Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

   

 

medjutim kad bi ove tri konkretne gospodje vodile drzavu sljedecih 10ak godina, svaka u svom resoru, Hrvatska bi se preporodila.

 

Mrak Taritaš je obnavljala poplavljene kuće u Gunji za 1750€/m2

Da su svakoj napravili atomsko sklonište i bazen sa morskom vodom, toliko ne bi koštalo.

Borba protiv korupcije kažeš ali isključivo protiv onih koji ti se ne sviđaju politički.

Sve si rekao i to potvrđuje moje teze da su posljedice totalitarnih režima usađene u mentalni sklop naših ljudi.

Na moju žalost, veliku[emoji3525]

 

 

 

 

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

Jedini koji su protiv trošenja javnog novca na bogatu debeloguziju u centru ZG je Fokus, odnosno Zurovec.

 

Svi ostali trljaju ruke, možemo očekivati cijene materijala i radova uvećane za 5 puta.

Naravno, prema već uhodanim koruptivnim šprancama.

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zbog ovakvih zadojenih budala, kojih je sve više, pogotovo u poslijeratnim generacijama koje su 'izašle' iz puberteta ja se moram mislit hoće li mi netko polomiti auto kad u Srbiju ili CG. A bio je nedavno i onaj četnik iz Herceg Novog koji se slika kao urinira po nadgrobnim spomenicim hrvatskih vojnika... 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2206599

c6a88681-f4c1-4ba8-afe0-b0a5036a8cea.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedavno citao demografsku istoriju Hrvatske. 

Da ne bi isli previse daleko u proslost uzeo sam kao start up date popis is 1931. godine. 

Po tom popisu Hrvati su recimo cinili tek oko 70% od ukupnog stanovnistva Hrvatske. Srba je bilo oko 16 %, Talijana 4 % , Nemaca preko 3.5% ....

Po poslednjem popisu Hrvata je preko 90 %, Srba 4.5 % Talijana ima vrlo malo a Nemaca uopste nema.

Posle II sv rata uocljiva je pojava Jugoslovena kao "nacije" paralelno sa opadanjem broja Srba. To se desavalo po popisima u periodu 1961-1991. A nakon 1991 i Jugosloveni se gube a naglo raste broj Hrvata. Tako da imamo situaciju da nakon ratova 90-tih, i pored toga sto je Hrvatska ukupno imala demografski gibitak (ukupan  broj stanovnika se smanjio u odnosu na popis iz 1991) broj Hrvata je zapravo porastao! Dok je broj svih drugih, a pogotovo Srba i Jugoslovena, opao. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

Gledam malo oko ove nabavke novih borbenih aviona za Hrvatsko RV...  Pa im je lista veoma zanimljiva...   Opet polovin F16 , Gripeni,  pa polovni Rafali ( po meni najbolji od svih)  i najnovije americko eksportno cedo F16  block 70/72  koje nabavljaju i Bugari...  

 

Bice mi zanimljivo videti kako ce SrbiJanski ( kako oni kazu )  "strucnjaci " reagovati ako se Hrvati odluce na F16 block 70 ili na Rafale.....  Jer ma sta ugradili u nase Migove 29 oni ce naspram tih aviona biti muzejski eksponati

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 

 

Bice mi zanimljivo videti kako ce SrbiJanski ( kako oni kazu )  "strucnjaci " reagovati ako se Hrvati odluce na F16 block 70 ili na Rafale.....  Jer ma sta ugradili u nase Migove 29 oni ce naspram tih aviona biti muzejski eksponati

 

Mislis da tim nasim "strucnjacima" to nesto znaci? I dalje ima da ide prica kako je mig najbolji na svetu i da nam sad niko ne moze nista. 

 

To je prica za obican narod, da se loze kako Vucic obnavlja vojsku, ne za mali broj strucnih ljudi koji stvarno znaju koji je koji avion.

Link to comment
Share on other sites

Gripen neće uzeti sigurno jer im se nudi model C/D koji se više i ne proizvodi tako da bi u startu kupili nešto što je neupotrebljivo i što ne može da se modernizuje na standarde E/F modela koji je sad aktuelan. To znači da za 25 godina moraju opet nove da kupuju.

 

Novi F-16 70/72 sumnjam da će dobiti u dogledno vreme. Naime njihovim MIG 21 ističu resursi tokom 2023. i 2024. a red za čekanje na nove F 16 avione je podugačak. Ostaju polovni rafali ili polovni izraelski F-16.  Kod izraelskih aviona je veliko pitanje koji model će biti u ponudi zbog problema oko SAD saglasnosti. U Suštini najbolja opcija je Rafale, ali najkorisnija opcija bi bila izraelski F-16 ali da u posao bude uključen i SAD kako bi se izvukla maksimalna politička korist.

