Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

7 hours ago, Baby said:

 

Ako naglo pocne komsiluk da se iseljava, znas bar zasto 😄 

Meni nece , jer je poklon za sina zeninog kolege. Klasicna prica, tip dobio dete u 50tim i kada dodje sa klincem kod nas, mali stalno lupa po stolicama, stolcicima i svemu sto mu dodje pod ruku. Naravno tati ne pada na pamet da ga malo obuzda, tako da sam ja malog prozvao bubnjar. Posto mu je prosle nedelje bio 5ti rodjendan , nasao sam i prikladan poklon. Mogu ti reci da je moj poklon bio hit na rodjendanu. Ne samo da je klinac bio odusevljen , nego su i ostala deca morala da isprobaju poklon.

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DJORDJE said:

Meni nece , jer je poklon za sina zeninog kolege. Klasicna prica, tip dobio dete u 50tim i kada dodje sa klincem kod nas, mali stalno lupa po stolicama, stolcicima i svemu sto mu dodje pod ruku. Naravno tati ne pada na pamet da ga malo obuzda, tako da sam ja malog prozvao bubnjar. Posto mu je prosle nedelje bio 5ti rodjendan , nasao sam i prikladan poklon. Mogu ti reci da je moj poklon bio hit na rodjendanu. Ne samo da je klinac bio odusevljen , nego su i ostala deca morala da isprobaju poklon.

 

Lepo si ih sredio 😄 Je l' i tata isprobavao ili mu smeta kada se lupa u njegovoj kuci?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/21/2021 at 10:05 AM, alberto.ascari said:

Počelo grejanje.


 

 

I ovde! 😄

 

spacer.png

 

Inace, neka "korist" od rata u Bosni - uzmem juce auto u rent-a-car, krenem, jos podesavam kojesta po autu, pogledam u retrovizor - sirena/policija!! 

Stanem, stize policajac:"Znate da ste vozili 44 mph u zoni od 30 mph? Vozacku, molim"

 

Jao, ciko, tek uzela auto, podesavam, ukljucujem cruise control, evo papiri iz rentala, vidite da sam tek uzela, evo nemacka vozacka, evo floridska vozacka, evo sve!

 

Ode on da proveri, nema ga, nema....dolazi, pita odakle sam inace, kazem iz Srbije. Kaze da je prepoznao "ic" u prezimenu, bio je u BiH  za vreme rata...

"Cista vam je vozacka, vozite pazljivo, necu naplatiti kaznu" (ako se ne varam, pre 15 god sam za prekoracenih 16 mph platila skoro $ 200 i odradila "skolicu" da mi ne bi dodali 4 poena na vozacku)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Sunshine State said:

 

I ovde! 😄

 

spacer.png

 

Inace, neka "korist" od rata u Bosni - uzmem juce auto u rent-a-car, krenem, jos podesavam kojesta po autu, pogledam u retrovizor - sirena/policija!! 

Stanem, stize policajac:"Znate da ste vozili 44 mph u zoni od 30 mph? Vozacku, molim"

 

Jao, ciko, tek uzela auto, podesavam, ukljucujem cruise control, evo papiri iz rentala, vidite da sam tek uzela, evo nemacka vozacka, evo floridska vozacka, evo sve!

 

Ode on da proveri, nema ga, nema....dolazi, pita odakle sam inace, kazem iz Srbije. Kaze da je prepoznao "ic" u prezimenu, bio je u BiH  za vreme rata...

"Cista vam je vozacka, vozite pazljivo, necu naplatiti kaznu" (ako se ne varam, pre 15 god sam za prekoracenih 16 mph platila skoro $ 200 i odradila "skolicu" da mi ne bi dodali 4 poena na vozacku)

 

 

Ja bih te, na mestu saobracajca pitao: Sremska Mitrovica, Ruma, Stara Pazova, Pancevo, Zrenjanin, Sombor ili Subotica... gde ste polagali? :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

 

Jao, ciko, tek uzela auto, podesavam, ukljucujem cruise control, evo papiri iz rentala, vidite da sam tek uzela, evo nemacka vozacka, evo floridska vozacka, evo sve!

Sledeci put pokazi samo nemacku i prolazis bez kazne , osim ako ne napravis bas neki krupan prekrsaj ili sudar. Nisam siguran koliko je legalno, ali prolazi sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJORDJE said:

Sledeci put pokazi samo nemacku i prolazis bez kazne , osim ako ne napravis bas neki krupan prekrsaj ili sudar. Nisam siguran koliko je legalno, ali prolazi sigurno.

