Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

11 hours ago, mare80 said:

Zar je tesko majku mu staru izaci i eksplicitno osuditi budale i procesuirati ih zbog izazivanja nacionalne mrznje....

Ovo se odnosi na celu ex YU...

 

Treba ih procesuirati zbog terorističkog čina a ne zbog izazivanja nacionalne mržnje

Tek kada nasilnici završe u bajbukani na više godina, onda će to biti prava stvar.

 

 

6 hours ago, djole said:

Teško je... kad se to ne sviđa tvojoj glasačkoj bazi.

 

HR nema nultu toleranciju na nasilje.

Nažalost

Link to comment
Share on other sites

....za mene nema neke dileme oko aktualnih događaja.To nisu prekršaji to treba podvesti pod kazneni zakon.

Nema olakotnih okolnosti,to treba kažnjavati.No,veći je čak problem obrazovanje,ljudska prava i da ne 

nabrajam nadalje.

Gledajte,ja iz rata vučem neke rane ali nikada mi nije palo na pamet da odgajam djecu u mržnji,oni moraju

sami prosuđivati ljude s kojima dolaze u kontakt.Uz sav oprez,čini mi se da sam u tome uspio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ZnajJova said:

 

Ovaj članak je totalni novinarski kretenizam.

Ja to ne razumijem, svaki događaj se mora pretvoriti u ideološki i politički proljev.

 

Ako se želimo boriti protiv nasilja, to jedino može biti kroz parlament a ne kroz medije i tko je rekao a tko nije.

Zastupnici moraju donjeti kvalitetan zakonski okvir, gdje bi nasilnici bili strogo sankcionirani. 

Znači, treba pitati zastupnike koji kopaju nos u Saboru RH, zašto nisu predložili kvalitetan zakon i tako ostvarili nultu stopu tolerancije na nasilje?

 

Novinari i političari se ponašaju kao u totalitarizmu, što će da kažu "velike vođe", jako bitno. Traže dekret parije i vođe.

 

 

Edited by demag
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, demag said:

 

Ovaj članak je totalni novinarski kretenizam.

Ja to ne razumijem, svaki događaj se mora pretvoriti u ideološki i politički proljev.

 

Ako se želimo boriti protiv nasilja, to jedino može biti kroz parlament a ne kroz medije i tko je rekao a tko nije.

Zastupnici moraju donjeti kvalitetan zakonski okvir, gdje bi nasilnici bili strogo sankcionirani. 

Znači, treba pitati zastupnike koji kopaju nos u Saboru RH, zašto nisu predložili kvalitetan zakon i tako ostvarili nultu stopu tolerancije na nasilje?

 

Novinari i političari se ponašaju kao u totalitarizmu, što će da kažu "velike vođe", jako bitno. Traže dekret parije i vođe.

 

 

 

A ako politicari nece nista da urade, sto i sam konstatujes opisujuci njihovo ponasanje u parlamentu, pa jos i novinari zacute, da im se ne bi pripisao totalitarizam i prizivanje dekreta.... sta to onda znaci? 

Ja nemam drugu ideju, nego da sve ostaje kao do sada. Nekima je to sigurno dobro. Nadam se, ne i tebi. Ili?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, demag said:

 

Ovaj članak je totalni novinarski kretenizam.

Ja to ne razumijem, svaki događaj se mora pretvoriti u ideološki i politički proljev.

 

Ako se želimo boriti protiv nasilja, to jedino može biti kroz parlament a ne kroz medije i tko je rekao a tko nije.

Zastupnici moraju donjeti kvalitetan zakonski okvir, gdje bi nasilnici bili strogo sankcionirani. 

Znači, treba pitati zastupnike koji kopaju nos u Saboru RH, zašto nisu predložili kvalitetan zakon i tako ostvarili nultu stopu tolerancije na nasilje?

 

Novinari i političari se ponašaju kao u totalitarizmu, što će da kažu "velike vođe", jako bitno. Traže dekret parije i vođe.

 

 

 

A jedno isključuje drugo je li?

 

Znači nije frkica što predsednica odbija da jasno osudi ustaštvo, pa i više od toga?

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2019 at 7:32 PM, vilhelmina said:

 

A ako politicari nece nista da urade, sto i sam konstatujes opisujuci njihovo ponasanje u parlamentu, pa jos i novinari zacute, da im se ne bi pripisao totalitarizam i prizivanje dekreta.... sta to onda znaci? 

