Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Napravila sam danas dnevni put, jedno 10 sati voznje, do Pitsburga i nazad. Nisam nista slikala, ali wow, kakvi predeli, kakav dozivljaj. Prethodno sam radila voznju do Harisburga ili Pitsburga bez skretanja sa autoputa, ovo je bilo novo iskustvo. Amish land i mining communities u West PA. Moram da planiram road trip.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Honey Badger said:

"Dnevni put" :lol_2:

 

Trebalo mi je nekoliko sekundi da skontam. Day trip - izlet. 

:classic_blush: Pa da kako drugacije nazvati put koji je za jedan dan, izlet mi malo zvucalo glupo s obzirom da treba jedno 5 sati voznje ....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

:classic_blush: Pa da kako drugacije nazvati put koji je za jedan dan, izlet mi malo zvucalo glupo s obzirom da treba jedno 5 sati voznje ....

 

Na kom satu voznje prestaje biti izlet, a pocinje day trip? :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Honey Badger said:

 

Na kom satu voznje prestaje biti izlet, a pocinje day trip? :classic_smile:

:classic_smile: HAHA

Ovo ti je isto kao prevedi road-trip. :)

Day trip je dnevni izlet. Moze da bude  i 1sat, ako je ceo dan. :) :P:18:

Nasao sam smileys. :)

Link to comment
Share on other sites

Ti prevodi, sintagme, idiomi, to moze biti dobra zajebancija.

 

Na primer,  izlazeci iz sobe kazem zeni, "bicu desno pozadi". Ona me gleda kao ludaka (nije daleko od istine), a ja objasnim na engleskom: "I'll be right back". :classic_biggrin:

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, zoran59 said:

Ti prevodi, sintagme, idiomi, to moze biti dobra zajebancija.

 

Na primer,  izlazeci iz sobe kazem zeni, "bicu desno pozadi". Ona me gleda kao ludaka (nije daleko od istine), a ja objasnim na engleskom: "I'll be right back". :classic_biggrin:

 

Ne radim ja bas bukvalne prevode, desno je desno, odmah je odmah. Ali day trip, nije izlet. Izlet je nesto sto radis zabave radi, kao piknik, day trip mi je logicno zvucalo kao dnevni put, necu prespavati ali je duze nego izlet.

 

Potpuno sam razumela da to zvuci zbunjujuce nekom, meni je bilo logicno :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ne radim ja bas bukvalne prevode, desno je desno, odmah je odmah. Ali day trip, nije izlet. Izlet je nesto sto radis zabave radi, kao piknik, day trip mi je logicno zvucalo kao dnevni put, necu prespavati ali je duze nego izlet.

 

Potpuno sam razumela da to zvuci zbunjujuce nekom, meni je bilo logicno :classic_biggrin:

 

day-trip-izlet.jpg

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod izleta, letos planiram da idem na "road-trip" oko USA. Mladji sin odbio poslusnost, stariji hoce da ide da vozi, a gazdarica ce da leti za nama. Sto ti je 100 ljudi 100 cudi.

Ima da bude super:"Upoznaj USA da shvatis sto zivis u Cali."

Ovaj put planiram vec poslednjih 10 godina, prvo su deca bila mala, onda mi se gazdarica neckala, da bi na kraju prznala, da joj je muka od moje voznje. Sta da radim kad je iskrena.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

Kad smo kod izleta, letos planiram da idem na "road-trip" oko USA. Mladji sin odbio poslusnost, stariji hoce da ide da vozi, a gazdarica ce da leti za nama. Sto ti je 100 ljudi 100 cudi.

Ima da bude super:"Upoznaj USA da shvatis sto zivis u Cali."

Ovaj put planiram vec poslednjih 10 godina, prvo su deca bila mala, onda mi se gazdarica neckala, da bi na kraju prznala, da joj je muka od moje voznje. Sta da radim kad je iskrena.

 

Mene je ovaj put, za dan oko 600 milja, naterao da razmislim da hocu da organizujem road trip.

 

Da ustvari volim da vidim kako ljudi zive i u tim nekim udaljenim mestima, iako tamo nikad ne bih zivela.

