Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

Vidim "Kapetan" Dragan odslužio kaznu i vratio se u Srbiju. Evo sad ga vodaju po režimskim medijima kao mečku i on nam razotkriva razno razne teorije zavere. To nam je poptuno promaklo jer se desilo u sred ovog sranja sa koronom. Jel bilo to u HRV medijima ?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Vidim "Kapetan" Dragan odslužio kaznu i vratio se u Srbiju. Evo sad ga vodaju po režimskim medijima kao mečku i on nam razotkriva razno razne teorije zavere. To nam je poptuno promaklo jer se desilo u sred ovog sranja sa koronom.

 

nije nam promaklo, ne sekiraj se. postoje forumske sluzbe zaduzene za pracenje Kapetana Dragana

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bushman said:

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2184640

 

Zašto je Brodski Stupnik općina i zašto Brodski Stupnik treba TZ(turističku zajednicu)?

 

opcine i gradove koji nisu u stanju sami sebe izdrzavat ostavio nam je u amanet otac domovine zbog svojih patoloskih strahova od povijesnih i prirodnih regija u Hrvatskoj kojih se bojao vise nego JNA. mada treba biti iskren pa reci da je tu Tudjman samo bio glasnogovornik hrvatstva kao svjetonazora kojem osim Zagreba , turizma, i dakako Srba, nista drugo u zivotu i ne treba. medjutim Brodski Stupnik je lijepo (vinogradarsko) mjestasce na padinama Dilj gore, koje ima svojih turistickih potencijala. u blizini je i jezero Petnja, gdje prolazi najstarija planinarska transverzala u Hrvatskoj (napravljena 1957.)

 

spp_velika.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vjekoslav said:

 

opcine i gradove koji nisu u stanju sami sebe izdrzavat ostavio nam je u amanet otac domovine zbog svojih patoloskih strahova od povijesnih i prirodnih regija u Hrvatskoj kojih se bojao vise nego JNA. mada treba biti iskren pa reci da je tu Tudjman samo bio glasnogovornik hrvatstva kao svjetonazora kojem osim Zagreba , turizma, i dakako Srba, nista drugo u zivotu i ne treba. medjutim Brodski Stupnik je lijepo (vinogradarsko) mjestasce na padinama Dilj gore, koje ima svojih turistickih potencijala. u blizini je i jezero Petnja, gdje prolazi najstarija planinarska transverzala u Hrvatskoj (napravljena 1957.)

 

 

Pa ne bi rekao da je to neki turistički potencijal.

 

...

 

Sad gledam "moju" DNŽ, na 120 000 stanovnika i 5 naselja sa statusom grada imamo 17 općina od kojih su Smokvica, Janjina, Kula Norinska, Slivno, Pojezerje i Zažablje čisti apsurd jer se radi o selendrama koje eventualno imaju školu do 4. razreda i vatrogasno društvo. Pa treba i općina, dakle načelnik, vozač, tajnica, pravnik, domar, zaštitar, vrtlar i šta sve ne.

 

Lastovo je općina od 500 ljudi a na Korčuli i Pelješcu imamo sedam općina.

 

A zapravo je neka realna potreba:

1. Grad Dubrovnik

2. Župa Dubrovačka

3. Konavle(Cavtat)

4. Slano

5. Ston

6. Korčula

7. Mljet

8. Metković

9. Ploče

10. Opuzen

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dilj gora ima potencijal za kontinentalni turizam, on tamo i postoji unazad 100 godina, sto ne znaci da svako selo treba imati svoju turisticku zajednicu. dovoljna je jedna na razini zupanije. u biti, da je po meni, bila bi dovoljna jedna za Slavoniju, druga za Baranju i treca za Srijem, ali sta da ja radim kad su ti pojmovi izbrisani iz hrvatske legislative.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Friška lica na HR političkoj sceni, smjer desno desnije - Miro zabavljač i vicmašina, ultimativni domoljub i rodoljub koji je '91 naglo kidnuo lijevo u USA i 'svaka bi ga majka za zeta' Nino Raspudić, veliki konzervativac, katolik, 'rvat i 'ercegovac koji je eto slučajno prevario(varao) ženu, razveo se, oženio i sad sa novom pravom 'dok nas smrt ne rastavi' ljubavi ušao u politiku, jer eto ne može podnijeti nepravdu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nisam obratio paznju, posto nisam ni gledao u tv, samo sam slusao - pa ne znam ko je to od politicara izjavio ali je imao sjajnu all lives matter dosetku.

