Jump to content

VN Madjarske, 31. jul 2022.


Radoye

Recommended Posts

Ova trka je još jednom pokazala značaj da se u kvalifikacijama manje krugova vozi, a to timovi nikako da shvate. Ferari ije imao nijedan set neupotrebljenih crvenih za trku, a ja već par godina pričam kao svaki tim koji je u mogućnosti, a dva do tri najbolja tima su to na svakoj trci u mogućnosti, da mora za trku imati bar po jedan set od sve tri vrste guma neupotrebljenih. Prosto najbolji timovi ne bi smeli da izlaze dva puta u Q1 i Q2, već samo po jednom, za Q3 svakako dobijaju extra set crvenih tako da tamo mogu imati dva izlaska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Romantik said:

 Ferari nije imao nijedan set neupotrebljenih crvenih za trku.

 

Pa kada idu šablonski, start na žutim pa prelazak na bele i tako do kraja. Eto im sada sigurica strategija.

Link to comment
Share on other sites

Red Bull - savrsenstvo, osim onog okretanja Verstappena. Bukvalno bi imali jedno 80 poena manje da moze da se vozi bez odlaska u box tokom cele trke.

Ferrari - opet lose. Ne moze da se desi da je Leclerc u jednom trenutku ubedljivo prvi, da je Sainz treci i sustize Russella i da imaju onakvu strategiju odlaska u box.

Mercedes - vracaju se polako i sustizu Ferrari. I dalje ne mogu protiv RB, ali je konacno Russell pretekao Sainza, a uskoro ce i Hamilton (ako se ovako nastavi).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alpine - tuzno je koliko su bili nekonkurentni. Bukvalno ih svi obilaze kao da ne postoje, a uz to jos su jos uspeli da jedni druge ometaju dovoljno da izgube obe pozicije. :ajme:

McLaren - Ricciardo prosto nije konkurentan, Norris ne moze bolje od 7. mesta ako nema odustajanja prvih sest.

Aston Martin - dobra trka za njih i mozda i mogu da pojure ovu bedu ispred sebe ako ovako nastave.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Haas - solidna trka, ali i problemi sa bolidima i rezultat je 0 bodova.

Alfa Romeo - izgleda da je Bottas gotov i da nema vise bodova za njega, videcemo ko ce ih prestici.

Alpha Tauri - nekonkurentni su i ne vidim kako ce ovako moci da osvoje neki bod u nastavku.

Williams - zakucani na poslednje mesto, eventualno iskoriste odustajanja ili kvarove da se pomere sa poslednje dve pozicije, ali bas jadno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Downforce said:

Odmor i krstarenje do Kefalonije. 

 

Umesto gledanja idiota koji ne znaju nista i koji nece ni nauciti dok kompletno ne budu zamenjeni. Moze i fikusima. Bolje bi radili posao. 

  

Ako si u prilici, obavezno na jedrenje. 

Ja sam već 10 dana na jedrilici, šunjam se po Sitoniji i skupljam kojones da na vetar odem na Skijatos.

Prvi put za 40 godina sam propustio dve trke F1 za redom.

 

Kad se vratim na kopno, pogledaću obe trke natenane.

 

Veliki pozdrav za Radoja, Askarija, Downfroce-a.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DASUBO said:

  

Ako si u prilici, obavezno na jedrenje. 

Ja sam već 10 dana na jedrilici, šunjam se po Sitoniji i skupljam kojones da na vetar odem na Skijatos.

Prvi put za 40 godina sam propustio dve trke F1 za redom.

 

Kad se vratim na kopno, pogledaću obe trke natenane.

 

Veliki pozdrav za Radoja, Askarija, Downfroce-a.

 

 

FB_IMG_1659298937362.thumb.jpg.9a11512cfdb9fb9980e30b915a7c7668.jpg

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posto sam bio za vikend do Hungaroringa, da javim utiske:

 

Vec u petak je bila poprilicna guzva, a vrucina paklena. Izgoreh poprilicno. Imali smo dobra mesta, u poslednjoj krivini, 4. red od ograde. Bolidi su bukvalno prolazili na 10m od nas. Nestvarno je koliko su golemi. Video bim je bio ispred nas, tako da se moglo ispratiti sve. Jedini minus je Aramco baner, zbog kojeg se nije mogao videti ceo startno-ciljni pravac.
U subotu kisurina za P3 (jos nisam stigao do staze), al se za kvale osusila i bilo je vise nego prijatno. Guzva enormna. Bilo je fanova svih timova, ferarijevci i Maxovci dominirali, ocekivano.

