Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Poceli danas da pripremamo neke blokcice od aluminiuma za ventilatore. Velika firma subbed it out nama, mi samo pripremamo a oni ce da prave. Rekao sam im dok vi pripermite alate, masine etc. me bi vec uveliko pravili te componente. Ali barem sa ovim pomazemo malo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poceli danas da pripremamo neke blokcice od aluminiuma za ventilatore. Velika firma subbed it out nama, mi samo pripremamo a oni ce da prave. Rekao sam im dok vi pripermite alate, masine etc. me bi vec uveliko pravili te componente. Ali barem sa ovim pomazemo malo.
Dobro je da su shvatili da biznis treba da so kreće. Kod nas je bila paraliza, ali se isto tako polako nazire svetlo na kraju tunela.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mrd said:

Dobro je da su shvatili da biznis treba da so kreće. Kod nas je bila paraliza, ali se isto tako polako nazire svetlo na kraju tunela.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Pa nije to to. Mi smo u auto industriji (ne 100% ali uglavnom), to je zatvoreno skroz do daljnjeg, mozda narednih mesec-dva. Kod vas ce peek biti za dve nedelje (mislim USA kao celina) - od toga sve zavisi.

 

Ovo sto sad radimo je nesto jako malo, znaci manufacturing u Ontariju je sveden na neki minimalan nivo.

 

Sad me zvala neka druga kompanije da im dizajniramo i napravimo neke alate (work-holding) za nekoliko komponenta - opet za ventilatore.

 

Ja spremam home office - da sto manje budem na poslu. :)

 

p.s samo da opljunem po nasem governmentu (fed i provinicial), kasne dve-tri nedelje po svemu. Testing, nabavka ventilatora, border shut down. Testing u Ontariju - najvise stanovnika i ekonomski powerhouse za kanadu - je na najmanjem nivou po procentu stanovnika. Do pre nekoiliko dana bilo je 10K na backlog-u, neki i 8 dana cekanja na rezultat.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

Kakva steta ne biti napolju kada sve pocinje da cveta. Ovo drvo na srednjoj slici kao iz bajke. 

Nisam ni slikala sve ostalo, tek da vidis kad se provezem kroz kraj, ovo izgleda jako napusteno ...A u stvari sve cveta. Kod mene u dvoristu ljubicice svuda okolo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2020 at 6:50 AM, Angelia said:

Eto, a moj klinac (koji nije vise klinac), ima u ormaru i gitaru (za koje nikad nije hteo da ide na casove), i opremu za karate, gde je stigao do onog prvog belta, ma i nemam pojma sta sam sve kupovala da proba... I nista ga nije zainteresovalo od toga (sva sreca nije trazio klavir). On je virtuozo na Warcraftu (kako god se zvala zadnja komplikovana igrica, to nije moj fah).

 

Ja smatram za odlican uspeh da je neko ko misli svojom glavom, moze da svakoj prosecnoj osobi odrzi predavanje iz ekonomije ili politike, analizira GoT kao da je napisao knjige (a ja cak i nemam pojma o cemu se tu radi)...Nije talentovan u sportu i umetnosti, jednostavno, to ga bas nije interesovalo.

 

Malo oladite u roditeljskom ponosu, bitno je da su srecni. Sta god ih cini srecnim.

 

Necu stavljati njegove slike ovde, prosto zato sto bi on bio u fazonu "Mama, ne, ne, i opet ne"

Angelija, moj ima 42 godine i svake subote igra neku do zla Boga komplikovanu igricu sa jos 3 drugara iz osnovne skole. Slucajno sam videla fotografije sa tih okupljanja jer mi se pridruzila  na FB mama  jednog drugara koja ih je slikala jer se kod njih "organizuju" vec godinama, njen sin je paraplegicar i tako im je zgodnije. Osim svih potrepstina za igrice, na stolu su one najvece koka kola flase ...a ovaj moj se kune da koka kolu nije ni pipnuo jos od vojske. I tako, dodje sin ljubi ga mnajka da me pita za zrdavlje i onda pocne da mi pokazuje avatare, mape i prepricava scenario igre.....sve neki caroblnjaci, magovi....jednom sam bila zamoljena i da im sasijem vrecice za kockice....pa je napravio na stampacu i neku skalameriju za fer bacanje kockica...i doneo da mi je pokaze....nikad ne bi rekli da je to ozbiljan, porodican covek od cijeg znanja zavise neciji zivoti.

Uspeh? Njihovo prijateljstvo koje traje od prvog razreda osnovne skole.....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

E sad vec moze lepo da se proseta, osim kad krene kisica....

 

JNfXlg5.jpg

 

RvRjDkU.jpg

 

A ljubicice, sad imamo i belih:

HWs0eG1.jpg

 

A ima i poneki hibrid

fWcorrV.jpg

 

Nisam jos namestila celu letnju postavku - jos povremeno pada kisa, i treba sve ocistiti i srediti, ali danas je 20 stepeni

rwlv9d3.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Amigo said:

 

Nema trotoara?

Nema, jako retko, ovo je moj komsiluk, to je cool-de-sac. Ovde gde stoji zadnji znak koji kaze "watch children" izlazis na jednu od prometnih ulica. i onda na oko 500m dalje imas trotoare.

 

U moje dve ulice, a samo se formalno zovu dve, prakticno su jedna, ulazis samo ako zivis u kraju

Link to comment
Share on other sites

I kod mene je slijepa ulica, ali ima trotoar, doduse samo sa jedne strane, ali dovoljno. @Angelia lijepo ti je naselje, velika drveca, vjerovatno je ljeti predivno.

 

Na desetak minuta od moje kuce ima jedno vjestacko jezero, veliki park, Pioneer Village, veslacki klub, kamp, 20 km staza sa setanje, super za otici u prirodu i odmoriti od televizije i interneta.

 

zJS8ojK.jpg

 

TvCGTDU.jpg

 

JFGS2x7.jpg

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

I kod mene je slijepa ulica, ali ima trotoar, doduse samo sa jedne strane, ali dovoljno. @Angelia lijepo ti je naselje, velika drveca, vjerovatno je ljeti predivno.

 

 

Treba da vidis drvece u mom dvoristu - oooogromno. Pada kisa, pa nema slikanja :classic_smile:

Leti je predivno, a posto planiram da se preselim u centar, to je jedna stvar koja ce mi nedostajati iz ovog kraja, priroda.

Shume koliko hoces ali takav je ceo Main Line

Link to comment
Share on other sites

:smiley58:

SAN FRANCISCO, Calif. (KRON) — San Francisco Mayor London Breed made it clear Monday that the city will not tolerate anyone gathering at Hippie Hill for the annual holiday 420. ... This year, Breed said the area will be fenced off and there will be police officers patrolling the area.

:smiley58:

Joj al'je rekla. 🙂 

Jos je rekla da ce da hapse!

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2020 at 1:30 PM, Angelia said:

Treba da vidis drvece u mom dvoristu - oooogromno. Pada kisa, pa nema slikanja :classic_smile:

Leti je predivno, a posto planiram da se preselim u centar, to je jedna stvar koja ce mi nedostajati iz ovog kraja, priroda.

Shume koliko hoces ali takav je ceo Main Line

Ovo sam mislila kad sam rekla da vidis drvece u mom dvoristu, slikano iz coska dvorista na drugoj strani:

 

BnqVm1K.jpg

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...