 

U poređenju sa nama svi ovi avioni imaju AESA radar tako da naš MIG-29 nema neke velike šanse protiv njih. Osim izraelskog F-16 koji još uvek ne znamo u kojoj konfiguraciji će biti ponuđen.

Link to comment
Share on other sites

Takodjer mislim da od novih F-16 Block 70/72 nema ništa; em druge zemlje imaju prioritet, em su preskupi. Rafale C je krasan avion (i vraški skup) samo, što će Hrvatskoj višenamjenski dvomotorac s naletom od skoro 4000 km? Za bombardiranje Mogadishua ili operacije u Čadu? Za air policing je Rafale praktički beskoristan. Najbolja i najpovoljnija opcija su izraelski F-16 Barak, samo što to treba politički mudrije odigrati nego zadnji put.

BTW nije mi jasno zašto se usporedjuje bilo koja od mogućih HR akvizicija sa srpskim MIG-29; nije vrag da neko ozbiljno računa na nekakav budući sukob?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ironside said:

Za air policing je Rafale praktički beskoristan. Najbolja i najpovoljnija opcija su izraelski F-16 Barak, samo što to treba politički mudrije odigrati nego zadnji put.

 

  Zašto je Rafale beskoristan za air policing? 

 

Izraelski Baraci imaju dosta godina konstantnog rada iza sebe i moraju da se vrate na NATO standard, bar sam tako čuo u nekoj emisiji na HRT. To vraćanje niko još nije radio i neizvesno je koliko brzo, uz koliko teškoća, koliko dugo bi se radilo i koliko bi koštalo.

 

Sve u svemu, nemaju baš neki sjajan izbor. A ni vremena jer su im migovi pri kraju.

 

1 hour ago, ironside said:

BTW nije mi jasno zašto se usporedjuje bilo koja od mogućih HR akvizicija sa srpskim MIG-29; nije vrag da neko ozbiljno računa na nekakav budući sukob?

Ako (za sada) ozbiljno ne računa ima po internetu poređenja i verbalnog rata. Što je na neki način i normalno i očekivano.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Doc Holiday said:

 

Gledam malo oko ove nabavke novih borbenih aviona za Hrvatsko RV...  Pa im je lista veoma zanimljiva...   Opet polovin F16 , Gripeni,  pa polovni Rafali ( po meni najbolji od svih)  i najnovije americko eksportno cedo F16  block 70/72  koje nabavljaju i Bugari...  

 

Bice mi zanimljivo videti kako ce SrbiJanski ( kako oni kazu )  "strucnjaci " reagovati ako se Hrvati odluce na F16 block 70 ili na Rafale.....  Jer ma sta ugradili u nase Migove 29 oni ce naspram tih aviona biti muzejski eksponati

 

Mislim da je PVO mnogo vaznija od aviona, pogotovu u ovom slucaju neke zamisljene vazdusne bitke na ovako malom prostoru, ali ako imas mocan raketni sistem nije se lako usuditi krenuti protiv njih ako names stealth tehnologiju.

Sve u svemu kupovina modernih vojnih aviona je bacanja para.

 

Kanada npr jos uvijek ima CF-18 Hornet koji je avion sa  pocetka osamdesetih i tu je to negdje kao MIG-29. Godinama se vod rasprave o modernizaciji, ali izgleda ni jedan premijer nije odlucio da potrosi pare na nabavku novih aviona, nego na modernizaciju postojecih, jer novi avioni kostaju milijarde dolara, plus za Kanadjane nema sanse da kupuju od bilo koga drugog nego od Amerikanaca, a oni su valjda najskuplji.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cyrus Smith said:

  Zašto je Rafale beskoristan za air policing? 

 

Izraelski Baraci imaju dosta godina konstantnog rada iza sebe i moraju da se vrate na NATO standard, bar sam tako čuo u nekoj emisiji na HRT. To vraćanje niko još nije radio i neizvesno je koliko brzo, uz koliko teškoća, koliko dugo bi se radilo i koliko bi koštalo.

 

Sve u svemu, nemaju baš neki sjajan izbor. A ni vremena jer su im migovi pri kraju.

 

Ako (za sada) ozbiljno ne računa ima po internetu poređenja i verbalnog rata. Što je na neki način i normalno i očekivano.

