Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

31 minutes ago, nssa said:

Nadam se da si to somce vratio nazad u jezero... mada vidim i ja da ima tu dosta pecarosa... taj deo kad se sa mosta spusta prema Hamiltonu (pravac Nijagare) mene je od uvek podsecao na Zenicu....mada ima u Hamiltonu i lepih krajeva

Btw, ne znam kako izgleda Zenica, ali si verovatno u pravu jer kad je iz željezare krenula da furnja ona dimčina ličilo je malo na socrealizam 😄...i da, video sam da mnogi pecaroši (po pravilu imigranti) nose ribu iz jezera kući (šarane, somove, silver bass...) a šta rade sa njom, i don't know

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kolbas said:

Btw, ne znam kako izgleda Zenica, ali si verovatno u pravu jer kad je iz željezare krenula da furnja ona dimčina ličilo je malo na socrealizam 😄...i da, video sam da mnogi pecaroši (po pravilu imigranti) nose ribu iz jezera kući (šarane, somove, silver bass...) a šta rade sa njom, i don't know

 

 

Pa nije da se ne jede riba iz velikih jezera, samo sto je meni licno taj zaliv kod Hamiltona onako....mada na drugoj strani tog zaliva, nasuprot industrijskoj zoni i zelezari, ima jako lepih kuca (jedan od skupljih krajeva Burlingtona).

Kada sam ja dosao u Toronto niko se nije kupao u Jezeru, a poslednjih godina sve vise ljudi, kazu da se voda ocistila. Mada je ledena, ja pre neki dan na +30 nisam mogao da taban drzim duze od 10-tak sekundi u vodi

 

Da se nadovezem i na zelenilo iz tvog prethodnog posta... gradi se puno, cak i vise u prethodnih 10-ak godina, ali nikad na zelenim povrsinama. One su, bar zasad postedjene, ali zato ako su te vozili Gardinerom (autoput skoro uz jezero) imas utisak da ces nekome da vozis kroz dnevnu sobu

Link to comment
Share on other sites

Išao sam i Gardinerom, a pecali smo malo i sa Burligtonske strane jezera u onoj Marini i u nekom mini parkiću baš tamo gde su one kućerine uz lake front...išli smo jedan dan i na plažu u Port Stanley, sa sve mojim iskustvom kupanja u hladnoj vodi u Sasku, Iri je baš leden, ali moji klinci nisu izlazili iz vode...ali zato Pearch&chips u nekom restoranu na plaži odličan...još u vezi sa jezerima, i ja imam utisak da su malo čistija nego pre x godina kad sam poslednji put bio...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kolbas said:

Išao sam i Gardinerom, a pecali smo malo i sa Burligtonske strane jezera u onoj Marini i u nekom mini parkiću baš tamo gde su one kućerine uz lake front...išli smo jedan dan i na plažu u Port Stanley, sa sve mojim iskustvom kupanja u hladnoj vodi u Sasku, Iri je baš leden, ali moji klinci nisu izlazili iz vode...ali zato Pearch&chips u nekom restoranu na plaži odličan...još u vezi sa jezerima, i ja imam utisak da su malo čistija nego pre x godina kad sam poslednji put bio...

 

 

Ja sam bas hteo da kazem kako je Erie najtoplije od svih velikih jezera i da se tamo moze kupati, ima i lepih plaza... a smudj je dobar to svakako

Dragto mi je da si uzivao na odmoru u Ontariu

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

Poslednjih godina ne idem ni na Port Stanley ni Grand Bend, koji je mozda najpoznatiji u tom dijelu Ontarija. Radije odem na Deer Creek, malo vjestacko jezero, nema guzve, prelijepa priroda, a i voda je toplija :classic_rolleyes:. Treba mi jedno sat i koji minut da dodjem tu.

 

 

 

Meni toliko treba samo da izadjem iz Toronta...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nssa said:

Dragto mi je da si uzivao na odmoru u Ontariu

Još smo ovde jedno nedeju dana, oće klinci da vide Nijagaru, a i ja moram još par puta na pecanje baseva pošto toga u mojoj bližoj okolici nema...usput, ujak ima cabin na Georgian Bay-u pa ću i tamo malo zabaciti...btw, nisam imao pojma da tamo oko Tobemory-a imate rattle snake...a za ove što se žale na dugu vožnju, ja sam odvalio 3000km do ovde i toliko isto ću nazad 😏

Link to comment
Share on other sites

Kao BigMac Index, ovo je uporedivo od zemlje do zemlje. Plata u Thai McDonalds.

