Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

18 minutes ago, hk1 said:

sandra bencic 🙂

tesko da je pogodio, mozda je pogodila

Da da. 🙂 Inače pratim Pametno odavno otkad je Marijana imala par nastupa, verovatno napismeniji i najbolji program koji sam pročitao ikad. Pametno naravno nije imalo niti moglo imati rezultat kao regionalna stranka, sad im se vratilo sve.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vidim da je umro Jan Ivanjek danas. Ne znam koliko je poznat u HRV ali ja sam stekao utisak da dosta gostuje tamo u medijima oko vojnih tema. Bio sam subs na njegovom kanalu unazad par godina. Jedan veoma koristan kanal za sve nas koje oružje ne zanima u tehničkom smislu ali volimo da znamo njegovu upotrebnu vrednost. Takođe je imao solidne geopolitičke klipove o regionu ali i sa drugih ratišta. Slava mu. Poslednji njegov klip :

 

 

 

 

Ako kolege iz HRV imaje neke detalje podelite.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

...kao posljednji forumaš koji se javlja iz HR gledam samo kako da se konačno i ja isključim sa ovog foruma.U nekoliko navrata postavljao sam pristojno neka pitanja i nikada nisam dobivao odgovore.I kad sam ulazio u neka,recimo to tako,škakljiva pitanja obično je trebalo ulaziti u neka ideološka pitanja.Više ne želim na takav način raspravljati.Otkako sam u penziji pročitao sam mnoštvo knjiga koji se bave problematikom devedesetih i to i s jedne i s druge strane.Zato,mogu samo reći lijepi pozdrav svima

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2021 at 8:56 AM, mladenvzz said:

...kao posljednji forumaš koji se javlja iz HR gledam samo kako da se konačno i ja isključim sa ovog foruma.U nekoliko navrata postavljao sam pristojno neka pitanja i nikada nisam dobivao odgovore.I kad sam ulazio u neka,recimo to tako,škakljiva pitanja obično je trebalo ulaziti u neka ideološka pitanja.Više ne želim na takav način raspravljati.Otkako sam u penziji pročitao sam mnoštvo knjiga koji se bave problematikom devedesetih i to i s jedne i s druge strane.Zato,mogu samo reći lijepi pozdrav svima

 

Pozdrav Mladene. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
5 hours ago, JohnnyDragon said:

https://rs.n1info.com/svet/blinken-hrvatska-da-se-pridruzi-programu-izuzeca-od-viza-sjedinjenih-drzava/

 

 

Sjajna vest za Hrvatsku, dok Svrbi čitaju o Velji nevolji, o tome kako se u srpskom svetu prave ćevapi od Srba, o KoCoBo, o Open Balkanu sa Alb i Mak...

Blago Hrvatskoj, spasila se...uz mnogo žrtava ali spasili su se ipak....

Sve što je radila vlada HR vodilo je ka ovo, ne vidim ništa epohalno u toj odluci. Članica EU i članica NATO, odavno je to već trebalo biti obavljeno.

 

Ne razumem ovaj deo o žrtvama? Kakve žrtve moraju da podnesu kako bi dobili bezvizni režim?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Sve što je radila vlada HR vodilo je ka ovo, ne vidim ništa epohalno u toj odluci. Članica EU i članica NATO, odavno je to već trebalo biti obavljeno.

 

Ne razumem ovaj deo o žrtvama? Kakve žrtve moraju da podnesu kako bi dobili bezvizni režim?

Žrtve koje su pale da se odbrane od agresije JNA i Svrbije, četnika, Arkana, tigrova, vukova, orlova itd...i da dobiju svoju državu gde neće biti Velje nevolje,Mitrovića, Vučića, zemlju gde novinar sme da pita predsednika šta god hoće, gde ne mogu poruše deo Zagreba kao deo Bg, gde mnogo toga ne može što može u Svrbiji.

Hrvatska je kao i Slo i CG našla spas u bežanju iz zagrljaja svoje istočne "braće".

Normalno da su vodili ka tome, nije im politika da vode zemlju ka evroazijskim integracijama i RF i PRC kao što većina srblja želi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, JohnnyDragon said:

Žrtve koje su pale da se odbrane od agresije JNA i Svrbije, četnika, Arkana, tigrova, vukova, orlova itd...i da dobiju svoju državu gde neće biti Velje nevolje,Mitrovića, Vučića, zemlju gde novinar sme da pita predsednika šta god hoće, gde ne mogu poruše deo Zagreba kao deo Bg, gde mnogo toga ne može što može u Svrbiji.