Ja nemam drugu ideju, nego da sve ostaje kao do sada. Nekima je to sigurno dobro. Nadam se, ne i tebi. Ili?

 

Političari ne rade ništa, samo zato što građani nisu demokratski zreli. 

Ja osobno konstantno tražim i ponavljam kao papagaj: isplata bruto plaće zaposlenicima, pa neka država šalje uplatnice za svoje usluge (mirovinsko, zdravstvo, porez,prirez itd)

Ljudi postaju zreli, isključivo kada sami moraju dati novac.

Onog trenutka kada će građani sami morati platiti usluge države, počet će postavljati pitanja; "što točno dobivaju za taj novac"?

 

Ne bi se složio da sve ostaje kao do sada, pojavile su se novi mladi ljudi i nove političke stranke, ja ću izdvojiti one koji se meni osobno sviđaju: stranka PAMETNO, Hrebrak iz HSLS-a, Posavec iz HNS-a.

Nasilje nije dobro za nikoga, nasilje ne poznaje ideologiju, spol, nacionalnost itd...znači, mogu ja osobno biti žrtva nekeog kretena.

I to ne bi bilo strašno da imam pravo na samoobranu...ako se obranim i prebijem nasilnika, završavam u zatvoru. Apsurd

 

 

On 8/27/2019 at 7:41 PM, djole said:

 

A jedno isključuje drugo je li?

 

Znači nije frkica što predsednica odbija da jasno osudi ustaštvo, pa i više od toga?

 

U HR ali vidim i šire, uvijek postoji ideološko lešinarenje nad nekim događajem. (tučnjava, ubojstvo, požar itd) 

A to nije dobro.

Novinari i javne osobe tu igraju najprljaviju ulogu.

A vidim da i ti ideš na ideološko schemu, što nema veze sa razumom.

 

Kolinda i ostali političari ne trebaju osuditi nasilje, oni trebaju donjeti zakonski okvir, gdje bi na nasilje bila nulta stopa tolerancije. 

npr. minimalna zatvorska kazna od 2god

 

Kada je novinar upitao parlamentarce, što ste učinili da nasilje svedemo na minimum? Parlament odlučuje a ne Kolinda, kužiš?

To zovemo demokracija.

Vidim da ljudi teško povezuju osnovne stvari, pogotovo u HR.

 

 

Edited by demag
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, demag said:

 

U HR ali vidim i šire, uvijek postoji ideološko lešinarenje nad nekim događajem. (tučnjava, ubojstvo, požar itd) 

A to nije dobro.

Novinari i javne osobe tu igraju najprljaviju ulogu.

A vidim da i ti ideš na ideološko schemu, što nema veze sa razumom.

 

Kolinda i ostali političari ne trebaju osuditi nasilje, oni trebaju donjeti zakonski okvir, gdje bi na nasilje bila nulta stopa tolerancije. 

npr. minimalna zatvorska kazna od 2god

 

Kada je novinar upitao parlamentarce, što ste učinili da nasilje svedemo na minimum? Parlament odlučuje a ne Kolinda, kužiš?

To zovemo demokracija.

Vidim da ljudi teško povezuju osnovne stvari, pogotovo u HR.

 

 

 

E hvala lepo što si mi pojasnio šta je demokracija. 

 

A ako ti misliš da je normalno da predsednica države, koja je najviši predstavnik države i koja bi trebalo da bude nekakav simbol jedinstva, daje izjave kao što su ove da eto Pavelić je malo grešio ali pa ko nije, onda s tobom nešto nije u redu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, djole said:

 

E hvala lepo što si mi pojasnio šta je demokracija. 

 

A ako ti misliš da je normalno da predsednica države, koja je najviši predstavnik države i koja bi trebalo da bude nekakav simbol jedinstva, daje izjave kao što su ove da eto Pavelić je malo grešio ali pa ko nije, onda s tobom nešto nije u redu.

 

Što bi predsjednica trebala izjavljivati, to je isključivo njen problem a ne moj.

Ja osobno želim komentirati ovo što si ti izjavio; JEDINSTVO???

 

Kakvo jedinstvo?

Jedinstveno mislimo?

Jedinstveno radimo?

