Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

20 minutes ago, Clash said:

Pa ono jes, tebi, Slaviši i Vučiću je najteže.

 

Pa kazi da nije?

 

Slavisa se bori s grmljem, zbunjem i siprazjem u prednjem i zadnjem dvoristu!

Vucic se bori s neposlusnom svetinom!

Ja se borim s belosvetskim poreskim deracima koze!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FixAMess said:

izbori su na vidiku😀

Taj cek je njoj stigao pre 2 meseca, samo ona nije bila tamo :classic_smile:

Sledeci ako stigne bice zbog izbora...

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Muz placa u NL, ja u DE, sad on i u Srbiji, a oboje u US....sve ide iz istog kucnog budzeta, tako da jesu 4 drzave....

Onda kad poplacas evropske i radis US tax return, ne platis nista :classic_biggrin: Bar bi tako trebalo, valjda imaju sporazum.

Posto predpostavljam da radite joint.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

Taj cek je njoj stigao pre 2 meseca, samo ona nije bila tamo :classic_smile:

Sledeci ako stigne bice zbog izbora...

Onda kad poplacas evropske i radis US tax return, ne platis nista :classic_biggrin: Bar bi tako trebalo, valjda imaju sporazum.

Posto predpostavljam da radite joint.

 

Zloupotrebicu topic - je l' extension do 15 jula?! 

Ja jos nisam uradila tax! Svi papiri bili ovde, nisam mogla da uradim dok se nisam vratila ovamo 😮

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine State said:

 

Zloupotrebicu topic - je l' extension do 15 jula?! 

Ja jos nisam uradila tax! Svi papiri bili ovde, nisam mogla da uradim dok se nisam vratila ovamo 😮

Zadnji put kad sam proverila bilo je do 15og. Ja sam odavno predala pa nisam proveravala da li su nesto menjali.

Ako ti bas frka da ne mozes da zavrsis, podnesi zahtev za produzetak, to ti onda daje do septembra - ali mislim da hoces da probas za 15ti juli.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Zajebavanje drzave po Zakonu po pitanju poreza.:default_coffee::classic_ninja:

Pa nema tu zajebavanja drzave, mislim da nisi skontao o cemu pricamo. Posto nisi objasnio na sta mislis pa da ti odgovor na specificnu stvar moram na par:

- Svi su dobili produzenje da podnesu tax return do 15og zbog Covid 19

- Expats imaju svejedno mogucnost da traze produzetak (zbog medjunarodnog oporezivanja) koji je do mislim 15og septembra ili oktobra

- Vecina drzava ima sporazume o dual taxation tj posto u US moras da podneses tax return bez obzira gde zaradjujes pare imas pravo da pokazes da si porez vec platio u drugoj zemlji, pa ces u US platiti samo ako postoji razlika (komplikovana pravila ali ovo je ukratko)

 

Znaci zakon. Zajebavanje bi bilo da tvrdi nesto sto nije po zakonu.

Link to comment
Share on other sites

 

Zloupotrebicu topic - je l' extension do 15 jula?! 

Ja jos nisam uradila tax! Svi papiri bili ovde, nisam mogla da uradim dok se nisam vratila ovamo [emoji50]

Jeste, ali možeš i extension daetražiš. Sve je šašavo ove godine.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

Edit:@Angelia je već odgovorila.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Utisak od danas: isti kao juce, prekjuce...gledam putovanja na tv-u, trenutno stigli do Footloose in Tyrol  (emoji place, suze lije). Juce vozili 130 km u jednom pravcu, pa nazad da bi saznali da nam ne daju u sumu, pa seli na kamen pored potoka, pojeli sendvic i odvezli nazad. 

Znas sta je bilo najuzbudljivije? spoiler 

Spoiler


oTEOBHJ.jpg

 

 

Usput videli stetu koju su doneli pozari od pre par nedelja. Nisam ni bila svesna da je u tolikoj meri naneta steta. 

Ajde, oraspolozite me sto pre inace otvaram bocu vina! Florida, daj jos tih slika, pa da se radujem penzionerskim danima u tim krajevima.

Ps. Gde nam je tema o putovanjima? Zaboravila sam da li bese jedna na dijaspori na starom forumu?  

 

Edited by ControlFreak
Link
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ControlFreak said:

 

Utisak od danas: isti kao juce, prekjuce...gledam putovanja na tv-u, trenutno stigli do Footloose in Tyrol  (emoji place, suze lije). Juce vozili 130 km u jednom pravcu, pa nazad da bi saznali da nam ne daju u sumu, pa seli na kamen pored potoka, pojeli sendvic i odvezli nazad. 

Znas sta je bilo najuzbudljivije? spoiler 

  Hide contents


oTEOBHJ.jpg

 

 

Usput videli stetu koju su doneli pozari od pre par nedelja. Nisam ni bila svesna da je u tolikoj meri naneta steta. 

Ajde, oraspolozite me sto pre inace otvaram bocu vina! Florida, daj jos tih slika, pa da se radujem penzionerskim danima u tim krajevima.

