Jump to content

Šarlatani&nadrilekari i ostalo


e4_guy

Recommended Posts

--

Ništa novo, za ovog šarlatana se zna jako dugo, srećom nema države pa je na slobodi.

Jedan komentar sa ovog linka me ponukao da otvorim temu:

Aleksandra Joksimovic
Te piramide lece ,moja tetka iz Nisa je isla tamo da isproba da li ce joj pomoci posto u Srbiji lekari su joj rekli da nece dugo jer je rak uzeo maha .Cula je za piramide i odlucila da ode tamo i provede 12 dana u Visokom,gde je iznajmila sobu i svaki dan isla u tunele .Kada se posle vratila u Srbiju,lekari su je pregledali ponovo i ostali u cudu da je izlecena .Ima snimak gde je svedocila na tv i porucuje ljudima da idu i lece se u tunelima,samo sede i setaju se a energija ih leci i cisti telo.Gledala sam bas mnoga svedocanstva na BosnianPyramidsTV ljudi iz Nemacke,Slovenije,Francuske ,Amerike..dolaze i borave satima u tunelima piramida i svi pozitivno govore o promenama i izlecenju.
 
Video ima blizu 500K pregleda, komentari uglavnom pozitivni, tipa "svaka čast majstore".
Kako je uopšte moguće da jedan ovakav ublehaš zamlaćuje narod i rastavlja ih od para toliko dugo, bez posljedica ?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darth Bane said:

Mene zanima isceljenje kristalima! Mnogi ljudi veruju da kristali imaju neku "cudnu moc"?! Ima li u tome zrnca istine? 

 

 

isceljuju samo ako nenormalno jako verujes u to

 

ako si skeptik onda nista

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Mene zanima isceljenje kristalima! Mnogi ljudi veruju da kristali imaju neku "cudnu moc"?! Ima li u tome zrnca istine? 

 

Imaju moć isceljenja za novčanik prodavca. Što ih više proda, novčanik će biti zdraviji i puniji.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

"Teslini skalarni talasi za koje znamo da putuju brže od svjetlosti"

"Dokazano je da je piramida geometrijski oblik koji pojačava zračenje"

"mikrotalasna pećnica izaziva rak"

 

Ovaj čovjek je ozbiljno poremećen, no šta me čudi je broj komentatora koji ga podržavaju. Onda se sjetim da ima brdo klinaca koji prate Miroljuba Petrovića i upijaju sve što budalaš kaže - pa se onda opet sjetim da je prosječan IQ oko 90 na balkanu . . . I onda se više ničemu ne čudim.

 

Link to comment
Share on other sites

Sa jedne druge teme:

On 5/4/2019 at 12:39 AM, DJ_Vasa said:

Ja bih se osvrnuo na već pomenutu edukaciju, uz naglasak na informacionoj pismenosti*. Imao sam prilike da vidim neke radove koji se bave obrazovanjem, a koji se zalažu da se u okviru predmeta koji se bave maternjim jezikom, književnošću, ali i informatikom, a odnosi se na predloge kako unaprediti nastavu u više zemalja. Naime, poznato je da se ljudi sve više informišu putem interneta, gde postoji obilje informacija (i dezinformacija) o svemu i svačemu, a tamo svako može da piše šta hoće. Upravo zato postoje i oni koji veruju da je zemlja ravna, koji kada se razbole prvo idu kod dr Googlea, koji misle da se komplikovane radnje i veštine mogu savladati posle 2-3 tutorijala i slično. Prema pomenutim radovima, informacionu pismenost treba uvesti u školi i naučiti ljude da proveravaju ono što pročitaju. Doduše, ovo je lakše kada su u pitanju naučno proverljive ili dokazive činjenice, kao npr. da Zemlja nije ravna ploča, da dva i dva jesu četiri ili da kupus ne raste na drvetu, ali isti princip važi i za politiku. Lako je zaključiti zbog čega neki veruju da se EU svodi na propisivanje oblika krastavca ili zakrivljenosti banane. O poluinformacijama, dezinformacijama i sličnom ne treba ni trošiti reči. Isto tako, čak i ukoliko se navedu sasvim tačne činjenice, njima je lako manipulisati, što je takođe potrebno prepoznati. Primer: ako se govori recimo o EU, dovoljno je navesti deset glupih propisa, ili čak onih koji deluju glupo, ali bez njihovog obrazloženja prosečan čitalac može lako postati evroskeptik ukoliko ne uporedi one propise koji valjaju.