osudio covek taj drugi ili treci po redu grafit i dodaje nisu samo zivoti srba tu u pitanju, vec svi zivoti jer kakvi likovi sve vise po nasim ulicama

 

parafrazirao sam malo ali ne previse

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2020 at 8:19 PM, uini said:

nisam obratio paznju, posto nisam ni gledao u tv, samo sam slusao - pa ne znam ko je to od politicara izjavio ali je imao sjajnu all lives matter dosetku.

osudio covek taj drugi ili treci po redu grafit i dodaje nisu samo zivoti srba tu u pitanju, vec svi zivoti jer kakvi likovi sve vise po nasim ulicama

 

parafrazirao sam malo ali ne previse

 

 

 

Svećenik iz ST....Don Ante Žderić

Zaslužuje da kopiram njegovu objavu u kompletu, ako ne smeta...

 

“NAŠI I NJIHOVI MRAKOVI

Sadržaj mržnje i vulgarnosti transparenta neke groteskne grupice iz Zagreba, koja sebe naziva navijačima, u mislećem je dijelu našeg društva, razumljivo, naišao na osudu i zgražanje. Neki su spomenuti čin pokušavali opravdati, relativizirati. Teško je reći što je od toga veća pljuska zdravom razumu.

Mudar se čovjek ne opravdava nedjelima gorih od sebe, niti svoja zla djela opravdava nekim dobrom koje je prije učinio. Zlo je zlo i takvim ga treba imenovati. Najgore je zlo ono koje dolazi iz vlastitih redova. Ono je perfidno, jer smo ga skloni relativizirati, opravdavati, umanjivati. Ono je kao rak, izjeda nas, a mi govorimo kako to nije ništa.

Zlo nije manje kad dolazi od “naših”. Veće je, opasnije, perfidnije od svakog drugog zla.

Svjestan i savjestan čovjek je pozvan čuvati se svakog zla, osobito kad dolazi od “naših”, kad nudi opravdanja u zlu “njihovih”, kad se omata u celofan prihvatljivog, banalnog, religioznog, nacionalnog, nekakve mitske svetinje. Mitomanija i iskrivljena tumačenja povijesti jedna su od najgorih zamki u koje može upasti neko društvo. To je poput začaranog kruga iz kojeg je poslije teško izići, od kojeg je bolno otrijezniti se.

Još je gore kad se takvo nešto pokušava staviti pod plašt svetoga, neke vječne pravde, zadovoljštine, izravnavanja računa, te gadljive iracionalne (ne)logike, koja uvijek treba fantomskog neprijatelja, neki objekt mržnje kako bi na njemu iskalila vlastite frustracije i neostvarenosti, mahom s drugih životnih područja. Takvi vole svoje mrakove. I njima se hvale. A fiksacija njihove mržnje u spomenutom slučaju su žene i djeca. Srbi. Ne brinite. Sutra ćete takvima to biti vi. I vaša djeca.

Nazovite zlo njegovim imenom, raskrinkajte ga, prokažite, recite glasno – TO JE ZLO, TO NE VALJA! Ne bojte se što će vas zbog toga osuđivati. Bolje biti sam na strani istine, nego u najvećem čoporu, a na strani laži. I Nazarećanin je bio sam na Kalvariji, nasuprot rulje žedne krvi.

Biti sol zemlje. Biti svjetlo svijeta. Biti grad koji leži na gori. Biti svjetiljka koja svijetli svima u kući. Zadatak za sve ljude. Poziv za sve nas. Vječna kušnja soli i bljutavosti, svjetla i tame. Ono smo što prevladava u nama. S obzirom na to svijetlimo ili pojačavamo mrak, solimo ili bljutavimo svijet. Do nas je, nije do svijeta. Svijet će biti onakav kakvim ga učinimo. Društvo će biti onakvo kakvim ga zaista želimo. Naša je stvarnost samo odraz naše nutrine. Što u nama bude više svjetla, to će ga biti više i u društvu u kojem živimo. Jednako je tako i sa soli. Mi solimo ili činimo bljutavim društvo kojega smo dio. Do nas je.