 

Rafale C nije pogodan za air policing u malim zemljama poput Hrvatske, jer kad se ta zvijer digne, a treba nekog ispratiti do recimo granice sa SRB ili do Dubrovnika, prije će biti nad Moldavijom ili Libanonom. Rafale M si Hrvatska može priuštiti jedino ako krene u izgradnju nosača aviona, što je prilično neizgledna opcija. Osim toga, Rafale zahtijeva golemu logistiku, satelite, tankanje u zraku, the works...

Od Francuza (iako, ponavljam, Rafale je nice piece of ass), prije bih birao Mirage 2000-5 (varijantu N, namijenjenu za nuklearni taktički udar bih zasada izostavio iz planova).

Baraci su najbolja opcija, kad bi mogli biti isporučeni sa izraelskim improvements. Tim više što HR ima solidnu vojno - sigurnosnu suradnju s Izraelom i ponuda je bila više nego povoljna, da ju USA nisu opstruirali.

Hint: uzeti povoljno polovne F-16, pa pozvati Izraelce da na njih ugrade svu Barakovu skalameriju. 😛

Link to comment
Share on other sites

...ironside,slažem se sa tvojim razmišljanjima.Ali,trebaš imati na umu da se

u lobiranje oko nabavke aviona u Hr aktivno uključio i Mackron. Oko tehničkih

karakteristika nemam pojma,nije moja zona interesa.Još bih samo dodao da su

ponude davali ambasadori pojedinih zemalja zainteresiranih za posao.

 

 

...nego,ironside,upravo sam odslušao današnji govor Ursule u EU parlamentu,izrazito

evropski.Meni se svidio.Ne sječam da se u istim  prilikama ikada,govor jednog čelnika

EU u parlamentu toliko puta prekidao pljeskom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mladenvzz said:

...ironside,slažem se sa tvojim razmišljanjima.Ali,trebaš imati na umu da se

u lobiranje oko nabavke aviona u Hr aktivno uključio i Mackron. Oko tehničkih

karakteristika nemam pojma,nije moja zona interesa.Još bih samo dodao da su

ponude davali ambasadori pojedinih zemalja zainteresiranih za posao.

 

 

...nego,ironside,upravo sam odslušao današnji govor Ursule u EU parlamentu,izrazito

evropski.Meni se svidio.Ne sječam da se u istim  prilikama ikada,govor jednog čelnika

EU u parlamentu toliko puta prekidao pljeskom.

 

Nisam upućen u Macronova lobiranja (on uostalom lobira posvuda, a priča se da je u dobrim odnosima s Plenkovićem), to je politički aspekt, ali kod takvih velikih nabavki je politička komponenta važnija od stručne. Ponavljam: Mirage-5 bi bio povoljnija nabavka od Rafale C, tim prije jer je cijena (s opremom i naoružanjem) Miragea oko 30 mil € po jedinici.

 

Pročitao sam Ursulin govor. To je pravi državnički govor, a meni se posebno svidio dio o europskom Bauhausu.

Edited by ironside
Link to comment
Share on other sites

To što Rafale može da dejstvuje na ciljeve udaljene 2000 km nije loša stvar kada pričamo o malim državama kakve su ove ex YU. Treba na to gledati da taj avion može da provede u vazduhu 4h, dok MiG-29 može da provede 1h. Pa kada ti recimo treba podrška za trupe iz vazduha jedan par Rafala može da kruži u blizini zone dejstva i da interveniše u toku 4h pre nego što mora da se smeni drugim parom dok je to kod MIG slučaj na svakih sat vremena.

 

Ako se ne varam F-16 ima još veći domet pa mu to niko ne uzima za lošu osobinu. No prvo treba videti koje verzije tih polovnih aviona su u ponudi i po kojoj ceni da bi mogli njih da poredimo sa novim F-16 i Gripenom. Rafale je dosta skup za održavanje i zbog toga će FRA morati da ponudi dosta bolju ponudu od Izraela ako želi da sklopi posao.

 

Rata naravno neće biti ali je očigledno da postoji trka u naoružanju jer to donosi političke poene i jednima i drugima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...već sam napisao da o tehničkim karakteristikama aviona na mogu govoriti jer to nije

moja zona interesa.Interes za bilo koje oružja je kod mene nestao sredinom devedesetih.

Znači postoje tehničke karakteristike aviona i  postoji politika.

