim i drzavnim vlastima, 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

19 hours ago, DarioM555 said:

Mislim da takvi stavovi vuku korijene i iz dešavanja 90-ih i krajiških Srba koji su radili pizdarije po Hrvatskoj dok nisu dobili... 

Dosta slična situacija je i u Izraelu.

 

Krajiški Srbi = Palestinci

Beograd = Teheran

Hrvatska = Izrael

 

 

Obzirom da ovaj post nema tacke spajanja sa BI, evo ga ovde, naime htela sam da odgovorim, da obicno i na prethodnom i ovom forumu obavezno reagujem kada se prikaze misljenje gde se opravdavaju stete, idiotizmi i lose stvari kod sebe a podvlace stete i ruzne stvari kod drugih. Tako nesto vidim kao ekstremno neukusno. Ili cuveno opravdanje koje nije nikada opravdanje `i oni su nama nesto radili pa adj i mi njima cemo`, ili jos gore `mi smo pravednici a oni su stoka`....

 

Ako o sebi nemamo kriticko misljenje, tek nemamo pravo da kritikujemo druge. To vazi za svaku stranu. Pa nismo deca, obdaniste, da pokazujemo prstom na drugara da je ucinio nesto a sebi da stavimo oreol....i ljubimo svoju sliku u ogledalu...

 

....pa, mislim da sam bila dovoljno jasna, ako nisam opet cu i opet cu, jer me je sramota od neprikladnosti pravdanja i velicanja samog sebe dok poseravam onog drugog pa cu tako ja da ispadnem nevina i bolja od svih, recju najlepsa i najpametnija...

 

Kako ovo zvuci: Najlepsa sam i najpametnija na ovom forumu a ove sve druge su totalno bezveze? Ja sam Izrael a oni su hamas? Mislim :lol_2:

 

Ovo ce ako imaju volju, mogu da potvrde svi oni koji su opravdavali srpska cinjenja a napadali tudja Cak se o tome i polemisalo, kao to je bas u redu objasniti sebe kao jagnje u svetu vukova....

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro, budala ima svugde i uvek, nije li

Vuk Kostić želeo zid?

Od 2008. idemo u Hrvatsku na odmor (opet), nismo imali nikakvih neprijatnosti.

A ovo par poslednjih godina stičem utisak da bi manje dobrodošli u Crnoj Gori, ako gledamo tviter.

Plus je Hrvatska mnogo čistija i urednija, nema problema sa vodom a obala je mnogo lepša.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Zanimljiva situacija se dešava u Hrvatskoj, i tamo se digla velika bura-Milanović, sasvim u svom maniru, raspisuje izbore za 17.4.-sreda i taj dan će biti neradni.

Ali i on će se kandidovati za premijera kao nestranačka ličnost, ali na listi SDP-a.

Kad pobedi, daće ostavku na mesto PRH.

I tu nastaje ujdurma, jer nisu sasvim ili su potpuno nejasne pozicije, jer tako neko niko nije predvideo.

Ustavni sud, koliko sam ja shvatila, nema nikakvu jasnu zakonsku potporu za koju može da se uhvati, samo zna da je to "nečuveno i nedopustivo jer je opštepoznato...šta?"

Ništa.

Ovo je presedan i sutra bi trebalo i zvanično da se oglasi.

Milanović i Plenković su u otvorenom ratu, ali i pored sveg otrova u njihovim rečima, Milanović nije dosada prelazio svoja ovlašćenja, kao ovaj naš.

I koliko sam pratila, HDZ je najpopularnija stranka, ali Milanović je najpopularniji političar.

Nastavak bumo vidli sutra.

*kad pobedim-Milanovićev citat.

Link to comment
Share on other sites

Oglasio se Ustavni sud, tumačeći da PRH nema pravo da se kandiduje.

 

Milanović je na FB napisao da "reke pravde dolaze", a sad kaže da će biti premijer na legalan i pristojan način a da građanstvo glasa protiv HDZ-a i bande Andreja Turudića (njegove reči).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...