 

Danas bas pricam prijatelju da sam bila na safariju u W PA, da mi se ispunila zelja da se provezem kroz covered bridge, onaj drveni kao u knjizi o Madison County. Klinac kad sam mu oko ponoci tog dana ispricala kako je izgledao dan, se nasmejao i rekao "Mom you had an adventure"

Link to comment
Share on other sites

Mene je ovaj put, za dan oko 600 milja, naterao da razmislim da hocu da organizujem road trip.
 
Da ustvari volim da vidim kako ljudi zive i u tim nekim udaljenim mestima, iako tamo nikad ne bih zivela.
 
Danas bas pricam prijatelju da sam bila na safariju u W PA, da mi se ispunila zelja da se provezem kroz covered bridge, onaj drveni kao u knjizi o Madison County. Klinac kad sam mu oko ponoci tog dana ispricala kako je izgledao dan, se nasmejao i rekao "Mom you had an adventure"
Išli smo za Houston, pre nekih 7-8 god, preko El Passa, Austina, San Antonia i Corpus Christia. Put od nekih 10 dana. Bilo super. Malo ti dosadi volan, ali uživancija.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Išli smo za Houston, pre nekih 7-8 god, preko El Passa, Austina, San Antonia i Corpus Christia. Put od nekih 10 dana. Bilo super. Malo ti dosadi volan, ali uživancija.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Uz svo izvinjenje, zalepila mi se zadnjica za sediste :classic_biggrin:

 

Tako smo pre nekih 10 godina isli za Orlando, Disney World, vozili smo ja i burazer, 18 sati bez stajanja, ono stali smo 15 minuta negde.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
44 minutes ago, melankolic said:

Danas je krenuo prvi samovozeći (bez vozača) autobus gradskog saobraćajnog u Oslu. Gde ide ovaj svet?!? 😉

 

U Stockholmu vec ide jedan takav, doduse samo na kratkom potezu u manje naseljenom delu grada. I jos uvek s jednom osobom u samom busu, koja je uvek spremna da reaguje manuelno ako nesto krene lose.

Prosle godine su imali probu u centru grada i nije islo najbolje. Uglavnom je samovozeci bus bio vrlo oprezan ako su drugi automobili i pesaci bili previse blizu, pa su bili cesti zastoji. Ne sumnjam da ce i to nekako resiti u dogledno vreme.

Link to comment
Share on other sites

 
U Stockholmu vec ide jedan takav, doduse samo na kratkom potezu u manje naseljenom delu grada. I jos uvek s jednom osobom u samom busu, koja je uvek spremna da reaguje manuelno ako nesto krene lose.
Prosle godine su imali probu u centru grada i nije islo najbolje. Uglavnom je samovozeci bus bio vrlo oprezan ako su drugi automobili i pesaci bili previse blizu, pa su bili cesti zastoji. Ne sumnjam da ce i to nekako resiti u dogledno vreme.



Ovde su krenuli sa 10 putnika i isto jednom osobom zaduženom za nadzor.
Ako i reše taj problem sa zastojem u saobraćaju ostaje problem sa onima koji jure da stignu bus (poput mene) a s robotom nema stajanja i čekanja. Ništa bez ljudi.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:

 

 


Ovde su krenuli sa 10 putnika i isto jednom osobom zaduženom za nadzor.
Ako i reše taj problem sa zastojem u saobraćaju ostaje problem sa onima koji jure da stignu bus (poput mene) a s robotom nema stajanja i čekanja. Ništa bez ljudi.

 

 

 

Slazem se. Ovo moze da donekle rastereti javni saobracaj, ali ne i da ga zameni. Posebno ne tamo gde je najvaznije, u centru grada, gde su guzve.

Link to comment
Share on other sites

Ta je ideja (samovozeći autobus), to mora da sam pročitao u štampanom izdanju nekih novina, pukla na nekom testu. Googlao sam, ne mogu da nađem gde. Mislim, po sećanju, da je bilo negde u Kanadi, nisam siguran.

Bilo je, banda kriminalaca zasedne i samo čeka same ženske da uđu u autobus a tamo nikoga da pazi na red. I da su se "street urchins" vozali njima da im bude toplo a nikoga da ih pita za kartu ili da ih istera.