Napisao sam da se u lobiranje uključio i Macron.Sve to pišem po sjećanju.Naime,oko

predavanja ponuda,i prije i poslije,gledao sam tv i više nego je moj običaj.Slušao sam

i raznorazne analitičare,i vojne i političke.Vojne sam ignorirao jer ih naprosto nisam,ili,niti 

sam ih uopće želio razumjeti.Što se tiće ovih političkih,oni su zamjetili da su ambasadori

SAD,Izraela,Švedske prilikom predavanja ponuda bili u vladi oko pola sata a ambasador

Francuske se zadržao i više od jednog sata.

E sad,zašto bi bilo jako bitno da Francuskoj da proda avione Hrvatskoj?Prema tim vajnim

analitičarima,Francuska još nije nikome prodala svoje rabljene avione i ta prodaja Hrvatskoj

bila bi prva.Prema tim analitičarima,to bi otvorilo proces zanavljanja avioflote Francuske.

No, to su sve špekulacije.Nitko za sada u zainteresiranoj javnosti nezna sadržaj ponuda.

One bi osim tehničkih karakteristika trebale sadržavati i npr. ,neznam kako da napišem,ali

naoružanje,obuku pilota i tehničkog osoblja,trenažere itd.

Mislim,ako sa ta igra oko nabavke aviona i nastavi,za Hrvatsku s obzirom na financije,

isključivo dolaze u obzir rabljeni avioni.

I sad,da špekuliram,ono što sam ranije napisao,možda su Francuzi dali ponudu koja se ne odbija

Sve u svijetlu onoga što je Uršula govorila danas o novoj Evropi 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ironside said:

 

Rafale C nije pogodan za air policing u malim zemljama poput Hrvatske, jer kad se ta zvijer digne, a treba nekog ispratiti do recimo granice sa SRB ili do Dubrovnika, prije će biti nad Moldavijom ili Libanonom. Rafale M si Hrvatska može priuštiti jedino ako krene u izgradnju nosača aviona, što je prilično neizgledna opcija. Osim toga, Rafale zahtijeva golemu logistiku, satelite, tankanje u zraku, the works...

Od Francuza (iako, ponavljam, Rafale je nice piece of ass), prije bih birao Mirage 2000-5 (varijantu N, namijenjenu za nuklearni taktički udar bih zasada izostavio iz planova).

Baraci su najbolja opcija, kad bi mogli biti isporučeni sa izraelskim improvements. Tim više što HR ima solidnu vojno - sigurnosnu suradnju s Izraelom i ponuda je bila više nego povoljna, da ju USA nisu opstruirali.

Hint: uzeti povoljno polovne F-16, pa pozvati Izraelce da na njih ugrade svu Barakovu skalameriju. 😛

Ne slažem se za Rafale. Ta sprava je u stanju da manevriše iznad Brača, neće imati problema da se zadrži u Hrvatskoj. Za tankovanje u vazduhu i sposobnost delovanja sa nosača isto ne vidim problem, nisu potrebni i neće se koristiti. Dolet ima svojih prednosti, već je napisano. Cena aranžmana je nepoznata kao i ostali dilovi okolo tako da mi ovde raspravljamo o skoro pa sporednim stvarima.

 

Ako govorimo samo o air policing (jer je rat nemoguć, jelda, nemoguć) to mogu i Migovi 21 ako bi mogli da se nađu neki kojima nije resurs pri kraju. Mogu i Miraži ali nisu ponuđeni. Mogu i Gripeni. Te varijante bi bilo mnogo bolje i za stanje budžeta. Oseća se nedostatak neke jeftine varijante lovca za male države tipa F-5, možda ne baš u samom vrhu ali dovoljno dobri, jednostavni i jeftini. Ustvari to možda i ima u Kini ali niti je ponuđeno niti je politički moguće. 

 

Uglavnom, odluka će biti mnogo više politička nego stručna pa ispada da tehnički detalji i nisu mnogo bitni.

 

Edited by Cyrus Smith
reformatirano i dodata rečenica.
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Cyrus Smith said:

....................

Uglavnom, odluka će biti mnogo više politička nego stručna pa ispada da tehnički detalji i nisu mnogo bitni.

 

 

Mala korekcija - odluka ce biti "ekonomska."

 

Iz dosadasnjih iskustava, ekonomska na ovaj nacin: koliko odgovarajuci ministar i neki drugi upleteni mogu skrenuti u svoj dzep....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Cyrus Smith said:

Ne slažem se za Rafale. Ta sprava je u stanju da manevriše iznad Brača, neće imati problema da se zadrži u Hrvatskoj. Za tankovanje u vazduhu i sposobnost delovanja sa nosača isto ne vidim problem, nisu potrebni i neće se koristiti. Dolet ima svojih prednosti, već je napisano. Cena aranžmana je nepoznata kao i ostali dilovi okolo tako da mi ovde raspravljamo o skoro pa sporednim stvarima.

