Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

18 hours ago, mrd said:

Užas, vratio sam se pre 2 dana. Kod vas je bazen na ulici. Vlažnost vazduha je toliko visoka, da mi nije jasno što lepo ne plivate, umesto da koračate.
emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Pa ti si navikao na bay klimu, gde se i u julu uvece  nosi dzemper.:classic_biggrin:

Nego, jel' ima neko naucno objasnjenje za tu vasu mikroklimu? Mislim na nesto tipa Skotska i Gulf stream, etc. 

Uvek mi je bilo neverovatno da na samo pola sata voznje bude +40, a kod mosta 18.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

Pa ti si navikao na bay klimu, gde se i u julu uvece  nosi dzemper.:classic_biggrin:

Nego, jel' ima neko naucno objasnjenje za tu vasu mikroklimu? Mislim na nesto tipa Skotska i Gulf stream, etc. 

Uvek mi je bilo neverovatno da na samo pola sata voznje bude +40, a kod mosta 18.

3310_57_61-global-ocean-conveyor-belt.jp

link

SF je na udaru severne struje, koja staje na planinama. Kroz vrata ulazi morski vazduh i u east bay-u staje na Altamont pass-u. Posle toga u centralnoj Cali je kontinentalna klima. Jako toplo. SF je kao pod staklnenim zvonom i zimi i leti 18C-25C. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

:thumbup:

 

http://www.wfmj.com/story/40812455/warren-police-arrest-man-trying-to-avoid-sex-with-girlfriend

 

>> ... Warren police arrest man trying to avoid sex with girlfriend
Posted: Jul 19, 2019 5:12 PM
Updated: Jul 19, 2019 7:21 PM
By Mike Gauntner, Online Content Manager
WARREN, Ohio -

 

Warren police have filed charges against a man who told police he locked himself in a hot car during Thursday's hot weather to avoid having sex with his girlfriend.
Twenty-four-year-old Khrystian Collins has been charged with obstructing official business, resisting arrest, trespass, and domestic violence.
According to a police report, a 24-year-old woman called officers to her South Feederle Drive home Thursday afternoon because Collins had locked himself inside her Kia Optima and refused to get out of the car.
The first officer to arrive spoke to Collins through a passenger side window that was cracked open a few inches.
The report says Collins told the officer that he locked himself in his girlfriend's car because she always wants to have sex and it was too hot in the apartment.
Police say the girlfriend confirmed Collins' story, saying he ran out of the apartment because he didn't want to have sex with her.
More officers arrived, including a police supervisor who tried to coax Collins out of the car.
The report says Collins rolled up the window as the police supervisor reached inside to unlock the door.
The officer managed to unlock the door, and the police pulled him out of the car after he refused to budge.
Collins, who told police he was injured, was first taken to St. Joseph Hospital for treatment before being booked into jail.
Because the girlfriend told police that Collins threatened to hit her, he was also charged with domestic violence.
Collins pleaded not guilty to the charges during a video arraignment in Warren Municipal Court Friday.
Another court hearing is scheduled for September. ... <<

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Angelia said:

Evo ga moj klinac uporan, spustio je klimu jos par stepeni, kaze vruce u kuci. Dzaba ja objasnjavam da AC ne moze da rashladi vruci vazduh koji ubacuje.

Mislim, vruce mu :classic_smile: Razmazeni smo do bola....

Zavisi od sistema koji koristis. Centalni AC obicno ne ide ispod 70F. Ako imas split, onda je i 60F moguce. Kada sam zivo u Vegasu, mi smo imali central , a split kao dopunu za suncanu stranu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJORDJE said:

Zavisi od sistema koji koristis. Centalni AC obicno ne ide ispod 70F. Ako imas split, onda je i 60F moguce. Kada sam zivo u Vegasu, mi smo imali central , a split kao dopunu za suncanu stranu.

centralni, trenutno ne uspeva da spusti temperaturu ispod 82 F, samo zato sto je toliko vruce napolju, inace moze i ispod 70 F.

 

Meni je i 82 F ok, ali klinac, mlado pa visak hormona :wink2: Njemu je vruce, a meni bas komotno.

Nama retko treba dopuna, to je samo u toku jula da ove vlazne vrucine naidju. Nije ovo regularna situacija, zna jul da bude naporan, ali da ovako imamo 100F nije bas normalno. Ja bih se na 60 F smrznula :classic_biggrin:

 

Sad pada kisa, kazu da ce sutra malo da popusti. Nije problem u vrucini, nego u vlaznosti, dve reke - guse tokom jula.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

centralni, trenutno ne uspeva da spusti temperaturu ispod 82 F, samo zato sto je toliko vruce napolju, inace moze i ispod 70 F.

