Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Vi ste super! Kod mene jedna lepa novembarska nedelja 😞

U subotu se videla snekim prijateljima, jedan Novosadjanin koji je ovde  12 godina dosao obucen u rolku - kaze:"To mi je letnja rolka" 😞

Sunce se nije promolilo vec par dana, a pada ona sitna, novembarska kisa, uz temperaturu oko 19 C.

Nedelja pred moj dolazak bila prava letnja, sunce i 30 C! Iz Srbije sam otisla pre onih suncanih dana koji su zaredjali u Srbiji! Baksuz!

 

Evo, prolepsace se:

 

spacer.png

Edited by Sunshine State
Foto dodat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Kod mene ide od 30-35, ako hoces da dises napolju malo duze od 20 minuta, bolje da imas skrge.

Kod mene je taman za jednu cigaru i scotch, akoduze ostanes napolje, a nisi na vodi, nije dobro. 🙂

Nije mnogo 90F(32c) ili 305.4K po SI systemu. 🙂

Ne daj ovim Eurima da prizivaju. 🌴

Link to comment
Share on other sites

Ovo ti je vise kao Canada. 🙂

Dok su skocili u vodu, jaja im se zaledila. 🙂 

Nema veze. Ova je godina toplija od prosle, a depresija ubija. 🙂

Ne mozes ko covek u restoran da sednes.

Link to comment
Share on other sites

Juni je na svedskoj zapadnoj obali bio vrlo suncan i prijatno topao; slutilo je na svedsko leto kad je najbolje. Galebovi se raspomamili, letnji zagor, bas sam se ponadala.

U poslednjoj nedelji juna je toplota eskalirala preko moje mere, te sam morala da se povucem u skloniste i osmislim kako da u datoj situaciji, za koju sam mislila da ce potrajati, napravim najbolje moguce. Stara dobra taktika - osmislim menue za svoju dushu i narucim provijant za celu sezonu. Dodje narudzbina dok si rekao keks (Nemci me nikada ne iznevere) ali dodje preko noci i ova jesen u julu, fijuce i do 10m/s, sto meni sada dodje sve jedno, jer me ova gomilica odvela beyond meteoroloskih bagatela. Ostanite zdravi!

 

 

IMG_20200706_183322.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

A niko ne kaze:"Jadna Suncica, placa porez u 4 drzave!!",  a vide kad mi se udeli neka crkavica!

 

Sreca te Nemacka i Holandija imaju sporazum o izbegavanju duplog oporezivanja. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

A niko ne kaze:"Jadna Suncica, placa porez u 4 drzave!!",  a vide kad mi se udeli neka crkavica!

Neke SMS poruke  da organizujemo, da se pomogne, naši smo?

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Clash said:

Neke SMS poruke  da organizujemo, da se pomogne, naši smo?

 

Ovo bi naislo na sire razmere:

gofundme.com

 

Purpose: psihofizicki ostecena zivotom u raznim drzavama i placanjem poreza istim, i PTSD zbog ttomesecnog boravka tokom ploicijskog casa u Srbiji

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ovo bi naislo na sire razmere:

gofundme.com

 

Purpose: psihofizicki ostecena zivotom u raznim drzavama i placanjem poreza istim, i PTSD zbog ttomesecnog boravka tokom ploicijskog casa u Srbiji

Pa ono jes, tebi, Slaviši i Vučiću je najteže.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...