Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

16 hours ago, Vjekoslav said:

 

dobro je sto su se ujedinili s Dalijom Oreskovic, ona je bila moj kandidat na predsjednickim izborima. ali i tu sam bio statisticka grjeska.

 

 

 

nemam ja nista protiv starogradskih pjesama Slavonije i Vojvodine. medjutim, Skoro je klasican Hercegovac u Slavoniji koji je svoju komplet karijeru izgradio na tudjim notama. prvenstveno Balasevicevim. a taj njegov famozni hit iz 1989. godine uglazbio je, nota bene, jedan tamburas koji zivi u Americi, a ne on. dakle Skoro je klasicni prevarant, kukavica, i govnar. bas kao sto je bio i Glavas.

 

Dalija Orešković, stvarno?

Ljudi poput Dalije Orešković su glavni razlog zašto liberalne stranke u HR ne mogu ostvariti bolje rezultate na izborima.

Kako i bi ostvarili bolje rezultate, kada se kao liberali zalažu za više države, više poreza, više kontrole? Neki čušpajz konzervatizma, jugonostalgije i ljevičarenja...to još nazvati liberalizam?

Nije niti čudo ako opet budu statička pogreška, nadam se da neće pustiti Daliju da puno priča kao prošle godine za EU izbore.

 

Neki od stavova mlade omladinke Dalije:

  • "Danas se odlučivalo o stečaju brodogradilišta s tradicijom duljom od 160 godina. Preživio je Uljanik i Habsburšku monarhiju, fašističku Italiju, i Jugoslaviju, nekoliko državnih uređenja i veći broj nezamjenjivih i vječnih vladara. Hoće li preživjeti ovakvu Hrvatsku?"

Dalija i njeni fanovi iz nekog razloga žele da ja financiram izgradnju brodova, pa moje pitanje jednostavno glasi, Vjekoslave zašto ti i Dalija ne prodate svoju imovinu i poklonite Uljaniku?

A ne da mene tlačite?

 

  • Na prvo pitanje o legalizaciji marihuane Orešković odgovara kako marihuana može pomoći ljudima koji boluju od karcinoma, ali se svejedno protivi legalizaciji za široku upotrebu po uzoru na Kanadu. Razlog? "Nikako ne smijemo sve liberalizirati i ostaviti bez državne kontrole...".

I opet Dalija i njezini fanovi ne mogu bez "svemoguće države" i njene kontrole i to na banalnom primjeru poput bezopasne marihuane. 

 

A sada vrh, Dalije Orešković i Bojana Glavaševića sa njihovim prijedlozima za EU.

  • "Start će se založiti i za uvođenje jednog novog poreza. Bio bi to privremeni porez na robote, koji postaju sve važniji dio radne snage i koji ne plaćaju ni poreze ni doprinose na plaće kakve moraju plaćati zaposleni ljudi. Tim porezom bi se financirala reedukacija radnika koji su zbog automatizacije izgubili radna mjesta."

Za neinformirane forumaše; HR ima 6 robota na 10.000 radnika.

Novi Zeland ima 43, Rumunjska 15, Estonija 11 robota na 10.000 radnika

Južna Koreja ima 631 robota na 10.000 radnika i nezaposlenost od 3,7%.

Bolje da preventivno dejstvujemo, da nam se slučajno ne dogodi modernizacija i automatizacija u industriji.

 

A ideje o EU minimalcu bolje ne komentirati ili još inteligentnija ideja o EU protekcionizmu...Da, oni bi uveli pravilo, ili zakon, da samo europske tvrtke smiju proizvoditi za europsko tržište

 

Vrlo opasna Titova omladinka, nadam se da će takvi biti što dalje od EU.

 

15 hours ago, Vjekoslav said:

 

koja vuce svoje (historijske) korijene iz privilegirane carske (vojne) sluzbe s jedne, i dinarske arijevstine (kulturni model jugoslavenstva) s druge strane. palanackog sovinizma dakako ne fali i s "kontra" (esekerske, ili agramerske) strane, pa kad spojis jedno s drugim, dobijes (puf!) Miroslava Skoru i njegov Domovinski pokret. 

 

'bes ti takvu "Domovinu", tu bi se i Hitler neugodno osjecao.