 

Ako govorimo samo o air policing (jer je rat nemoguć, jelda, nemoguć) to mogu i Migovi 21 ako bi mogli da se nađu neki kojima nije resurs pri kraju. Mogu i Miraži ali nisu ponuđeni. Mogu i Gripeni. Te varijante bi bilo mnogo bolje i za stanje budžeta. Oseća se nedostatak neke jeftine varijante lovca za male države tipa F-5, možda ne baš u samom vrhu ali dovoljno dobri, jednostavni i jeftini. Ustvari to možda i ima u Kini ali niti je ponuđeno niti je politički moguće. 

 

Uglavnom, odluka će biti mnogo više politička nego stručna pa ispada da tehnički detalji i nisu mnogo bitni.

 

 

To sa nabavkom malih aviona za male zemlje ce imati i Srbija kad 29kama prodje rok- a to je oko 10godina.. brzo to prodje...  Ni Rusi vise nemaju neke avione takve klase..  Pitanje je kako ce i Mig 35 proci - a ne ide mu takoreci nikako...
 Gripeni C/D  su bezobrazno skupi za ono sto nude...  Problem mu je mali dolet i veoma mala nosivost za savremene standarde...  to jest ne moze u jednoj misiji obavljati  vise namena..  Dakle -za napad na ciljeve na zemlji potrebna mu je zastita drugih Gripena itd... Sto rece neko, da je cena pristojnija pa da onda Hrvati uzmu 2 eskadrile , a i Srbija npr... da zameni i Migove i  Orlove sa njima...

 

  E/F varijanta je ipak druga prica- no nju nisu ponudili ni Hrvatima a ne Srbiji ...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, zoran59 said:

 

Mala korekcija - odluka ce biti "ekonomska."

 

Iz dosadasnjih iskustava, ekonomska na ovaj nacin: koliko odgovarajuci ministar i neki drugi upleteni mogu skrenuti u svoj dzep....

 

That  ... is a possibility. A možda i suviše crno gledaš na stvari. Mada, u oba slučaja TT karakteristike su ne baš nevažne ali u drugom planu.

 

5 hours ago, Kronostime said:

Za koii moj trebaju avioni ovim prostorima?

Air policing ili se mora rešavati sa drugim državama što takođe košta i novca i drugih komplikacija. Takođe, za svaki slučaj ako se kolektivni sistem bezbednosti u Evropi raspadne što je malo verovatno ali ne i nemoguće.

 

2 hours ago, Doc Holiday said:

 

To sa nabavkom malih aviona za male zemlje ce imati i Srbija kad 29kama prodje rok- a to je oko 10godina.. brzo to prodje...  Ni Rusi vise nemaju neke avione takve klase..  Pitanje je kako ce i Mig 35 proci - a ne ide mu takoreci nikako...
 Gripeni C/D  su bezobrazno skupi za ono sto nude...  Problem mu je mali dolet i veoma mala nosivost za savremene standarde...  to jest ne moze u jednoj misiji obavljati  vise namena..  Dakle -za napad na ciljeve na zemlji potrebna mu je zastita drugih Gripena itd... Sto rece neko, da je cena pristojnija pa da onda Hrvati uzmu 2 eskadrile , a i Srbija npr... da zameni i Migove i  Orlove sa njima...

 

  E/F varijanta je ipak druga prica- no nju nisu ponudili ni Hrvatima a ne Srbiji ...

Skoro da bi se pomislilo da je neki sistem u pitanju. Par igrača koji su ostali u biznisu ucenjuju sve ostale sve skupljim igračkama koje male zemlje mogu da kupuju samo po desetak komada pa kada jedan padne izgube 10% vazduhoplovstva. A možda je u pitanju samo posledica razvoja tehnike i trke u naoružanju. U svakom slučaju zamene za F-5 i MIG-21 nema, nema relativno jednostavnih i jeftinih aviona dovoljnog kvaliteta koji bi se nudili igračima tu negde oko našeg (Srbija, Hrvatska, Bugarska ...) kalibra. Ponude Hrvatskoj su očajne a Gripen koji bi možda mogao biti nekakav F-5 je razočarao cenom. Ne bi bio u koži onima koji odlučuju o ovom tenderu.

