Jump to content

Strane košarkaške lige


Del Piero

Recommended Posts

9 minutes ago, propolis said:

 

To beše bio neki visoki 4 ili 5? 

 

Nisam gledao tog Lammersa, ali još neko na forumu rece da je odlican. Izgleda kod koga mi kupimo, taj posle uzme boljeg igraca 😂😂😂

Bas me zanima koga će Promiteas da kupi umesto Halla. 

Boljeg igrača, Diante Garrett

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, propolis said:

 

To beše bio neki visoki 4 ili 5? 

 

Nisam gledao tog Lammersa, ali još neko na forumu rece da je odlican. Izgleda kod koga mi kupimo, taj posle uzme boljeg igraca 😂😂😂

Bas me zanima koga će Promiteas da kupi umesto Halla. 

Petica, ogroman lik ima skoro 220cm mislim. Lammers je dobar defanzivac, dobar bananamen.

 

Promiteas ima dobar i rastuci budzet. Imaju VIP fotelje velike pored terena..nova hala, akademija jedna od najboljih u Grckoj.

 

Oni idu samo napred.

15 minutes ago, Kankkunen said:

Boljeg igrača, Diante Garrett

Kupicu ti ga ja vise 🤠 dve godine ga pises. 😂

 

Pa Djordi ih voli, cak ih je nicim izazvan stavio u prvi sesir.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LosmiSK said:

Petica, ogroman lik ima skoro 220cm mislim. Lammers je dobar defanzivac, dobar bananamen.

 

Promiteas ima dobar i rastuci budzet. Imaju VIP fotelje velike pored terena..nova hala, akademija jedna od najboljih u Grckoj.

 

Oni idu samo napred.

Kupicu ti ga ja vise 🤠 dve godine ga pises. 😂

 

Pa Djordi ih voli, cak ih je nicim izazvan stavio u prvi sesir.

 

Prava sporcka priča 😎

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LosmiSK said:

Petica, ogroman lik ima skoro 220cm mislim. Lammers je dobar defanzivac, dobar bananamen.

 

Promiteas ima dobar i rastuci budzet. Imaju VIP fotelje velike pored terena..nova hala, akademija jedna od najboljih u Grckoj.

 

Oni idu samo napred.

Kupicu ti ga ja vise 🤠 dve godine ga pises. 😂

 

Pa Djordi ih voli, cak ih je nicim izazvan stavio u prvi sesir.

E sad neću ... :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LosmiSK said:

Pa Djordi ih voli, cak ih je nicim izazvan stavio u prvi sesir.

 

Verovatno se sprdaš ali čisto da razjasnim - oni su dobili mesto u prvom šeširu na osnovu grčkog koeficijienta.

 

Quote

The Club Ranking consists of the sum of the club coefficients from the last three years. The results of the worst performing team from each country/League will be added together every year to create a position for that country/League in the Club Ranking. This is the lowest possible position that any club from that country/League can occupy in the draw.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, pendulum said:

 

Verovatno se sprdaš ali čisto da razjasnim - oni su dobili mesto u prvom šeširu na osnovu grčkog koeficijienta.

 

 

Koje mesto je trebala da dobije Venecija sa 2/3 titule i jednim polufinalom u Ita npr. Promiteas je jedini Grcki klub i usao je u A ligu pre cetiri sezone.

 

Ti njihovi koeficijenti veze sa mozgom nemaju.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne ulazim u ispravnost rangiranja samo navodim da postoji neka logika iza toga. Rezultati iz italijanske lige se ne uzimaju u obzir već samo iz poslednje tri sezone u ECA takmičenjima.

Ovde recimo imaš prvih 30 klubova.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/European_professional_basketball_club_rankings

 

Promiteasa nema ni na vidiku ali fora je, kao što rekoh gore, da se u njihovom slučaju uzima najgore rangiranje grčkih klubova iz prethodne 3 godine i na osnovu toga su oni upali u prvi šešir gde realno ne pripadaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2020 at 4:36 PM, pendulum said:

Ma ne ulazim u ispravnost rangiranja samo navodim da postoji neka logika iza toga. Rezultati iz italijanske lige se ne uzimaju u obzir već samo iz poslednje tri sezone u ECA takmičenjima.

Ovde recimo imaš prvih 30 klubova.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/European_professional_basketball_club_rankings

 

Promiteasa nema ni na vidiku ali fora je, kao što rekoh gore, da se u njihovom slučaju uzima najgore rangiranje grčkih klubova iz prethodne 3 godine i na osnovu toga su oni upali u prvi šešir gde realno ne pripadaju.

Da,nekako su morali rangirati mada nema nikakve logike. Niti moze biti uopste logike u sistem gde sam biras timove koji ce igrati.  Svakako mislim da bi i C trebao da ima ligu i PO...ove grupe gde od 6 prolazi cetiri je van pameti. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kankkunen said:

 

problemi ... nije im to trebalo, al ajde.

Druze, Nemci pisu da ovo nece proci bar do 2029g. Pa ti vidi da li je trebali ili ne. Apsolutno je nemoguce predvideti sta ce se desavati u narednom periodu. Ovo su pokazatelji kako treba raditi. Spanci i Nemci su imali opstu izolaciju i sve je bilo ok. Ovo mozda i pomogne da se nekako odigra sledeca sezona.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, LosmiSK said:

Druze, Nemci pisu da ovo nece proci bar do 2029g. Pa ti vidi da li je trebali ili ne. Apsolutno je nemoguce predvideti sta ce se desavati u narednom periodu. Ovo su pokazatelji kako treba raditi. Spanci i Nemci su imali opstu izolaciju i sve je bilo ok. Ovo mozda i pomogne da se nekako odigra sledeca sezona.

Ne bih ja tu ništa dodao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LosmiSK said:

Druze, Nemci pisu da ovo nece proci bar do 2029g. Pa ti vidi da li je trebali ili ne. Apsolutno je nemoguce predvideti sta ce se desavati u narednom periodu. Ovo su pokazatelji kako treba raditi. Spanci i Nemci su imali opstu izolaciju i sve je bilo ok. Ovo mozda i pomogne da se nekako odigra sledeca sezona.

 

To moze da prodje u ligi jedne zemlje da se igra sve na jednom mestu (a i to (opsta izolacija) je upitno sa stanja mentalnog zdravlja igraca i ostalih ucesnika), ako je u pitanju neko regionalno takmicenje (ABA, VTB) ili Evropska takmicenja to onde "ne pije vodu".

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Borca said:

 

To moze da prodje u ligi jedne zemlje da se igra sve na jednom mestu (a i to (opsta izolacija) je upitno sa stanja mentalnog zdravlja igraca i ostalih ucesnika), ako je u pitanju neko regionalno takmicenje (ABA, VTB) ili Evropska takmicenja to onde "ne pije vodu".

Moguci su neki turniri i slicne stvari. Bice ovo veliki ispit za sport ali i ekonomije generalno...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, propolis said:

Jel moguće da Tai Webster potpisao na Novom Zelandu? 

Cudno da ga nije neka El ekipa probala bar za back up varijantu. 

 

I meni bilo cudno ali jeste, mozda se odlucio za svoju zemlju posto je nesiguran oko zdravstvenog stanja po Evropi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

Kul, ostaće u igračkoj formi, a imao je fin odmor od marta i kapiram da ima El klauzulu neku. 

Sumnjam bas da ima klauzulu. Njihova liga je bas gledana i ne lose placena. To je tim sa NZ koji igra ligu Australije. Oni sad igraju tu domacu ligu gde vecina reprezentacije sire igra, slaba je jer nema stranaca ali moze se gledati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...