 

Zašto bi bili jedinstveni, ne razumijem?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, demag said:

 

Što bi predsjednica trebala izjavljivati, to je isključivo njen problem a ne moj.

Ja osobno želim komentirati ovo što si ti izjavio; JEDINSTVO???

 

Kakvo jedinstvo?

Jedinstveno mislimo?

Jedinstveno radimo?

 

Zašto bi bili jedinstveni, ne razumijem?

 

 

Jedinstva slobodnih ljudi, da svako ima pravo da radi šta želi dok ne ugrožava drugog. A sloboda svakako nije kada se nekome razlupava glava jer je Srbin ili jer gleda fudbalsku utakmicu srpskog kluba.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djole said:

 A sloboda svakako nije kada se nekome razlupava glava jer je Srbin ili jer gleda fudbalsku utakmicu srpskog kluba.

 

ti likovi su pohapšeni juče

 

Quote

Protiv pet osoba osumnjičenih za napad na Srbe u mestu Uzdolje kod Knina podignute su prijave zbog krivičnih dela nasilničko ponašanje počinjeno iz mržnje, oštećenje tuđe imovine i nanošenje fizičkih povreda, saopštilo je hrvatsko tužilaštvo.

 

Načelnik šibenske policije Ivica Kostanić izjavio je da su svi uhapšeni pripadnici navijačke grupe iz Splita, i da policija traga za još desetak neidentifikovanih napadača na goste kafića u Uzdolju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, djole said:

 

Jedinstva slobodnih ljudi, da svako ima pravo da radi šta želi dok ne ugrožava drugog. A sloboda svakako nije kada se nekome razlupava glava jer je Srbin ili jer gleda fudbalsku utakmicu srpskog kluba.

 

Slobodni ljudi nisu jedinstveni, tako i treba biti.

Ja ti konstanto vrijeme pišem da treba donjeti zakonski okvir sa nultom stopom tolerancije na nasilje a ti kompletno vrijeme ideš na Kolindu, Pavelića itd

 

Policija redovito procesuira nasilje, baš kao i ovo zadnje gdje su priveli članove Torcide zbog nasilja koje ti spominješ

https://www.index.hr/vijesti/clanak/svi-napadaci-na-srbe-su-torcidasi-policija-opisala-kako-su-organizirali-napad/2112026.aspx

 

Problem nastaje kod Suda...nema jasnog zakonskog okvira za kažnjavanje nasilnika. Pa ti isti nasilnici budu u zatvoru nekoliko dana i eto ga opet na slobodi.

A to nema veze sa Pavelićem i ustašama, nego sa onima koji sjede u Saboru RH.

Od HDZ-a, SDSS-a, HSLS-a, SDP-a, IDS-a itd...Ustaše su im zabranile da u zadnjih 20god donesu normalne zakone??? Nisu ih niti predložili pa da vidimo tko je protiv civiliziranih zakona.

 Za 5000€ plaće, svi su drugi krivi

 

Edited by demag
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, demag said:

 

Slobodni ljudi nisu jedinstveni, tako i treba biti.

Ja ti konstanto vrijeme pišem da treba donjeti zakonski okvir sa nultom stopom tolerancije na nasilje a ti kompletno vrijeme ideš na Kolindu, Pavelića itd

 

Policija redovito procesuira nasilje, baš kao i ovo zadnje gdje su priveli članove Torcide zbog nasilja koje ti spominješ

https://www.index.hr/vijesti/clanak/svi-napadaci-na-srbe-su-torcidasi-policija-opisala-kako-su-organizirali-napad/2112026.aspx

 

Problem nastaje kod Suda...nema jasnog zakonskog okvira za kažnjavanje nasilnika. Pa ti isti nasilnici budu u zatvoru nekoliko dana i eto ga opet na slobodi.

A to nema veze sa Pavelićem i ustašama, nego sa onima koji sjede u Saboru RH.

Od HDZ-a, SDSS-a, HSLS-a, SDP-a, IDS-a itd...Ustaše su im zabranile da u zadnjih 20god donesu normalne zakone??? Nisu ih niti predložili pa da vidimo tko je protiv civiliziranih zakona.