 

By the way, razmišlja li se u Hrvatskoj o nekom PVO sistemu, koliko znam jedino imaju nešto kratkog dometa sa IC navođenjem?

Edited by Cyrus Smith
format
Link to comment
Share on other sites

Ako je Air-Policing tu postoje jeftina rešenja. Skoro svaka ozbiljnija zemlja proizvodi neke trening avione ili lovce malo slabijih karakteristika koji su sasvim dovoljni za taj zadatak. Ali avion se nikad ne kupuje samo za taj zadatak nego i da se pokupe politički poeni. Jel smo zaboravili ono "Jaoj kako su moćni" 🙂

 

Rusi imaju Yak-130 (15 miliona $)

Korejski T-50 (25-30 miliona $)

Kinesko-Pakistanski JF-17 (25-30)

SAD razvija Textron AirLand Scorpion (20)

 

Verovatno ih ima još kod manje poznatih proizvođača ali problem je što nemaju "wow" efekat kod glasača. A što se tiče HRV verovatno žele avion koji sutra može da se koristi u NATO misijama jer u protivnom će biti smatrani kao druga liga NATO-a slično CG. Sve košta, ako hoćete da budete ozbiljna zemlja morate da imate sve na jednom pristojnom nivou pa tako i vojsku.

Link to comment
Share on other sites

 s obzirom da je Hrvatskom RV-u dogorelo i hitna nabavka... najbrza varijanta jesu polovni F-16 baraci  i Rafale..   Baracima je verovatno i dusa izvadjena...  tesko da ima primeraka koji nisu bili u pravim borbenim misijama...  Tako da je najlogicniji Rafale...  oni su i mnogo mladji od Baraka... A sa time Hrvati dobijaju zver od aviona... jer po misljenju mnogih Rafal je mozda i najbolji avion zapadnog sveta..  Cak i sa delimicnim Stealth karakteristikama... tehnoloski nivo koji Srbija moze samo sanjati da dobije- od bilo koje strane

Link to comment
Share on other sites

Najstariji Rafale je iz 2007. godine i svi će imati AESA radar. To ukratko znači da bi Hrvatska imala najjaču avijaciju u regionu. No Rafali će sigurno biti skuplji od polovnih F-16-ki. Izrael je bio spreman da napravi dil za milijardu dolara i to na 10 godina po 100 miliona što je "sića" čak i za naš region. Čisto sumnjam da će FRA moći to da nadmaši. No ostaje da vidimo šta će Baraci imati od opreme.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Najstariji Rafale je iz 2007. godine i svi će imati AESA radar. To ukratko znači da bi Hrvatska imala najjaču avijaciju u regionu. No Rafali će sigurno biti skuplji od polovnih F-16-ki. Izrael je bio spreman da napravi dil za milijardu dolara i to na 10 godina po 100 miliona što je "sića" čak i za naš region. Čisto sumnjam da će FRA moći to da nadmaši. No ostaje da vidimo šta će Baraci imati od opreme.

 

mislim da je milijarda previse za 12 Baraka koji su stari skoro kao nasi migovi ( doduse mnogo jaci sa opremom )  ...  Kolko sam uspeo da uhvatim da bi za milijardu mogli da naguraju tih 12 polovnih Rafala.....

 

  mene zanima vise kako ce se moci preobuci Hrvatski piloti...  Leteti na migu21 3ce generacije  i Rafalu koji je 4.5 generacije  koji je NLO naspram 21keceva nije bas isto....    malo me podsetilo na pricu kad smo bili mladi tamo  prva polovina 90ih , drugar radio u autoperionici,  tad vozio FICU... drugo do tad nista...  dobi posao da pretera cosak dva  FORD Scorppio...  prva bandera je bila njegova...  i steta od 5000 tadasnjih maraka

Link to comment
Share on other sites

Sami avioni plus osnovno naoružanje koje je izrael nudio su ispod 500 miliona dolara ali tu cenu uvek treba pomnožiti sa dva jer ti avioni traže drugačiju infrastrukturu u odnosu na MiG 21 kao i preobuku pilota i kupovinu dodatnog naoružanja i rezervnih delova. I pride dobijate Izrael kao strateškog partnera. Avioni jesu matori ali ukoliko bi dobili pristojnu opremu uz njih sasvim ok za naš region za narednih 10 godina. Problem je što ti avioni neće biti sa standardima Baraka jer to nije kompatibilno sa NATO. Tako da dok ne vidimo specifikacije tih aviona teško je odrediti se prema njima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...