Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

3 minutes ago, Sunshine State said:

Cekam dan kad ce poceti da mere putnike i naplacuju po velicini i tezini - putnik plus prtljag! 😄

Uopste se ne bih iznenadila, bilo zezanje u UK kad je Ryan Air trazio dozvolu da ima "mesta za stajanje" ko u autobusu, da je sledece 5 funti, za kartu na katapultu da te bace u zeljenom pravcu :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoj da pricamo o airlines, kad putujes kao ja ili ljudi koje znam, zavrsis extremno besan na njih.

 

Evo sad bas bila u medijima ta prica o zeni koja je spustila sediste a ovaj pozadi je maltretirao i udarao sediste. I onda izadje CEO Delte i kaze "pa treba da pitate za dozvolu". Em platimo kartu, em smo potpisali da pregovaramo sa drugim putnicima. Nigde odgovornost avio kompanije.

 

Kao sto Mrd rece, nakon 9/11 su dobili dozvolu da rade mnoge stvari a da uopste nema odgovornosti.

 

Evo sad nedavno, prijatelj mi leteo biznis class, i ladno dali sediste nekom drugom, neko na gejtu odlucio tako. I kad je otisao da pita kako - rekli mu "pa zalite se kompaniji".

Link to comment
Share on other sites

Marketinški trikovi RayanAir. Da naplaćuju WC 1 funtu. "Nema niko ko putuije sa nama a da nema u džepu jednu funtu".

 

Ili patka sa vertikalnim sedištima da ih što više napakuju

 

2020ryanair01.jpg

 

To je da se kaže - eto do kojih daljina mi idemo u razmišljanjima kako da karte učinimo što jeftinijim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Evo sad bas bila u medijima ta prica o zeni koja je spustila sediste a ovaj pozadi je maltretirao i udarao sediste. I onda izadje CEO Delte i kaze "pa treba da pitate za dozvolu". Em platimo kartu, em smo potpisali da pregovaramo sa drugim putnicima. Nigde odgovornost avio kompanije.

 

To je tek borba, pogotovo kada vidim nekog od 100 kila da je sjeo ispred mene, pripremim se da mu blokiram da obori sjedista.

Meni je i onako tijesno, nema sanse da bilo ko obori sjediste, koljenima blokiram spustanje. Idi bre u prvu klasu, pa spustaj sediste koliko hoces :cigar:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Šta je u Evropi biznis klasa na kratkim letovima? Sendvič i garancija da je srednje sedište prazno, kažu mi kolege iz Nemačke. Firma ne šalje na službeni put loukosterima, znači to je Lufthansa, BA, SAS.

Nisam pricala o biznis klasi u evropi nego na 12 sati leta. Transatlantic.

 

59 minutes ago, Amigo said:

 

To je tek borba, pogotovo kada vidim nekog od 100 kila da je sjeo ispred mene, pripremim se da mu blokiram da obori sjedista.

Meni je i onako tijesno, nema sanse da bilo ko obori sjediste, koljenima blokiram spustanje. Idi bre u prvu klasu, pa spustaj sediste koliko hoces :cigar:

Nema veze sto je taj platio sediste da spava do Frankfurta?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

Evo sad nedavno, prijatelj mi leteo biznis class, i ladno dali sediste nekom drugom, neko na gejtu odlucio tako. I kad je otisao da pita kako - rekli mu "pa zalite se kompaniji".

 

Kako to može? Gde je to moguće? Biz klasa je duplo skuplja od "main cabin", kako ekonomsku klasu British Airways eufemistički naziva. 

Ko sme da te sa kartom biz klase prebaci u ekonomsku? Pa to je atak na privatnu imovinu, na tvoje pare.

 

Najgore što sam čuo, prijatelj koji je sa porodicom išao biz klasom Sidnej - London pa Beograd, British Airways, na veznom letu za Beograd (tadašnji JAT) je dobio ekonomska sedišta, bolju uslugu i bolju čekaonicu sa snekovima i pićem na letu pa posle isto iz Bg do Londona.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Yoyogi said:

Šta je u Evropi biznis klasa na kratkim letovima? Sendvič i garancija da je srednje sedište prazno, kažu mi kolege iz Nemačke. Firma ne šalje na službeni put loukosterima, znači to je Lufthansa, BA, SAS.