 

Jeste bolje jer oni nece da se maltretiraju sa papirologijom toliko da salju kazne u Nemacku, ali ako je imaju u sistemu mogu da je pitaju gde joj je americka. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Angelia said:

Zavisi gde, ne bih to probala u Dzordziji 😁

Prodje u Arizoni i UT naravno sa rentalom, ako vozis svoj auto imaju te po tablicama. Slicno je i u Kanadi sa americkom dozvolom. Nemci su dao Bog bili i ostali negativci, naplate kaznu od Rent-a-car kompanije pa ti je onda oni posalju sa kamatom, troskovima, dodatcima i svim ostalim sranjima kada si vec i zaboravio da si tamo uopste bio. Jednini nacin da se izvuces je da ponistis karticu koju si koristio za rentiranje.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DJORDJE said:

Prodje u Arizoni i UT naravno sa rentalom, ako vozis svoj auto imaju te po tablicama. Slicno je i u Kanadi sa americkom dozvolom. Nemci su dao Bog bili i ostali negativci, naplate kaznu od Rent-a-car kompanije pa ti je onda oni posalju sa kamatom, troskovima, dodatcima i svim ostalim sranjima kada si vec i zaboravio da si tamo uopste bio. Jednini nacin da se izvuces je da ponistis karticu koju si koristio za rentiranje.

 

Englezi takodje. Sve ce da platis. Oni idu prema tablicama, kamere nista panduri 

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2021 at 1:30 PM, DJORDJE said:

Meni nece , jer je poklon za sina zeninog kolege. Klasicna prica, tip dobio dete u 50tim i kada dodje sa klincem kod nas, mali stalno lupa po stolicama, stolcicima i svemu sto mu dodje pod ruku. Naravno tati ne pada na pamet da ga malo obuzda, tako da sam ja malog prozvao bubnjar. Posto mu je prosle nedelje bio 5ti rodjendan , nasao sam i prikladan poklon. Mogu ti reci da je moj poklon bio hit na rodjendanu. Ne samo da je klinac bio odusevljen , nego su i ostala deca morala da isprobaju poklon.

 

giphy.gif?cid=ecf05e47ld3z5wf693mz6gtuku

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kod mene u kraju gde je najveća afera za poslednjih 20+ godina bila kad se nekome izgubio pas. Prema nepotvrdjenim informacijama se negde u jednoj od vila zabarakadirao veteran iz Avganistana i malo proba oružje. Ne zna se da li ima žrtava. U medjuvremenu, lokalni beer pub na ćošku pun, komšije posmatraju šta se dešava.



fa3cd7e9415e0769cadc7c518fb4adcb.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, alberto.ascari said:

Kod mene u kraju gde je najveća afera za poslednjih 20+ godina bila kad se nekome izgubio pas. Prema nepotvrdjenim informacijama se negde u jednoj od vila zabarakadirao veteran iz Avganistana i malo proba oružje. Ne zna se da li ima žrtava. U medjuvremenu, lokalni beer pub na ćošku pun, komšije posmatraju šta se dešava.



fa3cd7e9415e0769cadc7c518fb4adcb.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

 

Epilog - dva mrtva, žrtva i strelac koga je našla policija mrtvog u kući, izvršio samoubistvo. Motiv - navodno susedski odnosi. Jbt, da ne veruješ, mogao je pas da mu popiša kapiju a on da izvadi gun i  gotovo.. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Juce u Vegasu devojku iz Srbije ubio fudbaler Raidersa vozeci pijan Korvetu 250kmh, u delu grada gde je limit negde oko 60kmh. Sto se kaze da je barem samo ubio, nego je ziva izgorela u kolima. Nisam bio kuci nego danas cuo od zene , koja je cula od kolege koji je bio dezuran u bolnici. Nevada ima smrtnu kaznu , a pre izvrsenja bi ga i kastrirao. Ovo nije ni prvi ni poslednji put da likovi u sportskim automobilima divljaju po stambenim cetvrtima. Ako se iz nekog razloga vracas nocu kuci, nikada ne znas kada ce neki od divljaka da se zakuc u tebe. Pre 5 godina zena se vracala sa dezurstva i neko je zakacio  u zadniji deo kola jer je sa 200 na sat prosao na crveno. Njen se auto nekolio puta okrenuo i na kraju preturio na krov. Naravno bilmeza niko nikada nije pronasao.

 

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...