 

Škoro baš poput Dalije, traži više države

Država bi tu trebala učiniti ovo

Država bi tu trebala zabraniti ono

Država bi tu trebala regulirati te stvari

Država bi tu trebala ograničiti uvoz onog

Država bi trebala zaštiti "naše"

 

Ne radi se tu o nikakvom "carskom" mentalitetu, nego jednostavnoj činjenici da su ti ljudi završili isključivo školu "radničkog samoupravljanja" i da nisu raskrstili sa štetnim socijalističkim politikama.

Dalija i Škoro su praktički na istim pozicijama ali ih pakiraju u druge ambalaže.

 

Hitler bi se neugodno osjećao ali drug Tito bi bio ponosan na svoju "polupismenu omladinu".

21st i još uvijek preziremo ekonomske slobode i privatno vlasništvo a profit nam je još uvijek glavni neprijatelj.

Gdje ćeš bolje? 

Edited by demag
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, demag said:

 

 

posve nepotrebno flejmovanje teme / ucitavanje stavova sugovorniku, iznosenje (faktografskih) neistina, trolerska opterecenost Titom i socijalizmom sa jedne te nepoznavanje / negiranje ekonomskih, socioloskih i demokratskih procesa u kolonijalnoj provinciji s druge strane, spustanje diskursa na osobni, pa i posve primitivni nivo, i na koncu kao slag na ovu "liberalnu tortu", koja je btw. logicki neodrziva, kompletan post je copy / paste tekstova Maria Nakica iz Liberala. ovo posljednje je ne samo (zakonski) kaznjivo, vec dakako i apsurdno. kako je naime moguce ne poznavati / ne priznavati koncept autorskih prava, a zalagati se za liberalnu ekonomiju? ili pak, ako cemo u takav (ad hominem) diskurs ukljuciti i one koji ga iz prikrajka potpisuju (Ironside i Mladen), kako je moguce podrzavati drzavni intervencionizam u slucaju Agrokor, a ovako ga napadati u slucaju Uljanik? sve je, izgleda, ovdje, moguce. pa i drvena pec. 

 

... 

 

da se vratim konkretnoj temi.

 

JA kada govorim o gospodji Oreskovic mislim iskljucivo na njene rezultate u borbi protiv korupcije, jer to i jeste njena osnovna platforma s kojom je izasla u politicku arenu. njeni ekonomski stavovi me apsolutno ne zanimaju. tu nastupa stranka Pametno. zato je, po meni, dobro da su se ujedinili. generalno je uvijek dobro u politici da se politicke stranke ujedinjuju oko zajednickih tema (to btw. i jeste smisao politike), a u ovom konkretnom slucaju dobili smo koaliciju nekog ko iznutra poznaje drzavni aparat i zna kako iz njega tjerati korupciju (ergo smanjiti ga, i to drasticno), plus nekoga ko ima liberalan pristup ekonomiji, skolstvu i znanosti. ovo je njihov program, pa ga mozemo proanalizirati, tocku po tocku:

 

http://www.pametno.org/sites/default/files/Koalicija_centar_program.pdf

 

...

 

On 6/29/2020 at 10:27 AM, Bushman said:

Možda bi, dugoročno gledano, najbolhe bilo da vladu sastave HDZ i SDP.

 

mozda. no hajde da se za trenutak, posve liberalno, zapitamo sto to uopce znaci kada kazemo dugorocno? da li time mislimo na sljedecih 100 godina? ne? hmmm... 50? ni to? ok, hajde onda, barem 30? jer ako spustim na 20, svima ce postati neugodno. moze li, dakle, neko ovdje zamisliti Hrvatsku za 30 godina? njenu ekonomiju / BDP? poreze? njeno zdravstvo / mirovinske fondove? prometnu infrastrukturu? znanstvene institute? udzbenike? poljoprivredu? njenu demografiju / kulturu? braniteljske pemzije? radnicka und vlasnicka prava? teritorijalni ustroj? hoce li, primjera radi, Hrvatska za 30 godina kao drzava koju danas poznajemo uopce postojati?

