Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

22 minutes ago, Angelia said:

I da postanes Rock :classic_biggrin:

Kazu osetilo se u LV pa rekoh da pitam....

Evo je mapa kako izgleda:

ci38457511_ciim_geo.jpg

Mapa koja pokazuje rasede. Ako obratis paznju na poziciju zvezde, dolina koja ide skroz do Sacramanta razdvaja Sierry od priobalnog venca.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, alberto.ascari said:

Ghost town, Varosha, Famagusta

40 hotela na plaži dugačkoj 6-7km, sve napušteno u roku od par sati 1974., u trenutku turske invazije.

 A sto je jos uvek napusteno? Minirano ili neka druga zavrzlama? Zar se za 45 godina nije neko nasao da to kupi i obnovi?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJORDJE said:

 A sto je jos uvek napusteno? Minirano ili neka druga zavrzlama? Zar se za 45 godina nije neko nasao da to kupi i obnovi?

 

 

Okupirano turskom armijom. Ne može da se proda, sve to ima svoje vlasnike kojima je uskraćeno vlasničko pravo. Ogradjeno bodljikavom žicom i propada, jedan hotel koristi turska vojska, ostalo je u istom stanju kao pre 45 godina. Minska polja su nedaleko odavde, u blizini zelene linije. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Eve malo utisaka iz nac parkova. Stacionirani u St. George, Utaaaaaaah. (Nisam imao pojma da ovako izgovaraju). Predobar hotel za vise nego pristojnu cen.
Zion je savrseno organizovan, dodjete, parkirate i onda lepo na baseve koji imaju 9 stanica i na svakoj je neki hajk.

Mi posli prvenstvano zbog Angels Landing, no vec u 8, pola 9 je bio red sa ocekivanim cekanjem od 4h. Ko je zeleo ceka u redu da mu se lupi pecat kako bi mogao da ide na taj jako uzak deo (3ca slika ono "brdo" sto strchi desno) cekao je. Mi nismo. I nismo se zjbli, jer je i ovo gde smo bili vise no impresivno. Treba dobrih 1.5-2h da se dodje do gore. Kad sam vec gore, naravno da necu odmah dole. 🙂 tako da smo taj dan otisli na jos 1 hike par stanica basom dalje. Na kraju dana drugar koji ima narukvicu koja prati korake i bla bla blas, kaze 14 milja danas. Sledeci dan North Rim Grand Canyona, sreli bizone. Ovi bizoni su krenuli da se mnoze vishe od predvidjenog pa sada razmatraju lov, humano ubijanje ili preseljenje. Ima ih oko 400-500 a za par godina ovim tempom ih moze biti i 1500. Fora je u tome sto jedu 15 funti trave na dan tako da ce prozdrati svu vutricu kojom se hrane i jeleni i ostali biljojedi. Cak mogu da izazovu i eroziju. Sve mi lepo objasnila rendzer teta.

Ovima na Norh Rim moram da skinem kapu. Na vecini mesta koja su turisticka hrana je preskupa i prelosha. Ovde sam jeo pulled pork sendvic koji je bio dzabe + veooma ukusan. Fun fact, 50% zaposlenih na NR Rusi...

Malo je 2-3 dana za Zion samo, a kamoli za oba parka.
Cenim da cu da se vrnem jer sam bas uzivao. Onakav miris borovine nisam osetio brat bratu 10 godina..

 

 

46cf1c9d50f98d6ed5a86fb6d9f9db26.jpg899c89ee69cc602e2e96bc7cc7bd1df9.jpg8ab398361bcaef1d7fe43d6f044accf0.jpg24583ebb1cd1a5eed431a8f961f11060.jpgaa60870b15711a902a76b16b6bd23eaa.jpg0ad023521aed82f1bb534f24add12d25.jpg

Sent from my Alcatel db using Tapatalk
 

Edited by Squabbit
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ma nista od toga. Kupaju se ljudi na Lidu, Adi, Beloj Steni...
Kome moze da skodi malo salmonele u vodi.:classic_biggrin:
To si reci, već sam pomislio čudo neko.
[emoji38]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

To si reci, već sam pomislio čudo neko.
emoji38.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Uzgred, danas na vestima sam video da su u tim krajevima lovili aligatora od 6ft.

Nekome pobegao kucni ljubimac.:roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Uzgred, danas na vestima sam video da su u tim krajevima lovili aligatora od 6ft.

Nekome pobegao kucni ljubimac.[emoji23]

Taj da je mene gricno, umirao bi 4 dana u agoniji.