 

2019macthaiwages01.jpg

 

Za puno radno vreme, 5 dana, 10,100THB sto je 292 EUR ili 34,300 dinara mesecno.

 

2019macthaiwages02.jpg

 

Za part time je 41-51THB (140-173 dinara) na sat, zavisno od starosti i smene (mogu da rade i sa 16 godina, dnevna/nocna/vikend smena).

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Yoyogi said:

Kao BigMac Index, ovo je uporedivo od zemlje do zemlje. Plata u Thai McDonalds.

 

2019macthaiwages01.jpg

 

Za puno radno vreme, 5 dana, 10,100THB sto je 292 EUR ili 34,300 dinara mesecno.

 

2019macthaiwages02.jpg

 

Za part time je 41-51THB (140-173 dinara) na sat, zavisno od starosti i smene (mogu da rade i sa 16 godina, dnevna/nocna/vikend smena).

Sta to znaci za coveka koji radi za toliko para? Koliko je to u odnosu na troskove zivota?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

Sta to znaci za coveka koji radi za toliko para? Koliko je to u odnosu na troskove zivota?

Za Thai, gde je PPP (purchasing power) tri puta veca nego u Srbiji je to malo za nekoga ko ima srednju skolu.

Isto to, Japan. Mada je zarada 5 puta veca, to je za nekoga ko zivi sa roditeljima ili ko nesto drugo ceka ili zena cija su deca odrasla. Minimalac za puni radni odnos sa godisnjim odmorima i svim pravima. Od toga samostalni pojedinac moze da prezivi i u Thai i u Japanu, nije lose ako supruznik radi da se dopuni budzet ali to nije karijera.

 

Japan: 162,000Yen = 1,340 EUR = 160,000 dinara mesecno.

 

2019jpmacwages01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jos nesto sto moze svako u Srbiji da uporedi.

 

Cene Fiber Optic Interneta u Thai. Unapredilo se od prosle godine, brze je i jeftinije.

 

2019aisinternet01.jpg

 

Cene su u dinarima mesecno (neogranicen protok, dark fibre, ne zavisi od broja korisnika na mrezi):

 

1. 13    EUR (1,532 dinara) 
2. 15.7 EUR (1,840 dinara) - taj ja imam. Za moje potrebe sve sto je 60Mbps ili vise je odlicno)
3. 21    EUR (2,455 dinara)

 

Ovaj poslednji je za Internet gejmere, nije to za mene.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Slabo ti ide. Ni imena lokacije ni vremena ni o cemu se radi na slici. A ja mislio mi smo isli u iste skole.

Nisam znao da nikada nisi video. :)

Niagara Falls NY.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Yoyogi said:

Bio sam tamo, sa kanadske strane, nikada ne bih rekao da je to to.

 

Lokacija, day  and time, to ti ne bi trebalo da bude problem.

Eto sad znas! Mogao si PM, nema potrebe da kvaris temu. Vec si tamo stavio tonu slika junk food lanaca, koje nemaju veze sa icijim utiscima iz imigracije. 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Eto sad znas! Mogao si PM, nema potrebe da kvaris temu. Vec si tamo stavio tonu slika junk food lanaca, koje nemaju veze sa icijim utiscima iz imigracije. 

Thanks.

A sto nema veze sa utiscima iz emigracije? Prazni restorani koji sigurno nisu otvoreni da tako zjape.

Ili, kako ovo nije utisak iz emigracije: uJapanu je zatvoreno 400 (cetiri stotine) McDonaldsa. Malo? U Srbiji ih ima ukupno 16.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Yoyogi said:

A sto nema veze sa utiscima iz emigracije? Prazni restorani koji sigurno nisu otvoreni da tako zjape.

Ili, kako ovo nije utisak iz emigracije: uJapanu je zatvoreno 400 (cetiri stotine) McDonaldsa. Malo? U Srbiji ih ima ukupno 16.

 

...

Edited by mrd
total edit
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Koga je briga za te restorande? To i ja imamo drugacije prioritete! Otvori na ekonomiji temu o propasti japana, ovde stavi druge utiske. Nadam se da nisi ostao bez posla.

Zabrunuo si me s'ovolikom brigom oko praznog restorana. Nadam se da sushi bar ima posla.

Uvatili me da kradem po 7-11 pa me poslali da radim communal service kao predavac u skoli.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...