 

dakle kratkorocno, pet, maksimalno deset godina, to su palanacki okviri politickog predvidjanja. ima li, dakle kratkorocno, koalicija HDZ-a i SDP-a smisla? ja mislim da ima. medjutim iskljucivo zato sto je u posljednjih nekoliko godina broj populistickih pokreta i stranaka koji zele (radikalno) vracati historijske procese unazad drasticno porastao. njima se jedna liberalna Koalicija centra nema snagu suprotstaviti, a EU se trenutno ne nalazi bas u sjajnoj poziciji, i vec je pokazala da se ne moze racunati na njenu (svakako ne jedinstvenu) pomoc u takvim situacijama. medjutim ni SDP, koji je dotakao svoje historijsko dno, ni HDZ, kojeg je Andrej Plenkovic izvukao s takvog dna, o mogucoj koaliciji ne da ne razmisljaju, oni fakat izlaze na ove izbore s ultimativnim obecanjem svojim biracima da koalicije nece biti. to im je dakle fakticki program, u svojoj biti posve dosljedan njihovoj ispraznoj politici identiteta. bilo bi dakle dobro da idu u koaliciju, dok se situacija u EU ne stabilizira, medjutim to se izgleda nece desiti.

Link to comment
Share on other sites

@Vjekoslav

Vjeko, molim te ne učitavaj mi podmuklosti, tipa da iz prikrajka potpisujem tudje stavove, dok se valjda bojim izravno odgovoriti. I, ne, ne idem ad hominem.

Činjenica je da u Hrvatskoj nikad nije postojala prava liberalna politička opcija (koja nije tako česta ni u Europi, btw). Ne postoji ni danas. Od HSLS-a je pok. Slavko Goldstein nastojao napraviti liberalnu stranku, ali ju je upropastio Budiša, a Radoš zabio zadnji čavao. HNS je interesna grupa gradjana, a ostali su apsolutni marginalci.

Kad spominješ gdju Orešković, navodiš njene zasluge u borbi protiv korupcije, što ja nipošto ne niječem. No borba protiv korupcije nije politička, već pravosudna tema. Jednako kao što uspjesi gdje Tomašić u džihadu protiv droge nisu politička, već policijsko - pravosudna tema.

U Hrvatskoj zapravo i nema politike, nema jasno definiranih političkih opcija (nit' je SDP ljevica, nit' je HDZ desnica), postoji gama interesnih grupa tipa manjinci, penzioneri, klerikalci, svi bez jasne ili vidljive političke vizije. Od klasične, ortodoksne marksističke ljevice nije ostalo ništa otkad se SRP ugasio (pomrlo mu članstvo od starosti), a ekstremna desnica, posvadjana medju sobom i da se ujedini ne bi mogla preći izborni prag.

Za politiku je bitna vizija, strast i u politiku se ulazi sa žarom, čega u Lijepoj našoj nema - stoga je Hrvatska zapravo nepolitička zemlja.

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2020 at 8:54 AM, demag said:

Vjekoslave zašto ti i Dalija ne prodate svoju imovinu i poklonite Uljaniku?

A ne da mene tlačite?

 

On 7/2/2020 at 12:05 PM, ironside said:

@Vjekoslav

Vjeko, molim te ne učitavaj mi podmuklosti, tipa da iz prikrajka potpisujem tudje stavove, dok se valjda bojim izravno odgovoriti. I, ne, ne idem ad hominem.

 

prvo, ja cekam javljanje Demaga, pa da vidimo cije si ti "stavove" uopce potpisao. toliku kolicinu copy / paste (ne samo teza, ili argumentacije, vec i kompletnih pasusa) u svojoj 20godisnjoj forumskoj praksi nisam sreo. pa da prvo rascistimo imamo li na ovom forumu novinara Maria Nakica (sto pozdravljam), ili nekog plagijatora koji ovako drasticno krsi autorska prava, a navodno se zalaze za liberalizam. drugo, mi oko brodogradnje nismo nikada diskutirali, i moja se (ucitana) potpora Uljaniku iz budzeta posve sigurno nigdje ne nalazi, medjutim sjeti se vlastitih stavova oko slucaja Agrokor. tada ste i ti i Mladen bili (kristalno jasno) za drzavni intervencionizam, dok sam ja bio (kristalno jasno) protiv. pa ako je tako, a tako je, zasto Demag, Mladen i ti mene napadate? to je ko u onom (losem) vicu o tri Zagorca i jednom Slavoncu. Zagorci bi se medjusobno svadjali, ali tako da dijele samare Slavoncu. e pa decki, to tak ne bu islo.

 

 

Quote

Kad spominješ gdju Orešković, navodiš njene zasluge u borbi protiv korupcije, što ja nipošto ne niječem. No borba protiv korupcije nije politička, već pravosudna tema.