Ps. Gde nam je tema o putovanjima? Zaboravila sam da li bese jedna na dijaspori na starom forumu?  

 

Nemoj u sumu tamo je vuk. Corona19 😛

Link to comment
Share on other sites

Cuj, na usda.gov, pise do kraja oktobra. Jasno mi je da nece da rizikuju, pogotovo zbog pozara, ali mi nedostaje i taj neki dnevni hajking  izlet, beg iz pakla. Evo, gledamo sad Kolorado kao sledecu opciju. Nista slobodno do avgusta, pa valjda cu izdrzati do tada. Uvek smo bezali u evropu u julu, tako da....place mi se bez sale...samo nek mi neko odgovori sa opusteno i: lookslikeyouneediceland.com

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ControlFreak said:

Cuj, na usda.gov, pise do kraja oktobra. Jasno mi je da nece da rizikuju, pogotovo zbog pozara, ali mi nedostaje i taj neki dnevni hajking  izlet, beg iz pakla. Evo, gledamo sad Kolorado kao sledecu opciju. Nista slobodno do avgusta, pa valjda cu izdrzati do tada. Uvek smo bezali u evropu u julu, tako da....place mi se bez sale...samo nek mi neko odgovori sa opusteno i: lookslikeyouneediceland.com

 

Ove godine je ludilo. Hawaii imaju 14 dana karantin u sobi i tek onda mozes napolje. Ovo se odnosi na putovanja s'ostrva na ostrvo. Sve llokalne pozicije su bukirane. Smesno. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Malo sam dramila. Lako tebi, Kalifornija, okean...Lepo je planirati, ali mislim da je to sada jako teško, pa mi pada na pamet da je najpametnije poći onog dana kad misliš da odgovara, pa onda biti spreman na povratak ukoliko se ne osećaš sigurnim ili ne nadješ noćište. Nama to nije daleka vožnja, a prizori su predivni i umirujući. Ovaj potok gde smo stali je deo ranča sa odvojenim kućicama za izdavanje, bio je pun turista.  U ovoj državi, zbog klime, mnogo se putuje severnije ne samo zbog  prirodnih lepota, nacionalnih parkova, bezbroj dobrih staza, već i temperature.

 Mi smo hteli na Havaje kao alternativu pre jedno mesec dana, ali kod nas se situacija naglo pogoršala u junu, tako da mi nismo poželjni, kao što kažeš sa 14 dana karantinom. Sve je to ok. Ne moram nigde, i kod kuće se može sasvim fino uživati. Pratim Great Courses (preporučujem) i krenula sa lekcijom o crtanju. Olovke sam nabavila, sada se baš radujem i tom hobiju. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ControlFreak said:

Malo sam dramila. Lako tebi, Kalifornija, okean...Lepo je planirati, ali mislim da je to sada jako teško, pa mi pada na pamet da je najpametnije poći onog dana kad misliš da odgovara, pa onda biti spreman na povratak ukoliko se ne osećaš sigurnim ili ne nadješ noćište. Nama to nije daleka vožnja, a prizori su predivni i umirujući. Ovaj potok gde smo stali je deo ranča sa odvojenim kućicama za izdavanje, bio je pun turista.  U ovoj državi, zbog klime, mnogo se putuje severnije ne samo zbog  prirodnih lepota, nacionalnih parkova, bezbroj dobrih staza, već i temperature.

 Mi smo hteli na Havaje kao alternativu pre jedno mesec dana, ali kod nas se situacija naglo pogoršala u junu, tako da mi nismo poželjni, kao što kažeš sa 14 dana karantinom. Sve je to ok. Ne moram nigde, i kod kuće se može sasvim fino uživati. Pratim Great Courses (preporučujem) i krenula sa lekcijom o crtanju. Olovke sam nabavila, sada se baš radujem i tom hobiju. 

Zion, Arches, Kanab, sve su to vama jedan/dva dana, nema puno kontakta sa ljudima. Citam da su svi otvoreni, ali za prenociste bih preporucio remote mesta, gde ima manje ljudi. U Kanabu ima izvanredan restoran, koji uvek izrabimo. 😉

Mi smo ove godine prvi put na Lake Shasta uzeli hotel, posto je camp prepun. Oregon se spustion, Cali nije isla nigde vani. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poslednji utisak iz emigracije je da sam posle 3,4 godine sabio skoro funtu i po govedje dzigerice...

Uffffffff. ...vrhunska
Samo nemoj baby food to je mene ppropastilo. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pala kiša sinoć [emoji3526], nakon 103 dana. Prilika za prijatnu jutarnju šetnju.
 
Spoiler

uAXloWW.jpg

 

Blago tebi. Ja pogledao posle naše prepiske da odemo na par dana u Kanab. Rezervsali sve, ali ne daj vraže, kad nas je stariji uhvatio, kako smo ih mi uvek učili da budu bezbedni i na kraju(corona19 je problem):
Moje Lake Shasta pobedilo.a7efdb1d63c562959cb1122a2e64f434.jpg

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...