Hrvatska je kao i Slo i CG našla spas u bežanju iz zagrljaja svoje istočne "braće".

Normalno da su vodili ka tome, nije im politika da vode zemlju ka evroazijskim integracijama i RF i PRC kao što većina srblja želi.

Ja sam mislio da od njih nešto zahtevaju kako bi dobili bezvizni režim. Mislio sam na žrtve u tom smislu, pa mi nije bilo jasno o čemu pričaš pošto se ne pominju nikakvi uslovi u samom tekstu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nicklord said:

Nisam očekivao da je progrestivan nego mi je smešno kako o tome priča na dan proslave pobede. Jebo sećanje na žrtve nego daj da zaustavimo liberale!!

Pa to su njihovi najveći neprijatelji, crkveni štakori štite svoje interese upirući prstom u sve koji se drznu prozvati ih.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2021 at 2:42 PM, Liska Manjina said:

Sve što je radila vlada HR vodilo je ka ovo, ne vidim ništa epohalno u toj odluci. Članica EU i članica NATO, odavno je to već trebalo biti obavljeno.

To sa bezvjznim rezimom sa USA je i poruka srbendama. Ista glasi "Hrvatskoj svaka cast a vama qrtz". Pridruzujem se poruci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, berti said:

Koliko u Haskom tribunalu postoji presuda za zlocine nad srpskim civilima u vreme Bljeska i Oluje? Da li postoji uopste neka?

 

evo:

.................Pored toga, u hrvatskim državnim odvjetništvima evidentirano je 6.390 kaznenih prijava za zločine počinjene za vrijeme i nakon operacije „Oluja“, od čega se 439 odnose na pripadnike oružanih snaga. Po toj statistici, osuđeno je 2.380 osoba, ali javnost nikad nije bila upoznata s njihovim imenima i djelima za koja su osuđene. ...............

izvor, citav clanak: https://www.danas.rs/drustvo/suocavanje/sudjenja-za-oluju/

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, berti said:

Koliko u Haskom tribunalu postoji presuda za zlocine nad srpskim civilima u vreme Bljeska i Oluje? Da li postoji uopste neka?

 

2 hours ago, zoran59 said:

 

evo:

 

 

izvor, citav clanak: https://www.danas.rs/drustvo/suocavanje/sudjenja-za-oluju/

 

 

 

Da Zoki, ali u Hagu niko nije bio osudjen, tj Gotovina i Markac, zamalo, sto je prilicno smesno, pogotovo kad se uzme ovo u obzir:

Quote


U presudi izrečenoj u veljači/februaru 2015. MSP je utvrdio da su srpske i hrvatske snage između 1991. i 1995. godine počinile teške zločine od kojih neki imaju materijalne elemente genocida, ali da namjera nije bila da se neka etnička grupa „uništi“ već da se njezini pripadnici „nasilno uklone“ s određenih dijelova teritorija. 

 

 

To je stvarno velika sramota tribunala, koja je kasnije samo posluzila jacanju nacionalisticke retorike u Hrvatskoj. 

 

 

Ne, u stvari, sad sam se setio, najveca sramota je tribunala sto su uspeli da im ubiju 19 svedoka u slucaju Haradinaj i da to tocilo na kraju zavrsi na slobodi. Nakon svega ovog, jako je tesko ocekivati, da za tu instituciju postoji bilo kakvo vece pozitivno misljenje.

 

Kazu ljudi, ne prihvata Srblje Hag. Ok. Recimo da imamo deo ljudi koji podrzava Hag, jer shvata njegov znacaj za suocavanje sa prosloscu, i to su uglavnom ljudi koji su prozapadni. Ima ljudi koji ovde nikad nece ni po koju cenu prihvatiti Tribunal, sve i da im ozivi cara Dusana. Ali ima i znacajan broj ljudi koji bi pozitivnije gledali na Hag, da je bilo vise presuda za zlocine nad Srbima, koji bi na kraju rekli: Ovi pozatvarase sve redom, i nase i njihove.

 E ovakvi ljudi pretegnu na drugu stranu nakon ovakvih stvari, pa se posle pitaju zasto jaca antizapadni sentiment i slicno.  

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...