 

ako usporedimo dvije kulture, jednu hajducku, i drugu protestantsku, i analiziramo njihove pravosudne sisteme, od samog poimanja pravde do konacnih rezultata, mozemo zakljuciti da borba protiv korupcije jeste (i) politicka tema. hajde prvo malo konteksta, obzirom da forumasi iz Srbije nemaju pojma o cemu pricamo. saborsko Povjerenstvo za sukob interesa osnovano u okviru pristupanja Hrvatske EU (i po preporuci EK), a na cijem je celu bila gdja. Oreskovic, zasluzno je za pad tadasnjeg predsjednika HDZ-a Tomislava Karamarka i njegove (hajducke) vlade. to su fakti. dakle nikakvo hrvatsko pravosudje nije skinulo Karamarka, skinulo ga je saborsko povjerenstvo. fakat je takodjer da Hrvatska, premda se od 2013. godine nalazi na otvorenom trzistu Europske unije, jos uvijek nije zemlja koja privlaci strani kapital upravo zbog neucinkovitog pravosudja / sudstva i upravo zbog porazavajuce korupcije koja carski caruje na relaciji "veliki gospodarstvenici - veliki politicari". u takvoj drzavi, gdje zakone i propise kreiraju "privatnici od nacionalnog interesa" tipa Todorica, i gdje politicki poduzetnici tipa Sanadera i Karamarka vode pregovore s Madjarima oko Ine, sanse za uspjeh malih i srednjih poduzetnika, kao i sanse za prodor medjunarodnog, ali zdravog kapitala, variraju od nikakvih do mrsavih. isto je tako fakat da je gdja. Oreskovic u koaliciji sa strankom Pametno i strankom Fokus voditeljica Odbora za pravosudje, a ne voditeljica odjela za poreze ili odjela za ekonomiju. tako da je posve osajdareno isticati njen navodni "ekonomski program", za koji niko i nije cuo (ja sigurno nisam), a prvenstveno zato sto ga ona nigdje i nije isticala (za razliku od onog antikorupcijskog). a posebno je problematicno kad se nju, koja tek ulazi u politiku, prezentira kao urotnika / tajnog predstavnika Josifa Visarionovica Staljina, igrajuci na populisticku kartu antikomunistickih emocija, ili pak kao Josipa Broza Tita, igrajuci na populisticku kartu antijugoslavenstva. takav diskurs unistava svaku diskusiju, sto smo vidjeli nebrojeno puta i na FB92 i na ovom forumu. takav diskurs, uostalom, unistava i svaku sansu da se na hrvatskoj politickoj sceni pojave neki drugi, novi ljudi, a da nisu uhljebi dualnog (SDP-HDZ) bloka zemlje uznositih uskoka & hajduka s kravatom znane i kao Croatia. ja ne moram glasati za tu liberalnu koaliciju (koja na HRT suceljavanje nije ni pozvana jer po anketama uopce ne prolazi izborni prag), ne moram na koncu konca glasati ni za koga (ne bi bilo prvi put), ali bilo bi zgodno, u jednoj normalnoj (a ne ad hominem) diskusiji, razmotriti koje nam se realne opcije uopce nude na izborima u nedjelju. 

 

 

On 7/2/2020 at 12:05 PM, ironside said:

Za politiku je bitna vizija, strast i u politiku se ulazi sa žarom, čega u Lijepoj našoj nema - stoga je Hrvatska zapravo nepolitička zemlja.

 

gledajuci ovu predizbornu kampanju i suceljavanja kandidata, meni se cini da je upravo obrnuto od ovog sto ti tvrdis. zbog prevelikih emocija i prevelikih strasti u Lijepoj hajduckoj vrlo je tesko argumentirano diskutirati ne samo o politickim programima bilo koje stranke, vec i o rezultatima postojece Vlade. u nedavnom suceljavanju Plenkovica i Bernardica na RTL-u, Andrej Plenkovic je suceljavanje (nota bene) izgubio, upravo zato sto je podlijegao emocijama svog suparnika (koji osim emocija i losih grafova nista drugo i ne nudi). Hrvatska je, premda uredjenija od Srbije, zapravo jos uvijek pretpoliticka zemlja, i to zahvaljujuci pretpolitickim emocijama, sto se vidi ne samo u hrvatskoj politickoj zbilji, vec i u ovim nasim diskusijama. 