Namjesto da palimo svjetlo, mi rasprostiremo mrak. Ne neki drugi. Mi!”, napisao je don Žderić na svome Facebooku.

 

Editiram: boldam kompletan tekst

Edited by demag
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nisu mi bas najjasniji kriteriji. po cemu je "ubi Srbina" u Zagrebu alarmantnije od "ubi Srbina" u Osijeku? i to toliko alarmantnije und bitnije da se ovaj drugi slucaj (puno stariji) nigdje, ali bas nigdje, na nacionalnim frekvencijama ne spominje? u zagrebackom slucaju policija je intervenirala odmah, u osjeckom slucaju jos uvijek (evo vec skoro dva mjeseca) nije. u zagrebackom slucaju radi se ocigledno o navijackoj mrznji prema navijacima iz druge drzave, u osjeckom slucaju radi se o pozivu na ubojstvo ne samo gradjana iste drzave, vec istog grada. 

 

jebes ti i Plenkovica i Milanovica i javne pravobranitelje i sudstvo i policiju i komplet hrvatsku intelektualnu elitu kad to ne shvacaju. odnosno kad ih boli ona stvar. Tudjman je poplocavao Ilicu mramorom u vrijeme kad je Vukovar gorio. sluzbeno objasnjenje je bilo -> pa nece nam valjda strani ambasadori hodati po blatu?! dakle nista se tu, na polju shvacanja politike, od tih posve ludjackih vremena, u Hrvatskoj, nije promjenilo. 

 

srecom, ima Osijek (jos uvijek) svoju mladost.

 

https://www.facebook.com/pages/category/Youth-Organization/Mladforma-107651334114200/

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Vjekoslav said:

nisu mi bas najjasniji kriteriji. po cemu je "ubi Srbina" u Zagrebu alarmantnije od "ubi Srbina" u Osijeku? i to toliko alarmantnije und bitnije da se ovaj drugi slucaj (puno stariji) nigdje, ali bas nigdje, na nacionalnim frekvencijama ne spominje? u zagrebackom slucaju policija je intervenirala odmah, u osjeckom slucaju jos uvijek (evo vec skoro dva mjeseca) nije. u zagrebackom slucaju radi se ocigledno o navijackoj mrznji prema navijacima iz druge drzave, u osjeckom slucaju radi se o pozivu na ubojstvo ne samo gradjana iste drzave, vec istog grada. 

 

jebes ti i Plenkovica i Milanovica i javne pravobranitelje i sudstvo i policiju i komplet hrvatsku intelektualnu elitu kad to ne shvacaju. odnosno kad ih boli ona stvar. Tudjman je poplocavao Ilicu mramorom u vrijeme kad je Vukovar gorio. sluzbeno objasnjenje je bilo -> pa nece nam valjda strani ambasadori hodati po blatu?! dakle nista se tu, na polju shvacanja politike, od tih posve ludjackih vremena, u Hrvatskoj, nije promjenilo. 

 

srecom, ima Osijek (jos uvijek) svoju mladost.

 

https://www.facebook.com/pages/category/Youth-Organization/Mladforma-107651334114200/

 

U ZG slučaju imaš autore/krivce na izvol'te gdje ponosno poziraju sa transparentom.

 

A i izbori su bliže tako da je atmosfera malo pikantnija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ras kass said:

Vidim da ce prema prognozama Rvacka opet dobiti desnu vladu. 

Hoće li glavnu riječ u vladi imati lijevo ili desno ideološki obojana stranka je manje važno, ionako se tu radi o nijansama, HDZ i SDP nikad nisu bili sličniji jedni drugima.

 

Uz to, ja ne bi isključio mogućnost da Škoro koalira sa SDP-om. 😉

 

Ono što je poražavajuće da nema na vidiku kvalitetne alternative, cirkusanti iz Živog zida su se raspali, ista sudbina čeka MOST koji se za ove izbore malo osvježio budućim uhljebima, bračnim parom Raspudić.

 

Škoro je zalutao u politiku iako je tu pitanje tko uopće vodi cijeli taj projekt.

 

Možda bi, dugoročno gledano, najbolhe bilo da vladu sastave HDZ i SDP.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bushman said:

Hoće li glavnu riječ u vladi imati lijevo ili desno ideološki obojana stranka je manje važno, ionako se tu radi o nijansama, HDZ i SDP nikad nisu bili sličniji jedni drugima.