 Za 5000€ plaće, svi su drugi krivi

 

 

Mislim da je iz mog prvog odgovara tebi vrlo jasno bilo šta mislim o tvom komentaru o zakonskim okvirima i sudovima. DA, naravno da je to najbitnija stvar. Ono na šta sam ja reagovao je tvoje odmahivanje rukom, kao da nije neki problem kada najviši zvaničnici odbijaju da osude nasilje prema jednoj etničkoj grupi koje je u poslednje vreme dosta učestalo, ili kada dosta mlako govore o nekim od najodvratnijih ljudi iz najmračnijeg perioda istorije Hrvatske. Eto toliko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, djole said:

 

Mislim da je iz mog prvog odgovara tebi vrlo jasno bilo šta mislim o tvom komentaru o zakonskim okvirima i sudovima. DA, naravno da je to najbitnija stvar. Ono na šta sam ja reagovao je tvoje odmahivanje rukom, kao da nije neki problem kada najviši zvaničnici odbijaju da osude nasilje prema jednoj etničkoj grupi koje je u poslednje vreme dosta učestalo, ili kada dosta mlako govore o nekim od najodvratnijih ljudi iz najmračnijeg perioda istorije Hrvatske. Eto toliko.

 

Meni osobno ne znači ništa što netko osuđuje nasilje, mislim da je to guranje problema pod tepih.

 

Značilo bi mi puno da oni koji idu premlatiti nekog Srbina, završe na dugogodišnjim zatvorskim kaznama. Tada bi bio zadovoljan. Ajd ti junačino na 5god zatvora bez mogućnosti pomilovanja, pa da vidimo ostale "heroje".

To je moj stav i nije odmahivanje rukom, nego ajmo srediti nasilnike da se raspamete kada naprave sranje.

 

To bi volio, iskreno.

 

 

 

Edited by demag
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, demag said:

 

Meni osobno ne znači ništa što netko osuđuje nasilje, mislim da je to guranje problema pod tepih.

 

Značilo bi mi puno da oni koji idu premlatiti nekog Srbina, završe na dugogodišnjim zatvorskim kaznama

 

 

ovo mora u kompletu, jedno bez drugoga teško će da ide, dugogodišnje kazne koje će medijski da se pumpaju + na svakom ćošku osuda takvog ponašanja i promocije onih likova kao što je Gradonačelnica Sućuraja?  koja je proterala Torcicu iz svog grada i sa svoga ostrva jer su napali neke Hrvate iz Vukovara, koji se izjašbnjvaju kao Srbi  jer su eto tuda prolazili i zvučali srpski...

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Stondisha said:

 

 

ovo mora u kompletu, jedno bez drugoga teško će da ide, dugogodišnje kazne koje će medijski da se pumpaju + na svakom ćošku osuda takvog ponašanja i promocije onih likova kao što je Gradonačelnica Sućuraja?  koja je proterala Torcicu iz svog grada i sa svoga ostrva jer su napali neke Hrvate iz Vukovara, koji se izjašbnjvaju kao Srbi  jer su eto tuda prolazili i zvučali srpski...

 

Slažemo se, zakonski okvir i društvena osuda, moraju biti čvrsti.

Jedno mora podupirati drugo.

 

A ovaj primjer nasilja sa Brača ti najbolje pokazuje količinu gluposti, koju mogu proizvesti mediji i politika.

 

Gradonačelnica Supetra nije proterala nikoga, pošto nasilnici niti nisu bili sa Brača, nego baš naprotiv, što je napravila?

Ona je zabranila turnir, iako se napad dogodio 6 sati poslje istog turnira i istraga je pokazala da nitko od Torcide Brač nije sudjelovao u nasilju.

Znači KOLEKTIVIZIRALA je krivnju i stisnula ZABRANU. 

Dovoljno da postane HEROINA naših medija...telegram, index, jutarnji, večernji itd. Što je samo dokaz, boljševičkog mentaliteta naših medija i političara.

 

A nasilnici, kako su oni prošli? Oni su već drugi dan pili kavu na ST rivi.

 

Umijesto da mediji objave imena i prezimena napadača na sezonce Srbe, da ih pribiju na stup srama (naravno sa slikama napadača)

I da naprave heroja od onog vatrogasca koji je stao u obranu sezonaca i skupa sa njima dobio batina

 

Oni su jednostavno svršili na ZABRANU i kolektivizaciju krivnje, SDP gradonačelnice.

 

Nisam siguran da je to ispravno i dobro.