 

 

On 7/2/2020 at 12:05 PM, ironside said:

Činjenica je da u Hrvatskoj nikad nije postojala prava liberalna politička opcija (koja nije tako česta ni u Europi, btw). Ne postoji ni danas. Od HSLS-a je pok. Slavko Goldstein nastojao napraviti liberalnu stranku, ali ju je upropastio Budiša, a Radoš zabio zadnji čavao. HNS je interesna grupa gradjana, a ostali su apsolutni marginalci.

 

prof. dr. sc. Zlatko Kramaric (HSLS / LS) je bio gradonacelnik Osijeka devedesetih zahvaljujuci i mom glasu. Branimir Glavas je sa svojim HDZ-om drzao zupaniju, medjutim grad je bio u rukama liberala. pa kad bih poslom skocio u Italiju ili Austriju, pa me oni pitali kakva je politicka situacija kod mene, ja bih se mogao hvaliti da gradom vladaju liberali, a okolnim selima primitivci. e sad, o kvaliteti tog i takvog liberalizma (ali i o kvaliteti hrvatskog pravosudja) mozda ponajbolje svjedoci ovaj clanak. 

 

 

dakle godina je 2020. a zlocini pocinjeni koncem 1991. godine jos uvijek (29 godina!) nisu sankcionirani. izmedju ostalog, i zato sto hrvatski liberalizam dalje od pojedinacnih dlacica na sijedoj bradi dr. Ante Starcevica nije odmakao. treba li onda cuditi da se kao liberalni demokrat, danas, u 21. stoljecu, predstavlja i dr. sc. Zlatko Hasanbegovic? 

 

 

...

Edited by Vjekoslav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

covid-hr-04-07-2020.jpg

 

u Osijeku situacija nije blistava (danas 14 novozarazenih), medjutim daleko je povoljnija od situacije u BiH i Srbiji. sutra su parlamentarni izbori. postoje samo preporuke, ne i obaveza nosenja maski na birackim mjestima. izaci ili ne izaci, pitanje je sad. bilo bi svakako imbecilno izaci na izbore, prekriziti listic, i za nekoliko dana zavrsiti u covid centru. posebno u slucaju mog starog. doduse, on veli da ima kandidata za kog bi glasao, al ima i dijabetes i 82 godine zivota.

 

evo i liste za moju izbornu covid-19 jedinicu

 

https://www.izbori.hr/site/UserDocsImages/2020/Izbori_za_zastupnike_u_HS/Kandidatura/Rjesenje-zbirno IV izborna jedinica.pdf

 

tolika frka oko gdje. Oreskovic i njene koalicije Centar, a ne shvacam kako ce uopce preci izborni prag (5%). hajde da su se ujedinili sa HNS-om i Liberalnim Demokratama, gdje vidim na listi aktualnog osjeckog gradonacelnika Vrkica i bivseg predsjednika HNS-a Vrdoljaka, pa mozda, eventualno, kroz devine usi, ali ovako ne vjerujem da imaju sanse, obzirom da stranka Pametno u Slavoniji i dalje kotira kao neka splitska lokalna pizdarija. dobra je vijest sto Glavasev HDSSB uopce ne izlazi na parlamentarne izbore, jer mu se stranka potpuno raspala. nije medjutim dobra vijest sto su se Glavasevi govnari nasli na drugim listama. vidim jednog na listi HNS-a (doktora Burica iz Belisca), drugog na listi "gradjanske inicijative Snaga Slavonije i Baranje" (doktora Sisljagica iz Osijeka), a jedan se Glavasev govnar cak nasao na listi HDZ-a, i to u 7. izbornoj jedinici (Karlovac).

 

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/glavasev-hdssb-prvi-put-ne-ide-na-izbore-zanimljiva-je-prica-kako-je-njihov-clan-zavrsio-na-hdz-ovoj-listi/

 

yeap, tu "malenu caku" nismo dosad uopce prokomentirali (nekako je prosla ispod naseg "liberalnog radara"). a cinjenica je da Plenky vec nekoliko godina drzi vlast u Hrvatskoj / vecinu u Saboru sa ratnim zlocincem iz Osijeka, sa kriminalcem Bandicem iz Zagreba, i sa Miloradom Pupovcem iz srpske nacionalne manjine. osajdarena koalicija, zar ne? svakako (eticki) posve neprihvatljiva za Pupovca, ali jbg.