[emoji38]

Ma dovezao se da vidim Niagara Falls pre penzije. Uplasila me ekipa da cu oskudevati. :)

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Taj da je mene gricno, umirao bi 4 dana u agoniji.
emoji38.png
Ma doveeao se da vidim Niagara Falls pre penzije. Uplasila me ekipa da cu oskudevati. 🙂

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Ako vec ides tamo, kanadska strana. Sto juznije to tuznije, osim ako je u pitanju hrana. Jbg, mozes da predjes par puta dnevno za klopu. Sheraton on the Falls bi bio moja preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Ako vec ides tamo, kanadska strana. Sto juznije to tuznije, osim ako je u pitanju hrana. Jbg, mozes da predjes par puta dnevno za klopu. Sheraton on the Falls bi bio moja preporuka.
Thx

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Taj da je mene gricno, umirao bi 4 dana u agoniji.

emoji38.png

Ma dovezao se da vidim Niagara Falls pre penzije. Uplasila me ekipa da cu oskudevati. 🙂

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Ja sam Niagara Falls videla iz aviona :classic_smile: Odbijam da idem turisticki do Kanade od kako su me zeznuli sa vizom, iz principa. Dok mi se misljenje ne promeni :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Angelia said:

Ja sam Niagara Falls videla iz aviona :classic_smile: Odbijam da idem turisticki do Kanade od kako su me zeznuli sa vizom, iz principa. Dok mi se misljenje ne promeni :classic_biggrin:

Pa kada is namcor, neko bi rekao cak i fasista.:roflmao:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJORDJE said:

Pa kada is namcor, neko bi rekao cak i fasista.:roflmao:

:classic_biggrin: Neko to zove fasista, ja to zovem holding a grudge - iliti namcor.

Dok mi formalno na oficijalnom pismu ne posalju izvinjenje, ili dok stvarno ne pozelim da vidim neke stvari tamo (promena misljenja je zenski prerogative :classic_biggrin:) cvrsto stojim pri mom misljenju da u Kanadu ne idem!!!

Ono sto sam bila u Torontu se ne racuna:roflmao:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno smo u heatwave - sto ce reci da smo u opasnim temperaturama, vrucine su ogromne.

Nekome u Evropi ili Californiji nece izgledati previse - negde smo na 38-39 C ali za Philly to je disanje na skrge. Otvorili su "cooling centers" gde ljudi mogu da svrate da se rashlade. Vlaznost vazduha je nenormalna, nakon 20 minuta napolje jednostavno ne mozes da izdrzis, bukvalno se topis cak i u hladovini, toliko je zagusljivo. 

 

AC u kuci ne moze da razhladi ispod nekih 28 C

 

Za one koji nisu bili Penns Landing

 

Ei5aFEp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trenutno smo u heatwave - sto ce reci da smo u opasnim temperaturama, vrucine su ogromne.
Nekome u Evropi ili Californiji nece izgledati previse - negde smo na 38-39 C ali za Philly to je disanje na skrge. Otvorili su "cooling centers" gde ljudi mogu da svrate da se rashlade. Vlaznost vazduha je nenormalna, nakon 20 minuta napolje jednostavno ne mozes da izdrzis, bukvalno se topis cak i u hladovini, toliko je zagusljivo. 
 
AC u kuci ne moze da razhladi ispod nekih 28 C
 
Za one koji nisu bili Penns Landing
 
Ei5aFEp.jpg
Užas, vratio sam se pre 2 dana. Kod vas je bazen na ulici. Vlažnost vazduha je toliko visoka, da mi nije jasno što lepo ne plivate, umesto da koračate.
[emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Užas, vratio sam se pre 2 dana. Kod vas je bazen na ulici. Vlažnost vazduha je toliko visoka, da mi nije jasno što lepo ne plivate, umesto da koračate.
emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Pre dva dana :classic_biggrin: Pa u zadnja dva dana je najgore, Propustio si zurku.

 

Juce, kola mi bila parkirana ispred kuce, kad sam usla u nekoj suknji opekla se, kozna sedista :furious:

Sinoc klinac hodao od nekih drugara 15 minuta, (oko 2 ujutru) bukvalno je bio prekriven u znoju. 

 

Probala sam ja to da objasnim sestri pre 2-3 godine, kad je htela da ide sa nekim prijateljima u razgledanje Filadelfije u julu, dva sata, da nema sanse da prezivi 20 minuta. Zavrsilo se u mojoj dnevnoj sobi :classic_biggrin:

 

Znaci bukvalno ti trebaju skrge da prezivis napolju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...