 

Uz to, ja ne bi isključio mogućnost da Škoro koalira sa SDP-om. 😉

 

Ono što je poražavajuće da nema na vidiku kvalitetne alternative, cirkusanti iz Živog zida su se raspali, ista sudbina čeka MOST koji se za ove izbore malo osvježio budućim uhljebima, bračnim parom Raspudić.

 

Škoro je zalutao u politiku iako je tu pitanje tko uopće vodi cijeli taj projekt.

 

Možda bi, dugoročno gledano, najbolhe bilo da vladu sastave HDZ i SDP.

 

To baš nije točno.

Koalicija centra okupljena oko stranaka Fokus, Pametno i Stranke sa imenom i Prezimenom, dobra je alternativa HDZ-u i SDP-u.

To je kvalitetna liberalna opcija, koja za sada drži do nekih osnovnih liberalnih principa.

 

Samo da ne postanu "trgovačke stranke", kao ostale stranke centra HSS, HSLS, HNS... 

 

Na ovim prostorima je to baš glavni problem, nema kvalitetne liberalne stranke. Možda se i to promjeniu HR...možda

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bushman said:

Škoro je zalutao u politiku iako je tu pitanje tko uopće vodi cijeli taj projekt.

 

nema tu enigme, projekt vode ljudi koji ne poznaju koncept gradjanske i politicke odgovornosti; ljudi koji, svjesno ili nesvjesno, imaju pilece pamcenje. naime, upravo njihovim glasovima u maju 1990. dobili smo Tudjmanovu Hrvatsku, koja je ostavila dugorocno katastrofalne posljedice i na gospodarstvo i na demografiju Slavonije, no oni bi da "rjese" te probleme ponovnim "vaspostavljanjem" identicnih temeljaca. projekt dakle vode pritupi Hrvati -> najopasnija organizacija u mojoj okolini.

 

...

 

nego, el i tebi iskacu ove reklame? pazi samo kako je Skoro iskombinirao dvije boje.

 

Screenshot-2020-06-21-14-36-52.png
Screenshot-2020-06-24-15-59-58.png

Screenshot-2020-06-22-22-58-03.png

 

steta, nisam zamisljao ovaj board kao mjesto koje ce me maltretirati politickim reklamama.

 

 

...

 

 

7 minutes ago, demag said:

 

To baš nije točno.

Koalicija centra okupljena oko stranaka Fokus, Pametno i Stranke sa imenom i Prezimenom, dobra je alternativa HDZ-u i SDP-u.

To je kvalitetna liberalna opcija, koja za sada drži do nekih osnovnih liberalnih principa.

 

Samo da ne postanu "trgovačke stranke", kao ostale stranke centra HSS, HSLS, HNS...

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/koalicija-centra-vrijeme-je-da-se-mladi-izvana-vrate-u-slavoniju-sa-znanjem/2192072.aspx

 

oni ce vjerojatno i dobiti moj glas. pitanje je medjutim koliko je to pametno, prosli put sam glumio statisticku pogrjesku s mojim glasom za Pametno u Osijeku.

 

Edited by Vjekoslav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Reklame iskacu po matrici korisnikovog surfanja, analizira se sta citas i otvaras i onda shodno tome i reklame.

Znaci pratis Skoru redovno :classic_biggrin:

Meni iskacu neke druge reklame :classic_blush: ali da ih iskopiram ovde trebao bi da upotrebim parental guidance :classic_biggrin:

Ukljuci neki Ad blooker i to je to.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

Reklame iskacu po matrici korisnikovog surfanja, analizira se sta citas i otvaras i onda shodno tome i reklame.

Znaci pratis Skoru redovno :classic_biggrin:

Meni iskacu neke druge reklame :classic_blush: ali da ih iskopiram ovde trebao bi da upotrebim parental guidance :classic_biggrin:

Ukljuci neki Ad blooker i to je to.

 

I ja mislim da je skriveni fan Škore, čudni su ti ljudi ravnice...😇

Škoro zasvira tamburicu i eto ti glasa iz Osijeka

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Vjekoslav said:

oni ce vjerojatno i dobiti moj glas. pitanje je medjutim koliko je to pametno, prosli put sam glumio statisticku pogrjesku s mojim glasom za Pametno u Osijeku.