 

...

 

pita me stari hocu li sutra na izbore, rekoh ne znam, nisam siguran, ovi za koje bih ja glasao sigurno nece proci, medjutim pitam je sad njega hoce li on izaci na izbore, sto mu i ne bi bilo bas najpametnije, obzirom na covid, dijabetes i uskoro 83. rodjendan, veli isto nije siguran, ali za razliku od mene ima on jednog kandidata, tj. kandidatkinju za koju bi glasao, jer ona je izvidjac, pa kao, dat ce glas izvidjacima bez obzira na stranku, gdje meni (humanitarcu) padne na pamet zasto ja ne bih umjesto njega odradio taj "izvidjacki posao", pa glasao za tu njegovu stranku kad vec moja nema nikakve sanse, a on je visokorizicna skupina, slozio se odmah, odusevljeno, vidis ti kako ja imam odlicne prijedloge. medjutim imam neki cudan osjecaj da ce me zajebati (ne bi bilo prvi put), pa da na koncu ta njegova izvidjacica dobije glas i od mene i od njega, jer ce se ujutro iskrasti iz kuce i hladno izaci na izbore. ne zivimo u istoj gradskoj cetvrti, ne glasamo na istom mjestu, nema sanse da ga usnajpam.

 

nevezano za tu moju dilemu, a iz Ripleyeve rubrike "vjerovali ili ne" -> obicaj da izvidjaci glasaju za izvidjace, dzudasi za dzudase, veslaci za veslace, itd. its. nije nikakva novina, to je "stari dobri" (jos iz socijalistickih vremena) nacin da "dobijes nekog u vrhu" ko ce onda odraditi posao za bolji polozaj / bolji tretman tog amaterskog sporta ili hobija u konkretnom ministarstvu i drzavnim institucijama. znam sigurno da je tako i u Srbiji, i u BiH (dzudasi). osajdareno, i posve primitivno, ali (fakat) funkcionira.

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vjekoslav said:

.....  Plenkovic je suceljavanje (nota bene) izgubio, upravo zato sto je podlijegao emocijama .....

(bold moj)

 

Dragi Vjekoslave, ispricavam se unaprijed sto sam picajzla. No, boldovano me smeta.

Nema toga puno kod tebe, rijetko ti se desi, ali me strasno iritira u medijima. Pretjerivanje sa ijekavicom i gdje treba i gdje ne treba.

Smeta me zato sto to dozivljavam kao jedan  oblik nacionalizma/sovinizma, tj. nastojanje da se hrvatski jezik cim vise razlikuje od srpskog.

 

U citiranoj recenici, ovako.

Ili imamo dva svrsena glagola, ili dva nesvrsena.

Dakle, ako je IZgubio, onda je podlEgao.

Ako je samo gubio, onda je podlIJEgao.

 

Zato sto je lijegati nesvrseni glagol i moze trajati dugo, a leci/legnuti svrseni glagol kojem se zna kraj.

 

Makar se citirana recenica moze procitati i kao korektna, u smislu da je citavo vrijeme podlIJEgao - da bi na kraju podlegao.

 

Jos jednom, isprika zbog sitnicarenja - jer je citav post sasvim korektan.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ako nije problem pre nego što krenu rezultati može li neko ukratko o vašem izbornom sistemu. Ne razumem ovo oko sigurnih mandata što se spominje u medijima. Mislio sam da je to nešto što se praktikuje za manjine ali vidim da kod vas to sve stranke imaju.

Link to comment
Share on other sites

10 izbornih jedinica x 14 zastupnika = 140

3 za dijasporu & 8 za manjine

Što čini 151 mandat.

 

Mandate za dijasporu i manjine bi trebalo ukinuti.

 

Ne znam da ima sigurnih mandata osim ako se ne misli na preferencijalne glasove...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bushman said:

10 izbornih jedinica x 14 zastupnika = 140

3 za dijasporu & 8 za manjine

Što čini 151 mandat.

 

Mandate za dijasporu i manjine bi trebalo ukinuti.

 

Ne znam da ima sigurnih mandata osim ako se ne misli na preferencijalne glasove...

 

 

To se verovatno onda odnosilo na to istraživanje na RTL-u. Sigurnih X, moguće Y, nisam upao na početak emisije nego kad su već bili grafikoni.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GlennGould said:

 

Čudna neka vremena... 

