Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Dodjem ja jednom na produzeni vikend, i nemam pojma koja su kola bila, neka skoda (nemamo lavove i orlove), sledece jutro nadjem moje koje umiru od smeha.....slusali neke lokalne klince koji objasnjavaju da sam dovezla auto iz Amerike [emoji23] mislim i da je pao neki selfi. Nisu imali moj uobicajeni fiat u rent-a-caru....
Mi smo jednom došli negde 95/96, ne sećam se tačno, Ford Scorpio 2,9i, V6, sve unutra, full, a pita me klinac, nije valjda ni familija, bili kod naših na moru, kakva ti je ovo kršina, što ne kupiš Audi. Posle sam čuo da taxira na stokecu u Užicu. Jbg, šta da mu odgovoriš na to...

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alberto.ascari said:

Mi smo jednom došli negde 95/96, ne sećam se tačno, Ford Scorpio 2,9i, V6, sve unutra, full, a pita me klinac, nije valjda ni familija, bili kod naših na moru, kakva ti je ovo kršina, što ne kupiš Audi. Posle sam čuo da taxira na stokecu u Užicu. Jbg, šta da mu odgovoriš na to...

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Da nisi gastarbajter :classic_smile: predrasude. I mene je rodjak pitao sto ne uzmem bolji auto iz rentacara kad mogu, ma uzela bi ja i Yuga, nego nema automatic :lol_2: nisam vozila manuelca 15 godina, pa da ne rizikujem...zato fiat, to je najmanje sto imaju - najjeftinije :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Juce smo naucili nov rec "derecho", pitala klinca sta je posto je imao predmet meteorologije a on kaze nikad cuo...

Ono kad se zapitas sta 2020 jos moze da donese osim pandemije i riots....nemoj:

 

A Tornado Warning was in effect for Philadelphia and parts of the surrounding suburbs hours after a rare derecho already ravaged the region, leaving three people dead and hundreds of thousands of homes and businesses in the dark.

 

MhbR2zJ.jpg

 

A derecho is a line of severe thunderstorms that travels a single direction and which has a bowing line at its front. The weather phenomena has wind gusts of 58 mph or higher typically causing straight-line wind damage. The storm was traveling at some 90 mph as it blew through the region.

 

Mi nismo imali struje od oluje do jutros. Neki krajevi jos uvek nemaju, a nekima je vec receno da nece imati do subote

 

Koga interesuje vise:

https://www.nbcphiladelphia.com/weather/stories-weather/derecho-widespread-damage-people-killed/2417062/

 

Link to comment
Share on other sites

Nije da je posljedni utisak, desavalo se to i prije, ali sto ovde ima smeca da se kupi, to nema nigdje, tj nekvalitetne robe svih profila.

Posljedni slucaj, kupim papir za pecenje i kada se hljeb ispekako papir se zalijepio, ne moze da se odvoji, moras da skidas komadic po komadic :smiley7:

 

hjKkLiT.jpg?1

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Nije da je posljedni utisak, desavalo se to i prije, ali sto ovde ima smeca da se kupi, to nema nigdje, tj nekvalitetne robe svih profila.

Posljedni slucaj, kupim papir za pecenje i kada se hljeb ispekako papir se zalijepio, ne moze da se odvoji, moras da skidas komadic po komadic :smiley7:

 

hjKkLiT.jpg?1

Da nije mozda do testa?

Link to comment
Share on other sites

[mention=778]Amigo[/mention] [mention=93]mrd[/mention] 
Kakve su to gluposti sa pečenjem kruha u papiru za pečenje? Čak i ovo hljepče na slikama izgleda nekako četvrtasto i nezdrave boje. Kao da nikad niste pomno čitali i prilježno slijedili HB-ove postove na 'Hljebu'.
Meni ovo izgleda kao da si ispekao vijetnamske instant noodles.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ironside said:

@Amigo @mrd 

Kakve su to gluposti sa pečenjem kruha u papiru za pečenje?

Čak i ovo hljepče na slikama izgleda nekako četvrtasto i nezdrave boje. Kao da nikad niste pomno čitali i prilježno slijedili HB-ove postove na 'Hljebu'.

 

Ma nije glupo, tako se prave i kolaci, ako je papir dobar nema problema.

 

https://hr.monarkinsulation.com/320-advantages-of-baking-paper

 

Ovo je hljeb sa heljdom, a ja nisam neki pekar, to priznajem, to masina zamijesi, a onda se samo stavi u posudu da se ispece u rerni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je sad više diskusija o kuvanju, a manje o otisku iz inostranstva, osim ako im je napon 220v, a ne bi trbao da bude. [emoji14]
Ja više volim torte.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

A zašto ti je papir skroz oko hleba. Ja stavim običan pek papir ispod i nemam nikakvih problema.

 

Papir je sa odozdei sa strane, nije skroz oko hljeba. Poenta je da je papir previse tanak i los i da se u sjevernoj americi se prodaje dosta proizvoda jako loseg kvaliteta, samo da je jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Papir je sa odozdei sa strane, nije skroz oko hljeba. Poenta je da je papir previse tanak i los i da se u sjevernoj americi se prodaje dosta proizvoda jako loseg kvaliteta, samo da je jeftinije.

ne proizvode vec uvoze iz Kine. inace, svo zlo i potice iz Kine od kuge u srednjem veku kada je umrlo pola stanovnista Evrope pa preko korone do zadnjih nemira u USA

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ibiza1 said:

ne proizvode vec uvoze iz Kine. inace, svo zlo i potice iz Kine od kuge u srednjem veku kada je umrlo pola stanovnista Evrope pa preko korone do zadnjih nemira u USA

Od kuge je u srednjem veku u Evropi vise ljudi pomrlo zato sto se higijena smatrala smrtnim grehom, a macke unistavane kao saradnici vestica.:default_coffee:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ibiza1 said:

razlozi koje navodis nemaju veze,. takva kultura je tada bila.

Glavni prenosioci kuge su bili pacovi, koje tada, zbog masovnog pomora macaka, nije imao ko da lovi.

Dodaj na to da je kupanje greh sujete, po tadasnjem, a i sadasnjim misljenjem dobrog dela Hriscana - mali je borj zrtava bio.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Glavni prenosioci kuge su bili pacovi, koje tada, zbog masovnog pomora macaka, nije imao ko da lovi.

Dodaj na to da je kupanje greh sujete, po tadasnjem, a i sadasnjim misljenjem dobrog dela Hriscana - mali je borj zrtava bio.

Ti pacovi su dosli s'brodova. Sta se bunis, kad je kupanje samo subotom!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...