 

 

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, demag said:

Oni su jednostavno svršili na ZABRANU i kolektivizaciju krivnje, SDP gradonačelnice.

 

Nisam siguran da je to ispravno i dobro.

 

U srpskim medijima Gradonačenica Supetra je ispala heronina jer je proterala Torcidin turnir koji se delom iz budžeta/proračuna Supetra finasirao, i to je to, to ju njena ovlaštenja. Ako je lokalna samouprava regulisana kao srpska, onda ona nem drugo oružje od tog, jer je policija, sud vosjka i družtvo pod šapom republičke vlasti iz Zagreba...  nema ona privatne sudove i opštinsku policiju, sa sve ostrvskim zatvrom, a da je u ingerenciji Supetra  pa da može da hapsi i zatvara. Znači: nema para, niste doborodošli FAK OF na rivu u Split pa tamo sa Kerumom stavljajte pršut na čelo i nek vam objašnjava koliko mu je teško kad sa novim Ferarijem odvali rupu na putu...

Link to comment
Share on other sites

 

U srpskim medijima Gradonačenica Supetra je ispala heronina jer je proterala Torcidin turnir koji se delom iz budžeta/proračuna Supetra finasirao, i to je to, to ju njena ovlaštenja. Ako je lokalna samouprava regulisana kao srpska, onda ona nem drugo oružje od tog, jer je policija, sud vosjka i družtvo pod šapom republičke vlasti iz Zagreba...  nema ona privatne sudove i opštinsku policiju, sa sve ostrvskim zatvrom, a da je u ingerenciji Supetra  pa da može da hapsi i zatvara. Znači: nema para, niste doborodošli FAK OF na rivu u Split pa tamo sa Kerumom stavljajte pršut na čelo i nek vam objašnjava koliko mu je teško kad sa novim Ferarijem odvali rupu na putu...

Ja ti pišem da su turnir financirali Bračani i to svojim osobnim sredstvima a ne sredstvima Supetra.

Gradonačelnica je kaznila koga?

NE nasilnike, oni su došli i otišli u ST.

Nego je kolektivizirala krivnju.

Kako je to dobro?

Kak su ljudi iz Supetra krivi što su kreteni iz ST napali ljude 6h poslije turnira?

 

 

NE vidim razum niti u tragovima.

 

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, demag said:

Političar bi trebao imati takve mehanizme?

Da ukinemo parlament i sudstvo?

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
 


Gradonačelnica sa Brača, kakve mehanizme ima da kažnjava nasilnike?

nemoj mi tra la la i te munje  nego direktno me medju rogove gadjaj: ima taj, taj i taj mehanizam....

Link to comment
Share on other sites

Gradonačelnica sa Brača, kakve mehanizme ima da kažnjava nasilnike?

 

nemoj mi tra la la i te munje  nego direktno me medju rogove gadjaj: ima taj, taj i taj mehanizam....

Nema mehanizme i ne bi ih trebala imati.

 

Ali ona nije kaznila nasilnike, nasilnici nisu bili njeni sugrađani, nego ST klošari.

 

Koja je to fora sa kolektivizacijom krivnje?

 

Vidiš kaj se događa bez zakona

 

P. S. Što nije kao SDP predložila stroži zakon? Parlament je bezveze?

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Samo jedno pitanje?

 

Jel kontaš ti, da ja pričam jedno, ja drugo?

 

Ja pričam da jee žena primenila šta je mogla, a ti mi pričaš o SDP-u...

 

 

A ako te budem pitao ko je na vlasti u CRO i kakve veze ima SDP sa tim sta ćeš ti meni da kažeš?

Da svaka parlamentarna stranka i svaki klub zastupnika, može predložiti zakon sa nultom stopom tolerancije na nasilje.

 

Zato postoji parlament i SDP i njegovi članovi mogu predložiti rigorozni zakon, gdje bi nasilnici završili iza rešetaka a ne na kavi.

Kada to već nisu napravili za vrijeme njihove vladavine, NITKO im ne brani da to naprave DANAS.

 

Pa neka HDZ i ostali takav zakon odbace.

 

Vidiš koliko su političari i mediji iskreni u osudi nasilja, NULA i to čista.

 

Svi slave ZABRANU, nasilnici i dalje slobodni, naravno uz pomoć politike i medija.

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...