 

 

Ja mislim da će oni pokupiti dosta glasova.

Pitanje je samo, što će napraviti sa tim glasovima?

 

 

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Amigo said:

Reklame iskacu po matrici korisnikovog surfanja, analizira se sta citas i otvaras i onda shodno tome i reklame.

 

nikad nisam bio na stranicama bilo koje od te tri stranke, niti sam ukucavao "HDZ", ili "SDP" ili "Skoro" ili "Domovinski pokret" u Google.

 

18 minutes ago, Amigo said:

Ukljuci neki Ad blooker i to je to.

 

a mogu i promjeniti forum, jer ovaj nisam zamisljao kao mjesto s reklamama.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, demag said:

Ja mislim da će oni pokupiti dosta glasova.

Pitanje je samo što će napraviti sa tim glasovima, odnosno ako će ulaziti u neke kombinacije da to ne bude samo zbog "fotelja" u ministarstvima i agencijama.

 

dobro je sto su se ujedinili s Dalijom Oreskovic, ona je bila moj kandidat na predsjednickim izborima. ali i tu sam bio statisticka grjeska.

 

 

21 minutes ago, demag said:

I ja mislim da je skriveni fan Škore, čudni su ti ljudi ravnice...😇

Škoro zasvira tamburicu i eto ti glasa iz Osijeka

 

nemam ja nista protiv starogradskih pjesama Slavonije i Vojvodine. medjutim, Skoro je klasican Hercegovac u Slavoniji koji je svoju komplet karijeru izgradio na tudjim notama. prvenstveno Balasevicevim. a taj njegov famozni hit iz 1989. godine uglazbio je, nota bene, jedan tamburas koji zivi u Americi, a ne on. dakle Skoro je klasicni prevarant, kukavica, i govnar. bas kao sto je bio i Glavas.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Vjekoslav said:

 

dobro je sto su se ujedinili s Dalijom Oreskovic, ona je bila moj kandidat na predsjednickim izborima. ali i tu sam bio statisticka grjeska.

 

 

 

nemam ja nista protiv starogradskih pjesama Slavonije i Vojvodine. medjutim, Skoro je klasican Hercegovac u Slavoniji koji je svoju komplet karijeru izgradio na tudjim notama. prvenstveno Balasevicevim. a taj njegov famozni hit iz 1989. godine uglazbio je, nota bene, jedan tamburas koji zivi u Americi, a ne on. dakle Skoro je klasicni prevarant, kukavica, i govnar. bas kao sto je bio i Glavas.

 

Nisam znao da je Škoro hercegovac. Još k tome klasičan.

 

...

 

Meni izbacuje reklamu za Bluesun hotele u Makarskoj, gdje sam bio neki dan, Silux autodijelove jer sam tražio metlice brisača za auto, i neku stranicu sa parfemima - ne znam zašto. 😁

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Bushman said:

Nisam znao da je Škoro hercegovac. Još k tome klasičan.

 

mislis, Imotjanin? pa to ti je isti klinc. nemoj me krivo shvatit, nemam ja apsolutno nista protiv Hercegovaca ili Imotjana. stovise, kad god sam bio dole, upoznao sam divne, postene i radisne ljude. ali oni zive u Hercegovini i Imotskoj krajini, a ne u Osijeku ili Zagrebu. bolesno je kad se neko rodi u Visnjevcu (osjeckom prigradskom naselju), a za sebe tvrdi da je Imotjanin ili Hercegovac. tu onda imamo problem s klasicnim krajiskim mentalitetom, koji ne podrazumijeva samo izbjegavanje placanja poreza i hajduciju, vec i umisljenu superiornost, koja vuce svoje (historijske) korijene iz privilegirane carske (vojne) sluzbe s jedne, i dinarske arijevstine (kulturni model jugoslavenstva) s druge strane. palanackog sovinizma dakako ne fali i s "kontra" (esekerske, ili agramerske) strane, pa kad spojis jedno s drugim, dobijes (puf!) Miroslava Skoru i njegov Domovinski pokret. 

 

'bes ti takvu "Domovinu", tu bi se i Hitler neugodno osjecao.

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...