 

To ti je obicno ovo kad je u pitanju Lufhanza, na evropskim letovima. Svi idu preko CityLine dela. Austrian je deo ovoga takodje. Morali su da naprave da bi konkurisali loukosterima. Nije to toliko lose za potrebe sluzbenih puteva, no zavisi ko sta ko ocekuje.

 

Quote

Lufthansa CityLine GmbH is a German airline with its headquarters on the grounds of Munich Airport.[1][2] It is a wholly owned subsidiary of Lufthansa and maintains hubs at Frankfurt Airport and Munich Airport,[3] from where it operates a dense domestic and European network as a member of Lufthansa Regional.

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Amigo said:

 

To je tek borba, pogotovo kada vidim nekog od 100 kila da je sjeo ispred mene, pripremim se da mu blokiram da obori sjedista.

Meni je i onako tijesno, nema sanse da bilo ko obori sjediste, koljenima blokiram spustanje. Idi bre u prvu klasu, pa spustaj sediste koliko hoces :cigar:

 

https://comfyplane.com/product/airplane-seat-stopper-prevent-recline/

 

I onda se dogodi ovo:

 

https://www.inc.com/associated-press/cops-called-after-fliers-fight-over-seat-recline.html

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Angelia said:

Nema veze sto je taj platio sediste da spava do Frankfurta?


Kao što onaj iza tebe nije platio da mu 12h leta u krilu leži nepoznata osoba.

 

Tvoja sloboda da mašeš rukama prestaje pred vrhom moga nosa.

 

Red je da se pita.

 

A suština je da se krivica sa aviokompanija, koje redovno sužavaju prostor između sedišta radi profita, prebacuje na putnike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:


Kao što onaj iza tebe nije platio da mu 12h leta u krilu leži nepoznata osoba.

 

Tvoja sloboda da mašeš rukama prestaje pred vrhom moga nosa.

 

Red je da se pita.

 

A suština je da se krivica sa aviokompanija, koje redovno sužavaju prostor između sedišta radi profita, prebacuje na putnike.

U tome je i problem. Zasto bi dozvoljavali da to rade kad nam ionako stalno namecu neke obaveze? 

Ili nek ukinu spustanje, a ne da ti prodaju pricu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Kao što onaj iza tebe nije platio da mu 12h leta u krilu leži nepoznata osoba.
 
Tvoja sloboda da mašeš rukama prestaje pred vrhom moga nosa.
 
Red je da se pita.
 
A suština je da se krivica sa aviokompanija, koje redovno sužavaju prostor između sedišta radi profita, prebacuje na putnike.
To je banda, u moje vreme se govorilo da strani neprijatelj ne miruje.
Nekad sam sa torbom alata, osciloscopom i svim soldama sedao u avion kao u 16-icu do novog beograda. Sad bi me uhapsili kad bi pincetu imao. Shrinkovali su prostor, a niko se ne buni, jer hapse.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

U tome je i problem. Zasto bi dozvoljavali da to rade kad nam ionako stalno namecu neke obaveze? 

Ili nek ukinu spustanje, a ne da ti prodaju pricu.


Tako je.

 

Drugi aspekt priče su, ako je već moguće da se spusti, interpersonalni odnosi između putnika. Što moramo mi, kao ljudi, da se gložimo oko koske koju su nam bacili, kad u obe opcije postoji oštećena strana? Kompromis je neminovan, ako nećemo da teramo inat jedni drugima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:


Tako je.

 

Drugi aspekt priče su, ako je već moguće da se spusti, interpersonalni odnosi između putnika. Što moramo mi, kao ljudi, da se gložimo oko koske koju su nam bacili, kad u obe opcije postoji oštećena strana? Kompromis je neminovan, ako nećemo da teramo inat jedni drugima.

Ne bih rekla da tu postoji kompromis. I onaj sto mu legnes u krilo je svestan kad kupi kartu da to moze da se desi.

