Jump to content

All over the world


A sad

Recommended Posts

On 9/18/2019 at 9:01 PM, A sad said:

 

Nisam bas pratio kao ranije izbore usled nedostatka vremena i prakticno poklapanja sa meni mnogo intresantnijim izborima u Izraelu. Zato i ne mogu da ulazim u ozbiljnu analizu razloga za ovako malu izlaznost, drasticno manju u odnosu na prethodne izbore. Ima tu vise faktora, od pomeranja datuma izbora (odrzani znatno ranije od predvidjenog datuma), neatraktivnoscu kandidata u odnosu na preminulog predsednika, do odredjenih politickih pritisaka.

MB je tek treci, ali Sajed (pobednik prvog kruga) je ideoloski njima dosta blizak i logicno je da se deo islamisticki nastrojenih biraca okrenuo ovom profesoru prava. 

Karui je napravio sjajan rezultat. Bio je izlozen velikom pritisku i on i njegove pristalice. Naravno, nije on nikakvo nevinasce, ali tajming hapsenja je sigurno bio politicki motivisan. Ipak uspeo je da privuce sekularne glasove i udje u drugi krug.

Kako god bilo, Tunis je jos jednom pokazao da je jedina arapska demokratija. 

 

Molim te kaži mi da je i tebi Sajed previše rigorozan. :classic_biggrin:

Počinjem da verujem u tvoju teoriju da je MB najbolje rešenje za taj deo Sveta. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2019 at 9:14 PM, GlennGould said:

 

Molim te kaži mi da je i tebi Sajed previše rigorozan. :classic_biggrin:

Počinjem da verujem u tvoju teoriju da je MB najbolje rešenje za taj deo Sveta. 

 

To sve zavisi iz koje perspektive se gleda. Kad gledam iz evropske jeste, a kad gledam iz bliskoistocne onda bas i nije. Kao neko ko je ziveo tamo godinama savrseno mi je jasno koliko je pogresno evrocentricno ocenjivati stvari koje se desavaju tamo. Koliko god on bio rigorozan, on jeste najbolje resenje. Nije umrezen sa strankama, bilo tradicionalnim bilo novim, ima potencijal da suzbije korupciju, sto je jako bitna stvar, i nije pretnja razvoju demokratije u jedinoj pravoj arapskoj demokratiji. Kao sto sam i pisao, Tunis ostaje primer.

 

Naravno da je MB najbolje resenje, ali to nece dozvoliti SA, a ni velike sile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 hour ago, Ozu said:

Samo da cestitam @Denis Jasharevic pobedu Dzastina Trudoa i liberala nad konzervama. Jeste da nije toliko ubedljiva kao prosli put ali hvala bogu Trudo ostaje na vlasti. Konzerve no pasaran

 

Hvala. Tacno je da su konzevativci pobedili. Za njih je glasalo 6,2 miliona Kanadjana i onih koji cene drzavu Kanadu onakvu kakvu su je AngloSaksoni napravili.

 

Za Liberale je glasalo 5,9 miliona Od cega jedno 4 miliona onih koji ocekuju da se uvede Sharija i ostalih Titovih pionira kao sto je ovaj sto te plusicari, ocvali skojevac iz Alabame. 🙂

 

Sto se mene tice hvala na pitanju odlicno sam, nikad bolje. Ne bi mi ni odgovaralo neko drasticno konzervativno sredjivanje ovog javasluka u drzavnim sluzbama koji prevazilazi sve komunisticke ili ne daj boze neki otkaz ...... sada kad mi se smesi dobra penzijica i sjajni benefiti ..... ima ko ce to da plati kroz porez,  ziveo komunizam!

 

Kao sto vidis ..... sve moje karte dobijaju :).

 

A ciji si ti klon?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2019 at 1:07 PM, Ozu said:

Samo da cestitam @Denis Jasharevic pobedu Dzastina Trudoa i liberala nad konzervama. Jeste da nije toliko ubedljiva kao prosli put ali hvala bogu Trudo ostaje na vlasti. Konzerve no pasaran

 

Zezas? Nisam pratio, pa je l' moguce da se Kanada nije okrenula konzervama,... hahahaha,.. :lol_2::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Darth Bane said:

Li....di su u panici!

 

Prakticno oni su izgubili izbore, imati manjinsku vladu koju komunisti ucenjuju za podrsku sa 60 milijardi dolara za "besplatne" 😂socijalne programe, sa povampirenim kvebeckim separatizmom, kao i WEXIT-om zapadnih provincija ........ onako retardiran on ce srljati iz greske u gresku. A obecao je i serijatski zakon za milionsku podrsku 😂, tako da bi ugoditi separatistima, komunistima, islamistima i obicnim ljudima koji placaju porez bio preveliki zalogaj i za nekog sposobnog politicara, kamoli za ovu budalu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Zaokruzio sam da bi cak i ti mogao razumeti ...