 

Nedostatak informacione pismenosti stvara sve veći procenat budala, što baš i nije zgodno ni za jedno društvo. Kada kažem budala, tu mislim na one koji veruju u sve što im se servira na internetu, bilo da govorimo o tome da li neko veruje da je Zemlja ravna ploča, bilo o politici. Uzalud Dekart reče Cogito, ergo sum ukoliko se to ne primeni u praksi. Iako internet predstavlja riznicu informacija koje se mogu dobiti za samo nekoliko sekundi, bez uključivanja mozga je teško iskoristiti ono što je tako lako dostupno.

 

 

* Ovaj pojam ne treba mešati sa informatičkom pismenošću.

Link to comment
Share on other sites

Kako naučiti djecu da provjeravaju ono što pročitaju, kad ta ista djeca imaju vjeronauku u školi koja se ocjenjuje i ulazi u ukupni prosjek. Moji su srećom imali nekog šereta za nastavnika pa ih nije maltretirao, ali znam za slučajeve gdje su ziloti djecu slali na popravni.

 

Što se tiče starijih, obično su gastarbajteri pacijenti ovih gore likova. Zbog čega je to tako - mislim da su njihova opšta znanja ostala zaleđena u vremenu kad su napustili Jugu, djeca im govore arhaičnim (za današnje vrijeme) jezikom, što je dobar indikator da su propustili tih 30 - 40 godina razvoja maternjeg jezika i opšte kulture.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

 

isceljuju samo ako nenormalno jako verujes u to

 

ako si skeptik onda nista

 

 

Kristali prikupljaju svetlost  (tj vidljivi deo elektromagnetnog zracenja) koji je vid energije. Zatim tu svetlost prelamaju (tzv refractive index) i jedan deo reflektuju nazad u prostor. Ta reflektovana, a fokusirana energija mozda ima nekog uticaja i na fizicko telo, a pogotovu psihu coveka, kao i boja kristala, jer ih ima u raznim bojama! 

Tako recimo crveni rubin isijava odredjeno zracenje talasne duzine u opsegu 630-700 nm elektromagnetskog spektra, tamno plavi safir u opsegu 450-490 nm, itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cesto pravim kreme od gaveza i drugih ljekovitih trava. Uglavnom razdijelim sve sto napravim i onda mi traze jos, kazu da im pomoglo. Sebi sam tako izlijecio povrijedjeno rame, sto je vjerovatno psihosomatski efekt ali je rezultat vazan. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2019 at 7:02 PM, Mama_mia said:

isceljuju samo ako nenormalno jako verujes u to

ako si skeptik onda nista

 

A friend was visiting in the home of Nobel Prize winner Niels Bohr, the famous atom scientist.

As they were talking, the friend kept glancing at a horseshoe hanging over the door. Finally, unable to contain his curiosity any longer, he demanded: “Niels, it can’t possibly be that you, a brilliant scientist, believe that foolish horseshoe superstition!?” “Of course not,” replied the scientist. “But I understand it’s lucky whether you believe in it or not.”

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/20/2019 at 2:51 AM, James Delaney said:

Cudi me da niko nije spomenuo Miroljuba pod-mac-bato Petrovica .

 

Ovi sto veruju u Bosanske piramide su mala maca naspram njega .

 

Ja sam ga spomenula i zapitala se, gde je on..u zatvoru ili je...možda na Happy TV. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...