A onda u nedelju kontrast. Hladno u vetrovito, uz sporadicnu kisicu. Kabanica je bila neophodna, da bi bilo iole prijatno. Trku ne bih opisivao, sve ste videli, pobednici su bili momci koji su dosli obuceni u majicama Ferarija sa klovnovskom perikom i nosom. 😄 Pored mene je sedeo decko, hard-core navijac crvenih, mnogo je tesko podneo sve sto se izdesavalo. Napustio je tribine pre kraja trke. Bilo mi ga zao, bas ocigledan meltdown.

 

Sto se tice utisaka o bolidima, Ferari izgleda izuzetno stabilno, kao po sinama i zato mi je gotovo neverovatno da nijedan auto nije zavrsio na podijumu!

Has najnestabilniji. U ulasku u tu ciljnu ravninu, jako su cesto imali understeer

 

Malo o organizaciji. Standova sa picem i hranom ima na svakom koraku, a cene su ocekivano jake. Ali moglo se uneti i vode i hrane koliko se zeli, kontrola na ulazu je bas smesna. Fan shopova takodje pregrst, ali cene su bile bezobrazne. Bas bezobrazne. Najjeftinija je bila obicna pamucna F1 majica, koja je kostala oko 32-33e. Sve ostalo daleko vise. Islo se i preko 100e za neke official proizvode. Toaleta ima ima dosta, cisti su, kao i cesmi za pijacu vodu. Sto se toga tice, sve pohvale.

 

E sad bolna tacka. Parkinzi. Ukoliko se poseduju karte za trku, moguce je parkirati se besplatno unutar staze, na livadi. To je ok. Ono sto nije ok je organizacija izlaska sa parkinga. U petak i subotu je bilo podnosljivo, ali u nedelju smo cekali 2 i po sata, da napustimo parking! Potpuno suludo. Autobusi koji su odvodili navijace sa staze su napravili kolaps. I sami pristupni putevi su preuski i guzve su neizbezne. Izgleda da se gradi neki novi prilazni put, al jos nije gotov. Ovaj deo bi bas morali da isprave, jer potpuno kvari celokupnu sliku o stazi.

 

IMG_20220730_171318.thumb.jpg.25e431b474ff690bb26f54e64f58ae67.jpgIMG_20220730_170436.thumb.jpg.4ef3061dda04a6a536cf3c5fff9523f1.jpgIMG_20220730_154816.thumb.jpg.6bc8ce5c7454d48b89a6b713b20c3451.jpg

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, shonke said:

Jedno pitanje za tebe: jesi kupio karte ranije ili pred vikend?

Skoro sve trke u EU su se rasprodale jako brzo ove godine. Ja sam pre kupovao kartu za Austriju tako što odem u nedelju ujutru a sad je rasprodato bilo u fazon februaru. Neke staze puštaju deo po deo karata, npr Monca je 3-4 puta puštala po 20-30% kapaciteta ove godine

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Xpert said:

Mnogo ranije. Još dok su bile u pretprodaji. Negde u novembru/decembru.

 

 

Madjarska je OK. Ja sam bio mislim tri puta i nikad nisam kupovao kartu unapred, dva puta sam kupio na kasi General Addmitance za 80 ojra a poslednji put, valjda 2018 sam kupio od tipa kartu za ceo vikend u nedelju pre trke, ostalo mu viška, nije znao šta će sa njom. Dobio od mene 25 ojrića i bio zadovoljan. A i ja.😁

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 8/4/2022 at 12:17 PM, Xpert said:

Mnogo ranije. Još dok su bile u pretprodaji. Negde u novembru/decembru.

Jesi li kupovao karte preko zvaničnog F1 sajta ili...?

Ja sam se prijavio da me obaveste kada krene prodaja za 2023. Danas me obavestili, sada već velika većina rasprodata 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...