Jump to content

Strane košarkaške lige


Del Piero

Recommended Posts

4 hours ago, realno *w said:

Krećem već par puta da napišem, pa zaboravim:

 

Ovaj Egipćanin Marej iz Karšijake mi je baš gotivan igrač, strašno snalažljiv oko obruča. Ne znam da li bi mogao da isprati četvorke sa nogama, ali bi u napadu mogao da ih izdominira fino.

 

3 hours ago, Del Piero said:

Ja ga najavljivao jos tamo sredinom sezone. Primetio sam ga i u Nemackoj, onda pogledao par utakmica Karsiyake zbog njega. Ima dosta poena u rukama, u reketu je kao riba u vodi, odbrana stuca, ali zanimljiv sve u svemu.

 

Btw cčajno izvodi slobodna bacanja.

Link to comment
Share on other sites

Bayern dobio i trecu protiv Brausvajnga ... Ocajna utakmica, konstantno izjednacena utakmica, Bayern u minimalnom vodstvu do minut ipo pred kraj, kada su prelomili i odlepili se.

 

Iako je Brausvajng dobro sutirao u IIp,  posebno za 3, ipak nemaju kvalitet da ozbiljnije ugroze bavarce.

 

Sa ovakvom igrom, tesko ce do titule.

Link to comment
Share on other sites

Za mene interesantna vijest:

"ACB liga objavila je najbolju petorku sezone. Čine je Nikos Laprovitola (Huventud), Fakundo Kampaso (Real Madrid), Sten Okoje (Saragosa), Bojan Dubljević (Valensija) i Valter Tavarez (Real Madrid)".

 

Bez Spanaca u petorci lige. Neka je i igra slucaja, ali je simptomaticno. Osim Koloma svi Spanci igraju u ACB i NBA.  Generalno, i kod njih je znacajan par u radu sa mladjim kategorijama u odnosu na zlatne generacije rodjene u 80-tim.

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2019 at 3:43 PM, Chaos Is Me said:

Jeste, ali oni već sistemski rade na naturalizaciji afričke dece, malo malo pa se pojavi neki tamnoputi centar koji igra za Španiju u mlađim kategorijama.

 

i ne samo africke jelte

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je Zenitu tekla sezona, imam osjecaj da su peh sto su se sada sastali sa CSKA. Dobro su se poslozili i ne bih mogao da se kladim da je Himki bolji od njih, bar ne osjetno. Imaki dosta opcija na spoljnim pozicijama, malo su tanji unutra.

Link to comment
Share on other sites

Po meni za klasu slabiji i od Uniksa i od Himkija.  I ovo sto su dogurali do polufinala je splet nekih srecnih okolnosti. Pre svega raspada Kubana i nemogucnost da nadju nadju nekog kvalitetnije trenera nakon optpustanja Obradovica. Onaj potez sa Vladom Jovanovicem i njegovo stavljanje na klupu na duzi period je bio bas wtf?! :86:Tih 4, 5 meseca su igrali najruzniju kosarku u Evropi, potpisujem.  

Link to comment
Share on other sites

Nocas cak i nije odigrao nesto posebno kako umije, losije sutirao, izgubio i dosta lopti nego inace, Hollins ih je vratio u 3/4 na kraju se Bamberg samoubio na kraju, onim nekim promasenim zicerima i onom loptom poklonjenom Harrisa na 30 sec do kraja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTwister said:

Nocas cak i nije odigrao nesto posebno kako umije, losije sutirao, izgubio i dosta lopti nego inace, Hollins ih je vratio u 3/4 na kraju se Bamberg samoubio na kraju, onim nekim promasenim zicerima i onom loptom poklonjenom Harrisa na 30 sec do kraja.

Taj potez Harrisa je bio na nivou pionira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za Braya su zainteresovani neki EL timovi (Bajern, Zalgiris) ne bi se zacudio da tamo zavrsi ili mozda neki jaci EC tim dje bi imao vecu ulogu. Vechta je sve ovo odigrala sa 6-7 igraca u rotaciji, dok Brose koji ima mozda najboljeg post up igraca u Njemackoj u Rubitu nije ih uopste toliko dolje napadao na niskom postu a dolje su im centri iz 2 njemacke lige.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...