 

Mos' zaokruzivati koliko hoces, pretpostavljam da je izborni zakon takav da omogucava ovaku raspodjelu mandata (157 liberali, 121 konzerve), da nije takav, onda bi se i kampanja drugacije vodila, pa bi ovi tvoji opet izgubili.

 

BTW: Zar Trump nije izgubio od Clintonove u apsolutnim brojevima glasova? Je l' to znaci da on sad manjinski vlada?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

 

Mos' zaokruzivati koliko hoces, pretpostavljam da je izborni zakon takav da omogucava ovaku raspodjelu mandata (157 liberali, 121 konzerve), da nije takav, onda bi se i kampanja drugacije vodila, pa bi ovi tvoji opet izgubili.

 

BTW: Zar Trump nije izgubio od Clintonove u apsolutnim brojevima glasova? Je l' to znaci da on sad manjinski vlada?

Ono sto  je bitno je da dobijaju sve manje glasova (liberali prim. au.)! Pucaju po svim savovima u Kanadi! 

Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2019 at 2:57 PM, Denis Jasharevic said:

 

Hvala. Tacno je da su konzevativci pobedili. Za njih je glasalo 6,2 miliona Kanadjana i onih koji cene drzavu Kanadu onakvu kakvu su je AngloSaksoni napravili.

 

Za Liberale je glasalo 5,9 miliona Od cega jedno 4 miliona onih koji ocekuju da se uvede Sharija i ostalih Titovih pionira kao sto je ovaj sto te plusicari, ocvali skojevac iz Alabame. 🙂

 

Ako su konzervativci pobedili, onda je na izborima 2016. u USA pobedila Hilllary. Sa vise od 2 miliona glasova razlike.

 

Sistem je takav kakav jeste, a posto znam da si ti pobornik Trumpa mislim da bi morao da se odlucis da li si za potpuno proporcionalni sistem (pobednici Hillary Clinton 2016. i konzervativci u Kanadi) ili za ovakav kakav je trenutno na snazi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Ako su konzervativci pobedili, onda je na izborima 2016. u USA pobedila Hilllary. Sa vise od 2 miliona glasova razlike.

 

Sistem je takav kakav jeste, a posto znam da si ti pobornik Trumpa mislim da bi morao da se odlucis da li si za potpuno proporcionalni sistem (pobednici Hillary Clinton 2016. i konzervativci u Kanadi) ili za ovakav kakav je trenutno na snazi.

 

 

 

Nisi pratio. Ja sam se odlucio, odmah sam cestitao pobedu liberalima, sve je cisto, nijednog trenutka niko nije sporio legitimitet izbora u bilo kom smislu. Jos sam dodao kako ja nisam "demokratski socijalista" pa da posle izgubljenih izbora izmisljam kojekakve retardirane koluzije :s_d: i kako je izborni sistem, isti onaj po kome je biran i Hussein Obama odjednom postao nepravedan i uzasan :classic_biggrin:.

 

Upravo kako si rekao, sistem je takav kakav jeste. A protiv izbornog sistema se zali PRE, a ne POSLE (izgubljenih) izbora.

 

Kanada je dan posle izbora nastavila da zivi kao da ih nije ni bilo. Nazalost, Ameri nisu te srece, Hussein Obama postavio temelje jednopartijske drzave. Ipak, Amerika se probudila, taj film nece gledati.

 

Ovo da su konzervativci "pobedili" se odnosi na moj topik na pokojnom forumu koji sam postavio pre godinu dana i 7 meseci a koji sam nazvao "Kanada se vraca konzervatizmu?" U tom kontekstu konzervativci jesu pobedili, tj. vratili su se konzervatizmu, utesna pobeda - popular vote. Raspored stolica u parlamentu je sasvim druga stvar.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 9/18/2019 at 9:01 PM, A sad said:

Kako god bilo, Tunis je jos jednom pokazao da je jedina arapska demokratija. 

Imaju mnogo vise politicke slobode nego drugdje, to je sigurno, ali demokratija podrazumijeva i neku strukturiranost, neki konsenzus, a tamo djeluje da bas ni oko cega nema dogovora. Ekonomska situacija bas nije dobra, a vidim da se na krajnjem jugu opet neki lik zapalio i da se ozbiljno sibaju sa policijom, tako da se bojim da bi shit mogao ozbiljno da hit the fan. 

Link to comment
Share on other sites

Vođa kanadske opozicije, Endru Šir objavio je danas da je podneo ostavku na mesto šefa Konzervativne stranke.