 

Nema ništa od toga, mislim. Možda po kratkim kontrolisanim relacijama gde su svi putnici isti, kao putnici na aerodromima od terminala do terminala, bez drugog saobraćaja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srbija do tokija said:

Ta je ideja (samovozeći autobus), to mora da sam pročitao u štampanom izdanju nekih novina, pukla na nekom testu. Googlao sam, ne mogu da nađem gde. Mislim, po sećanju, da je bilo negde u Kanadi, nisam siguran.

Bilo je, banda kriminalaca zasedne i samo čeka same ženske da uđu u autobus a tamo nikoga da pazi na red. I da su se "street urchins" vozali njima da im bude toplo a nikoga da ih pita za kartu ili da ih istera.

 

Nema ništa od toga, mislim. Možda po kratkim kontrolisanim relacijama gde su svi putnici isti, kao putnici na aerodromima od terminala do terminala, bez drugog saobraćaja.

 

Ma to su ovi "progresivci" sa pokojnog foruma pisali kako smo vec svi trebali "da vozimo te samovozece" automobile, nego se ucutali.

 

Kakva bre Kanada, pa pola gradskih autobusa na ulicama Toronta starije od mene, muzeji na tockovima, nije Kanada sigurno, verovatno Kalifornija, tamo su komunisti.

 

Od toga se odustalo, malo probali, pobili ljude cim su izasli sa parkinga na puteve i zabranili ih 😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srbija do tokija said:

Bilo je, banda kriminalaca zasedne i samo čeka same ženske da uđu u autobus a tamo nikoga da pazi na red. I da su se "street urchins" vozali njima da im bude toplo a nikoga da ih pita za kartu ili da ih istera.

 

Koliko vidim, radi se o Norveškoj i Švedskoj a ne Kanadi i USA. Verovatno će se u skorije vreme dodati Danska i Island. Ukratko, zemlje u kojima ili nema uopšte ili ima neznatno malo svega iz kvotovanog.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Barracuda said:

 

Koliko vidim, radi se o Norveškoj i Švedskoj a ne Kanadi i USA. Verovatno će se u skorije vreme dodati Danska i Island. Ukratko, zemlje u kojima ili nema uopšte ili ima neznatno malo svega iz kvotovanog.

 

Za Norvesku ne znam Barakuda, ali u Svedskoj policija nema kontrolu nad velikim brojem delova gradova :classic_biggrin:, gore nego South Los Angeles, a pitanje je vremena kada ce "novi trendovi" stici i u Norvesku.

 

Da ne pomislis da sam matori baksuz koji se protivi svemu sto je novo, ja ustvari obozavam novatorije. Samo ne volim kada se nesto ideoloski forsira. I to je sve.

 

Pre par dana narucim neke kuhinjske aparate on-line ali pick-up-in-the-store opcija, odem u prodavnicu posle posla, na samom ulazu mashina, skeniram kod sa telefona i Voila! Ispadaju paketi jedan po jedan. 20 sekundi sve ukupno. To jeste lepo, pozdravljam. Znaci nema ono dodjes pa kazes prodavcu sta si narucio, pa on ode pozadi u magacin pa se vrati posle 10 minuta i pita "A kad ste vi to narucili" 😂 ……. 

 

Ali, nije samo problem kada ce napraviti te autobuse I kako ce resiti probleme koje je @srbija do tokijanaveo, nece skoro sigurno. Znaci necemo imati sofera u autobusima, ali cemo morati da imamo redara/policajca/konduktera. Pa u cemu je onda poenta, sta fali vozacu??? Posten posao, ziv covek, moze uneti invalidska kolica, pomoci zeni sa detetom, zakaciti biciklu za autobus. Toronto je recimo Uberov centar za ta istrazivanja. Problem je takodje ko ce te autobuse kupiti? Nema para. Svaki autobus u Torontu ima odzak na krovu, pusi se kao onaj od firme Krstic. Ja ne vidim taj skok ni za mog zivota. A znas da se o tome pisalo na rahmetli forumu kao da je to gotova stvar.

 

Quote

spacer.png

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...