Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

On 7/10/2019 at 10:54 PM, DJORDJE said:

Za burek i cevape Cafe Nautica. Realno , jedno od boljih mesta gde mozes da nesto pojedes, sa pristojnom cenom. Prime steakhouse u Crown Plaza, samo se spremi da odresis kesu.

 

ako hoces dobre cevape i burek (a i pitu) onda mora da se spusti bar do Hamiltona, mada je preporucljivo Toronto. Ni u Sarajevu nisu bolji

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2019 at 3:38 PM, nssa said:

 

ako hoces dobre cevape i burek (a i pitu) onda mora da se spusti bar do Hamiltona, mada je preporucljivo Toronto. Ni u Sarajevu nisu bolji

Verujem ali je Toronto vise od 100km od Nijagare. Previse daleko da bi isao na veceru. Nautica je sasvim pristojan restoran.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bobby Axelrod said:

Da li ima neko sa foruma ko zivi i radi u Australiji,kakvi su utisci?

 

I kako ide kod njih za vizu,papire i ostalo?

Hvala unapred na odgovorima

JA srecom nisam tamo, ali dobro znam da tamo sve sto se krece moze da te ubije. :)

Salim se, Yoyogi ima neko znanje o ozzie. Valjda je voljan da deli. :)

Malo grumpy danas, ali je mnogo fin 4umas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

JA srecom nisam tamo, ali dobro znam da tamo sve sto se krece moze da te ubije. 🙂

Salim se, Yoyogi ima neko znanje o ozzie. Valjda je voljan da deli. 🙂

Malo grumpy danas, ali je mnogo fin 4umas.

Ma ti si grumpy today.

 

Za  Oz, uselio se 7. januara 1992. na "skilled migrant" vizu, napustio 30. septembra 2003. Imam Oz pasos.

Promenilo se stosta za useljenje, stvarno, sto bih ja to i pratio. Postoje njihovi drzavni sajtovi, pogledajte tamo.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DJORDJE said:

Verujem ali je Toronto vise od 100km od Nijagare. Previse daleko da bi isao na veceru. Nautica je sasvim pristojan restoran.

 

pa to je samo sat i po voznje a vidi i Toronto uz put

 

a samih cevapa sigurno da ima i u njegovom komsiluku, ako nigde bar u onom gardicu gde Divac "proslavlja" Bozic

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

 

Amateru 😜! Ja nekad zapucam oko 200 km do jednog bosanskog restorana u Oberhausenu, samo na ćevape 😎.

Ti si dobar, ja idem u kasapnicu 60 milja od kuce. Nko ne kolje ovde, kao nemac.

Edited by mrd
$ off
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ti si dobar, ja idem u kasapnicu 60 milja od kuce. Nko ne kolje ovde, kao nemac.

Moj maximalni trud je da idem 20 minuta voznje do mog frizera :classic_blink: ili 30 minuta do kozmeticarke.... Ne bi mi to palo na pamet za meso :classic_biggrin:razliciti prioriteti

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Moj maximalni trud je da idem 20 minuta voznje do mog frizera :classic_blink: ili 30 minuta do kozmeticarke.... Ne bi mi to palo na pamet za meso :classic_biggrin:razliciti prioriteti

Jaoj angelia, ma snicle su mu, ne njegove, vec kravlje, da ih onako zive pojedes. Da ne pricam frankfurters su jedine virsle koje ovaj moj mladji jede. Pazi jos jedan detalj, German Salami je jedina kobasica koju hoce da jedu. :)

To sve razmazeno na nemacki nacin. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Moj maximalni trud je da idem 20 minuta voznje do mog frizera :classic_blink: ili 30 minuta do kozmeticarke.... Ne bi mi to palo na pamet za meso :classic_biggrin:razliciti prioriteti

 

Potpuni off topic, ali ovo o prioritetima. Secam se da je moja mama komentarisala cene nasih poseta kod nekih beogradskih frizera sa "znas li ti koliko kg mesa moze da se kupi za tu frizuru?" Kozmeticarka tako, tako, ali dobar frizer je vazan tako reci ko i dobar mesar 😂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad ste već kod Toronta i Hamiltona,  pošto smo na odmoru kod familije ovde u Ontariju, pre podne sam pecao ispod onog mosta kod Hamiltona i između ostalog ubo somče od 9 pounds, a posle smo išli u onaj akvarijum i cn tower. Kvalitetno proveden dan, samo su Blue Jays imali tekmu pa je bilo malo više gužve...inače, ja bi se raspao po šavovima da moram da živim u tom GTA krkljancu, ali kontam da mnogi sasvim regularno funkcionišu u takvoj sredini...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kolbas said:

Kad ste već kod Toronta i Hamiltona,  pošto smo na odmoru kod familije ovde u Ontariju, pre podne sam pecao ispod onog mosta kod Hamiltona i između ostalog ubo somče od 9 pounds, a posle smo išli u onaj akvarijum i cn tower. Kvalitetno proveden dan, samo su Blue Jays imali tekmu pa je bilo malo više gužve...inače, ja bi se raspao po šavovima da moram da živim u tom GTA krkljancu, ali kontam da mnogi sasvim regularno funkcionišu u takvoj sredini...

 

 

Nadam se da si to somce vratio nazad u jezero... mada vidim i ja da ima tu dosta pecarosa... taj deo kad se sa mosta spusta prema Hamiltonu (pravac Nijagare) mene je od uvek podsecao na Zenicu....mada ima u Hamiltonu i lepih krajeva

Jednom kad se naviknes na krkljanac posle se tesko navikavas bez njega..... a zbog etnicke raznolikosti i guzve naravno se u NYC i LA osecas kao kod kuce. Pretpostavljam da kod tebe, Manitoba cini mi se, ta raznolikost, nije toliko izrazena

Link to comment
Share on other sites

Ovde sve što upecam vrćem natrag u vodu...kući, pošto svežu jedemo, ponesem samo onoliko koliko nam treba za pojesti, nikad preko limita i nikad iz zamrzivača.

Nije u pitanju raznolikost, ima nas i u Sasku sa svih strana (naravno mnogo manje), već količina ljudi na odredjenom prostoru i tempo kojim se živi...ono što me ipak ovde uvek pozitivno fascinira je smisao da se pored primetne ubrzane urbanizacije zadrže zelene površine i pojasevi tako da gde god da sam bio KWC region, London, Burlington, Toronto, Hamilton itd. svugde uvek postoji dovoljno zelenila i prirode koja je "na dohvat ruke"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...