 

Meni je i 82 F ok, ali klinac, mlado pa visak hormona :wink2: Njemu je vruce, a meni bas komotno.

Nama retko treba dopuna, to je samo u toku jula da ove vlazne vrucine naidju. Nije ovo regularna situacija, zna jul da bude naporan, ali da ovako imamo 100F nije bas normalno. Ja bih se na 60 F smrznula :classic_biggrin:

 

Sad pada kisa, kazu da ce sutra malo da popusti. Nije problem u vrucini, nego u vlaznosti, dve reke - guse tokom jula.

Uzmi mali portable i setaj ga iz sobe u sobu. Kod mene ume da bude i preko 115F, ali vasih 100F je kao 130F zbog visoke vlaznosti. Kod vas vlaznost od 90%+ nije nista. Sutra posle kise da sva ta voda ispari ima da bude 80F, a da se cini kao 100F. Samo portabl A/C moze da te izvadi.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Uzmi mali portable i setaj ga iz sobe u sobu. Kod mene ume da bude i preko 115F, ali vasih 100F je kao 130F zbog visoke vlaznosti. Kod vas vlaznost od 90%+ nije nista. Sutra posle kise da sva ta voda ispari ima da bude 80F, a da se cini kao 100F. Samo portabl A/C moze da te izvadi.  

Ma mene to ne tangira previse, vise sam se pozalila jer ne mogu da sedim napolju i pijuckam koktel.

I htela sam da pomenem da nasih 100F nije isto kao kod tebe, upravo iz razloga koje si naveo. Kad dodas vlaznost - 100F nije isto.

Link to comment
Share on other sites

@Doorn

Ti si duze od mene u NL - osim proslog leta, pamte li se ovakve vrucine? Ja sam dolazila u NL, ovde smo vec 5 godina, ali nesto se ne secam da je islo preko 30, pa jos danima....

Kad smo kupili ovaj stan, prethodni vlasnik imao onu pokretnu klimu, mi rekli ne treba nam, koliko vruce moze biti u NL da ti zatreba klima.... Kad ono dve godine kasnije umiremo u znoju svom! Evo vec je 29 C u 10 ujutru

Link to comment
Share on other sites

Ja sam valjda jedan od rijetkih u BXL-u koji ima klimu u stanu. Doduše, meni se pali narančasta lampica kad temperatura pređe 17°C, a kad pređe 20°C oglašava se crvena uzbuna i proglašava elementarna neepogoda. Kad ljeti dođem u HR ne pada mi na kraj pameti odlazak na more, tako da je moja prijestolonasljednica jedina koja tih mjesec dana s prijateljima (oni se dole fasciniraju škorpionima, bogomoljkama i crnim udovicama) koristi hacijendu. Ja sjedim u ZG stanu, ispod klime i odbijam promoliti nos na ulicu.

 

P-arenas-weather.jpg

Je souffre.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sunshine State said:

@Doorn

Ti si duze od mene u NL - osim proslog leta, pamte li se ovakve vrucine? Ja sam dolazila u NL, ovde smo vec 5 godina, ali nesto se ne secam da je islo preko 30, pa jos danima....

Kad smo kupili ovaj stan, prethodni vlasnik imao onu pokretnu klimu, mi rekli ne treba nam, koliko vruce moze biti u NL da ti zatreba klima.... Kad ono dve godine kasnije umiremo u znoju svom! Evo vec je 29 C u 10 ujutru

Sjecam se da smo imali "tropen rooster" dok sam bio u vojsci 90tih. I tad je teperatura cesto prelazila 30 stepeni. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Mi smo par dana imali 39 (feels like 45) i onda naprasno pali na 22-23 - kad se nismo posmrzavali :classic_biggrin:

Sad smo opet na nekih prijatnih 28....

Tako se kalio celik. :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alberto.ascari said:

 

Ja sam danas samo 32km, nisam sedeo mesec dana na biciklu. Easy, pa ćemo da pojačamo.💪🚲

 

Samo lagano! Nisam ni ja bila neko vreme, i prosle nedelje sednem posle posla i za sat i nesto izvezem 35 km. Jedva sisla s bicikla, noge me bolele kao nijedan upaljeni zivac u zubu! Uzas, takav bol (takvu bol?) ne pamtim.

 

Ja necu pivo, veceras pijem El Candado Pedro Ximenez Sherry...Valdespino

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...