Nasla sam se i ja u situaciji u kojoj to nije bilo udobno, ali necu da me neko stavlja u konflikt sa ostalim putnicima. Posto pravila vec namece avio kompanija, sva ostala, nema sta da nam namecu odgovornost da pregovaramo medjusobno za uslove leta.

Kad putnik dovodi ostale u neprijatnu situaciju, obracamo se posadi da sprovede red.

Zamisli da ti prodaju kartu za odredjeno sediste, ali pod uslovom da se dogovoris sa ostalim putnicima da ga oni ne zele :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2020 at 9:43 PM, Yoyogi said:

Marketinški trikovi RayanAir. Da naplaćuju WC 1 funtu. "Nema niko ko putuije sa nama a da nema u džepu jednu funtu".

 

Ili patka sa vertikalnim sedištima da ih što više napakuju

 

2020ryanair01.jpg

 

To je da se kaže - eto do kojih daljina mi idemo u razmišljanjima kako da karte učinimo što jeftinijim.

to je upravo bila zezancija sa "standing seats" u Ryan Air.

Link to comment
Share on other sites

Japan, Tokyo.

Zbog Corona virusa, stigla je zvanična naredba firme da se radi od kuće. Jedan kolega koji je morao da ode u ofis iz nekog razloga, pitao sam ga da mi pošalje sliku.

 

2020workfromhome01.jpg

 

Skoro nikoga nema, 11am.

 

Rad od kuće je za Japance no-no. Nadam se da će ova opasnost pokazati Japancima da je to moguće i u normalnom stanju.

 

Za rad od kuće, Zapad to odbija sa 70% ispitanih. Japan odbija sa 73% ispitanih.

Velika je razlika, zemlje kao Japan gde ima masa proizvodnje i gde je nemoguće raditi posao od kuće i zemlje gde su servisi većina ili dobar deo ekonomije, onda Japan i nije nešto strašno iza.

Link to comment
Share on other sites

Japan, Tokyo.
Zbog Corona virusa, stigla je zvanična naredba firme da se radi od kuće. Jedan kolega koji je morao da ode u ofis iz nekog razloga, pitao sam ga da mi pošalje sliku.
 
2020workfromhome01.jpg
 
Skoro nikoga nema, 11am.
 
Rad od kuće je za Japance no-no. Nadam se da će ova opasnost pokazati Japancima da je to moguće i u normalnom stanju.
 
Za rad od kuće, Zapad to odbija sa 70% ispitanih. Japan odbija sa 73% ispitanih.
Velika je razlika, zemlje kao Japan gde ima masa proizvodnje i gde je nemoguće raditi posao od kuće i zemlje gde su servisi većina ili dobar deo ekonomije, onda Japan i nije nešto strašno iza.
Pakao.

Da moram da sedim u takvoj kancelariji, obesio bih se do ručka.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sunshine State said:

Treci vikend za redom se ocekuje oluja u NL - prethodna dva vikenda (tacnije nedelje), provedoh u kuci, a prema prognozama, posle Ciare i Dennisa, stize Ellen u nedelju. Sto je puno - puno je! 

Nekad se to u NL zvalo "slecht weer" ili "het gaat hard waaien". Danas ima i ime jbt. 

Ja u nedelju brodom za Newcastle. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alberto.ascari said:

Pakao.

Da moram da sedim u takvoj kancelariji, obesio bih se do ručka.

 

A jelte molim vas, po bivšim komunističkim a i sadašnjim govnarama od država  se još uvek kaže da se u kancelarijama "sedi"? Mentalitet je to postao, šta ćeš, generacijska navika ušla u gene.

Taman posla da, kada se neradnički nasedeo, da mu neko makne stolicu, on bi se i pre ručka obesio sa burekom kao tegom oko nogu, kao oproštajnom porukom. A hartija u koju je burek bio upakovan se, u korpi, još dugo roguši i šuška.

 

Ove stolice normalno imaju da promene 3-4-5 dupeta dnevno, niko u njima ne "sedi" komunjarski nego ide kod korisnika gde se zarađuju pare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...