 

predsjednica Europske komisije ucestvuje u predizbornoj kampanji jedne politicke stranke za parlamentarne izbore u nekoj drzavi clanici EU, to je uistinu cudno. i po mom dubokom uvjerenju, neprihvatljivo. moze biti vrlo lako da su je HDZ-ovci navukli, odnosno iskoristili, obzirom da je Hrvatska predsjedala Vijecem EU za vrijeme ove krize, pa je "sigurna Hrvatska" bila samo poruka podrske vezana za pandemiju (pa je onda Plenkovic od te poruke napravio kampanju), medjutim, cak i da je tako, ebes ti Europsku komisiju koju neki provincijski HDZ ovako navuce.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ovako je bilo na mom izbornom mjestu u 18.30h, nakon sto smo supruga i ja obavili svoju gradjansku duznost (nije seks, to cemo kad malkic padnu temperature veceras), i izasli van.

 

1.jpg

3.jpg

2.jpg

 

unutra su svi (i to doslovno svi, sto nisam dosad dozivio bilo gdje od pocetka epidemije) nosili maske, dezinfekcija ruku na ulazu, i nije bila guzva, dakle dosta slobodnog prostora za razvlacenje "Politike" (tako nazivam glasacki "listic" otkad je zaprimio format Политике izmedju 2 svjetska rata). ono sto ne valja je da nisu postavili nekog vani da drzi red (odnosno razmak medju glasacima), i sto nisu (vani) osigurali kante za smece. ovo posljednje je neoprostivo.

 

...

 

prelomio ja i ipak se odlucio dati glas onim mojim "staljinistima" iz liberalne koalicije Centar. cak sam i preferencijalno zaokruzio jednog kandidata iz Podravske Slatine, cini se ok decko.

 

12 hours ago, Klotzen said:

Ako nije problem pre nego što krenu rezultati može li neko ukratko o vašem izbornom sistemu. Ne razumem ovo oko sigurnih mandata što se spominje u medijima. Mislio sam da je to nešto što se praktikuje za manjine ali vidim da kod vas to sve stranke imaju.

 

vjerojatno govore o izlaznim anketama. inace sigurne mandate imaju samo nacionalne manjine i dijaspora. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

HDZ 62 + (vjerovatno) 2 iz dijaspore... neće im biti teško sastaviti vladu, ima koliko hoćeš kandidata/žetončića bilo kod Škore, bilo kod raspadajućeg SDP-a.

 

Jadni MOST i manjinci, neće ni doć u priliku da skupo prodaju kožu.

 

Zbogom Pernaru i Bandiću, zadnji trzaji HNS-a.

Link to comment
Share on other sites

Бандицу је време да се повуче. Сто се СДП-а тице време кризе трази јаце лидере. Да ли их имате на левом центру? Ако Скоро буде на 14 мандата, тај резултат није никакав спектакл. Јос да видимо каква је излазност.

edit: 

STIGLI PRVI NESLUŽBENI REZULTATI!

HDZ ima 71 mandat, Restart 45, Domovinski pokret 16, Most 4, Možemo 4, Stanka s imenom i prezimenom/Fokus/Pametno 1, HNS 1, Reformsti 1 23% obradjeno...

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Moze li mi neko objasniti zasto prilikom svake objave izbornih rezultata u Hrvatskoj imamo prenos tuluma/zurki, veselja, ica i pica, pesmi? Malo mi je to neukusno.

 

Koliko znam, u Srbiji televizije se ukljucuju samo kada neko iz stranackih prostorija treba da da izjavu, objavi rezultate i da komentar. Da nema diktature jedne partije to bi bila mnogo gledljivija izborna noc od one u Hrvatskoj.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goldberg said:

Moze li mi neko objasniti zasto prilikom svake objave izbornih rezultata u Hrvatskoj imamo prenos tuluma/zurki, veselja, ica i pica, pesmi? Malo mi je to neukusno.

 

Koliko znam, u Srbiji televizije se ukljucuju samo kada neko iz stranackih prostorija treba da da izjavu, objavi rezultate i da komentar. Da nema diktature jedne partije to bi bila mnogo gledljivija izborna noc od one u Hrvatskoj.

 

Šta ti je neukusno, što se gege ždere i loče ili što to televizija prenosi?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...