 

On je u svojoj partiji kiritkovan zbog neuspeha na parlamentarnim izborima 21. oktobra kada je Konzervativna stranka dobila 121 mandat u Parlamentu, a pobednička Liberalna stranka premijera Džastina Trudoa 157 od 338 ukupno mesta.

 

"Doneo sam takvu odluku jer je ona najbolja za stranku", rekao je Šir (40) na sastanku poslaničke grupe Konzervativaca. https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=12&dd=12&nav_category=78&nav_id=163014

=================

 

:classic_sad:

 

Suza mi suzu stize.

 

 

 

 

:classic_laugh:

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

Vođa kanadske opozicije, Endru Šir objavio je danas da je podneo ostavku na mesto šefa Konzervativne stranke.

 

On je u svojoj partiji kiritkovan zbog neuspeha na parlamentarnim izborima 21. oktobra kada je Konzervativna stranka dobila 121 mandat u Parlamentu, a pobednička Liberalna stranka premijera Džastina Trudoa 157 od 338 ukupno mesta.

 

"Doneo sam takvu odluku jer je ona najbolja za stranku", rekao je Šir (40) na sastanku poslaničke grupe Konzervativaca. https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=12&dd=12&nav_category=78&nav_id=163014

=================

 

:classic_sad:

 

Suza mi suzu stize.

 

 

 

  Reveal hidden contents

:classic_laugh:

 

Svaka cast. Nadam se da Korbin nece uciniti isto. 

Link to comment
Share on other sites

Ma nije on to htio, natjerali ga iz stranke, posto je izmuljo da stranka placa skolovanje njegove djece u privatnoj skoli u Otavi,

To je bio samo onako povod da ga se rijese, jer kad sada nije uspio sa Trudoom, kad ce onda :smiley33:

Ljudi ne budite naivni da postoje posteni politicari :classic_biggrin:

 

Spoiler

Andrew Scheer steps down amidst questions about his use of party funds: The leader’s resignation was spurred by reports of party money used to pay for his children’s education, writes Stephen Maher:

Scheer’s resignation came a few days after Maclean’s contacted a senior party official to ask whether the party was paying for his children’s school fees. The party’s fund was said to have been picking up the fees but a senior official, speaking off the record, firmly denied the allegations. The official, concerned by the allegations, followed up and learned that the party was, in fact, paying the fees. The revelation led to the resignation, party sources told Global News, which first broke the news.

Sources told the CBC that Scheer’s decision was prompted by a late-night conversation with his eldest son that “left him feeling he didn’t know his son well enough.”

The Conservative Party’s fund is governed by a board of directors, including former prime minister Stephen Harper and longtime key fundraiser Irving Gerstein. They were apparently not aware of the payments until Maclean’s inquired. “This expense was hidden from us at the board. I’m beyond furious about it,” said an official, who was not authorized to speak publicly.  “But we didn’t know about it. We certainly were never asked to approve it which I would not have.”

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2019 at 7:43 PM, A sad said:

Ogromne demonstracije u Alziru protiv odrzavanja predsednickih izbora, koji su danas. Mozda i najvece demonstracije od pocetka politicke krize u ovoj zemlji. 

 

E, tako se organizuje jedan ozbiljan izborni bojkot. Ostaje da vidimo da li će biti i politički uspešan...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GlennGould said:

 

E, tako se organizuje jedan ozbiljan izborni bojkot. Ostaje da vidimo da li će biti i politički uspešan...

 

Generalno sam protiv bojkotovanja izbora, ali ovo je retka situacija kada bojkot moze da da I politicki rezultet. Izborima su prethodili meseci masovnih demonstracija koje su vec postigle odredjene rezultate, najurili Boutefliku, vec dva puta uspevali da sprece izbore... I na tom talasu imalo je smisla suprotstaviti se I ovim i ovakvim izborima. Ocigledno je vladajuca elita zestoko uzdrmana I bojkot uz masovne demonstracije je bio dobro resenje. Izlaznost je bila jako mala. Zvanicno, uz svu kradju I navlacenje je izaslo manje od 40% biraca. Vidi ovaj podatak, od zvanicno oko 9.750.000 izaslih biraca, nevazecih glasova je bilo oko 1.270.000 sto je ogroman broj, preko 10%. To je jasan indikator da se muljalo sa glasovima. 

Sad treba da nastave sa jos jacim demonstracijama. Nisam pratio od izbora koliko su masovne bile, ali ti ljudi ne staju. Demonstriraju skoro vec godinu dana nesmanjenom zestinom I ja sam siguran da ce na kraju uspeti u svom cilju. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...