Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Japan ima 60 miliona registrovanih stambenih jedinica.

Australija ima 10 miliona.

 

Sad dolazi poređenje: Japan ima 10 miliona (kao ceo stambeni fond Australije) napuštenih kuća. Vlasnici pomrli a deca su ko zna gde i imaju svoje domove. 

 

Ova kuća u mojoj ulici, nikada nisam video ni svetlo niti nekoga da ulazi/izlazi. Zadnjih nekoliko godina je propadanje očigledno.

 

2019dilapidated01.jpg

 

Sudeći po cenama zemljišta sa leva i desna uz baš ovu kuću, to je negde 800 hiljada dolara, samo zemlja.

 

2019dilapidated02.jpg

 

Ova kuća još i nije neki problem. Ima ih na mestima gde bi put trebao da se napravi a niko ne sme da ih dirne (kakva Savamala, gde su ljudi još i obitavali). U Tokiju ih ima na sred trotoara u gradu. Najviše što su mogli da urade je da ih ograde, ne zadirući ni 1cm u privatno vlasništvo, makar i napušteno.

Tražili su u Parlamentu da se donese zakon - ako se naslednici ne jave 10 godina, da se te kuće sruše i zemlja postaje vlasništvo države. To još nije prošlo.

 

Šta se u stvari dešava. Da se izbegne formiranje dinastija (šogunata), japanski zakon o nasledstvu je verovatno najrigorozniji na svetu. Da uzmemo da su ova kuća i zemlja 1 milion dolara.

Naslednici bi platili 70% takse na nasledstvo. Ostaje 300 hiljada dolara. Onda, te pare njima idu kao lični prihod koji se oporezuje (dodat na ono što već imaju) sa skoro 50%.

Baš i ako bi hteli neke pare, ako naslednika ima dva, od toga bi mogli da kupe po jedna bolja kola.

Ništa nasledstvo, svaka generacija mor ada zaradi za sebe. Zato tako teško i uče i rade.

 

Sigurno ima još nevolja oko nasledstva. Zato se naslednici prave da ne znaju o čemu se radi kao da nikada nisu ni poznavali vlasnike (roditelje) a kamoli da su tu rođeni i odrasli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Dream lifter", modifikovani Boeing 747. Nije bilo dovoljno što mu glava štrči, napravili su mu trup kao u kita. Uvek ga ima na nagoya Chubu Centrair aerodromu.

 

2019dreamlifter03.jpg

 

Ovde sam gledao uživo utovar krila Boeing 787 "Dream liner". Pravi ih Kawasaki Heavy Industry

 

2019dreamlifter04.jpg

 

Ima pano da se posmatrači informišu kada vide scenu

 

2019dreamlifter02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eh, vas dvoje me stvarno mrzite. Vraćam se noćas, taman su juče otvorili Kirkwood. Sledeće nedelje skijanje.

Pazi ovo moj stariji je morao da zbriše iz SB u pnedeljak zbog požara, a u sredu je počeo da veje sneg.

Zima more. [emoji14]

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Eh, vas dvoje me stvarno mrzite. Vraćam se noćas, taman su juče otvorili Kirkwood. Sledeće nedelje skijanje.

Pazi ovo moj stariji je morao da zbriše iz SB u pnedeljak zbog požara, a u sredu je počeo da veje sneg.

Zima more. emoji14.png

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

Sad kad sam videla Denisov post manje te mrzim :smiley33: sad kad znam da on moze mene da mrzi

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Počelo je, počelo. Pre 6 meseci. Ćerka se nalazi sa društvom i zajedno ručaju, često i večeraju.

 

Lanac restorana, "Seizeria", tu dolaze srednjoškolci na svoje "double date"

 

2019seizeria01.jpg

 

Nije skupo a hrana je odlična, ambijent prijatan,  kao italijanski restoran, nema pušenja, alkohola ima ali deci to niko ne bi poslužio

 

2019seizeria02.jpg

 

Menu je da svako nađe šta voli, porodice sa decom dolaze na ručak vikendom, to je znak da je dobro i da nije skupo.

 

2019seizeria03.jpg

 

Cene su kao u dinarima.

 

2019seizeria04.jpg

 

2019seizeria05.jpg

 

2019seizeria06.jpg

 

2019seizeria07.jpg

 

Jedan porodični ručak, dole u dnu su paelja i  špageti sa sipinim mastilom, ima i rizoto

 

2019seizeria11.jpg

 

Osoblje tretira učenike kao i odrasle. Kada mi ćerka pošalje SMS "no dinner at home", znam gde je bila. Ima ih još tri lanca takvih restorana koji se takmiče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Laki Six said:

Odlicne cene,ako su kao u dinarima,a i dobro izgleda mesto. 🙂

Jos jedino ukus da saznamo kakav je :thumbup:

 

Cene jesu kao u dinarima. Hrana dolazi iz Melbourne, Australia. Frisk frozen, ne duboko zamrznuta.

Nije to meni ideal restorana ali izbor i dobar ukus. Cene da srednjoškolci i porodice dolaze tu na ručak, to je uvek dobar znak.

 

Da sam ja devojku u SFRJ mogao da izvedem u takav restoran, bilo bi nam super. To upravo srednjoškolci ovde rade.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
15 hours ago, Yoyogi said:

Jos ne svice, rujnaaaa zoraaaa

 

2019rujnazora01.jpg

 

Next stop, Surat Thani.

Je l' josh ima kod luke ona pijachica sa ooodlicnom hranom??

Secam se dolazimo u Sutrat Thani, treba da hvatamo brod do Koh Samui. 
Brod ode.. 
Sta sad leb te...

Pa nista ima drugi koji putuje celu noc, a ne par sati.
Mi kao ma moze nije frka.

Najbolji san koji sam imao. Brod je bio ceo od drveta, nema kabina, prostorija itd. Samo strunjache (osnovna skola style) na podu i teraj. Torbica sa lovom i pasoshima kao jastuk i la la land.

Zenka oka nije sklopila, kaze ima gustera po brodu.

Upoznali nekog Engleza i Amera dok smo pili pivo i cekali brod. Zavrsismo na kraju sa njima, cirkamo, zezamo se. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Squabbit said:

Je l' josh ima kod luke ona pijachica sa ooodlicnom hranom??

Secam se dolazimo u Sutrat Thani, treba da hvatamo brod do Koh Samui. 
Brod ode.. 
Sta sad leb te...

Pa nista ima drugi koji putuje celu noc, a ne par sati.
Mi kao ma moze nije frka.

Najbolji san koji sam imao. Brod je bio ceo od drveta, nema kabina, prostorija itd. Samo strunjache (osnovna skola style) na podu i teraj. Torbica sa lovom i pasoshima kao jastuk i la la land.

Zenka oka nije sklopila, kaze ima gustera po brodu.

Upoznali nekog Engleza i Amera dok smo pili pivo i cekali brod. Zavrsismo na kraju sa njima, cirkamo, zezamo se. 

 

Moja slika je iz Hilton Hua Hin.

 

Surat Thani je bio pre dva dana. Sada je Koh Samui.

 

Iz tvog posta:

 

Zenka oka nije sklopila, kaze ima gustera po brodu.

 

To je guster zvani jing-joh. On je tvoj prijatelj. Ne zavlaci se u cipele i dzepove, zivi na plafonu i jede komarce.

 

Prisustvo jing-joh = odsustvo komaraca. Ja ih imam u stanu, uglavnom su na plafonu balkona.

 

2019jingjoh01.jpg

 

2019jingjoh02.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...